Pytanie:
Opuścił spotkanie bez wyraźnego powodu. Co robić?
Czar
2019-10-22 13:26:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Co się stało: pracuję w dużej firmie. Wyszedłem z codziennego spotkania i wróciłem do swojego biurka przed zakończeniem spotkania, bez wyraźnego powodu, a wszyscy ludzie zastanawiali się dlaczego.

Dlaczego: Pochodzę z okresu bardzo poważne sprawy osobiste (straty i inne rzeczy), więc stres sięga po dach i jestem bardzo zmęczony. Byłem prawie rozdzielony i myślałem, że spotkanie się skończyło.

Postanowiłem powiadomić mojego lidera zespołu, że osobiście mam okropny czas i że przepraszam i jestem zakłopotany tym, co się stało. Czy uważasz, że to właściwa reakcja, również w odniesieniu do tego, co ujawniłem, czy powinienem podać powody, dla których?

Edytuj: Myślę również, że samokontrola mojego stanu i mojej zdolności do pracy powinna być realne rozwiązanie, aby tego uniknąć.

Aktualizacja: zdecydowałem się działać tak, jak opisano powyżej, z minimalnym ujawnieniem i bez szczegółów. TL zbył to ze śmiechem, mówiąc „nie przeszkadza”; Oczywiście pracuję jednak, aby wyjść z tej sytuacji, wziąłem też kilka dni wolnych.

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/100254/discussion-on-question-by-czar-left-a-meeting-without-apparent-reason-what-to-re).
Sześć odpowiedzi:
#1
+150
nick012000
2019-10-22 13:46:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Poinformuj swojego lidera zespołu.

Jeśli jesteś w miejscu, w którym możesz się tak rozstać, że myślisz, że spotkanie się skończyło, ale istnieje prawdopodobieństwo, że samokontrola nie jest do pracy, ponieważ mechanizmy mentalne, których używałbyś do samokontroli, są osłabione.

Jeśli masz dobrego szefa, oni opracują plan pomocy poradzisz sobie, jeśli ponownie zaczniesz się odłączać. Jeśli tego nie zrobisz, powinieneś udać się do psychologa, aby uzyskać formalną diagnozę, którą możesz zanieść swojemu szefowi i zmusić go do rozsądnego dostosowania się w ramach ADA (lub odpowiednika Twojego kraju).

Myślę, że warto również uświadomić TL, że ma przegląd sytuacji i że nie strzelasz do wszystkich cylindrów obecnie z powodu wydarzeń poza pracą.Każdy dobry szef byłby szczęśliwy, gdybyś zrobił ci trochę luzu i wprowadził wszelkie poprawki, które (oboje) uznasz za stosowne.Jeśli masz dobre relacje z TL, warto być (względnie) otwartym na różne rzeczy.
+1 za ogólną poradę „wezwij pomoc”.Ujawnianie tego typu problemów jest zawsze najlepszym rozwiązaniem, ponieważ wtedy TL może zmobilizować wymagane zasoby, aby pomóc OP radzić sobie.
Tak właśnie zrobiłem, TL był fajny i powiedział „nie martw się, zapomnij o tym”.Teraz myślę, że problemem staje się unikanie tego, że to się powtórzy i ogólnie dbanie o moje samopoczucie.
_ „Jeśli nie [masz dobrego szefa], powinieneś udać się do psychologa” _ Nie zgadzam się, OP _ na pewno_ potrzebuje pomocy z zewnątrz niezależnie od szefa.
To może namalować cel na twojej głowie, w zależności od tego, jak konkurencyjna jest kultura.
Szczerze mówiąc, dałbym temu +1, gdybyś przed przejściem do tematu „są szanse, że samokontrola nie zadziała”, zauważyłeś również, że nawet doskonale zdrowi psychicznie ludzie czasami źle odczytują sytuacje, zwłaszcza jeśli koncentrują się na innych rzeczach, a więc „raz na niebiesko-księżycu” „och, myślałem, że skończyliśmy, moja wina” jest właściwie normalna.Musimy być świadomi, że wewnętrzne cechy, takie jak „dysocjacja”, są wysoce podatne na znaczenie względności, a nie tylko przeskakiwanie * wyłącznie * do najpoważniejszej możliwej interpretacji, jaką mogą wynikać z takich słów związanych z wewnętrznością.
Zdezorientowany, gdzie widziałeś * „myślisz, że spotkanie się skończyło, ale tak nie jest” *?Myślałem, że OP właśnie opuścił spotkanie, a nie myślałem, że to koniec?
@Mehrdad: koniec drugiego akapitu („** Dlaczego: ** ... i pomyślałem, że spotkanie się zakończyło”).
@Stobor: Och wow, czuję się ślepy.Ponownie przeczytałem 3 razy i jakoś przegapiłem to zdanie.Dzięki!
@Kyll i wsp .: Jestem już w trakcie terapii.
@Czar Dobrze się czyta, mam nadzieję, że sytuacja się u Ciebie poprawi.
#2
+20
Arthur Hv
2019-10-22 13:42:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy uważasz, że to właściwa reakcja, również w odniesieniu do tego, co ujawniłem, czy powinienem podać powody, dla których?

Jeśli chodzi o pracę, sytuacja jest daleki od krytycznego. Ujawnij tyle, ile chcesz. Ale nic nie jest wymagane ani konieczne. Nic ci nie jest, po prostu przepraszając i podając bardzo wymijające powody „Jestem zmęczony / myślałem o czymś innym”.


Widzę z komentarzy, które mogą pomyśleć, że radzę nie udostępniać Detale. Tak nie jest . Uważam, że tylko Ty możesz podjąć takie decyzje, opierając się na wielu czynnikach, które są całkowicie osobiste. Przeczytaj moją odpowiedź, ponieważ w tej chwili nadal możesz robić, co chcesz, z profesjonalnego punktu widzenia jest to dopuszczalne.

Jeśli masz dobre relacje z głównym bohaterem i nie sądzisz, że szukają oni jakiejś wymówki, by sprawić ci problem, to w porządku jest przyznać, że nie czułeś się dobrze i źle zareagowałeś.Możesz przeprosić i najprawdopodobniej nikogo to nie obchodzi.
Chociaż ten „powód” zadziała raz, a może kilka razy, nie zadziała, jeśli będzie się powtarzał.Bycie na czele sytuacji i nie robienie żadnych „wymykających się powodów” pomoże twojej sytuacji z dobrym TL i szefem.Bycie zmęczonym i „myślenie o czymś innym” przez cały czas nasuwa pytanie, dlaczego.O ile nie jest to dobry i rzeczywisty powód, Twoja niezawodność w pracy może w końcu stać się wątpliwa, zwłaszcza jeśli szef zacznie uważać, że jest to nierozsądne.Strata w rodzinie jest rozsądna, jeśli szef o tym wie.Imprezowanie przez całą noc nie jest tym, co prawdopodobnie założy szef.
@computercarguy Zrobiłem wyjaśnienie.Mogę odnieść się do OP, ponieważ potrafię zachowywać się dziwnie z * bardzo osobistych powodów *.W moim przypadku nie ujawniłbym, gdybym miał jakiekolwiek wątpliwości co do uczciwości i profesjonalizmu mojego pracodawcy.Wiele razy nie byłem pewien.
Jest to przypadek, w którym złotą zasadę można zastosować odwrotnie.Wyobraź sobie, że kolega, z którym masz ogólnie dobre stosunki zawodowe, wcześniej wyszedł ze spotkania - a potem przeprosił, mówiąc coś w stylu „Miałem dużo na głowie i myślałem, że spotkanie się skończyło, przepraszam”.Przebaczyłbyś im?Jeśli tak, jest duża szansa, że ci wybaczą.
#3
+5
Koenigsberg
2019-10-22 23:49:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Widzę dwie opcje.

  1. Jedna to rada udzielona przez @ nick012000 - jeśli uważasz, że możesz podzielić się tymi rzeczami ze swoim leadem. Tylko Ty możesz oszacować, czy tak jest, czy nie. Niektórzy ludzie będą postrzegać cię jako cenny zasób, a jeszcze bardziej - osobę , ale inni będą cię oznaczać i rozmawiać z kolegami o „tym facecie” za twoimi plecami. Czasami trudno to rozgryźć.

  2. Drugim jest porozmawianie ze swoim prowadzącym i poinformowanie go, że po prostu nie czułeś się dobrze i nie chciałeś przeszkadzać w spotkaniu , może trzeba było biec do łazienki - zwykle na tym kończą się dalsze pytania. Ma to zalety i wady. Z technicznego punktu widzenia, jeśli nie czujesz się dobrze, powinieneś się usprawiedliwić i udać do lekarza. Każdy zrozumie, jeśli poczułeś się tak źle, że zdecydowałeś, że nie ma czasu na powiadomienie przełożonego (może czułeś się zawstydzony tą sytuacją), ale możesz zapytać, dlaczego dalej pracowałeś. Z drugiej strony ta opcja nie ujawnia potencjalnie prywatnych problemów komuś w Twoim biurze.

Jak opisano, to naprawdę zależy od tego, czy uważasz, że Twój potencjalny klient jest wystarczająco godny zaufania, aby rozmawiać o tej kwestii czy nie, nie jest to domysł, który można zrobić z daleka.

Idealnie byłoby pracować w firmie, która dba o swoich pracowników i pomaga w takich chwilach, a jeśli nie, to może powinieneś przejść dalej. Jednak doświadczenie uczy, że czasami firmy są źle zarządzane, a czasami sytuacja nie pozwala na odejście.

Wreszcie, może to nawet nie jest taka wielka sprawa. Jeśli nie, to twierdzenie, że źle zrozumiałeś i założyłeś, że spotkanie się skończyło, może wystarczyć.

„nie ma czasu na powiadomienie przełożonego”… niektóre kultury spotkań wręcz zachęcają do cichego i dyskretnego wyjścia z łazienki lub z podobnych powodów, chyba że już mówisz.
#4
+4
Andrew
2019-10-23 07:36:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Polecam:

  1. Jeśli podasz powody, postaraj się, aby były zwięzłe i zrozumiałe (np. „mój taki a taki umarł i byłem naprawdę zestresowany”), chyba że zapytają o tym, a będziesz czuć się komfortowo, dzieląc się więcej.
  2. Nie bij się o coś ani nie zmuszaj się do ciężkiej pracy. Ludzie to zrozumieją, a jeśli nie, nie powinno Cię to obchodzić.
  3. Zrób sobie trochę wolnego i / lub zastanów się nad zapytaniem szefa, czy możesz pracować trochę mniej. Lepiej jest zaakceptować, że nie wykorzystujesz swojego zwykłego pełnego potencjału, niż próbować to zamaskować.
#5
+3
Tom
2019-10-23 20:50:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Poza bliskimi Ci osobami, prawda jest taka, że ​​nikogo tak naprawdę nie obchodzą Twoje osobiste sprawy.

Zasady dotyczące informacji mówią, że musisz przekazać to, co inni powinni wiedzieć. Zastanawiają się, dlaczego opuściłeś spotkanie. Daj im znać (czat, e-mail do wszystkich, w porze lunchu, niezależnie od powszechnej metody wysyłania niekrytycznych informacji do wszystkich w Twoim zespole), że myślisz, że spotkanie się skończyło, co za głupi błąd, przepraszam.

To wszystko, co każdy musi wiedzieć. Kilka osób może potrzebować wiedzieć więcej lub prosić o więcej. Możesz po prostu powiedzieć „Zagubiłem się w myślach”, jeśli ktoś się zastanawia, jak możesz być tak zdezorientowany.

Ale lider zespołu i może kilka osób, które polegają na Twojej pracy, powinno wiedzieć, że masz do czynienia z coś. Powiedz im na osobności, pomijając zbędne szczegóły. Jeśli powiesz, że umarła ci bliska osoba, czy cokolwiek się stało, prawie każdy to zrozumie.

Nie chodziłbym w kółko, mówiąc o tym wszystkim w twoim zespole, zwracając na to uwagę i prawdopodobnie marnując na to czas innych ludzi.To nie jest takie ważne.
#6
+2
tjsbbi
2019-10-24 22:30:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niestety nie podajesz, w jakim kraju się znajdujesz, i jest to ważna informacja przy określaniu najlepszego sposobu działania. Moje doświadczenie jest takie, że kierowałem wieloma zespołami programistycznymi w USA i Europie, a także prowadziłem hybrydowe zespoły onshore-offshore w Europie Wschodniej i Azji.

Kiedy cierpisz na stres, radzenie sobie z sytuacjami, które w innym przypadku nie spowodowałyby pominięcia rytmu, może być trudne. Łatwo też nadać zbyt dużą wagę zdarzeniom, które miały miejsce i pogorszyć sytuację, nadmiernie reagując po fakcie.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​w dużym zespole / organizacji takie rzeczy zdarzają się wystarczająco często. Zawsze znajdzie się jakiś członek zespołu, który zmaga się zawodowo lub z wyzwaniami w życiu osobistym.

Moja rada jest następująca:

1) Nie pogarszaj tego, przesadna reakcja. To naprawdę nie jest taka wielka rzecz, aby zostawić standup.

2a) Jeśli masz dobre relacje ze swoim przełożonym, powinieneś się z nim / nią komunikować. Daj im wgląd w wyzwania, z którymi się mierzysz. Nie musisz dzielić się każdym szczegółem swojego życia, ale wystarczy, aby menedżer zrozumiał, że potrzebujesz odrobiny wsparcia, aby wrócić na właściwe tory. Dobry menedżer zapewni Ci rozsądne zakwaterowanie. Każdy pracownik potrzebuje tego na pewnym etapie swojej kariery i żaden menedżer nie chce stracić kogoś z zespołu z powodu tymczasowych problemów.

2b) Jeśli nie masz dobrych relacji ze swoim przełożonym i czujesz, że nie potrafisz dzielić zmagań, z którymi masz do czynienia, wtedy po prostu powinieneś powiedzieć, że poczułeś się chory i musiałeś opuścić zamkniętą przestrzeń standupu. Radzenie sobie z ekstremalnym stresem i przytłoczeniem jest nie mniejszym problemem zdrowotnym niż na przykład przezwyciężenie nudności.

3) Nie czuj obowiązku tłumaczyć się każdemu członkowi zespołu. To tylko zwróci uwagę na coś, co choć było dla ciebie osobiście znaczącym wydarzeniem, prawdopodobnie było niczym więcej niż tylko impulsem dla innych członków zespołu.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...