Pytanie:
Czy dopuszczalne jest powtarzanie codziennych spotkań w kalendarzu w celu blokowania spotkań na lunch?
Nicolas Holthaus
2017-01-23 20:57:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pracuję w USA w biurze / środowisku badawczym i zazwyczaj jem obiad o 11:30. Mój harmonogram jest zwykle dość otwarty, ale zauważyłem, że ostatnio ludzie planują wiele, jeśli nie większość, spotkań ze mną w tym czasie. Spotykam się czasem z osobami, które mają kompletnie pełny grafik, a obiad to jedyny moment, w którym mogą się wcisnąć, aw takich przypadkach ma to sens i chętnie się do tego zobowiązuję.

Jednak myślę, że w większości przypadków wybór czasu jest po prostu przypadkową / arbitralną decyzją ze strony organizatora spotkania. Pory lunchu w biurze są różne (często również o 12:00 i 12:30), więc innym może się to wydawać „porą lunchu”. Mam własne powody, dla których chcę jeść zgodnie ze stałym harmonogramem, kiedy to możliwe, i zastanawiałem się nad stworzeniem powtarzających się codziennych spotkań z nazwą „lunch” jako łagodnego środka odstraszającego dla osób, które mogą pomyśleć, że 11:30 czas jak każdy.

Jednak trochę się martwię, jak to wyjdzie. Widziałem to w innych miejscach pracy, ale nie jest to powszechne w mojej obecnej pracy. Nie chcę sprawiać wrażenia zarozumiałego lub pasywno-agresywnego, a także nie chcę niczego wymyślać ani kłamać, dlaczego chcę zablokować ten czas na większość spotkań.

Czy jest to ogólnie dopuszczalne umawiać się na „lunch” w kalendarzu? Jeśli tak, to czy istnieje lepsza nazwa dla tego typu spotkań?

Czy możesz dodać notatkę mówiącą, że jeśli tylko w porze lunchu mogą się spotkać, aby skontaktować się z Tobą bezpośrednio, z przyjemnością Ci pomożemy?Większość ludzi omijałaby, chyba że jest to absolutnie konieczne.
Czy polityka / kultura Twojej firmy wymaga, abyś po prostu pojawiał się na jakimkolwiek spotkaniu, które z Tobą planuje, czy masz możliwość zaprzeczania i sugerowania alternatyw?
@PlasmaHH Mogę i mam, ale jestem na samym dole łańcucha pokarmowego, jeśli chodzi o składanie takich próśb, więc myślę, że łatwiej jest najpierw wywłaszczyć czas spotkania, a następnie zmienić go, gdy szefowie już się zgodzą.
Czy możesz dodać spotkanie do swojego kalendarza, ale pokazać je jako „wstępne”?
W jaki sposób, kiedy ludzie planują spotkania podczas przeglądania kalendarza, aby zobaczyć dostępny czas, czy powinni wiedzieć, że bierzesz ten czas na lunch, jeśli nie zablokujesz go w swoim kalendarzu?
więc ta osoba je lunch o 11:30, tamta o 12:30, ta osoba ma przerwę na kawę o 10:30, ta druga pije kawę po obiedzie o 1, wszystkie osoby oznaczone w kalendarzu jako „niedostępne”,kiedy mamy zaplanować spotkanie?W każdym przypadku radziłbym poprosić o zaplanowanie spotkania w innym terminie, jeśli to możliwe.Z czasem ludzie Cię poznają i dowiedzą się, że wolałbyś nie spotykać się w czasie obowiązkowej przerwy obiadowej.
także: Zakładam, że masz bardzo dobry powód, żeby zjeść obiad o 11:30 (w przeciwnym razie po prostu bawiłbyś się z harmonogramami innych ludzi), więc zakładam, że Twoi koledzy - przynajmniej ci, którzy są ci bliscy - szybko to zrozumieją.
Ostatnia kwestia, jeśli nie znając cię zbyt wiele, chciałbym umówić się na spotkanie przed obiadem i zobaczyłem, że zaplanowałeś lunch codziennie o * 11:30 *, zacznę od zła na ciebie.I nawet jeśli w końcu zrozumiem i zaakceptuję twoje racje, pierwsze wrażenie jest ważne.
Niekonsekwentna anegdota: w poprzedniej pracy do naszego biura przyszedł wyższy kierownik, szukając jednego z moich kolegów.Dowiedziawszy się, że kolega jest na przerwie obiadowej, zadzwonił do niego i powiedział, żeby przerwał obiad i natychmiast wrócił do biura.Uzasadnienie oddzwonienia go?Najwyraźniej * nie zaznaczył swojej nieobecności w swoim kalendarzu *.Zgodnie z tą logiką oznaczanie pory lunchu w Outlooku jest nie tylko dopuszczalne, ale * obowiązkowe *.
To bardzo dziwna pora na szczery lunch.Zaczynasz o 5 rano czy co?
@Davor 11:30am nie jest dziwne, pracowałem w kilku miejscach, gdzie 11:30 to regularny czas na obiad.W niektórych przypadkach pory obiadowe są rozłożone między działami, aby uniknąć zatłoczenia na parkingu, w kafeterii lub w obu tych miejscach.
@DLS3141 - jeśli nie zaczniesz śmiesznie wcześnie, podtrzymuję moje twierdzenie, to dziwny czas.Większość programistów nie zaczyna wcześnie i zwykle je * śniadanie * około 10. Nie znam nikogo, kto je obiad przed co najmniej 14:00.Nawet jak pracowałem na budowie, zaczynaliśmy o 7:00, a potem jedliśmy śniadanie około 9, obiad 13-14.
@Davor Pracuję zawodowo od ponad 20 lat.Każda praca, którą pracowałem, zaczynała się o 7-8 rano obiadem o 11:30 lub w południe.Nie uważam swoich doświadczeń za serię statystycznych wartości odstających.Chociaż wiele osób wydaje się być programistami, wielu nie.
Mam taką umówioną wizytę na lunch i wydaje mi się, że to niewiele pomaga.(Chociaż na ogół często jestem zapraszany na kilka spotkań w tym samym czasie).
@Davor Twoje doświadczenia muszą być ograniczone do określonej kultury.Potwierdzę, że przynajmniej w niektórych kulturach obiad o 11:30 wcale nie jest niczym niezwykłym.Nawet dla programistów.W rzeczywistości jest to wtedy, gdy zazwyczaj jem obiad (głównie dlatego, że jem obiad z rodziną wcześnie wieczorem).Niezależnie od tego, czy uznasz to za dziwne, czy nie, nie jest tak naprawdę istotne dla tego pytania, ani też omawianie go naprawdę nie jest odpowiednie w przypadku komentarzy.
@njzk2: Istnieje duża różnica między przerwami na lunch a przerwami na kawę (zwłaszcza jeśli przerwa na lunch nie jest płatna).
@njkz2: Co dokładnie by cię zdenerwowało? W moim towarzystwie większość ludzi (stara się) jeść obiad o tej samej porze każdego dnia.Czy byłbyś zirytowany odpowiadającymi (ponieważ wszyscy wydają się zalecać blokowanie tego)?
Sześć odpowiedzi:
smooth_smoothie
2017-01-23 21:06:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

... więc innym może się to wydawać „porą na lunch”.

Bingo, szczerze mówiąc, gdybym zobaczył automat na 11:30 - 12 : 00 Umówiłbym się tam na spotkanie. Więc prawdopodobnie dlatego tak się dzieje. Powiedziałbym, że jeśli ludzie naprawdę będą musieli się z tobą skontaktować, wyślą wiadomość lub porozmawiają z tobą osobiście, aby zapytać, czy możesz się spotkać wcześniej, w przeciwnym razie znajdą alternatywę.

Powiedziałbym, że nie ma nic złego w umieszczaniu w kalendarzu bloku czasu jako lunchu.

Zawsze to robiłem iw większości przypadków, a ludzie szanowali to, nawet gdy znajdowałem się na „dole łańcucha pokarmowego”, jak to ująłeś.W tamtym czasie ludzie prosili mnie o spotkanie i mogłem przenieść lunch, żeby im pomieścić, lub umówiliśmy się na spotkanie obiadowe.
W niektórych kalendarzach istnieje możliwość umieszczenia terminu, ale nie oznaczania siebie jako „zajęty / zajęty”, ale „wolny / tymczasowy”.Używam tego do umawiania spotkań lub planów, które chciałbym zmienić na ważne spotkanie, które nie może być innym czasem, ale ani do „nie możemy porozmawiać przez pięć minut w tym tygodniu”.Ponadto niektóre spotkania są tylko przypomnieniami dla mnie (aby wziąć lekarstwo, do którego nie jestem przyzwyczajony lub coś w tym rodzaju) i oznaczone tylko pojedynczymi literami lub innymi symbolicznymi rzeczami, aby ludzie mogli nie wiedzieć, co by przerwać (i czasami czują się mniej źleto).
@DLS3141 będąc na dole łańcucha pokarmowego na spotkaniu obiadowym nie brzmi przyjemnie.
@simbabque Zgadzam się, ale taką terminologię użył OP w komentarzu do pierwotnego pytania.Więc poszedłem z tym.
To prawdopodobnie zależy od środowiska pracy.Jeśli wszyscy inni jedzą lunch w południe, a ty jesz o 11:30, oznacza to, że jest teraz 90-minutowe okno, w którym nic się nie dzieje zamiast 60-minutowego okna.Lub jeśli 12:30 jest do przyjęcia, prawie dwie godziny.
chooban
2017-01-23 21:09:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że utworzenie w kalendarzu spotkań cyklicznych w porze lunchu jest całkowicie dopuszczalne, zwłaszcza że wiele osób uważa, że ​​godzina 11:30 była trochę za wcześnie (bez liczb, tylko uczucie). Jeśli ktoś zapyta, możesz po prostu odpowiedzieć czymś podobnym do tego, co masz w pytaniu i powiedzieć, że masz własne powody, by jeść wcześnie i zgodnie z harmonogramem. Jest ładnie sformułowany, aby zasugerować, że są powody, ale są one prywatne, więc nie zapraszasz do dalszych pytań na ten temat.

Jeśli korzystasz z Outlooka, możesz oznaczyć spotkanie jako „prywatne”, aby inni widzieli tylko * że * jesteś zajęty, a nie * dlaczego *.IME, ludzie zwykle nie pytają o spotkania oznaczone w ten sposób, ale mogą zapytać „hej, czy możesz przenieść swoją 11:30, to jedyny raz, gdy pozostałych 10 osób potrzebnych na to spotkanie jest wolnych”
@alroc, lub uwzględnij go jako „wstępny”.
Joe
2017-01-24 04:27:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam prawie ten sam problem, a moją odpowiedzią jest utworzenie spotkania cyklicznego, ale oznacz czas jako Wstępny . Wydaje się, że działa to całkiem nieźle: ludzie przeważnie nie wykorzystają mojego lunchu jako czasu spotkania, ale od czasu do czasu pytają mnie, czy mogę zaplanować spotkanie w tym miejscu, lub w przypadku większych spotkań, po prostu zaplanuj i przeproś - ale tylko od czasu do czasu. W ten sposób nie czuję się źle, planując blokadę i ma to minimalne zakłócenia (w przeciwieństwie do blokowania go jako Zajęty ).

Monica Cellio
2017-01-24 08:29:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​używanie pozycji kalendarza do regularnego blokowania czasu nie jest rzadkością. (W rzeczywistości właśnie dzisiaj ktoś wysłał dla całego działu zaproszenie na „środę (rano) wolne od spotkań”, aby pomóc każdemu uzyskać trochę czasu.) Widziałem ludzi blokujących pory obiadowe w swoich kalendarzach, a ja osobiście czasami blokują poniedziałkowe poranki (szczególnie po wakacjach lub wycieczce) i piątkowe popołudnia, przy czym pierwsze, aby dać mi czas na nadrobienie zaległości, a drugie, aby pomóc mi wydostać się stamtąd trochę wcześniej w razie potrzeby.

może złagodzić Twoje obawy dotyczące wyglądu, używając nazwy i / lub opisu w celu przekazania dalszych informacji. „Lunch” jest silniejszym środkiem odstraszającym niż „preferowana pora lunchu”, a jeśli opis spotkania jest widoczny dla innych, pomocne może być użycie tego miejsca, aby powiedzieć coś w rodzaju „można zaplanować w razie potrzeby”.

Jak inna sugerowana odpowiedź, oznaczając spotkanie na lunch jako wstępne, a nie potwierdzone, również wysyła sygnał, że możesz to zmienić, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wiadomość, którą chcesz wysłać, brzmi: „jeśli nie obchodzi Cię, kiedy się spotkamy, unikaj tego czasu, ale jeśli to jedyny sposób, będę dostępny”.

„Preferowana pora na lunch” jest genialna - szczególnie połączona z próbą.
user44108
2017-01-23 21:09:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, dopuszczalne jest „zarezerwowanie” swojego czasu na lunch z powtarzającym się spotkaniem.

Widzę to sporą liczbę w kalendarzach moich współpracowników i nie powoduje to żadnych problemów.

Dobrze jest to zrobić, jeśli regularnie jesz lunch w tym samym czasie.

@CJM Myślę, że pytanie dotyczy tego, czy byłoby dopuszczalne pozostawienie zablokowanego terminu „lunch” w jego własnym kalendarzu, aby uniknąć prób rezerwowania czasu.
Makoto
2017-01-24 00:40:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To była powszechna praktyka w biurach, w których pracowałem, a nawet praca z szeroko międzynarodowym zespołem (pracowałem w czasie górskim i byli to głównie czas wschodni), aby zablokować ci okres lub część czasu robić przerwy lub zjeść lunch.

Robiąc to, można to uznać za profesjonalne, ponieważ wyraźnie informuje ono wszystkich organizatorów spotkań, że zdecydowanie nie jesteś w tej chwili dostępny i jeśli mają musisz być dostępny w tym czasie, muszą to z Tobą wcześniej omówić.

Powiem, że w zależności od charakteru spotkania mogą poprosić Cię o podwójną rezerwację lub poprosić przenieść swój lunch, ale ta komunikacja nie nastąpiłaby, gdybyś nie zablokował wyraźnie czasu na lunch.

Pracowałem w fabryce, w której pory lunchu były ustalone dla osób z określonego działu, więc zablokowanie lunchu było prawie obowiązkowe, jeśli pracowałeś w całej firmie


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...