Pytanie:
Uzyskanie wysokiej jakości nowego pracownika w konkurencyjnym środowisku zatrudniania
Andrew
2012-04-11 00:41:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pracuję w małym zespole programistów w dość małej firmie. Znajdujemy się w większym obszarze metropolitalnym (około trzech milionów ludzi), ale nigdzie w pobliżu Doliny Krzemowej. Nie odpowiadam za wyszukiwanie, chociaż mój szef (który jest) wyraźnie słucha moich uwag.

Mamy wakat na pełny etat i mamy trudności z jego obsadzeniem. W tym obszarze miejskim większość deweloperów zatrudnia firmy rekrutacyjne. Jednak żadna z zaangażowanych przez nas firm nie przyniosła nam odpowiedniego kandydata, a generalnie i tak przyprowadzają nam zbyt mało kandydatów. Rozważaliśmy skorzystanie z karier związanych z przepełnieniem stosu, ale w tej chwili w naszym regionie jest zbyt mało aktywnych profili, aby uzasadnić (co prawda skromne) wydatki. Zapytałem moją „sieć społecznościową” bez powodzenia.

Jestem bardzo zainteresowany obsadzeniem tego stanowiska przez kogoś, kto wykona dobrą robotę, ponieważ, szczerze mówiąc, jesteśmy zalani.

Co jeszcze mogę zrobić, aby pomóc znaleźć kogoś dobrego na to stanowisko?

Mamy do czynienia z tym samym. Odpowiedź jest taka, że ​​nie ma odpowiedzi. Trudno znaleźć dobrych deweloperów w dowolnym miejscu, ale szczególnie w miastach innych niż duże. Czekaj i miej nadzieję.
My też jesteśmy w identycznym scenariuszu. Jeśli lokalizacja jest zła lub zarobki nie są konkurencyjne, znalezienie dobrych ludzi będzie naprawdę trudne. Starszymi programistami zajmują się inteligentne firmy, które uznają talenty.
Wynagrodzenie @atconway jest powyżej rynku według wszystkich stron, które mówią o takich rzeczach, ale może takie strony są błędne. Lokalizacja jest niewielką wadą, ponieważ nie jesteśmy w centrum Minneapolis ani St. Paul, chociaż dla kandydatów z przedmieść (czyli większości z nich - kandydaci, których szukalibyśmy, mieszkają w droższych, podmiejskich mieszkaniach) w rzeczywistości jesteśmy łatwiejszą drogą do pracy. Wątpię jednak, byśmy byli w stanie wyciągnąć zbyt wielu ludzi z tego obszaru i nie wiem, czy chodzi o relokację.
Firmy zdają sobie sprawę, że są przepłacane lub nie (co jest powodem do dyskusji), a jakość, doświadczeni, kompetentni i zdolni programiści są warci każdego grosza.
@atconway Absolutnie. Mówię tylko, że chyba nie wiem na pewno, czy wyrzucenie większej ilości pieniędzy na problem rozwiąże go. Szczerze mówiąc, gdybyśmy mieli dużo więcej pieniędzy do rzucenia na ten problem, prawdopodobnie rozważalibyśmy dwóch programistów na niższym poziomie jako alternatywę.
Myślę, że opowiadałem się po stronie sytuacji, w której firma znajduje się znacznie poniżej godziwej wartości rynkowej.
Przeczytaj wszystko, co [Joel Spolsky] (http://joelonsoftware.com) kiedykolwiek napisał na temat rekrutacji technicznej. Poważnie. Jest zbyt wiele do podsumowania, ale wszystko jest genialne i skuteczne.
Czy w Twojej okolicy jest szkoła wyższa lub uniwersytet, w której możesz rekrutować? Jeśli tak, może to być dobre źródło kandydatów, których obecnie przeoczasz.
W naszym przypadku szukamy programisty na wyższym poziomie. Chociaż jest możliwe, że lokalny uniwersytet * mógłby * mieć kogoś takiego, kto wyszedłby z programu studiów magisterskich, byłem tam i wydaje się to mało prawdopodobne.
Jeśli jest to stanowisko kierownicze, musisz być przygotowany na ogólnokrajowe wyszukiwanie. A to oznacza, że ​​musisz promować swój obszar, a także swoją firmę.
@AbbyT.Miller Dobra rada. Dużo go czytałem, ale prawdopodobnie czas na odświeżenie.
Możesz spróbować pisać na Hacker News (http://news.ycombinator.com/news)
Moja grupa jest w tej pozycji od dłuższego czasu. Jesteśmy SF Bay Area i konkurowanie z takimi firmami jak Apple, Google i startupy to koszmar. Te dobre są bardzo trudne do znalezienia.
Bardziej prawdopodobne jest, że znajdziesz dobrego kandydata wychodzącego z programu licencjackiego. Absolwenci BSCS studiowali CS, ponieważ lubili programować. Wielu absolwentów MSCS wybrało CS, ponieważ jest to najpewniejsza droga do H1B. Z pewnością w obu grupach są dobrzy ludzie, ale myślę, że odsetek ten będzie wyższy w klasach BSCS.
Powinieneś poprosić swojego szefa, aby postawił na stole większą pensję :) Wtedy zobaczysz, że firma rekrutacyjna dostarczy Ci nieco więcej kandydatów.
Choć brzmi to brutalnie, to w rzeczywistości prawda. Jeśli wynagrodzenia nie są konkurencyjne, zapomnij o przyciąganiu wartościowych kandydatów. Utkniesz na zawsze w młynie przeciętnych kandydatów.
Jak wspomniałem w innym komentarzu, wydaje się, że jesteśmy ponad rynkiem, jeśli chodzi o to, czego chcemy. Nie otrzymujemy informacji, że pensja jest zbyt niska, aby ktokolwiek mógł nas rozważyć, chociaż być może ludzie po prostu tego nie mówią.
Firma rekrutacyjna powinna (musi?) Udzielić informacji zwrotnej na ten temat. Powinni wiedzieć, dlaczego kandydaci nie są zainteresowani ofertami Twojej firmy.
Czy możesz pokazać nam swoje ogłoszenie o pracę? W sposobie, w jaki to mówisz, może być coś, co zniechęca ludzi
Ta firma ma co najmniej 4 sygnały ostrzegawcze (z twoich komentarzy): 1. Praca zdalna nie jest dozwolona 2. Kierownictwo miało kiedyś złe doświadczenia i nie zezwala na pracę zdalną z tego powodu.3. Niedawne zwolnienia 4. Nie pokryją błahych wydatków związanych z rekrutacją.Każda z nich jest troską doświadczonego inżyniera, który szuka nie tylko rozsądnego wynagrodzenia, ale także dobrego środowiska pracy, czyli dobrego zarządzania.
Dwanaście odpowiedzi:
#1
+29
maple_shaft
2012-04-11 16:34:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak sugerował inny komentarz, musisz zbadać możliwość, że coś innego niż wynagrodzenie i lokalizacja szkodzi Twojej zdolności do znalezienia dobrych talentów.

Mieszkam i pracuję jako programista w Pittsburghu obszar i dolina Allegheny (około 2 miliony ludzi). Podobnie jak w przypadku wielu innych małych obszarów miejskich, istnieje garstka dużych pracodawców, ale jest też wiele start-upów technologicznych i inicjatyw CMU. Poza tym jednak pula twórców oprogramowania na mieszkańca jest niewielka w porównaniu z innymi dziedzinami. Rzadko istnieje więcej niż 2 stopnie separacji między dowolnymi dwoma programistami, ponieważ wielu z nas wie i pracuje ze sobą lub przynajmniej w tej samej firmie, lub spotykaliśmy się na różnych spotkaniach i konferencjach lokalnych rad technicznych.

Deweloperzy z małego obszaru miejskiego rozmawiają.

Zwykle informujemy się nawzajem o firmach, które są niesamowite, nadchodzących, wyczerpujących zakładach komputerowych, i chronicznie niedostatecznie kadrowych / nadmiernie zaangażowanych / pracowników nadużywających.

Pracowałem dla kilku takich, powiedzmy, „negatywnie ocenianych” firm i stwierdziłem, że faktycznie zaszkodziło to mojej karierze. Podoba mi się moja praca z moim obecnym szefem, ale powiedział mi, że prawie wyrzucił moje CV, gdy zobaczył, że pracowałem przez _____ przez 4 lata, z uzasadnieniem, że każdy, kto zostaje tam dłużej niż 2 lata, prawdopodobnie nie jest wystarczająco inteligentny, by wiedzieć aby uciec.

Jeśli Twoja firma ma negatywną reputację w puli programistów z jakiegokolwiek powodu, może to być przyczyną problemów ze znalezieniem dobrych kandydatów, nawet chętnych na rozmowę kwalifikacyjną.

Jednym ze sposobów, w jaki takie firmy radzą sobie z tym, jest sponsorowanie wiz H1B, aby pomóc wypełnić tę lukę. W większości talent można porównać, jeśli będziesz ostrożny. Widziałem jednak ten system nadużywany jako sposób albo rażąco zaniżonego wynagrodzenia za talenty, albo bardziej podstępnej strategii polegającej na postawieniu tych pracowników H1B w wyjątkowo trudnej lub wymagającej sytuacji i przetrzymywaniu ich jako zakładników, nie rezygnując z ich sponsorowania lub opóźniając i hamując próbować uciec do nowej pracy.

#2
+13
Isaac Moses
2012-04-11 00:59:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiem, że może to nie przydać się od razu w bieżącym wyszukiwaniu, ale Narzędzia menedżera zdecydowanie zaleca utrzymywanie „listy” osób, które znasz, i których możesz chcą zatrudniać w przyszłości i nieformalnie dowiedzieć się o nich wszystkiego, co jest istotne, z wyprzedzeniem. Następnie, gdy masz okazję, możesz przejść bezpośrednio do osób na ławce, które uważasz za szczególnie istotne. To, że masz już z nimi relacje, sprawi, że będą bardziej skłonni do poważnego rozważenia zgłoszenia.

Dobra ogólna strategia. W tym momencie sam mam bardzo małą „ławkę”, ale żadna z tych osób nie chce się teraz ruszyć.
@Andrew (i Isaac), +1. Oto ilu rekruterów znajduje największe talenty - po prostu sięgając do ich listy dobrych ludzi (z których wielu być może już wcześniej umieścili).
@Andrew: Jeśli zaoferujesz wystarczającą ilość pieniędzy, jeden z nich się przeniesie.
Czy „społeczność talentów” i „pula talentów” nie są bardziej popularnymi terminami w tej praktyce?
@kevincline - Może, ale wielu programistów jest bardziej nastawionych na „artystę” i bardziej zależy im na wykonywaniu ambitnej / satysfakcjonującej pracy i byciu w „odpowiednim” środowisku niż na liczbach na swoim pasku wypłat.Kiedy dana osoba robi „dość”, jakość życia w pracy staje się bardzo ważna.
#3
+10
Permas
2012-04-15 20:31:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie mam pojęcia, jak uzyskać śmietankę, jeśli tego szukasz. Większość mniejszych firm ma bardzo małe szanse na złapanie ich i zatrzymanie ich przez dłuższy czas.

Ale jeśli szukasz „normalnego” programisty, który:

  1. Może być trochę surowy, ale ma potencjał, by stać się lepszym.
  2. Będzie miał tendencję do większej motywacji do nauki i zaangażowania się.
  3. Może zostać przez chwilę.
  4. Będzie wystarczająco dobry, aby po pewnym czasie wykonywać „normalne” prace w miarę kompetentnie uczenie się.

Wypróbuj szkoły.

Jesteśmy małym software house'm w małym obszarze miejskim, a szkoły są właściwie JEDYNYM źródłem talentów. Oczywiście w przypadku świeżo upieczonych absolwentów i stażystów będziesz podejmować pewne ryzyko, ale okazuje się, że to dla nas wystarczające.

Większość z nich nie będzie miała od razu niezbędnych umiejętności, ale można ich się nauczyć i najczęściej są chętni do słuchania. Przybywają z mniejszym bagażem kulturowym i większość z nich zostanie na co najmniej rok (ponieważ wszystko, co mniej wygląda brzydko w CV: P), o ile je będziesz mieć.

Działa to całkiem dobrze po tym, jak my doszedł do wniosku, że bez względu na to, co robisz, rotacja personelu jest nieunikniona. Ciągłe uczenie dwóch „stażystów”, jak robić rzeczy poprawnie, sprawia, że ​​radzenie sobie z tym jest mniej bolesne, ponieważ mogą wkroczyć i wykonać pracę z krótkim okresem „rozruchu”. Znają już większość ogólnej bazy kodu, konwencji, tego, jak pracujemy, czego oczekujemy, co produkujemy itp., Itd. Jest to więc o wiele łatwiejsze niż kontakt z nowym programistą.

Nie kosztują dużo, a te, które dobrze się sprawdzają (powinieneś być w stanie stwierdzić za miesiąc), są zachęcane do pozostania. Te, które oczywiście nie zostaną przycięte wcześnie. Tak więc w zasadzie otrzymujemy system zaprojektowany do obsługi 1 lub 2 osób opuszczających corocznie naszą 12-osobową pulę programistów. Ludzie przychodzą, ludzie odchodzą, życie toczy się dalej.

Jedną z korzyści jest to, że kiedy nadejdzie pora na kolejną rundę absolwentów, niektórzy stażyści będą polecać znajomych, którzy są zazwyczaj w rozsądnej jakości, a studenci wiedzą, że jesteś poważnym pracownikiem najemców, ponieważ wiadomości szybko się rozchodzą w małych społeczności . Po kilku latach pracy mamy uczniów, którzy proaktywnie podchodzą do nas w sprawie pracy na ostatnim roku studiów i tak naprawdę możemy wybierać spośród najlepszych z „nowej” uprawy ze względu na naszą reputację. Nie byłoby to możliwe, zanim nie zaczęliśmy tego aktywnie robić.

A jeśli szukasz świeżych absolwentów, powinieneś również rozważyć programy stażowe, abyś mógł kultywować niektóre z nich przed ukończeniem studiów. Jeśli staż nie wyszedł dobrze, wzruszasz ramionami i kontynuujesz - trwało to tylko kilka miesięcy. Jeśli to zadziała, możesz pielęgnować tę osobę. Dwóch z naszych niedawnych pracowników miało ponad rok stażu u nas na stażu przed ukończeniem studiów, a potem zatrudniliśmy ich, gdy tylko skończyli studia.
#4
+10
kevin cline
2012-05-17 22:03:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Za wszystko ma swoją cenę rozliczeniową. Gdybyś zaoferował milion dolarów rocznie, wybrałbyś najlepszych programistów .NET w kraju. Ponieważ nikt nie będzie sprzedawał po Twojej oferowanej cenie, nie oferujesz wystarczająco dużo. Możesz poczekać, aż znajdziesz kogoś, kto naprawdę polubi Hastings MN i przyjmie Twoją ofertę, albo możesz zwiększyć swoją ofertę i przyciągnąć więcej kandydatów.

W ciągu ostatnich dwóch lub trzech lat wynagrodzenia znacznie wzrosły. Wydaje się, że coraz częściej zdajemy sobie sprawę z wartości talentu programistycznego. W Dallas moi utalentowani trzydziestokilkuletni znajomi otrzymują ponad 120 000 $ jako indywidualni współpracownicy.

Wynagrodzenie jest wyższe niż rynkowe według wszystkich witryn, które mówią o takich rzeczach, ale być może takie strony są błędne.

Te witryny są błędne. Gromadzą wynagrodzenia na podstawie doświadczenia, a nie umiejętności. Nie szukasz średnio 5-7-letniego programisty (gdybyś był, nie publikowałbyś tutaj) i nie znajdziesz tego, czego chcesz za medianę pensji, a nawet 20% powyżej.

Czy znasz kogoś, kogo chciałbyś zatrudnić? Jeśli nie, musisz wyjść i poznać kilka osób. Jeśli tak, to ile oni otrzymują? Dodaj do tego 25% i zobacz, czy przyjdą dla Ciebie pracować. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, czas zrewidować swój biznesplan.

To. Wydaje się, że obecnie istnieje duża różnica w wynagrodzeniach między przeciętnymi i świetnymi programistami (do tego stopnia, że ​​witryny takie jak salary.com są dość bezużyteczne dla tej drugiej grupy). Co jest miłe.
Słyszałem (anegdotycznie) z mojej dotychczasowej kariery, że przeciętny programista jest mniej więcej o rząd wielkości bardziej skuteczny niż zły, a znakomity programista jest o kolejny rząd powyżej przeciętnego. Każdy chce najlepszych talentów, ale nikt nie chce ** płacić ** za największe talenty. To, czego doświadczasz, to wysoki popyt na coś, czego chcesz, a kiedy jest duży popyt przy umiarkowanej lub niskiej podaży, możesz oczywiście spodziewać się wysokich cen. Jeśli ludzie odrzucają oferty, spróbuj je podnieść.
#5
+6
HLGEM
2012-04-12 03:04:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy robisz coś fajnego lub stanowiącego wyzwanie, gdy ludzie o tym wiedzą? Rozważ zrobienie prezentacji na temat tej interesującej metody lub projektu na spotkaniu lokalnej grupy użytkowników, a następnie od niechcenia wspomnij, że masz początek.

+1 Pojechałem półtorej godziny na rozmowę kwalifikacyjną w mieście, którego nie było na liście najlepszych miast moich współmałżonków, tylko dlatego, że pewna firma twierdziła, że ​​rozważa język, którego chciałbym się nauczyć więcej.
#6
+4
DForck42
2012-04-11 00:45:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak daleko posuwasz się w swoich poszukiwaniach? Możesz spróbować zwiększyć zasięg do 50 mil (lub dalej, w zależności od tego, jak daleko aktualnie patrzysz). W zależności od natężenia ruchu i sytuacji dojazdów do pracy w Twojej okolicy, możesz przyciągać ludzi z większej odległości. W moim miejscu pracy pracownicy przyjeżdżają nawet z odległości dwóch godzin (120 mil).

200 mil w karierze SO ze słowami kluczowymi asp.net, sql-server i c # z aktywnymi profilami i żadnymi studentami nie dostaję 8 wyników. Gdybym miał swój sposób, praca zdalna byłaby bardziej opcją, ale dlatego, że mój pracodawca miał po prostu złe doświadczenia z pracą zdalną (dlatego to stanowisko jest otwarte, chociaż IMO problem polegał na tym, że dany pracownik nie wiedział, jak efektywnie pracować zdalnie), pracodawca nie jest otwarty na umowę o pracę zdalną.
+1 za rozszerzenie wyszukiwania. Moja czteroosobowa rodzina właśnie przeniosła się 162,5 mil na nowe stanowisko i szukała od Florydy do stanu Waszyngton i Michigan do Teksasu. Uważam, że firmy często nie chcą sprowadzać kogoś z tak daleka, ale oba moje własne posunięcia się powiodły. Znam innych, którzy szukali i przenieśli się z korzyścią dla nich i ich nowego pracodawcy.
#7
+4
Karlson
2012-04-11 01:30:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli najczęstszym sposobem zatrudniania na rynku jest rekrutacja przez rekrutera, proponuję porozmawiać z nimi na temat kalibru ludzi i dowiedzieć się, co trzeba zrobić, aby ich dla siebie znaleźć. Niestety, wielu rekruterów nie ma wewnętrznego procesu weryfikacji, aby wyprowadzić złych kandydatów, więc będziesz musiał odrzucić tych i znaleźć kogoś, kto zrobi to samo, co w przypadku znalezienia programisty.

Jest możliwe, że ludzie, których szukasz, mogą być warci więcej niż to, co oferujesz. Spojrzałbym na Salary.com, aby dowiedzieć się, czy jesteś na rynku i szukasz tego, czego potrzebujesz.

Próbowaliśmy tego, co sugerujesz. Niestety, nawet po rozmowie z rekruterami nikogo nie docieramy. Sprawdziłem strony z wynagrodzeniami, w tym salary.com i podobno faktycznie jesteśmy powyżej rynku.
@Andrew Jeśli jesteś powyżej rynku w swoim regionie, musisz wyjść poza swój obszar, być może nawet poza granice kraju. Zakładam, że sprawdziłeś zwykłych podejrzanych: potwora, kości itp.
Wiesz, podbijasz dobry punkt z Monster and Dice. W tym obszarze większość postów na tych stronach pochodzi od rekruterów, a rekruterzy również stamtąd otrzymują wiele swoich CV. Ale może powinniśmy wziąć sprawy w swoje ręce na tym froncie. Będziemy potrzebować sposobu, aby wyróżnić się spośród całego spamu rekruterów - nigdzie nie mam aktywnego CV, ale nadal otrzymuję kilka e-maili prawie codziennie od rekruterów, którzy otrzymali moje CV z ostatniego czasu, gdy byłem aktywny .
@Andrew Jeśli oferujesz pensję powyżej poziomu rynkowego i nadal nie przyciągasz dobrych talentów, jest coś w Twojej firmie, co sprawia, że ​​ludzie nie chcą pracować dla Twojej firmy.
@AbbyT.Miller Kolejny doskonały punkt. Nie jestem do końca pewien, co może powodować, że ludzie trzymają się z daleka od tej firmy. Jak większość firm, nie jest dla każdego, ale powinien być odpowiedni dla _kogoś_. Jeśli masz tutaj pomysły, mogą one stanowić dobrą odpowiedź.
@Andrew, jeśli nikt nie zrobił czegoś porównywalnego do czasu, gdy jutro będę w pracy, zrobię to! :)
#8
+4
user10483
2013-11-01 23:11:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja opinia jest przeciwieństwem opinii Kevina Cline'a. Nie chodzi tylko o pieniądze. Nawet jeśli zwiększysz kwotę, którą byłbyś skłonny zapłacić za programistę, nadal mogą znaleźć miejsce, które będzie bardziej opłacalne w innym miejscu. W rzeczywistości, jeśli ktoś zdecyduje się pracować dla Ciebie, ponieważ zapłacisz ogromną kwotę, wystarczy, że tylko jeden konkurent zaoferuje Ci więcej, aby stracić ten talent.

Odpowiedź Meredith podoba mi się najbardziej spośród wszystkich dotychczasowych . Jest za dużo biznesu dla niewielu programistów. Więc większa część problemu polega na tym, że masz do czynienia z twardą konkurencją, aby zdobyć dobre talenty.

Dlatego musisz zadać sobie pytanie: czy Twoja firma jest niesamowitym (przez duże „A”) miejscem? do pracy?

Więc kiedy mówisz, że masz otwartą pozycję, którą masz problemy z obsadzeniem, pozwól mi być szczerym: Twoja firma jest do bani. To może być dobre miejsce, ale Twój region jest prawdopodobnie przepełniony lepszymi.

Ok, więc może Twoja firma nie jest do niczego. Zapewne fajne miejsce do pracy. Ale to nie jest wizerunek, który sprzedajesz.

Zrób sobie przysługę i wyślij własne CV do innych firm w całym stanie. Zobacz, co mają do zaoferowania. Zwróć szczególną uwagę na to, co mają, a czego Ty nie masz.

Na przykład swobodny strój . Deweloperzy zwykle nie muszą kontaktować się z klientem, więc nie ma potrzeby, aby nosili krawat. A ludzie absolutnie nienawidzą ubierania się do pracy. Większość programistów na świecie ma teraz 18-35 lat, więc jest to dla nich podwójnie prawdziwe. A brak konieczności ubierania się jest tak fajną rzeczą, że swobodny strój jest sprzedawany jako dodatek do pracy. Pomyśl o tym: gdyby ludzie naprawdę lubili nosić garnitury, startupy i fajne miejsca do pracy, reklamowaliby się „mamy formalny strój! Przyjdź do pracy w przebraniu prawnika z nami!” . Jednak to, co widzisz w ogłoszeniach o pracę, jest w rzeczywistości przeciwieństwem tego. Tylko ludzie z dużymi tyłkami jak formalne zasady dotyczące ubioru, więc jeśli twoi programiści nie muszą rozmawiać bezpośrednio z klientem, zostaw to.

Możesz pomyśleć, że to głupie, ale pomyśl o tym. Jeśli dwie konkurujące ze sobą firmy na tej samej ulicy oferują takie samo wynagrodzenie, te same godziny pracy, takie same świadczenia i wszystko, a jedyną różnicą jest to, że w firmie A trzeba się przebierać, aw firmie B nie ... B 10 razy na 10.

Kolejną rzeczą do rozważenia jest elastyczny czas . Czy robisz swoim chłopcom karty dziurkowane? Jeśli to zrobisz, uderz się w twarz. Tylko wsparcie techniczne powinno zawsze działać w ustalonym czasie. I nawet wtedy, jeśli wsparcie techniczne jest wystarczająco dużym zespołem, mówię, że mogą się zorganizować tak, aby również mogli być elastyczni, o ile pójdą na kompromis, aby mieć przynajmniej zdolny zespół reagowania w normalnych godzinach pracy.

Płać deweloperom za ich produktywność, a nie za punktualność. Tylko się rozejrzyj. Nawet tutaj, w miejscu pracy, znajdziesz dyskusje na ten temat. Elastyczny czas może być najważniejszą korzyścią dla deweloperów, kiedy wybierają pracę.

Czy Twoje biuro wygląda jak fabryka? W ten sposób znaczy, czy twój personel pracuje w boksach? Jest to główna czerwona flaga dla wielu ludzi, gdy po raz pierwszy patrzą na to, gdzie być może będą musieli spędzić połowę czasu na jawie w dającej się przewidzieć przyszłości. Im bardziej Twoje miejsce pracy wygląda jak Dilbert, tym głębiej jesteś w glebie nocnej.

Jeśli z drugiej strony uważasz, że Twoje biuro jest przyjemne i przyjazne, umieść to w ogłoszeniu o pracę! Nie masz pojęcia, jak wielką różnicę może zrobić zdjęcie biura, gdy szukasz ludzi. Mówię to z własnego doświadczenia. Jeśli Twoje biuro wygląda na ładne miejsce i umieścisz jego zdjęcie w reklamie, liczba osób wysyłających CV będzie zwielokrotniona. Dawałem prezentacje, jak zdobyć tutaj dobre talenty i zawsze to podkreślałem. Firmy przekazały mi informacje zwrotne na ten temat wraz z wynikami. Niektóre miejsca zaczęły otrzymywać dwukrotnie więcej zgłoszeń, większość otrzymywało około 4x więcej, a jedno miejsce, które naprawdę miało to środowisko, które było naturalnie oświetlone w ciągu dnia (szklane ściany), wiele roślin w środku, worki fasoli dla tych, którzy nie chcieli pracować na krześle itp. ma 15 razy więcej kandydatów.

Wreszcie ... Najważniejszą rzeczą na koniec dnia jest przyjrzenie się obecnemu personelowi . Czy są szczęśliwi, że pracują dla Ciebie, czy są zestresowani? Czy pracują dla Ciebie, ponieważ uważają Twoją firmę za wartościową, czy też pracują dla Ciebie tylko dlatego, że czują, że znajdują się w martwym punkcie kariery, ale nie mogą znaleźć lepszej pracy nigdzie indziej?

Ludzie mają sieci. Rozmawiają z rówieśnikami. Jeśli Twoi ludzie lubią swoją pracę, ludzie będą wiedzieli, że Twoja firma jest dobrym miejscem do pracy. Ale jeśli twoi pracownicy są niezadowoleni, każdy wysiłek, który podejmiesz, aby firma wyglądała na przyjemne miejsce, przyniesie odwrotny skutek. Ludzie będą wiedzieć, że to nieprawda.

To nie jest nawet wyczerpująca lista - to tylko podstawy w dzisiejszych czasach. Jeśli udało Ci się zdobyć te punkty, czas przejść na wyższy poziom i zobaczyć, jakie bonusy oferuje Twoja konkurencja. Do przemyślenia.

#9
+2
Jim In Texas
2012-05-15 20:55:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja firma jest w podobnej sytuacji. Dopiero niedawno nasza firma rozwinęła się do tego stopnia, że ​​stać nas na rekruterów, a mimo to wolimy zatrudniać bezpośrednio, kiedy tylko możemy.

Jak powiedzieli inni, wyższe wynagrodzenie nigdy nie zaszkodzi, chociaż Ty należy uważać, aby nie zdenerwować obecnych pracowników, którzy nie otrzymali tak hojnej oferty.

Myślę o rekrutacji do małej firmy jako analogii do poszukiwania pracy. Musisz nawiązać kontakty i opowiedzieć swoją historię o potencjalnym kandydacie.

Sponsorowanie grup użytkowników to dobra technika, a przynajmniej zachęcanie obecnych pracowników do dołączania do nich i prezentowania się przy nich.

Tweety, Facebooky i blogi mogą być świetnym sposobem na przedstawienie Twojej historii, jeśli kierownictwo pozwoli im mówić ludzkim głosem. To trudne dla wielu menedżerów.

Jeździmy na wiele targów pracy. To może być męczące, ale w ten sposób znaleźliśmy wielu świetnych pracowników.

Jeśli jesteś Google, to dobrzy kandydaci mogą cię wyważać, nie wiedziałbym.

Wiem, że jeśli jesteś małą rozwijającą się firmą, musisz bardzo aktywnie rekrutować, jeśli chcesz mieć szansę na najlepszych kandydatów.

ETA: Nie jesteś wątpię w to, że tylko jedna osoba na sto osób, które nazywają siebie „rekruterami”, tak naprawdę robi cokolwiek innego niż zbieranie każdego CV, jakie może znaleźć i wrzucanie CV na dowolne oferty pracy, które mogą być zdalnie związane z kwalifikacjami kandydatów.

Aby znaleźć dobrego rekrutera, Twoje kierownictwo wyższego szczebla (dyrektor generalny, dyrektor ds. technologii itp.) musi wyjść i nawiązać kontakty z innymi menedżerami wyższego szczebla. To najlepszy sposób na znalezienie porządnego rekrutera, jeśli pójdziesz tą drogą.

Jeśli martwisz się, że zdenerwujesz obecnych deweloperów, proponuję przejrzeć ich wynagrodzenie, zanim się obudzą i zdasz sobie sprawę, ile pieniędzy zostawiają na stole. Nie narzekają, ponieważ Twój radca prawny kosztuje 250 USD za godzinę. Rzeczy kosztują tyle, ile kosztują, a jeśli uważają, że programiści są przepłacani, powinni zmienić karierę.
Jest bardzo niewielu dobrych rekruterów oprogramowania. Około 99% po prostu przesiewa życiorysy online i wykonuje zimne połączenia. Znalezienie dobrego rekrutera zajmie tyle samo czasu, ile zajmie zatrudnienie programisty.
@kevin cline - dobra uwaga, zredagowałem odpowiedź, aby uwzględnić moje podejście do rekruterów.
#10
+2
drabsv
2013-10-31 16:11:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gdy brakuje kandydatów, oczywiście musiałbyś rozszerzyć swoje kanały poza aktualnie bezrobotnych. Ogólnie masz dwie dodatkowe opcje:

  • niedawni absolwenci uniwersytetów;
  • programiści już pracują gdzie indziej.

Jak sprawić, by Twoja firma była atrakcyjna dla absolwentów uczelni? - każdy dobrze zorganizowany program stażowy zrobić. Musisz dać młodym ludziom wiele okazji do nauki i musisz być ostrożny, aby nie angażować czasu stażu w rutynową pracę lub bez odpowiedniego mentora. Ważne jest, aby nie pomylić programu stażowego ze sposobem na tanią siłę roboczą. Program stażowy jest Twoim inkubatorem dla nowych pracowników i nie byłby i nie powinien być tani jako inwestycja.

Jak sprawić, by Twoja firma była na tyle atrakcyjna, aby programiści już pracujący gdzie indziej zmienili się? - niechlujne myślenie wskazuje na podniesienie pensji. Chociaż jest to czynnik, nie jest to kluczowy. Jest wiele badań na ten temat, wystarczy wpisać w Google „czynniki motywacyjne w miejscu pracy” lub coś w tym rodzaju. Oto ważne pytanie - na ile uważasz, że działania HR są podstawą Twojej działalności. Moją osobistą filozofią jest to, że HR powinno być obowiązkowym działaniem w każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od głównego obszaru biznesu. Jeśli obecnie myślisz, że do twoich codziennych obowiązków należy zarządzanie pracownikami, komunikowanie się z klientami i pilnowanie równowagi finansowej, to mówię, że powinny one obejmować także myślenie dniem i nocą, jak przyciągać i zatrzymywać talenty. A jeśli zaakceptujesz i wdrożysz taką filozofię, z łatwością dojdziesz do pomysłów, co jeszcze możesz zaoferować, aby zachęcić zdolnych pracowników do przeniesienia ich obecnej pracy do Twojej firmy.

#11
+2
Meredith Poor
2013-11-01 02:22:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zwróciłem uwagę na to na innych forach, ale powtórzę to tutaj:

bls.gov pokazuje, że według ich liczby w USA jest w zasadzie 1,3 miliona programistów. Niektóre testy rzeczywistości wskazują, że jest to zbyt niskie, bardziej realistyczna liczba to 2 miliony. BLS liczy tylko osoby z dyplomami, ale wielu programistów nie ma stopni naukowych.

Podobno w Stanach Zjednoczonych działa 16 milionów firm, co stanowi 60% gospodarki będącej „sektorem prywatnym”. Tak więc istnieje przypuszczalnie równowartość 11 milionów „przedsiębiorstw” w „sektorze publicznym”, które można by interpretować jako samorządy miejskie, okręgi szkolne, agencje stanowe, dowództwa wojskowe, agencje federalne itp. 27 milionów różnych „organizacji” obsługiwanych przez 2 miliony programistów.

Prawdopodobnie 80% firm sektora prywatnego jest zbyt małych, aby zatrudniać pracowników, pozostawiając, powiedzmy, 3,2 miliona, które chcą mieć własnych programistów. Oczywiście z tych 3,2 miliona kilku z nich zatrudnia dziesiątki tysięcy, a setki zatrudnia tysiące. Organizacje sektora publicznego są zarówno bardziej informatyczne, jak i skuteczniejsze w wyciąganiu pieniędzy od „klientów”, dlatego około 30% z nich (powiedzmy 3,3 mln) mogłoby być w stanie zatrudnić programistów. Niektóre agencje są na tyle duże, że chcą setki lub tysiące. A więc biorąc pod uwagę Wild Ass Guess, mamy 6,5 miliona różnych organizacji próbujących zatrudnić z puli 2 milionów. To, czy te liczby są dokładne, jest mniej ważne niż to, czy można ustalić skalę podaży w porównaniu z popytem.

Trochę wyszukiwania słów kluczowych pokazuje, że „prawdziwa” pula deweloperów w Indiach wynosi około 2,6 miliona . Można odnieść wrażenie, że suma talentów programistów w Indiach, Stanach Zjednoczonych i Europie nie wystarczy do zaopatrzenia samego rynku amerykańskiego, a tym bardziej połączonych rynków obu Ameryk, Europy i Azji Południowej.

Toronto jest jednym z najbardziej zdesperowanych rynków Ameryki Północnej. Jednym z obszarów, w którym programiści mają trudności ze znalezieniem pracy, jest obszar wybrzeża Atlantyku na Florydzie - część z nich jest spowodowana zwolnieniami w NASA, a dużo więcej z powodu faktu, że ludzie nie chcą wyjeżdżać - raczej umierają z głodu na Florydzie niż zamarzają z tłoczącym się w brzuchu olejem w Północnej Dakocie.

Rozważ pomysł założenia „siostrzanego miasta” - Melbourne, FL może być dobrym miejscem do rozpoczęcia. Rekrutuj w okolicy i jeśli to możliwe, stwórz tam biuro, aby ludzie mogli pozostać na miejscu. Zauważ, że to daje komuś pretekst do odpisu biznesowego, aby być na Florydzie, zwłaszcza że nikt nie myli Melbourne z Disney World. Inne obszary, które również mogą mieć potencjał, to Gulf Coast od Florydy po Teksas. Znajdź duże obszary miejskie z wykształconą i niedostatecznie wykorzystywaną siłą roboczą. Albuquerque może być kolejnym kandydatem, ale uważaj na latające spodki. Człowiek wpada w paranoję, gdy tęgi ludzie w ciemnych garniturach i ciemnych okularach wydają się świecić w ciemności.

Jeśli potrafisz stworzyć `` letnią przystań '' dla ludzi, którzy w przeciwnym razie pieczą w upale (Austin, Houston itp. .) możesz dostać się „na miejscu” w cieplejszych miesiącach. Tworzenie oprogramowania nie wydaje się sezonowe, ale może miałoby to sens.

Myślę, że ostatnio w Cisco w Północnej Karolinie było też dużo zwolnień. Istnieje również wiele ofiarnych zwolnień w sprawie health.gov i możesz znaleźć obecnego pracownika rządowego lub wykonawcę, który nie chce czekać na następne zamknięcie rządu lub jest zmęczony zwolnieniem na urlopie.
#12
+1
James Lawruk
2012-06-07 09:14:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podczas wyszukiwania kandydatów w karierze Stack Overflow lub gdziekolwiek indziej uwzględnij profile pasywne . Wielu dobrych programistów w Twojej okolicy prawdopodobnie nie szuka aktywnie nowych miejsc pracy. Powinieneś ich szukać, zamiast czekać, aż przyjdą do ciebie.

Wyślij im proste zaproszenie:

  „Widziałem Twoje świetne CV w Stack Overflow… używamy również ASP.NET, SqlServer itp.… czy mogę kupić czy jesz obiad w tym tygodniu? ” 

Ponadto uwzględnij kandydatów, którzy chcą przenieść się do Twojej okolicy . Wyszukaj programistów, którzy uczęszczali na Twój lokalny uniwersytet lub którzy dorastali w Twojej okolicy. Znajdź kogoś, kto utknął z płaceniem wysokiego czynszu w Dolinie Krzemowej i chce wrócić bliżej rodziny i przyjaciół.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...