Pytanie:
Poziom produktywności i dostęp do „rozpraszających” witryn w pracy
ThePiachu
2012-04-14 17:38:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Było wiele wzmianek o pracownikach, którzy marnują dużo czasu w pracy, odwiedzając Facebooka, YouTube i inne „rozpraszające strony internetowe”, co obniża ich produktywność. Niektóre firmy uciekają się do blokowania takich witryn, ale wtedy pracownicy czują, że są karani. Czy są jakieś badania dotyczące tego, czy dostęp do takich witryn obniża produktywność i jaki jest wpływ blokowania takich witryn na pracowników?

Mam problem z tym pytaniem bo jeśli nie masz pracy to przebywanie na tych stronach w pracy 100% czasu spędzanego na nich to obniżenie produktywności. Ponadto masz 2 pytania, które należy oddzielić. Głosuję za zamknięciem, tak nie konstruktywnym, jak jest. Głosowałbym za ponownym otwarciem zmodyfikowanych pytań, które były jednak konkretne i konstruktywne.
@Chad, niekoniecznie, ponieważ produktywność mierzy się w ciągu jednego dnia. Natychmiastowa produktywność w tym momencie z pewnością spada, ale potencjalnie zwiększa średnią z całego dnia, jeśli zapobiega wypaleniu.
@KarlBielefeldt - I to jest część problemu, który mam z tak sformułowanym pytaniem.
Czy witryny StackExchange nie powinny znajdować się na liście „rozpraszających witryn”? ;-)
@GreenMatt Osobiście uważam SE za nieocenione źródło dobrej wiedzy. Jeśli Twoi pracownicy są pochłonięci czytaniem SE, prawdopodobnie oznacza to, że są „w strefie” - tak długo, jak nie jest to jakieś LEGO SE lub tym podobne, powinno być dobrze i oczekiwać wspaniałych rzeczy;).
Dwa odpowiedzi:
jefflunt
2012-04-14 19:35:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto wyszukiwanie haseł „cyberloafing” i „psychologiczne zaangażowanie” w Google Scholar, które zawiera ustalenia dotyczące wpływu produktywności, wpływu na postawy w miejscu pracy oraz inne tematy, które mogą znaleźć przydatne.

Trudno jest podsumować różne ustalenia bez krótkiej zmiany ich wyjaśnień, ale wielu uważa, że ​​każda forma przerwy w regularnej pracy kilka razy w ciągu dnia często odświeża, tak samo jak ludzie fizycznie odeszliby od swoich biurek, aby się zepsuć.

Anegdotycznie, w miejscach, w których pracowałem, użytkowanie było monitorowane, ale nigdy nie było poruszane jako problem, chyba że były inne wskaźniki, że ktoś w rzeczywistości nie otrzymuje zrobili to, co musieli zrobić. W przeciwnym razie to, co zrobiliśmy w Internecie (o ile nie przyniosło to wirusów, nie obejmowało nielegalnego udostępniania plików lub innych działań, które mogą podnieść odpowiedzialność organizacji) zostało uznane za dobre.

ChrisF
2012-04-14 19:34:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jaki jest wpływ blokowania takich witryn na pracowników?

Jednym z efektów jest to, że ludzie poświęcają czas i wysiłek próbując obejść te ograniczenia - przynajmniej tak się wydaje w ten sposób, biorąc pod uwagę, ile razy pytanie pojawia się w superużytkowniku.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...