Pytanie:
Jeśli straciłeś kontakt z osobą, czy powinieneś przestać wymieniać ją jako odniesienie?
animuson
2012-04-11 08:40:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W poprzedniej pracy znałem tę osobę bardzo dobrze, tak naprawdę była moim menadżerem przez ponad rok. Niestety, kiedy wyjechałem, nie utrzymywałem z nią kontaktu i nie rozmawiałem z nią od około ośmiu miesięcy. Wydaje mi się, że nadal mnie pamiętała, ponieważ byłem jednym z jej głównych pracowników, ale czuję się niezręcznie wymieniając osoby, z którymi już nigdy nie rozmawiam.

Inną osobą był lider grupy wolontariuszy z lokalną policja, którą często podawałem jako referencję, gdy starałem się o pracę związaną z bezpieczeństwem. Znała mnie przez trzy lata w programie, ale przez kolejne trzy byłem poza programem i straciłem kontakt.

Czy nadal jest dopuszczalne umieszczanie tych osób jako referencji w moim CV i podania o pracę? W którym momencie odniesienie „wygasa”, jeśli w ogóle?

Uwaga: uzyskano ustne upoważnienie do umieszczenia tych osób jako odniesienia wcześniej.

Uważam (i może być inaczej w różnych krajach, ale przynajmniej w Wielkiej Brytanii) często mówi się w CV, że „Referencje są dostępne na życzenie”, a po otrzymaniu prośby o sprawdzenie z każdą osobą, czy zgadza się z ich wykorzystaniemna przykład.
Jeden odpowiedź:
#1
+66
JohnFx
2012-04-11 08:47:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez osoby poszukujące pracy. Absolutnie nie podawaj ślepych odniesień. Byłem po obu stronach tej rozmowy (referencja i sprawdzanie referencji) i zazwyczaj jest ona brzydka i ani trochę nie pomaga kandydatowi.

Powinieneś nazywać wszystkie referencje za każdym razem dajesz im kontakt dla potencjalnego pracodawcy z kilku powodów:

  1. Powszechną grzecznością jest nie pozwolić im zostać zaślepionym telefonem referencyjnym. Oczywiście chcą cię dobrze reprezentować (albo dlaczego ich wymieniłeś?), Ale jeśli nie są przygotowani, mogą odczuwać niepokój, że sprzedają cię krótko, ponieważ nie byli przygotowani. Kiedy ludzie dzwonią do referencji, zadają konkretne pytania dotyczące wyników pracy, a nawet ktoś, kto kochał twoje wyniki, może mieć problem z przekonaniem do szczegółów, jeśli minęło 5 lat od czasu, gdy twoje nazwisko przyszło im do głowy. Ponadto, jeśli to odniesienie (poprawnie) uważa, że ​​jest to niegrzeczne, może wprawić go w zły nastrój podczas sprawdzania referencji, co może zostać zinterpretowane jako uderzenie przeciwko tobie. Wiele firm ogranicza menedżerom podawanie bardzo wielu szczegółów dotyczących sprawdzania referencji, więc ludzie, którzy to robią, stają się dobrzy w zbieraniu subtelnych wskazówek i czytaniu między wierszami. Nie chcesz, aby zbierały subtelne wskazówki od kogoś, kto ogólnie jest zrzędliwy.

  2. Chcesz się upewnić, że informacje kontaktowe są nadal aktualne.

  3. Podobnie jak w przypadku listu motywacyjnego, chcesz dostosować treść referencji do potrzeb pracy, której szukasz. Jako minimum powinieneś z wyprzedzeniem poinformować o tym, jakie aspekty Twojej marki mają podkreślać. Chcesz także odświeżyć ich pamięć o wszystkich dobrych rzeczach, które zrobiłeś, pracując dla nich, aby mieli fakty na wyciągnięcie ręki.

  4. Tylko dlatego, że dali ci pozwolenie na używanie ich jako odniesienia x lata temu, nie oznacza, że ​​zgłosili się na ochotnika do bycia Twoim hype-man na całe życie. Właściwą etykietą jest umożliwienie im za każdym razem rezygnacji z bycia referencjami.

Tak tak tak! Żadne referencje nie są wieczne - musisz się u nich sprawdzać * za każdym razem *. +1.
Niedawno popełniłem błąd „ślepego odniesienia”. +1 za dobrą radę!
1001 głosów za brakiem odniesienia jest na zawsze. Kiedyś byłem odbiorcą tego (ktoś mnie wymienił i zostałem wezwany, nie miałem pojęcia o tej osobie). To było bardzo niewygodne 5 minut podczas rozmowy telefonicznej.
Dobra rada, chociaż myślę, że często wystarczy e-mail, a nie telefon.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...