Pytanie:
Obraźliwy język / zachowanie współpracownika w grze online
Pillip F
2018-09-24 08:37:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem świeżo upieczonym studentem i wielkim graczem. Niedawno dostałem pracę pod koniec tego lata i poznałem swój zespół, który składa się z kilku osób po pięćdziesiątce.

Ponieważ jestem wielkim graczem, po pracy wracam do domu i graj w gry online lub obserwuj, jak grają ludzie. Postanowiłem zagrać w tę jedną konkretną grę i oglądać jej strumień w tym samym czasie (mam dwa monitory i zwracam uwagę tylko wtedy, gdy jestem w kolejce). Kiedy szukam streamów do obejrzenia, w końcu znajduję najstarszego członka mojego zespołu.

Oczywiście będąc idiotą, wyśledź jego grę i dołącz do niej. Następnie zaczynam go wyróżniać i niszczyć w grze, ponieważ jestem o wiele lepszy niż on. Za każdym razem staje się bardziej wściekły, co powoduje, że kontynuuję, dopóki nie zacznie przeciwko mnie bardzo specyficznej seksistowskiej i rasowej tyrady w oparciu o moją nazwę użytkownika. To, co uważałem za nieszkodliwą zabawę, zakończyło się pokazaniem mi jego prawdziwych barw.

Skończę zobaczyć go w nadchodzący poniedziałek i chciałbym wiedzieć, czy powinienem powiadomić HR o tej historii lub opowiedzieć że uważam jego zachowanie za wyjątkowo obraźliwe (chociaż nie powiem, że to ja mu to zrobiłem).

Chciałbym również wyjaśnić, że jego strumień jest jednym ze strumieni gdzie oprócz gry możesz zobaczyć osobę.

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/83584/discussion-on-question-by-pillip-f-offensive-coworker-on-an-online-game).
Wysoce powiązane, a nawet możliwe oszustwo w głównym problemie: [Zabiłem postacie moich kolegów podczas sesji RPG, teraz nie chcą ze mną rozmawiać] (https://workplace.stackexchange.com/q/84746/73791)
Jeśli chcesz porozmawiać, __użyj pokoju rozmów, do którego link znajduje się w pierwszym komentarzu__.Jeśli chcesz skomentować, dodać swoją opinię itp., To jest miejsce na to - nie tutaj.
Te dzieci-szczury, które myślą, że są dobre w grach, są baaaaardzo denerwujące
Szesnaście odpowiedzi:
#1
+836
nvoigt
2018-09-24 10:07:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To, co uważałem za nieszkodliwą zabawę, zakończyło się pokazaniem mi jego prawdziwych barw.

Pomyślałbym bardzo , czy to naprawdę jego prawdziwe oblicze.

 • Wyśledziłeś go / prześladowałeś.
 • Wytypowałeś go, żeby zniszczyć jego zabawę

Kiedy jesteś świeżo po studiach, możesz o tym nie wiedzieć, ale czas wolny jest cenny, gdy masz pracę. Nie jest to już zawsze dostępny towar, który można wyrzucić. Więc naprawdę zniszczyłeś coś wartościowego swoimi celowymi działaniami.

Jeśli przyszedłeś do mnie i powiedziałeś, że podjąłeś celowe działania przeciwko komuś, aby zniszczyć coś wartościowego, w odpowiedzi użył obraźliwych słów. .. Nie wiem, uważam, że destrukcyjne czyny bardziej opowiadają o niedojrzałym i prawdopodobnie szkodliwym charakterze niż cokolwiek, co mógłby wypowiedzieć w ferworze chwili, gdy został niesprawiedliwie wyróżniony.

Moja rada, jeśli chcesz pozostać na rynku pracy: przerwij to zachowanie i nigdy nikomu nie mów, co robiłeś tego dnia. Mam tylko nadzieję, że nikt się nigdy nie dowie.

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/83607/discussion-on-answer-by-nvoigt-offensive-coworker-on-an-online-game).
Coś do dodania tutaj, Streamsniping, czyli to, co zrobił OP, jest generalnie marszczone i luźno przeciwko TOS Twitcha.Zakładając, że używali twitcha, ponieważ jest to bardziej popularna platforma do przesyłania strumieniowego.Streamsniping jest uważany za formę ukierunkowanego nękania.
Myślę, że ważne jest, aby podkreślić, że niezależnie od tego, czy zachowanie współpracownika było lepsze, czy gorsze od strzelania strumieniowego, nękanie współpracowników jest samo w sobie zachowaniem niedopuszczalnym i najlepiej byłoby unikać rzucania kamieniami mieszkając w takim miejscu.konkretny szklany dom
Cóż, dzięki mojemu wpisowi mógł się dowiedzieć, że to ja.Od jakiegoś czasu nie rozmawiał ze mną poza absolutnym minimum.Jestem pewien, że czyta teraz tę wymianę stosów i być może zamieścił odpowiedź tutaj (mam nadzieję, że to nie ta).
@PillipF Coś, co może pomóc w zracjonalizowaniu tego, co się wydarzyło: najbardziej dojrzałe teorie na temat rasizmu i seksizmu sugerują, że * każdy * ma ich trochę w środku.Dojrzali, cywilizowani ludzie wolą nie wpuszczać tego do cywilizowanego życia.Jednak kiedy ktoś jest zmuszony do przekroczenia swoich granic, może chwycić się * dowolnego * narzędzia, za pomocą którego może skrzywdzić napastnika.Mogą uznać te słowa za jedyne narzędzia, jakie mają.To może być pokazanie ich prawdziwych kolorów, ale raczej pokazanie ich na sposób Władcy Much, gdzie to, co widzimy, jest ciemnością, która jest w każdym z nas.
Nie mogę powiedzieć, czy jest to osoba rasistowska, czy seksistowska, ponieważ ich nie spotkałem.Będziesz musiał wykonać ten telefon.Ale ja uważam, że jest to przynajmniej rozsądny argument, dlaczego te czyny nie zmuszają nikogo do decydowania, że ta osoba jest rasistą lub seksistą w znaczący sposób.Zachęcałbym do posiadania innych dowodów, zanim dojdę do takiego wniosku.
„Mam tylko nadzieję, że nikt się nigdy nie dowie”.Z 800 UV i ponad 50 000 wyświetleń w ciągu 10 dni, myślę, że nadzieja przepadła.
#2
+424
Clonkex
2018-09-24 11:06:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Szczerze mówiąc, moim zdaniem, jeśli nie zachowuje się w ten sposób w pracy, to nie jest twoja (ani HR) sprawa. Myślę, że to takie proste.

Wiele osób będzie przeklinać i krzyczeć w domu, ale w pracy zakładają zawodową czapkę. Nie ma problemu, chyba że publicznie i widocznie reprezentują firmę.

Również przekleństwa mogą nie odzwierciedlać jego rzeczywistych przekonań.Ku mojemu wstydowi w niektórych sytuacjach użyłem słów, których normalnie bym nie użył, wyłącznie po to, by kogoś zdenerwować.
Zgoda!na przykład: Po całym dniu zajmowania się komputerami i zachowywania spokoju i profesjonalizmu po prostu nie mogę już dłużej powstrzymywać się od jakichkolwiek problemów z komputerem w domu.
@AnthonyGrist Znam ludzi, którzy to robią.Chociaż uważam, że to, co powiedział OP, jest bardziej problemem interpersonalnym niż miejscem pracy, biorąc pod uwagę warunki, w których to się wydarzyło (nie wiedząc, że to kolega, poza pracą itp.).Chociaż jest to sytuacja, która zdecydowanie może wpłynąć na Twoje relacje w firmie.
Zazwyczaj uważam, że rasistowskie i seksistowskie uwagi są niepotrzebnym środkiem zaradczym, ale biorąc pod uwagę nieustępliwe trollowanie PO, jest to jedyny sposób, aby odejść.Jeśli nie jesteś osobą publiczną i jest to poza godzinami pracy, nie widzę problemu.
@AnthonyGrist Tak.O to właśnie chodzi w przeklinaniu - fakt, że jest to niedozwolony język, czyni go oczyszczającym.Według wszystkich konwencjonalnych środków, używanie takiej inwektywy, gdy jesteś zły, pokazuje, że postrzegasz te słowa jako złe.
Gdybyśmy wszyscy musieli odpowiadać w pracy za jakiekolwiek niepohamowane słowo, które wypowiedzieliśmy poza pracą, czy ktokolwiek z nas miałby w ogóle pracę?
Pozwól nam [kontynuować tę dyskusję na czacie] (https://chat.stackexchange.com/rooms/83721/discussion-between-clonkex-and-doritostyle).
#3
+414
user29542
2018-09-25 04:22:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jako gracz od ponad 20 lat Twoje zachowanie jest odrażające i jest świetnym przykładem tego, jakie typy zachowań przejawiają toksyczni ludzie / gracze; typ, który powinien zostać usunięty ze społeczności.

tl; dr

Nie, nie powinieneś przenosić tego do HR . Nie należy tego zgłaszać nikomu”.


Dlaczego:

Nie wspomniałeś, czy nazwa lub logo firmy są wyświetlany podczas transmisji, więc czuję się bezpiecznie w moim założeniu, że tak nie było. W tym momencie HR prawdopodobnie nie dba o to. Powiedzenie im tego wszystkiego spowoduje tylko skierowanie uwagi na Ciebie . Starszy kolega, który powiedział kilka rzeczy, które mogą spowodować urazę podczas nękania , jest prawdopodobnie o wiele bardziej wybaczalny niż nowy pracownik, który właśnie skończył college i robi wszystko, by nękać kogoś starszy kolega, którego właśnie poznali .

Spróbuję to rozdzielić.

Kiedy szukam strumieni do obejrzenia, w końcu znajduję najstarszy członek mojego zespołu.

Mogło to być również wspaniałe źródło przyjaźni między wami. Ale spieprzyłeś to. Nie wierzę, że możesz nawet wspomnieć, że grasz teraz w tę grę, bez poślizgu i powiedzenia mu czegoś o meczu, w którym go nękałeś, co bardzo ułatwi zidentyfikowanie cię jako napastnika.

Oczywiście, będąc idiotą, wyśledź jego grę i dołącz do niej. Następnie zaczynam go wyróżniać i niszczyć w grze, ponieważ jestem dużo lepszy od niego.

Nie, nie byłeś idiotą. Idioci nie wiedzą, co robią. Byłeś trollem , a trolle dokładnie wiedzą, co robią.

Wytypowałeś swojego współpracownika w grze, w którą prawdopodobnie lubił grać, i nękałeś go. Mówiłem już kilka razy, nękaj, niektórzy mogą pomyśleć, że jest to zbyt surowe lub używa niewłaściwego słowa. Odniosę się do tego fragmentu tutaj

Następnie zaczynam wyróżniać go i niszczyć w grze, ponieważ Jestem dużo lepszy od niego .

Podkreślam moje .

Za każdym razem jest bardziej wściekły, co powoduje, że kontynuuję ...

Więc obserwowałeś i nękałeś tego gościa wystarczająco długo, by zobaczyć, że Twoje działania powodują wyraźnie szalony ; i to powoduje, że nadal go nękasz? Dlaczego miałbyś kontynuować taki wzorzec zachowania, czyli sprawiać, że starszy kolega jest wyraźnie zły ?

Jedyny odpowiedź, którą mogę uznać za prawdziwą, jest taka, że ​​ przez cały czas Twoim zamiarem było sprawdzenie, jak daleko możesz go popchnąć .

... dopóki nie zacznie bardzo specyficzny seksistowski i rasistowski rant przeciwko mnie w oparciu o moją nazwę użytkownika. To, co uważałem za nieszkodliwą zabawę, pokazało mi jego prawdziwe oblicze.

Nie to, żebym szczególnie dbał o odpowiedź, ale jak możesz uznać cokolwiek, co zrobiłeś, za nieszkodliwą zabawę ? Na każdym kroku zrobiłeś coś złego.

Nękałeś tego faceta do tego stopnia, że ​​prawdopodobnie (szczerze, mógłbym add) czułeś, że był osobiście atakowany, a teraz jesteś „obrażony”, kiedy osobiście cię zaatakował? Tak bardzo cię „uraziło”, że teraz próbujesz ukarać go za jego uwagi, przynosząc to do HR?

Jego zachowanie wydało mi się wyjątkowo obraźliwe

Nie wiem, czy byłbym w stanie uznać jego zachowanie za bardziej obraźliwe niż twoje. Zwłaszcza nie „ekstremalnie”.

Kiedy ludzie są nękani , a ich tętno jest wysokie, są zestresowani i mają mechanizm walki lub ucieczki kopie, a nękanie nie ustaje , prawdopodobnie powiedzą rzeczy, których nie mają na myśli.

Prawdopodobnie pomyślą, że wszystkie inne dostępne im narzędzia zawiodły (ponieważ tak się stało), ale sytuacja nie poprawia się. Antagonista nie zatrzymał się. Jakie inne rzeczy mogą powstrzymać antagonistę? Kiedy jesteś pod taką presją, „obrazić antagonistę” prawdopodobnie nie brzmi tak źle.

Mam tylko nadzieję, że twój współpracownik nadal będzie czerpał przyjemność z gry.

Cóż, to jest post przyjazny dla popcornu.Pamiętaj, że komentarze nie służą do dłuższej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/83657/discussion-on-answer-by-zymus-offensive-coworker-in-an-online-game).
Dodatkowo, czy OP wykorzystał nieuczciwe informacje ze strumienia, aby „zlokalizować” swojego przeciwnika?(np. w którym budynku się ukrywa, jaką ma broń) „Snajper” strumienia jest dość niski ...
„... dopóki nie zacznie przeciwko mnie bardzo specyficznej seksistowskiej i rasistowskiej tyrady na podstawie mojej nazwy użytkownika” - OP powinien również rozważyć niestosowanie tej samej (lub podobnej) brzmiącej nazwy użytkownika na żadnym koncie, które może być lepiej widoczne w jego biurze
Chociaż nie zostało to wyraźnie wspomniane, podejrzewam, że OP mógł usłyszeć, jak ludzie w jego biurze wspominali, że facet streamuje tę grę i szukał go, aby to zrobić.Trudno jest przypadkowo natknąć się na osoby, które znasz, przesyłające strumieniowo, chyba że mają stosunkowo popularne kanały, a ten sposób działania byłby zgodny z resztą zachowania, które opisał o sobie OP.
„Mam tylko nadzieję, że Twój współpracownik nadal będzie czerpał przyjemność z gry” - PIĘKNA!Poważnie, OP mógł w nieskończoność zrujnować jedyną zabawną rzecz, jaką miał ten współpracownik.Jedyna fajna rzecz, którą lubili robić, bez względu na wszystko.Uwielbiam odpowiedź.
Aha, i OP NIE jest lepszym graczem niż jego współpracownik.Strzelanie strumieniowe jest przeciwieństwem umiejętności.
@RobCrawford Aby być uczciwym, _ jest_ możliwe, że OP jest lepszy.To po prostu nie ma znaczenia, ponieważ posiadanie praktycznie w czasie rzeczywistym pełnej wiedzy o wszystkich działaniach przeciwników, gdy nie mają oni takiej wiedzy, jest zaletą, której w zasadzie nie można pokonać.
@NicHartley Nadal możesz wykorzystać opóźnienie w strumieniu, aby zwabić snajpera w zasadzkę, ale tak - najpierw musisz być pewien, że atakują strumieniowo, a następnie musisz być zręczny i przebiegły, zachowując jednocześnie spokój i opanowaniewystarczy, aby faktycznie zastawić pułapkę.Mało prawdopodobne dla faceta, który po prostu gra w fajną grę i transmituje ją strumieniowo dla przyjemności innych ludzi.Naprawdę, bardzo niski PO.To dość otrzeźwiające, gdy zdajemy sobie sprawę, że OP rozważyłby działania HR w tym zakresie - wydaje się, że naprawdę nie rozumieją, że * są * agresywnymi prześladowcami, rujnując zabawę innych ludzi ...
@Luaan A do tego musisz udawać, że jesteś bardziej wściekły, aby nie wychylać snajpera strumieniowego, przez cały czas grania w grę, aby nie zostać zabitym przez rando, zanim zdarzy się twoja zasadzka, jednocześniewyglądasz, jakbyś grał normalnie.Jak powiedziałem: to zaleta, której w zasadzie nie da się przezwyciężyć.Jednak zgadzam się z resztą tego, co powiedziałeś.
#4
+233
user44108
2018-09-24 11:47:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chcesz zgłosić takie zachowanie, użyj narzędzi do zgłaszania nadużyć w grze / platformie i tak to zostaw.

Oddziel ten incydent od miejsca pracy i zrób wszystko, co byś zrobił, gdybyś zobaczył ten facet jest online i go nie znał:

Zgłoś i zablokuj / zignoruj ​​

Zabranie tego do pracy spowoduje tylko ciągłe problemy w prawdziwym życiu. O ile ten facet nie krzywdzi Cię w miejscu pracy, niewiele możesz z tym zrobić.

Zobacz też, co tam zrobiłeś. Rozpoznałeś go, wyśledziłeś i systematycznie uderzałeś w niego, niszcząc jego radość z gry i zawstydzając go przed widzami. W efekcie jest to forma nadużycia sama w sobie. Mogliście rozegrać ten incydent w bardziej konstruktywny, przyjemniejszy sposób dla was obojga i zbudować przyjaźń, a nie szczelinę.

* zbudował przyjaźń zamiast szczeliny * tak bardzo prawdziwe!
+1 nawiązanie przyjaźni z najstarszym członkiem drużyny jest zawsze korzystne.Zmień swoje imię w grze i idź mu pomóc, zanim zostaniesz „mile zaskoczony”, że jest twoim seniorem.Podstępne tak, ale zrzuci to jako zbieg okoliczności.Zwłaszcza jeśli gra, w którą gra, jest popularna.
Przy okazji, raport w grze może również przynieść odwrotny skutek, jeśli mają silną politykę przeciwdziałania żałobie.Nie uważam, że w tym konkretnym przypadku jest to zła rzecz ...
Zgłaszanie tego zachowania do platformy gier / strumieniowania jest okropną i nieetyczną rzeczą do zrobienia w tym miejscu, ponieważ musiałoby to obejmować od razu kłamstwo w samym zgłoszeniu, chyba że OP zgodnie z prawdą poinformuje w swoim zgłoszeniu, że używa kodów do wielokrotnego nękania osoby, którejodpowiedzi na działania, które zgłasza.
@johnyu Nie widziałem, gdzie OP stwierdza, że używa cheatów lub innego rodzaju exploitów.Jeśli tak jest, chętnie zmienię odpowiedź.
Tak zwany „stream sniping”, do którego się przyznaje, jest dobrze znaną, choć stosunkowo nową praktyką powszechnie uznawaną za oszustwo.Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z grami online, jest to podobne do tego, jak grasz w gry inne niż wideo, w których każdy gracz ma wyłączny dostęp do niektórych informacji o swojej własnej sytuacji.Na przykład wyobraź sobie, że grasz w jakąkolwiek grę karcianą, w której twój przeciwnik zawsze zna wszystkie twoje karty, ale nawet nie jesteś świadomy, że je zna.W grach wideo może to być tak proste, jak wiedza, dokąd ktoś idzie / patrzy, aby móc przemknąć się za jego plecami.
@johnyu OP przyznał się do otwartego strumienia podczas grania w grę na innym ekranie.Wbrew twojemu twierdzeniu wskazali, że zazwyczaj nie oglądają transmisji podczas gry.Możliwe, że OP nie jest do końca zgodne z prawdą, ale nie widzieliśmy i nie przyznajemy się do „strzelania strumieniowego”.Proszę wskazać, gdzie OP się do tego przyznaje.
Widzę tylko, że OP powiedział, że nie jest w pełni skoncentrowany na transmisji strumieniowej podczas gry, co w rzeczywistości byłoby trudne, gdy potrzebna jest znacznie większa koncentracja na ich własnej rozgrywce.OP patrzył na to od czasu do czasu podczas gry, ponieważ w przeciwnym razie nie zauważyłby, że ofiara jest bardziej zdenerwowana.OP przyznał, że próbując „wyodrębnić” cel, trudno założyć, że byłby skłonny zrezygnować z ogromnej (i niesprawiedliwej) przewagi informacyjnej, jaką daje szybkie zerknięcie w bok.
#5
+132
Joe Strazzere
2018-09-24 16:03:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W końcu zobaczę się z nim w najbliższy poniedziałek i chciałbym wiedzieć, czy powinienem powiadomić HR o tej historii lub powiedzieć mu, że jego zachowanie jest dla mnie wyjątkowo obraźliwe (chociaż nie powiem, że to ja kto mu to zrobił).

Nie mogę sobie wyobrazić, jak marudzenie HR „Graliśmy w grę i był dla mnie niemiły” może być dobrą rzeczą dla Twojej kariery.

I czy naprawdę wyobrażasz sobie, że opowiedzenie tylko jednej strony historii zakończy się dobrze? Z pewnością druga strona wyjdzie.

Połóż się i unikaj tego członka zespołu lub bądź dorosły i przeproś za celowe zrażanie go. Mógłby nawet w zamian przeprosić.

Tak czy inaczej, może nadszedł czas, aby trochę dojrzeć, przestać być „idiotą, kim jestem”.

Wydawało mi się, że nieszkodliwa zabawa zakończyła się pokazaniem mi jego prawdziwych barw.

Wygląda na to, że oboje ujawniliście prawdziwe kolory. Jeśli to twój pomysł na nieszkodliwą zabawę, możesz pomyśleć dokładniej.

_ „... lub bądź dorosły i przeproś za celowe zrażanie go. Może nawet w zamian przeprosić.” _ - +1 za konstruktywną drogę naprzód.
Nie tylko „graliśmy w grę”.Bardziej jak: „Anonimowo odszukałem online mojego współpracownika, nękałem go i zrażałem, dopóki na mnie nie przeklinał”.Zdecydowanie nie będzie dobrze radzić sobie z HR.Gdyby ktokolwiek w mojej firmie to zrobił, byłaby to natychmiastowa informacja „to powód, aby zwolnić tę osobę przy najbliższej okazji”.
@Dr.Funk Sam uznałbym to za następną dostępną okazję.Masz członka zespołu, który przyznaje, że uważa anonimowe śledzenie i nękanie współpracowników za „nieszkodliwą zabawę”.Czy możesz sobie wyobrazić radość, jaką czerpaliby z toksycznej polityki biurowej?Z pewnością mogę i nie jest to ryzyko, które jestem skłonny podjąć, ani z innymi pracownikami, ani z projektami firmy.
#6
+117
Nils Ole
2018-09-24 14:39:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moim zdaniem to ty zachowałeś się w bardzo toksyczny sposób. Jak już powiedziały inne plakaty, mając pracę na pełny etat i być może rodzinę, nie masz już tyle czasu do spędzania na hobby, jak na studiach. Prawdopodobnie nie spędził w grze tyle czasu, co ty.

Z drugiej strony jesteś nowym pracownikiem i zachowywałeś się drastycznie, sadystycznie, gdy go przesadziłeś i do pewnego stopnia prześladowałeś go, gdy skupiłeś się na „zniszczeniu go”. Gdybym był przedstawicielem HR i przyszedł do mnie ktoś nowy z historią, którą nam tu przedstawiłeś, prawdopodobnie oceniłbym, jak postępować z tobą, a nie z długoterminowym pracownikiem ...

Dlaczego nie wykorzystasz swojego doświadczenia w grze, aby pomóc mu stać się lepszym? Możesz porozmawiać z nim podczas przerwy obiadowej o grze, aby mieć coś wspólnego lub nawet grać razem. ciężko jest znaleźć wspólny punkt ze znacznie starszymi współpracownikami, ale tutaj masz to samo hobby i jeśli on streamuje, prawdopodobnie jest również wielkim graczem.

Skorzystaj z okazji, obróć ją w przewagę i zostań przyjacielem w pracy, a ponieważ jest seniorem, wymień swoją wiedzę.

OP nadal może to zrobić, ale prawdopodobnie powinien zmienić swoją nazwę użytkownika.
-1 Nie rozmawiaj ze starszym kolegą z drużyny o meczu podczas lunchu.Przynajmniej nie wspominaj o tym, nie daj im znać, że znalazłeś ich strumień i dołączyłeś do ich gry, jeśli pojawi się sama, i nie mów protekcjonalnie koledze z drużyny, jak grać lepiej, chyba że zaczniesz rozwijaćprzyjaźń wokół gry później.
Jest mało prawdopodobne, aby współpracownik pamiętał nazwisko, w zależności od tego, co to jest.Jeśli nic więcej, na pewno poczekałbym kilka tygodni i spróbuję poczekać, aż współpracownik wspomni o grze.Prawdopodobnie nie próbowałbym oferować napiwków, chyba że gracie razem w tę grę, a także prawdopodobnie nic nie powiedziałbym, chyba że współpracownik poprosi (niektórzy gracze / ludzie obrażają się).
Proponuję zmienić nazwę użytkownika i jeśli OP chce omówić grę, zacznij od „więc jakie masz hobby” podczas lunchu i udawaj zdziwienie, odkrywając, że grają w tę samą grę.Następnie, jeśli współpracownik chce grać razem, OP powinien prawdopodobnie również zmienić swój wygląd w grze, jeśli jest to gra z konfigurowalnym wyglądem postaci (myślę o wyglądzie w stylu RPG, a nie o „standardach”, takich jak MOBA).
To wszystko jest świetny wkład i zgadzam się, że nie powiedziałbym, że to ja byłem tym, który dręczył go w streamie. Jak to ujął Kevin, nie mów bez ogródek „Byłem facetem, który cię zniszczył”, ale zakładam, że rozsądne jest, aby tego nie robić.Oczywiście powinieneś to zrobić tak, jak skomentował @SnyperBunny i zacząć od pytania o hobby w ogóle, a nie o gry lub tę konkretną grę od razu.
@Tas: Zakładając, że imiona postaci są wyświetlane w grze, zakładam, że zasmucony współpracownik bardzo dobrze pamięta to imię, zwłaszcza że przeklinał właśnie OP.
#7
+56
SQB
2018-09-24 15:21:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dwa błędy

Oboje zrobiliście coś źle.

[...] W końcu znajduję najstarszego członka mojego zespołu, który streamuje. Oczywiście, będąc idiotą, wyśledź jego grę i dołącz do niej. Następnie zaczynam go wyodrębniać i niszczyć w grze, ponieważ jestem o wiele lepszy niż on. Za każdym razem jest bardziej wściekły, co powoduje, że kontynuuję [...]

To jest żałoba i graniczne prześladowanie. Nie fajnie. Bardzo głupi. Ciesz się, że (najwyraźniej) cię nie rozpoznał. Nie rób tego ponownie.

[...] rozpoczyna on przeciwko mnie bardzo specyficzną seksistowską i rasistowską tyradę w oparciu o moją nazwę użytkownika. To, co uważałem za nieszkodliwą zabawę, zakończyło się pokazaniem mi jego prawdziwych barw.

Tak, tak. Miej to w pamięci, kiedy będziesz mieć z nim do czynienia w przyszłości. To - niestety - wszystko, co możesz zrobić.

Brak praw

Spotkam się z nim w najbliższy poniedziałek i chciałbym wiedzieć, czy powinienem Dział HR wie o tej historii lub powiedz mu, że uważam jego zachowanie za wyjątkowo obraźliwe (chociaż nie powiem, że to ja mu to zrobiłem).

Nie. Nie. HR nie jest twoim przyjacielem.

Głównym celem HR jest zadowolenie firmy; nie uszczęśliwiać poszczególnych pracowników ani wymierzać sprawiedliwości. Zrobią to tylko wtedy, gdy będzie to służyło ich głównemu celowi.
W takim przypadku występuje konflikt między nowym pracownikiem a starszym członkiem zespołu. O ile w jakiś sposób nie zaszkodzi to firmie, jakikolwiek wynik będzie prawdopodobnie korzystny dla starszego członka.

Poza tym stało się to poza twoją pracą i chociaż stało się to ze współpracownikiem, nie zrobił tego wiem, że miał do czynienia ze współpracownikiem. To nie jest konflikt w miejscu pracy; nie zamieniaj go w jeden.

Rozumiem, dlaczego jesteś zdenerwowany, zwłaszcza jeśli płeć i rasa, które dostrzegł w Twojej nazwie użytkownika, rzeczywiście trafiły do ​​domu. Jeśli chcesz, zgłoś się do serwisu streamingowego lub strony, która jest gospodarzem gry. Ostrzegamy jednak, że szczególnie ci ostatni mogą uznać Cię za winnego żałoby i podjąć działania przeciwko tobie.

Zadbaj również o to, aby dowiedzieć się, jak anonimowy jest proces zgłaszania.

Podsumowanie

Dowiedziałeś się niewygodnej prawdy o współpracowniku. Sposób, w jaki się o tym dowiedziałeś, pozostawia ci niewielkie możliwości działania.

Innym razem może ujawnić swoje prawdziwe oblicze; bądź przygotowany. Ale obecne okoliczności dają ci niewiele pola do działania i żadnego odwołania się przez HR.

Biorąc pod uwagę zapis z trasy OP („Nie powiem, że to ja to zrobiłem”), jestem prawie pewien, że ten 50-latek nie wypowiadał się na seksistowskim rasistowskim tyradzie, chyba że jego pseudonim brzmiał „LittleAssianFemaleAssassin”… a nawetw takim przypadku, kiedy dosłownie jedyną informacją, jaką posiadasz, jest ta, niewiele możesz powiedzieć, aby poczuć się lepiej.OP Powinien udać się do działu HR, musi mieć to wszystko w aktach, aby móc korzystać z niego w przyszłości.
@ ИвоНедев.Jeśli OP trafi do HR, istnieje bardzo duża szansa, że wkrótce potem (OP) zostanie zwolniony.Dział HR ma tendencję do badania * obu * stron, ponieważ ich zadaniem jest ukrywanie zaległości firmy.Pozbycie się kogoś, kto robi to, co zrobił OP, aby udobruchać starszego pracownika o znanym doświadczeniu w zakresie przynoszenia zysków, jest tutaj całkowicie rozsądnym wynikiem.
Jak mówi @MadPhysicist, HR chroni firmę.Najbardziej starszy członek zespołu ma wartość znacznie większą niż niektórzy nowi pracownicy świeżo po studiach.Jeśli uważają, że problemem jest to, że obie osoby pracują w firmie, nawet jeśli uznanie, że starszy college jest nieco bardziej winny, jest nadal jedynym logicznym wnioskiem, aby zwolnić nowego faceta z college'u i po prostu zatrudnić innego.
@ ИвоНедев W Niemczech mamy to przysłowie "Gschäft ist Gschäft und Schnaps ist Schnaps".Sprowadza się do „nie mieszaj spraw prywatnych i zawodowych”.A przecież HR nie jest twoim przyjacielem!
#8
+25
solarflare
2018-09-24 09:54:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Może już z nim nie baw się, jeśli tak bardzo cię denerwuje. Podjęcie tego tematu w przypadku HR jest raczej dziecinną czynnością i prawie na pewno nie zrobi niczego innego, jak tylko zdobycie reputacji w firmie jako sprawcy kłopotów.

Jak wspomniano, nic nie zostanie z tym zrobione chyba że facet gra tagiem gracza, takim jak „JohnDoeFromAbcSoftware”.

A jeśli widzisz tę osobę w strumieniu wideo?
Czy jest jakiś powód, by sądzić, że jego uwagi i działania reprezentują firmę, patrząc na niego?tj. czy możesz powiedzieć, gdzie on pracuje z jego twarzy?
@PillipF Myślę, że TY pokazałeś swoje prawdziwe oblicze.Niezbyt dobrze radzę sobie w zespole. Zwolniłbym cię natychmiast, gdybym był twoim menadżerem.
@Jack, Przepraszam, jeśli cię obraziłem.Nie chciałem nikogo skrzywdzić.
@PillipF „Nie chciałem nikogo skrzywdzić”, „Za każdym razem jest bardziej wściekły, co powoduje, że kontynuuję”.Wiedziałeś, że to, co robisz, wywołuje u niego smutek i złość, i to cię nie spowolniło, w rzeczywistości sprawiło, że robiłeś to bardziej.To z definicji oznacza wyrządzenie szkody.Przemyśl swoje działania i ich wpływ na ludzi w przyszłości
#9
+15
Geoffrey Brent
2018-09-24 09:49:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zasady dotyczące tego rodzaju rzeczy będą się różnić w zależności od tego, gdzie jesteś i czy Twoja firma ma kodeks postępowania, który obejmuje zachowanie pracowników poza miejscem pracy.

Ogólnie pracodawcy są bardziej skłonni do dyscyplinować pracowników za zachowanie poza miejscem pracy, jeśli zostały spełnione niektóre z następujących warunków:

 • Daną osobę można było łatwo zidentyfikować jako pracownika (np. jej profil lub nazwa użytkownika wspomina, dla kogo pracują)
 • Zachowanie budzi wątpliwości co do ich zdolności do wykonywania swojej pracy (np. funkcjonariusz ds. dobrostanu zwierząt, który źle traktuje zwierzęta)
 • Zachowanie jest na tyle ekstremalne, że wywołuje publiczne oburzenie, które może być szkodliwe dla pracodawców (nikt nie chce aby protestujący ustawiali się w kolejce przed swoim biurem).

O ile Twój pracodawca nie zwraca szczególnej uwagi na kwestie rasizmu / seksizmu lub nie ma kodeksu postępowania obejmującego tego rodzaju zachowania, jest to mało prawdopodobne że HR sprawi Ci wiele radości. Fakt, że odszukałeś go na tej platformie, nie pomoże ci tutaj.

Możesz rozważyć radzenie sobie z jego zachowaniem za pomocą jakichkolwiek mechanizmów zgłaszania nadużyć w grze. Nie rozwiąże to problemu konieczności pracy z bigotem, ale pozwala uniknąć ryzyka odwrócenia się od ciebie (zakładając, że twoja nazwa użytkownika nie jest rozpoznawalna), a administratorzy gry mają większe szanse na dostęp do informacji potrzebnych do zbadania tego przypadku.

Myślę o zgłoszeniu go na platformie, z której transmituje.Dzięki.
@PillipF Jeśli poczułeś się urażony odpowiedzią w grze, to jest to, co musisz zrobić.Ale to jest problem z grą, a nie z miejscem pracy.Nie dotyczy Twojej pracy ani miejsca pracy.
@PillipF W twoim raporcie będzie więc napisane: „Rozmyślnie i celowo postanowiłem zepsuć komuś grę, będąc niekończącym się trollem i nie znając dobra od zła. I obrazili mnie. Waah!”.Zdecydowanie radzę nie składać zgłoszenia, w przeciwnym razie jest równie prawdopodobne, że zostaniesz zablokowany.
@PillipF Czy zamierzasz zawrzeć w swoim raporcie szczegóły dotyczące wykrywania strumieni, czy też powiedzieć im, że powiedział te rzeczy bez sprowokowania?
@Graham Lub, jeśli to Twitch, „Naruszyłem ToS, strzelając strumieniowo, a streamer stał się tak zły, że powiedział kilka podłych słów! Chcę, żeby został zbanowany!”Tak, to będzie _ świetne_ dla reportera.Innymi słowy, tak!OP powinien absolutnie to zrobić!Zasługują na stałe wyrzucenie z Twitcha;tego rodzaju toksyczne zachowanie rujnuje społeczność graczy dla tak wielu ludzi.
#10
+10
gnasher729
2018-09-25 17:48:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że przeczytałeś kilka komentarzy na temat swojego zachowania, które uznałem za całkiem zasłużone. Ale co powinieneś zrobić? Masz zasadniczo dwie możliwości:

 1. Bądź cicho i miej nadzieję, że nikt się o tym nie dowie, ponieważ nie skończy się to dobrze dla Ciebie. (Dlaczego? Ponieważ może cię wyróżnić i zniszczyć w miejscu pracy, jeśli zdecyduje się to zrobić.)

 2. Zrób coś dorosłego, idź do swojego kolegi, i przeproś za swoje czyny.

To drugie jest prawdopodobnie dużo lepsze. Pomylić się to jedno, a przyznać się do tego, to inna rzecz. Wszyscy popełniają błędy. Posiadanie i naprawianie błędu zapewnia duże punkty bonusowe. Możesz nawet otrzymać przeprosiny za obelgi.

Może nie wybaczył.Miej to w pamięci.Wiem, że nie zrobiłbym tego, gdybyś zrujnował mój cenny weekend, który oszczędzałem od tygodni, aby uciec od pracy i rodziny.
Mówisz, że jeśli ludzie wiedzą, to nie skończy się dobrze dla OP.Następnie sugerujesz mu, żeby komuś powiedział.Twoja poprzednia opcja jest lepsza.Ta ostatnia jest tylko katalizatorem dramatu.Ta kwestia jest tak małostkowa, że poruszanie jej w ogóle jest błędem.Najlepszy scenariusz: sytuacja staje się niezręczna.
Myślę, że zależałoby to od tego, czy *** nowy pracownik *** jest dość pewny, że *** starszy kolega *** był w stanie zidentyfikować i rozpoznać go jako *** nowego pracownika ***.W takim przypadku przeprosiny to najlepszy plan.Bu, jeśli *** nowy pracownik *** jest pewien swojej anonimowości, to niech tak będzie, zapomnij o tym.
@clay Istnieje różnica między byciem odkrytym a samodzielnym wystąpieniem.A jeśli senior czyta miejsce pracy, to już wie.
Chociaż zgadzam się, że powinien przeprosić, wolałbym, aby * przeprosił w grze / transmisji *.W tej chwili nie jest to problem związany z pracą i nie ma powodu, aby nim stał się.Gdyby któryś z moich kolegów zobaczył, jak robię coś zawstydzającego w weekend, nie chciałbym, żeby wspominał o tym w pracy.
#11
+6
Raniel Quirante
2018-09-24 13:31:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zamiast zgłaszać to HR w firmie, z którą współpracujesz, po prostu zgłoś go do strony transmisji i do gry. O ile wiem, nie naruszył żadnych zasad w firmie, z którą pracujesz, chyba że istnieją zasady firmy, których musicie przestrzegać, na przykład gdy ludzie w określonej firmie są zatrudnieni i tweetowali na temat rasowych tweetów, i ich szef lub firma dowiaduje się o tym, a następnie wyrzuca ich z pracy.

Ale wiesz, naprawdę myślę, że jesteś tutaj największym czynnikiem, ludzie, których widzisz, tak jak inne żywe organizmy mają to, co nazwaliśmy mechanizmy obronne i pamiętajmy tylko, że w każdym działaniu następuje odwrotna reakcja. Ty celowo go rozgniewałeś, więc w gruncie rzeczy bycie wściekłym czasami czyni ludzi nierozsądnymi.

I pamiętaj, że jeśli złożysz uczciwy raport, prawdopodobnie to Ty zostaniesz uruchomiony.Większość firm zajmujących się grami zwróci uwagę na niewłaściwy język, ale nie na wzorzec niewłaściwego działania.
#12
+6
Kallmanation
2018-09-25 05:43:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ilekroć przygotowujesz się do sprowadzenia osoby trzeciej, która ma rzeczywiste uprawnienia do rozwiązywania konfliktów, np. HR lub szefa twojego szefa, organu regulacyjnego, policji, sądów lub kogokolwiek innego, zawsze powinieneś zadać sobie pytanie, co masz nadzieję osiągnąć? Jaki jest twój najlepszy wynik?

Ponieważ HR nie jest twoim przyjacielem. Ale tak naprawdę to tylko szczególna forma, w której ludzie u władzy nie są twoimi przyjaciółmi , oni są przyjaciółmi samych siebie. Jeśli uznają, że czujesz się niekomfortowo lub niebezpiecznie dla swoich celów, nie zawahają się użyć czegokolwiek , co powiesz przeciwko tobie (a dobry apologeta może naprawdę użyć wszystkiego , co powiesz przeciwko tobie ), całkowicie ignorując wszelkie „krzywdy”, które druga strona popełniła od dawna, o ile nie stanowią one zagrożenia dla ludzi u władzy.

Nie sądzę, że masz tu cokolwiek do zyskania. Nie masz najlepszego wyniku. Masz jedną pogłoskę o transmisji poza godzinami pracy, w której współpracownik mówił złe rzeczy po tym, jak był systematycznie prowokowany przez napastliwego trolla.

Jeśli rasizm i seksizm stają się wzorcem, który zauważysz ty i inni współpracownicy, wtedy powinniście wspólnie zwrócić na to uwagę kierownictwa / HR.

Do tego czasu powinniście obserwować własne zachowanie. Gdyby wydarzyło się to w jakimkolwiek innym kontekście niż gra online, miałbyś przynajmniej zakaz zbliżania się, gdybyś nie znalazł się w sądzie.

(Byłbym również skłonny założyć się, że jesteś typem osobowości, że gdyby ci się to przydarzyło, miałbyś więcej niż kilka własnych pikantnych słów dla napastnika.)

#13
+5
Edwin Chua
2018-10-05 14:17:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Krótka odpowiedź:

 • Nie. Nie możesz iść w tej sprawie do HR. To spotkanie nie odbyło się w środowisku zawodowym.

Co możesz zrobić:

 • Zgłoś go Twitchowi za jego „rasistowskie i seksistowskie tyrady” w jego strumieniu

Dlaczego nie powinieneś:

 • Naruszyłeś TOS Twitcha, oglądając jego strumień i prześladując go w grze. Ponadto oszukujesz

Co powinieneś zrobić:

 • Zostaw swojego kolegę w spokoju, zarówno w pracy, jak iw grze
 • Przestań oszukiwać
 • HR nie jest twoją mamusią
#14
+2
DigitalBlade969
2018-10-06 11:18:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie rozumiem, co ma z tym wspólnego dział HR twojego pracodawcy.

Z tego, co nam powiedziałeś, zakładam, że żadne z was nie identyfikowało się jako pracujące dla firmy, nawet nie zalogowało się prawdziwe imiona.

Więc to jest czas prywatny.
Byłeś na serwerze publicznym, więc oni mają własne wytyczne. Możesz to zrobić razem z nimi.

Jednak narzekanie na niego po tym, jak się zachowałeś, jest nieetyczne.

A może chcesz nie tylko strumieniować bekasów, ale postać go zamorduje i prawdopodobnie wyrzuci na dobre?!
Nadużywasz kodeksów postępowania określonych w dobrej wierze, aby uniknąć nękania i nawoływania do nienawiści.

Właściwie to ty prześladowałeś i byłeś dokładnie tym, kogo ludzie narzekają, powołując się na szalejącą poprawność polityczną i polowania na czarownice.

#15
-10
RyanfaeScotland
2018-09-24 17:32:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak długo, jak jesteś przygotowany na potencjalne negatywne konsekwencje dla swojej własnej kariery tutaj, powinieneś wywołać go w sprawie jego zachowania, ale bez angażowania HR, oto dlaczego:

Rozumiem, dlaczego chcesz przejść do działu HR, zrobił coś, co uważasz za bardzo obraźliwe i nie uważasz, że ktoś o takim nastawieniu powinien być kojarzony z firmą. Fakt, że nie działał jako przedstawiciel firmy / nie pokazywał marki firmy w tamtym czasie, jest nieistotny, to czyn jest problemem i to, co czujesz, wskazuje na niego jako osobę.

Jednak nie sądzę, aby opisana przez Ciebie sytuacja była wystarczająco silna, aby uzasadniać zaangażowanie HR (lub jakąkolwiek formę zaangażowania w pracę w tym zakresie).

Rozważ te punkty i zobacz, czy zobaczysz to w innym świetle:

 • Sytuacja, którą opisałeś, brzmi bardziej jak nagły wybuch gniewu, który przybrał brzydką twarz rasizmu i seksizm oparty na niewielkiej liczbie informacji, którymi mógł cię obrazić. Gdybyś widział go na neonazistowskim marszu w mieście, byłbym skłonny zgodzić się, że powinieneś również poinformować o tym swoją pracę. Ludzie z tak głęboko zakorzenioną nienawiścią nie są ludźmi, z którymi chciałbym się spotykać lub z którymi chciałbym pracować. Nawet jeśli nie wykazują żadnych zewnętrznych oznak nienawiści w pracy, tak głębokie przekonania wpłyną na ich proces decyzyjny i doprowadzą do dyskryminacji, nawet jeśli jest ona dobrze ukryta. Jednak nawet jeśli jest to nadal rasistowskie i seksistowskie, musimy przyznać, że tak nie jest.

 • Nie widziałeś jego „prawdziwych kolorów”, gdy grał w grę online transmitowaną do publiczności. W ten sposób zobaczyłeś postać, którą włożył do transmisji. Posłuchaj mnie, nie używam tego jako wymówki, aby uciec od jakiegokolwiek zachowania, jakiego chcemy, ale wszyscy przybieramy różne postacie dla różnych miejsc, jestem zupełnie inną osobą w pracy, w domu z dzieci lub w pubie z przyjaciółmi i bycie parowcem dodaje tylko jedno miejsce dla jeszcze jednej persony. Te postacie mogą się znacznie różnić od mojej „prawdziwej osoby” i śmiem twierdzić, że bycie online na parze z nieznajomymi ma potencjał, aby być najdalszym z nich wszystkich (aby wskazać, że bardziej jest to „aktorstwo” niż bycie „nim”).

 • Streamerzy często przesadnie reagują na pozytywne i negatywne sytuacje w grze. Jako gracz wyobrażam sobie, że jesteś tego świadomy, ale być może natura z tego powodu i to, że jest celem, przyćmiło to. Ale pamiętaj, podobnie jak w przypadku powyższego punktu persona, jego nadmierna reakcja podczas transmisji nie oznacza, że ​​tak zareagowaliby w życiu codziennym, zwłaszcza w sytuacjach zawodowych.

 • Był pod przymusem. Jasne, w idealnym świecie wszyscy bylibyśmy przez cały czas wzorowymi obywatelami, ale żyjemy w świecie rzeczywistym, a nie idealnym, a kiedy ludzie są narażeni na znaczny stres, wykonują kiepskie telefony. Z tego powodu możesz ulec pokusie, aby przejść do działu kadr lub kierownictwa, w końcu nie chcesz, aby wyśmiewał się z klientów / współpracowników, jeśli coś stanie się stresujące w pracy, ale myślę, że większość profesjonalistów wie, że inaczej reaguje na stres w pracy i „ wielokrotne uderzanie przez l33t playerz podczas streamowania stresu.

To są rzeczy, które sprawiają, że myślę, że nie powinieneś angażować się w HR, ale nie są wymówką dla jego zachowanie i nadal uważam, że powinieneś go na to wezwać!

Chociaż uważam, że seksistowskie i rasistowskie zachowania powinny być kwestionowane, zdaję sobie sprawę z rzeczywistego ryzyka związanego z takim zachowaniem. Mając to na uwadze, oto krótkie zrzeczenie się, że w zależności od tego, jak zareaguje Twój kolega, może to być „ samobójstwo zawodowe”, więc oceń to na podstawie tego, jak ważne jest, aby przeciwstawić się ten przykład zachowania i twojej gotowości do radzenia sobie z opadem, który pojawi się na twojej drodze. Jeśli nie chcesz pogorszenia konsekwencji, nie sądzę, że zrobisz światu wielką krzywdę, czekając i sprawdzając, czy jest to wzorzec zachowań, który ma miejsce również w trybie offline.

Zakładając, że jesteś z tego zadowolony i chcesz rzucić temu wyzwanie, proponuję to zrobić. Sugeruję to w oparciu o pomysł, że jeśli on również jest graczem, kiedy minie początkowy szok / złość, gdy dowie się, że to ty skopałeś mu tyłek, prawdopodobnie zobaczy również zabawną stronę. Opiera się to na moim przekonaniu, że to, co zrobiłeś, nie było przede wszystkim mściwym lub złośliwym i że nie dałeś mu tego znaku, po prostu zrobiłeś to, ponieważ byłeś znudzony, mogłeś, a ty pomyślałem, że to będzie zabawne.

 • Następnym razem, gdy go zobaczysz, powiedz mu, że masz do spowiedzi, ale wolisz to zrobić na osobności (upewnij się, że aby zrobić to na osobności, ponieważ już go zawstydziłeś i nie chcemy tego robić ponownie):

Ty - więc w weekend jestem bałem się, że to ja skopię ci tyłek w PUBG ...

On - Co, naprawdę !? Kiedy?

Ty - w sobotę wieczorem przeglądałem transmisje na Twitchu i od razu Cię rozpoznałem.

On - Wow, to byłeś Ty ?!?

 • Przeproś za zepsucie jego gry / transmisji. Nawet jeśli nie czujesz, że jesteś mu winien przeprosiny, zrób to mimo wszystko. Tak, po prostu grałeś w tę grę, ale robiłeś to również w raczej niesportowy sposób i prawdopodobnie zrujnowałeś mu wieczór, więc przeprosiny będą daleko idące. Pomoże to również załagodzić sytuację i lepiej będzie, jeśli będziesz na „równych podstawach” do następnego kroku (obecnie masz nad nim „jedną przewagę”, przepraszając, że próbujemy to złagodzić):

Ty - Tak, przepraszam, widziałem twoją twarz w moim strumieniu i po prostu musiałem wpaść! Gram od lat, więc zrobiłem się całkiem nieźle, ale powinienem był po prostu powiedzieć hej lub zagrać kilka rund, czy coś takiego, nie było potrzeby, żebym przesuwał się tak daleko, jak to zrobiłem.

On - Tak, naprawdę skopałeś mi tyłek, gówno było mnie dalej szukać ...

 • Przyjmij to i zadzwoń w tym samym czasie reaguje na to. Robiąc to, możesz ocenić, co czuje w związku ze swoim wybuchem, a także dać mu szansę, aby się usprawiedliwić, jeśli czuje, że musi, lub jeszcze lepiej, przeprosić teraz że wie, że to ty:

Ty - tak, to była kiepska rozmowa z mojej strony i przykro mi, ale o co chodziło w tym seksistowskim rasistowskim koniec? Byłem naprawdę zaskoczony, słysząc to od Ciebie?

On - Tak, znam stary, bardzo mi przykro, że go straciłem i przekroczyłem granicę ...

A może - co to? Och, to nie było na poważnie, to tylko część strumienia, który robię dla widzów, uwielbiają to, kiedy wybucham na ludzi ...

A może nawet - No co spodziewasz się, że byłeś kompletnym dupkiem ...

A potem to, jak zareagujesz na jego odpowiedź, zależy wyłącznie od Ciebie:

 • Jeśli udzieli pozytywnej odpowiedzi i uznasz, że to uzasadnione, możesz wykorzystać to spotkanie, aby nawiązać przyjaźń i umieścić incydent w przeszłości. Być może moglibyście nawet ponownie zagrać razem online, chociaż może na początek w jakiejś kooperacji.
 • Jeśli uważasz, że jego odpowiedź jest nieważna, możesz zdystansować się od niego osobiście i zawodowo lub jeśli twoja praca zależy od tego tylko osobiście.

Jednak cokolwiek zdecydujesz się zrobić, nie będę angażował się w HR.

To nie jest dobra rada.Zasadniczo mówisz OP, żeby go dalej sprowokował.Nie ma potrzeby wspominać o tym w pracy.Nie jest to kwestia związana z pracą.Najwyraźniej współpracownik nie był zadowolony z tego, co się stało.Może to tylko pogorszyć życie OP
@SaggingRufus - Dziękuję za informację zwrotną, postrzegam to bardziej jako przyznanie się i próbę załagodzenia sprawy, jednocześnie rozwiązując problem, który powoduje dyskomfort w OP.Musi być wychowywany w pracy, bo tam będą się widywać, ale nie musi być wychowywany do pracy (wszyscy cały czas mówią o sprawach niezwiązanych z pracą).W tej chwili nie mogę dalej odpowiadać na komentarze, ale spróbuję do dzisiejszego wieczoru.
Oj, minus [email protected], Jestem otwarty na opinie, co ci się nie podoba w mojej odpowiedzi?Czy jest to cała przesłanka, czy tylko sformułowanie, które zasugerowałem / opisałem, aby się do tego zabrać?
@RyanfaeScotland - „To nie jest dobra rada”.i „Zasadniczo mówisz OP, żeby go dalej sprowokował”.mówi wszystko.
@Ramhound cóż, mówi, dlaczego SaggingRufus i 1 osoba, która poparła głosowanie na jego komentarz, tak zrobili, ale teraz jesteśmy na minus 4, więc zastanawiam się, czy są też inne powody, zanim się dostosuję.:)
@RyanfaeScotland rzadko zdarza się poznać przyczynę negatywnego głosu.Może z dowolnego powodu.To nic osobistego, po prostu oznacza, że ludzie nie zgadzają się z twoją odpowiedzią.Aby cofnąć swój głos przeciw, cała odpowiedź musiałaby ulec zmianie, ponieważ nie zgadzam się z przesłanką mówienia o tym.W porządku, niektórzy mogą pomyśleć, że to świetna odpowiedź.Nie zmieniłbym tego tylko z powodu głosów przeciw.
@SaggingRufus Cheers Sagging, zdaję sobie z tego sprawę, dlatego dodałem monit o udzielenie odpowiedzi przez osoby osłabiające, ponieważ z mojego doświadczenia wynika, że często zwiększa to ilość otrzymywanych wyjaśnień.I właśnie dlatego jestem szczególnie zainteresowany, jeśli chodzi o całą przesłankę, czy tylko sformułowanie, jak mówisz, jeśli to tylko sformułowanie, nie mam nic przeciwko dostosowaniu tego, aby uczynić go bardziej zrozumiałym, jeśli to jest cała przesłanka, możenie jest wart wysiłku, ponieważ wciąż w to wierzę i to się nie zmieni.
Racja, duży przepis, uczynił bardziej oczywistym, że może to mieć negatywny wpływ na karierę PO, starał się, aby to było mniej `` pocieranie go w twarz '' (chociaż zachowano zwrot `` skopał ci tyłek / skopał mi tyłek '', ponieważ to jestjak bym to opisał).Zaznaczę również, że moja odpowiedź skupia się bardziej na kwestionowaniu zachowania niż na utrzymywaniu spokoju (chociaż o tym też mówię).Byłoby to wdzięczne, gdyby jacyś przeciwnicy mieli czas na ponowną ocenę.
-1.Myślę, że całe założenie tej odpowiedzi zależy od twojego przekonania, że PO nie działał w złym zamiarze.Twierdzisz: „To jest oparte na moim przekonaniu, że to, co zrobiłeś, nie było przede wszystkim mściwe lub złośliwe”.opierając się na głosach nad innymi odpowiedziami i komentarzami, myślę, że jest całkiem jasne, że OP * faktycznie * miał złośliwy zamiar.W przeciwnym razie OP nie wykonałby * wszystkich * działań, które wykonał.Jeśli zaczniesz od założenia, że PO miał złośliwe zamiary, cała odpowiedź się rozpadnie.
Dzięki @Zymus, masz rację, mam nadzieję, że OP nie chciał być tak słaby, jak się skończyło, i nie sądzę, że głosy nad innymi odpowiedziami i komentarzami wskazują na ** zamiar **, ale raczej są orientacyjnewyników, że zachowanie było dość złośliwe, nawet jeśli nie miało być.OP stwierdza: „_Co uważałem za nieszkodliwą zabawę ..._”, więc przyjmuję, że tak właśnie miało być, inni mogą mu nie wierzyć.Czy powiedziałbyś, że niezależnie od tego, czy to zrobili, czy nie, o ile potrafią przekonać współpracownika, że nie było to celowo złośliwe, odpowiedź jest aktualna?
@RyanfaeScotland Otrzymałem twoją odpowiedź przed twoim poważnym przepisaniem i chociaż z pewnością uważam, że jest znacznie lepsza niż była, nie usuwam DV, ponieważ odpowiedź zależy od mnie,Działania OP pasują do słownikowej definicji złośliwości.
-1, osoba publiczna * może * być powodem okropnego zachowania, ale nigdy nie jest ** wymówką **.W każdym razie praktycznie każda firma traktuje pracowników jako pełnoetatowych ambasadorów marki z czysto administracyjnego punktu widzenia, więc mają pretekst do zwolnienia, gdy stają się odpowiedzialni za PR.
@DoritoStyle - „_To są rzeczy, które sprawiają, że myślę, że nie powinieneś angażować się w HR, ale ** nie są one wymówką dla jego zachowania ** i nadal uważam, że powinieneś go o to wezwać! _” - Naprawdę, obniżasz mniena coś, co dosłownie mówię w mojej odpowiedzi?
@motosubatsu - Widzisz, nie jestem przekonany, że tak.Z pewnością przyjmuję takie stanowisko, że mówię OP, że nie było to celowo złośliwe, ale odpowiedź radzi, że się do tego przyznaje, przeprasza, a następnie budzi obawy dotyczące wybuchu kolegów i myślę, że mogłoby to mieć zastosowanie równie dobrze, gdyby jego działaniabyły celowo złośliwe w pierwszej kolejności.
Przykro mi, ale nie zamierzajcie się bronić ani nie kwestionować powodów, dla których odrzuciliście głosowanie, a mimo to doceniam dodatkowy czas potrzebny na wyjaśnienie waszych głosów, nawet jeśli się z nimi nie zgadzam.Pomimo powodów, które mi podaliście, patrząc na inne odpowiedzi, naprawdę czuję się tak, jakbym został odrzucony, ponieważ nie traktuję OP jak trolling gówna i zamiast tego oferuję rzeczywiste porady, jak stawić czoła rasistom ibył świadkiem seksistowskiego zachowania, które wielu ludzi wydaje się uważać za dopuszczalne, jeśli zostaniesz sprowokowany.
@RyanfaeScotland nie, -1, ponieważ Twoja odpowiedź jest sprzeczna z samą sobą, * „Nie widziałeś jego„ prawdziwych kolorów ”, gdy grał w grę online transmitowaną do publiczności.” *
FWIW Zgadzam się z Twoją ostatnią uwagą, w większości byliście przeciwni za to, że wystąpiliście przeciwko kolesiowi o tym, jak bycie poinformowanym w grze w jakiś sposób usprawiedliwia fanatyzm tyrady w miejscach publicznych,
@RyanfaeScotland, więc kiedy zapytałeś, dlaczego ludzie przegłosowali, nie byłeś zainteresowany powodami, ponieważ już zdecydowałeś, dlaczego?Z pewnością nie twierdzę, że rasistowskie lub seksistowskie zachowanie jest dopuszczalne, niezależnie od tego, czy zostało sprowokowane, czy nie, i szczerze mówiąc, nie lubię sugestii, że jestem po prostu dlatego, że się z tobą nie zgadzam.
Przepraszam, @motosubatsu Słaba komunikacja.Tam, gdzie są podane powody, w pełni je akceptuję i działałem zgodnie z nimi tam, gdzie się z nimi zgadzam (zdecydowanie jestem zainteresowany ich wysłuchaniem, nawet jeśli się nie zgadzam, w przeciwnym razie nie wiedziałbym, czy się zgadzam, czy nie!).powody nie zostały podane, a wciąż jest dużo głosów, myślę, że jest takie prawdopodobieństwo z podanego powodu.Wyjaśniłeś się bardzo jasno i chociaż się z nim nie zgadzam, nie sugeruję nic na temat twoich przemyśleń na temat akceptowalności zachowania.Przepraszam za zamieszanie.
@RyanfaeScotland nie martw się .. dzięki za wyjaśnienie :)
-1, ponieważ gdyby ktoś przyznał się do snajperowania mnie w strumieniu, grzecznie się uśmiechałem, podnosiłem jedzenie i odchodziłem, a następnie natychmiast udawałem się do swojego menedżera i prosiłem, aby nigdy z nim nie pracować._ Myślę_, że mój szef by zrozumiał „Ta osoba celowała w mnie specjalnie w celu wielogodzinnego nękania, podczas gdy ja starałem się odstresować poza godzinami pracy. Nie chcę sobie wyobrazić, co zrobiliby z moimi projektami w pracy”.Poza tym, jeśli OP spróbuje później poskarżyć się, HR _już_ wie, że ta osoba jest trollem, a to nie jest dobra rzecz.
#16
-39
PhD
2018-09-25 06:08:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chociaż wszystkie inne odpowiedzi dają duże NIE, ale oczekuje się, że pracownicy będą utrzymywać pewien poziom „problemów z uczciwością” nawet poza godzinami pracy.

Rozważ ten incydent. W tym artykule opisano naruszenie „problemów z uczciwością” (ich słowa) w banku. Chociaż pracownica w wolnym czasie legalnie prowadziła swoją działalność, bank podjął decyzję o rozwiązaniu stosunku pracy. Twój starszy członek założył na ciebie słowną napaść, prawda? W zależności od tego, gdzie się znajdujesz, napaść słowna może być naruszeniem prawa. Dlaczego więc twój starszy członek miałby uciec, podczas gdy pracownik w artykule musiał stawić czoła swojemu losowi? Nie zrobiła nic złego, podczas gdy twój starszy członek mógł zostać ukarany grzywną przez organy ścigania.

Od profesjonalistów oczekuje się, że będą postępować właściwie, kiedy tylko będą. Politycy mogą zostać zwolnieni za zachowywanie się jak idiota poza godzinami pracy. Zarząd może zwolnić dyrektora generalnego za niewłaściwe przedstawienie jej w dowolnym momencie. Masz pomysł? Argument grania w grę poza godzinami pracy jest niewystarczający.

Teraz pytanie jest takie. Jak starszy jest Twój kolega z pracy? Nie mówię, że powinieneś zgłaszać się bezpośrednio do HR. Rozważ wysłanie anonimowej „informacji” (opisanej w artykule) do HR. Dodaj film z incydentu, jeśli taki masz. Twój kolega z pracy ma wyższe stanowisko, musi brać odpowiedzialność za swoje czyny.

PS: Zredagowałem „ Twój starszy kolega ma ponad 50 lat ” na „Twój współpracownik ma wyższe stanowisko ”. W odpowiedzi na komentarz dotyczący mojej odpowiedzi.

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/83767/discussion-on-answer-by-smallchess-offensive-language-behavior-from-co-worker-in).


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...