Pytanie:
Jak poprosić współpracownika o zmniejszenie głośności na laptopie, gdy nie wiem, którego współpracownika winić?
user44108
2017-10-23 20:25:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pracuję w otwartym biurze z około 10-12 pracownikami, wszyscy w wydzielonych kabinach.

Większość z nas ma wyłączony dźwięk na laptopach z szacunku dla reszty zespołu.

Jednak jedna (a może więcej) osoba tego nie zrobiła, więc od czasu do czasu pojawiają się komunikaty komunikatorów, komunikaty o błędach itp.

Oprócz prześladowania, jak mogę sobie poradzić który współpracownik podniósł głośność i jak mogę go zapytać, jak z szacunkiem to zatrzymać?

@JoeStrazzere Moje biurko znajduje się bliżej przejścia do biura.Jeśli zagłębię się w biuro, napotykam kierowników projektów (jestem pewien, że to jeden z nich).
Dlaczego martwisz się po prostu zapytaniem ogólnie do pokoju, czy ktoś kiedykolwiek podkręcił głośność, aby użyć słuchawek lub je wyłączyć?
Nie wiemy, jaki jest rozkład Twojego biura, jakie przypadki użycia możesz mieć podczas chodzenia po biurze ani na ile trafne byłoby znalezienie ogólnego ogłoszenia lub porozmawiania na ten temat z innymi w Twoim biurze, więc nie sądzę, abyśmy moglinaprawdę powiedzieć, jak znaleźć tę osobę.Jest mnóstwo opcji, po prostu bądź kreatywny.
Jeśli słyszysz swojego laptopa, wtedy słyszą, jak mówisz, gdy dochodzi do hałasu - „czy ktokolwiek to jest, czy możesz wyciszyć swój laptop?”
Kup jakieś słuchawki
@PoloHoleSet Jeśli * oni * mają na sobie słuchawki, mogą nie słyszeć.Czasami musiałem sygnalizować współpracownikowi, że nie zauważył, że dzwoni alarm telefonu.
@Llewellyn - Jeśli mają słuchawki, to dźwięk nie byłby słyszalny przez głośniki laptopa, ponieważ podłączenie słuchawek kieruje dźwięk do tego gniazdka zamiast do głośników ... ah, widzę, gdyby słuchali muzyki przeztelefon lub urządzenie w stylu iPoda… dobra uwaga.
@PoloHoleSet zależy od zastosowanych ustawień oprogramowania - to już jakiś czas temu przestał być wyłącznikiem mechanicznym, a nawet nie wiemy, jak słuchawki łączą się w tym przypadku.
Możesz najpierw spróbować zaatakować siebie.Zrób głośny ping i natychmiast wykrzyknij „o chłopcze, strasznie przepraszam za hałas, nie wiem, jak się włączył…”
„Poza prześladowaniem” - to nie prześladowanie, to śledztwo.Jest inny.Rodzaj.
Wrzuć zdjęcia kotów lub wysyłaj e-maile, dopóki nie dowiesz się, czyj to laptop lol
@EricLagergren Przewiduję wkrótce inne pytanie: „Współpracownik ciągle wysyła mi zdjęcia kotów bez wyraźnego powodu. Jak z szacunkiem powiedzieć im, żeby przestali?”
OP najwyraźniej nie może po prostu chodzić, próbując to rozgryźć, ze względu na przerywany charakter sygnałów dźwiękowych.Jest mało prawdopodobne, abyś przechodził obok dokładnie piszącego komputera w momencie, w którym emituje sygnał dźwiękowy ... nawet jeśli jesteś obok jednego, gdy komputer wydaje sygnał dźwiękowy i możesz stwierdzić, że to nie był ten, obok którego byłeś, nie możesz nawetwyeliminować go, w najlepszym razie wiesz, że przynajmniej jeden * inny * komputer na pewno piszczy.
„Hej chłopaki, ktokolwiek ma włączony dźwięk, wyłącz go lub użyj słuchawek. Dzięki!”
@MichaelSchumacher - Właściwie nic nie sugeruje, że w grę wchodzą słuchawki.Tylko komentarz LLewellyna, że nie rozważałem wszystkich możliwości.Nie znam żadnych laptopów, komputerów stacjonarnych ani urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Windows lub Mac, które nie wyłączają automatycznie wyjścia do głośników po podłączeniu słuchawek.
Pięć odpowiedzi:
#1
+164
Masked Man
2017-10-23 21:03:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pracuję w otwartym biurze z mniej niż idealną akustyką i od czasu do czasu mam do czynienia z tym problemem. Kiedyś rozwiązałem ten problem, po prostu wstając i grzecznie poprosiłem siebie w nieformalnym tonie, uważając, aby nie patrzeć na nikogo konkretnego:

Hej, ludzie, to brzmi zbyt głośno. Czy możemy obniżyć głośność?

To doprowadziło do tego, że wszyscy sprawdzili swoje ustawienia, a osoba / osoby, których to dotyczy, dostosowały swoje ustawienia. Problem rozwiązany bez tworzenia piosenki i tańca.

Następnym razem, gdy wystąpił problem, ktoś inny wstał i poprosił.

Z całym szacunkiem i bez głosu w dół, widzę, jak wybuchają w twojej twarzy jak zestaw dynamitu acme.
@MisterPositive Z całym szacunkiem i bez głosów przeciw, widzę, że pójście do menedżera w celu rozwiązania drobnych problemów jest znacznie większym problemem.Nawiasem mówiąc, moja twarz wciąż jest na swoim miejscu.Być może, jeśli istnieje ryzyko, że tak przyziemna interakcja społeczna wysadzi komuś twarz w twarz, powinni znaleźć mniej odrażających kolegów do pracy.:)
Nie widzę problemu z takim podejściem.Wszystkie miejsca pracy są różne, ale miejsca, które wybrałem, byłyby prawie * zbyt * formalne!Wśród dobrodusznych, mickey zabierających ludzi ludzi, z którymi pracuję, zwykle odpowiadamy na nagle brzęczący lub dzwoniący laptop, wołając „Jakie to zawstydzające!”, Pytając „kto to był !?”lub refren „zamknij się!” s.:)
Dobra odpowiedź.Ogólnie rzecz biorąc, lepiej jest zastosować podejście, które nie podaje nazwisk, niż wzywanie osoby.Jeśli publicznie zawstydzisz winowajcę, może on się obronić.
„Hej, czyjś komputer nie jest wyciszony i rozpraszam się za każdym razem, gdy pojawia się nowa wiadomość lub cokolwiek innego. Czy wszyscy mogliby sprawdzić swoje laptopy i wyciszyć lub założyć słuchawki? To byłaby duża pomoc, dzięki” - jeśli możeszJeśli nie ogłosisz tego w swoim biurze, musisz popracować nad kulturą biurową.
@MaskedMan - Twoja odpowiedź jest prawdopodobnie najlepszym pierwszym punktem widzenia - po prostu powiedz osobie lub pokojowi, jeśli nie znasz osoby - pamiętaj, że „znajdowanie nowych współpracowników” nie jest równie realną opcją dla wszystkich.Jest czas i miejsce na zaangażowanie kierownictwa, ale powinno to nastąpić po rozwiązaniu problemów, gdy rówieśnicy zawodzą;co się zdarza, a rezygnacja z tego jest również rodzajem ruchu divy.(Poza tym, z tego, co wiesz, jeśli ktoś podejmie się defensywy, równie dobrze może mieć zły dzień i subtelnie sprawowany autorytet może sprawić, że się z tego wyrwą).
Może też zasugerowałbym coś bardziej wyrażającego to w stylu: „Hej, czy ktoś zapomniał ściszyć?”.(Bez szyderstwa lub nadmiernego nacisku w dowolnym miejscu.) Oznacza to, że zamiast uczynić to możliwym do zinterpretowania jako naruszenie zwyczaju / etykiety lub ataku (przez odwrócenie uwagi), uczyń z tego przypomnienie przeoczenia, które może się przytrafić każdemu.
#2
+29
Joe Stevens
2017-10-23 20:33:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Znajdź powód, dla którego warto używać komunikatorów (niezwiązanych z głośnością) do wysyłania pingów do każdego z Twoich współpracowników po kolei. Kiedy słyszysz bing, masz swojego winowajcę ...

Jeśli masz komunikator internetowy, równie dobrze możesz opublikować ogólną informację „czy wszyscy mogą się upewnić, że dźwięk jest wyciszony i / lub podłączone są słuchawki?”co jest o wiele łatwiejsze.
#3
+14
Neo
2017-10-23 20:29:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak mogę sprawdzić, który współpracownik odłożył głośność i jak mam go zapytać, jak z szacunkiem to zatrzymać?

Poproś przełożonego o wysłanie ogólny e-mail z przypomnieniem do Twojego zespołu z prośbą o okazanie szacunku innym współpracownikom w związku z:

 • noszeniem słuchawek (wszyscy nie lubimy tej samej muzyki)
 • wycisz swój telefon komórkowy i inne urządzenia
 • śmierdzące jedzenie
 • i tak dalej, i tak dalej

Korzystając z tego podejścia, nie jesteś złym człowiekiem i nikt w szczególności nie powinien czuć się wyróżniony. Ostatecznie powinno to pomóc wyeliminować takie zachowanie, ponieważ większość ludzi nie jest celowo niegrzeczna.

Dlaczego miałbyś angażować menedżera w tak banalną sprawę?Jaki to zespół, który rozwiązuje najprostsze problemy poprzez zarządzanie?Powiedziałbym, że jest to zespół dysfunkcyjny
Czuję, że to wybuchnęłoby ci w twarz.W mojej pracy zasada była taka, że nigdy nie należy angażować kierownictwa w trywialne kwestie interpersonalne.Jeśli to zrobisz, bez wcześniejszej rozmowy z drugą osobą, otrzymasz komunikat „rozmawialiśmy” (jedna trzecia pisemnej odpowiedzi, która z kolei stanowi jedną trzecią drogi do natychmiastowego zwolnienia).
To, czy „zarządzanie” jest wielką sprawą, czy złym pomysłem, zależy w dużej mierze od menedżera i praktyk zarządzania.Kierownik zespołu, który naprawdę blisko współpracuje ze wszystkimi, może być idealną osobą do wysłania takiego przypomnienia.Kierownik niskiego szczebla, który wierzy w robienie wszystkiego zgodnie z książką, może być złym wyborem.
@ToddWilcox Ważny punkt.Prawie każda odpowiedź tego typu może mieć mieszankę * zależy *.
#4
+7
DarkCygnus
2017-10-23 20:59:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przychodzą mi do głowy dwa możliwe podejścia.

Jedną z opcji jest prostolinijność i podejście do tych boksów , w których słyszysz hałas, i uprzejmie powiedzieć im:

Cześć, przepraszam, że przeszkadza, ale czy mógłbyś zmniejszyć głośność swoich urządzeń? Jest trochę głośno i słychać go z całego biura.

Jeśli celowo nie są głośne i przeszkadzające, z pewnością obniżą głośność.

Jeśli tego nie zrobią i nadal będą głośno, możesz wypróbować drugą opcję i powiedzieć przełożonemu o sytuacji, aby uprzejmie przypomniał mu o obniżeniu głośność (może w e-mailu, jak ktoś już zasugerował).

Radziłbym wypróbować pierwszą opcję, zanim rozważymy eskalację. Nawet jeśli powiesz swojemu przełożonemu, że na pewno to rozwiąże, Twoi współpracownicy mogą pomyśleć „Hę, ten facet poszedł prosto z szefem, aby nas uciszyć, gdyby z nami rozmawiał, z pewnością zmniejszyłbym głośność” .

W większości przypadków lepiej jest zająć się tymi kwestiami osobiście, zanim spróbujesz innych sposobów uzyskania tego, czego chcesz, dlatego warto najpierw spróbować przekonać współpracowników.

#5
-5
IDrinkandIKnowThings
2017-10-23 23:37:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

jak mogę sprawdzić, który współpracownik odłożył głośność i jak mam go zapytać, jak z szacunkiem to zatrzymać?

Nie możesz tego zrobić z szacunkiem. To, co tutaj skutecznie robisz, to informowanie osoby, że cię nie szanuje. Jest to samo w sobie lekceważące działanie, ponieważ nie jesteś menedżerem. Możesz to zrobić z jak największym szacunkiem, ale ostatecznie nie jesteś kierownikiem sprawcy, nie Twoim zadaniem jest wskazywać mu, jak powinni zachowywać się w biurze. Dlatego każda konfrontacja, niezależnie od tego, jak grzeczny jesteś podczas jej wygłaszania, jest lekceważąca. Nie jest to „tak” lekceważące, jak nazywanie ich imionami lub robienie tego nieuprzejmie, ale to nie to samo, co okazywanie szacunku.

Zamiast tego powinieneś:

 • Zapoznaj się z zasadami firmy dotyczącymi korzystania z głośnika komputerowego
  Jeśli użycie jest w ogóle zgodne z tymi zasadami, pamiętaj, że chcesz poprosić ich o „przysługę” zmienić swoje zachowanie. W takim przypadku musisz podejść do tego w ten sposób.

 • Jeśli użycie narusza zasady firmy
  Zastanów się nad jak to wpływa na twoją pracę. Nie jesteś w pracy, aby czuć się w 100% komfortowo. Jesteś tam, aby wykonywać pracę.
  Jeśli problem w rzeczywistości nie wpływa na Twoją zdolność do wykonywania pracy i nie ma prostego rozwiązania problemu bez zmuszania współpracownika do innego zachowania, powinieneś najpierw spróbować rozwiązać problem w ten sposób. Być może słuchawki / wkładki douszne dla siebie, zatyczki do uszu lub generator białego szumu.

 • Jeśli problem ma wpływ na Twoją pracę i nie jesteś w stanie samodzielnie go rozwiązać, omów problem ze swoim przełożonym i zobacz, jak chcą, abyś sobie poradził to. Wyjaśnij im, w jaki sposób wpływa to na Ciebie i zapytaj, czy mogą się wstawić, czy też nie przeszkadzałoby im to, gdybyś sam próbował poprosić o zmianę.
  Powodem tego jest to, że jeśli próbujesz skonfrontować się z kolegą, masz nadzieję, że Twój przełożony będzie Cię wspierał. Czasami ludzie zachowują się irracjonalnie. Jeśli spróbujesz stawić im czoła bez uprzedniego omówienia problemu ze swoim przełożonym, prawdopodobnie poczujesz odruch, nawet jeśli byłeś całkowicie profesjonalny.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...