Pytanie:
Jak utrzymywać dobre relacje ze starym szefem po awansie?
tehnyit
2012-04-12 22:30:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Byłem w niektórych sytuacjach, w których awansowałem powyżej mojego obecnego szefa i ostatecznie zostałem jego szefem. Jakich strategii mogę użyć, aby upewnić się, że nadal utrzymuję z nim dobre stosunki robocze?

Może mieć do mnie urazę z powodu awansu, ale prawdopodobnie nie pokaże mi tego, ponieważ jestem teraz jego przełożonym.

Dwa odpowiedzi:
voretaq7
2012-04-12 22:40:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najlepszą radą jest przestrzeganie prawa Wheatona i nie bądź fiutem : traktuj każdego, z kim pracujesz, z szacunkiem, proś, a nie dyktowanie, i akceptuj znaczący wkład, w tym krytykę, gdy jest to oferowane . Działa to dobrze w przypadku, gdy awansujesz na kogoś innego lub gdy zostałeś zatrudniony jako pracownik zewnętrzny, aby przejąć istniejący zespół.

Jeśli masz już dobre relacje w pracy, kontynuuj interakcję z szefem, jak zawsze. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​najlepsze relacje przełożony / pracownik działają, ponieważ wchodzą w interakcje jako zespół, a nie przełożony / podwładny. Prawdopodobnie każdy z was ma pewne cenne umiejętności, których nie posiada druga osoba, więc nadal wykorzystujcie swoje mocne strony, a oboje wyjdziecie na wspaniałych pracowników.

Jeśli wasza relacja nigdy nie była naprawdę silna, zacznij od, lub jeśli ciągle walczysz ze sobą, zależy to bardziej od osobowości: jeśli twój szef, który stał się podwładnym, jest urażonym typem, który będzie ci przeszkadzał, może to ostatecznie wymagać rozmowy jeden na jeden o tym, jak sprawy powinny pracy (lub pogawędki z wyższym poziomem w zarządzaniu, jeśli to nie zadziała).
Jeśli jest to miła osoba, która rozumie, dlaczego zostałeś awansowany, prawdopodobnie możesz znaleźć sposób na współpracę tak jak byś to zrobił, gdybyś miał już silne relacje w pracy.

Przede wszystkim pamiętaj, że jeśli twój były szef był tam dłużej niż ty, prawdopodobnie posiada wiele cennej wiedzy poufnej. To, że pomijano ich w awansie, nie oznacza, że ​​nie powinieneś korzystać z tego, prosząc o ich wkład i pomoc: pomaga ci to być bardziej efektywnym w nowej roli, a z psychologicznego punktu widzenia sprawia, że ​​twój nowy podwładny czuje się ponieważ ich wkład jest ceniony i szanowany - wszędzie Dobra Rzecz.

+1 - dla „nie bądź kutasem”. Jest to ogólnie dobra rada dla każdego miejsca pracy.
+1 - To było naprawdę wyjaśniające i zwięzłe, żałuję, że wszyscy pracownicy nie zachowali się w ten sposób
Ramya
2012-11-28 17:40:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najlepsze, co możesz zrobić, to pomóc mu. Oczywiste jest, że on też chce awansu, a więc powodów, których nie mógł osiągnąć. Kiedy prezentujesz dobre umiejętności lub talent, które pomagają Ci awansować. Prawdopodobnie może potrzebować nacisku, pomocy lub wsparcia w niektórych obszarach, aby osiągnąć awans. Porozmawiaj z przyjacielem i zaoferuj swoją pomoc, wsparcie w realizacji jego aspiracji lub powiedz mu, że nie wahaj się z Tobą skontaktować, jeśli potrzebuje pomocy lub wsparcia. Kto nie chce jednej osoby z wyższego poziomu po jednej stronie. Odgrywaj tę rolę.

W ten sposób nadal możesz mieć dobre relacje i oboje możecie wygrać, a oboje możecie pomóc organizacji.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...