Pytanie:
Jakie dane potwierdzają zalety pracy zdalnej / pracy z domu?
Karlson
2012-04-12 21:15:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W różnych miejscach, w których pracowałem, toczy się wiele dyskusji dotyczących pracy zdalnej i pracy z domu. W większości przypadków firma zezwala ludziom na pracę zdalną, ale są tacy, którzy tego nie robią.

Moje pytanie brzmi, czy muszę kogoś przekonać, że byłoby to korzystne dla firmy, czy są jakieś twarde dane, przypadek badania lub inne dowody dotyczące produktywności, opłacalności itp., które można wykorzystać, aby przekonać kierownictwo o korzyściach płynących z pracy zdalnej?

[Meta dyskusja] (http://meta.workplace.stackexchange.com/questions/71/should-this-be-multiple-questions) na temat tego, czy to pytanie jest zbyt szerokie, czy nie.
Istnieją raczej dobre powody, by być razem z kolegami osobiście. Na przykład przepustowość między nimi a tobą jest znacznie większa.
@ThorbjørnRavnAndersen Zawsze są dobre powody, aby spotkać się z kolegami osobiście, ale są też dobre powody, aby pozostać w domu i pracować.
Dwa odpowiedzi:
sheepeeh
2012-04-13 22:00:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz zacząć od raportów opracowanych przez rząd USA.

Roczne raporty dla Kongresu zawierają również przydatne statystyki, takie jak:

W tabelach 5-7 wykazano, że większy odsetek telepracowników jest w nieco lepszych warunkach do wykonywania swojej pracy z doskonałością niż ci, którzy nie są w stanie wykonywać pracy na odległość.
Wyniki sugerują, że federalni telepracownicy lepiej rozumieją oczekiwań dotyczących pracy (83% w porównaniu z 79% korzystnych), są rozliczani z wyników (87% w porównaniu z 83% korzystnymi) i mają wyraźniejsze poczucie kontroli nad procesami pracy (53% w porównaniu z 44%) w porównaniu z pracownikami, którzy nie wykonują telepracy jako wynik barier.

Pozytywne nastawienie pracowników zwykle wiąże się z korzystnymi wynikami dla organizacji. W perspektywie badań dotyczących telepracy, Gajendran i Harrison (2007) pokazują, że praca wywiadowcza uczestników z większym prawdopodobieństwem wykazuje satysfakcję z pracy i lepszą wydajność. Kilka pozycji EVS pozwala na zbadanie korzystnych postaw, w tym satysfakcji z pracy. Tabela 8 pokazuje, że znacznie większy odsetek telepracowników (76%) deklaruje zadowolenie z wykonywanej pracy niż ci, którzy nie są w stanie pracować na odległość (68%). ( link)

+1 dla linków do trwających działań związanych z gromadzeniem danych, a także wyciąganie odpowiednich informacji w przypadku linkrot.
jefflunt
2012-04-12 21:46:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie znam żadnych konkretnych badań, na które można by Cię wskazać, ale w sieci jest mnóstwo zasobów, które o tym mówią. Od czasu do czasu organizowane są konferencje, podczas których omawia się zarządzanie zespołami zdalnymi, co będzie najważniejsze dla osób pełniących role kierownicze.

Poza tym, najbardziej prawdopodobny sposób na wdrożenie tego w Twoim miejscu pracy będzie konkretnym zastosowaniem rzekomych korzyści dla twojego miejsca pracy i przekonaniem przełożonych, że nie muszą cię fizycznie widzieć, aby wiedzieć, co zamierzasz, i czuć, że mogą mieć pomysł na to, czy robisz to, co trzeba zrobić.

Są też sytuacje, w których rodzaj wykonywanej pracy nie sprawdza się w przypadku członków zespołu zdalnego. Na przykład obecnie pracuję w miejscu, w którym większość mojej pracy jest kreatywna i / lub wymaga długich okresów koncentracji, a współpraca między członkami zespołu nie musi odbywać się codziennie. W rezultacie mamy możliwość pracy z domu przez około dwa dni w miesiącu - ale tak naprawdę dwa dni w miesiącu to więcej niż potrzeba. Zbyt dużo czasu z dala od swoich rówieśników i zaczynasz tracić ogromną korzyść ze współpracy w jednej chwili.

Wcześniej pracowałem również w bardzo dynamicznym środowisku IT dla przedsiębiorstw, w którym zespoły ludzi wspólnie wspierały klientów. To było nierealne, aby mieć taką strukturę, i aby wszyscy pracowali z domu, ponieważ jeśli coś poszło nie tak w środowisku klienta (np. Poważna przerwa), bardziej efektywne było spojrzenie przez biurko i powiedz: „Joe, serwer poczty e-mail pod adresem [customer xyz] jest wyłączony”, ponieważ Joe może potrzebować wiedzieć, że przez następne 25 połączeń, które ma odebrać, a nawet połączenie, z którym może się obecnie łączyć . Jasne, mogliśmy skorzystać z jakiejś wspólnej tablicy online, na której rozpowszechniane są takie informacje, ale nie jest to po prostu najskuteczniejsza metoda w takiej sytuacji. Kiedy krytyczna komunikacja absolutnie musi nastąpić w ciągu kilku sekund, wyzwania zespołów zdalnych stają się zbyt duże, aby były praktyczne, w niektórych sytuacjach.

Ostatecznie sugerowałbym, abyś spojrzał na niezliczone źródła informacji na ten temat temat, spróbuj znaleźć kilka, które wydają się opisywać środowisko pracy najbardziej podobne do tego, w którym pracujesz, i wypróbuj niektóre z sugerowanych przez nich rzeczy. Każde pomyślne wdrożenie strategii pracy zdalnej będzie musiało być ściśle dostosowane do kultury firmy, rodzaju pracy i kilku innych specyficznych dla Ciebie rzeczy, których badanie po prostu nie obejmie, z wyjątkiem anegdot. Nie sądzę, żeby formalne badanie miało taki wpływ, jaki potrzebujesz, aby przekonać swoich przełożonych, aby mimo wszystko spróbowali (czy naprawdę widzisz, jak poświęcają czas na przeczytanie formalnego, naukowego opracowania na ten temat?) - Myślę musisz to zasugerować i po prostu zrobić krok.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...