Pytanie:
Zdobywanie rzeczy w pisaniu a kryzys czasu
KirynDawn
2017-07-13 18:21:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem programistą pracującym nad kilkoma projektami. W szczególności jest to projekt zespołowy, ale w końcu wziąłem cały ciężar pracy. Mam członka zespołu, którego poprosiłem o krytykę ukończonego projektu i przekazanie mi zmian na piśmie przed wysłaniem projektu do szefa.

Ten członek zespołu ciągle prosi o spotkanie ze mną i rozmowę o tym zamiast po prostu piszę dla mnie krytykę. Nie mam czasu na spotkanie i szczerze mówiąc, wolałbym otrzymać ich krytykę na piśmie, ze względu na to, że nie biorę ciepła za wszystko, co mogłoby się nie udać z ich cechami. więc nie biorę konsekwencji za ich pracę.

Kończy mi się na to czas.

Czy powinienem po prostu spotkać się z tym członkiem i zapisać, co mówi? (traci pewną wiarygodność, że faktycznie powiedzieli to, co piszę)

Czy mam poczekać, aż napiszą swoją krytykę?

Jakaś trzecia opcja?

Nie rozumiem _ „ze względu na to, że nie biorę ciepła za coś, co mogłoby się nie udać z ich cechami”. _
Nie chcę mieć żadnych konsekwencji dla ich pracy
Nie jest do końca jasne, dlaczego otrzymujesz opinię od tej osoby.Czy są (oficjalnie) odpowiedzialne za upewnienie się, że postępujesz właściwie, czy po prostu od niechcenia poprosiłeś ich o opinię?
@Dukeling pozwól mi wyjaśnić.To jest projekt TEAM.Tak więc powinno się tym zajmować wiele osób.Jednak nic nie zrobili.To pokazuje szefowi, że mam cechy złego kolegi z drużyny.(Brak dzielenia się zasługami lub bycie małomównym, niepowodzenia w samym zespole).Proszenie o zmiany kolegi z zespołu jest ostrzeżeniem, aby pokazać, że wykorzystuję wszystkie swoje zasoby i dobrze pracuję w zespole.Ścieżka papierowa to linia określająca, kto wykonał jaką pracę i kto powinien otrzymać kredyt (dobry lub zły).
_ „Nie chcę mieć żadnych konsekwencji dla ich pracy” _ Ale powiedziałeś, że nie wykonali żadnej pracy.Który to jest?
@LightnessRacesinOrbit Przeczytaj pytanie.Proszę ich o dokonanie krytyki / zmian w pracy, którą wykonałem (innymi słowy, wniesienie wkładu w projekt)
@KirynDawn: Nie, powiedziałeś, że prosiłeś ich o dokonanie krytyki na temat Twojej pracy i zgłoszenie [sugerowanych] zmian z powrotem do Ciebie („podaj mi zmiany na piśmie”).Nie powiedziałeś, że chcesz, aby ktokolwiek faktycznie wprowadził [sugerowane] zmiany.Przeczytaj własne pytanie!
@LightnessRacesinOrbit Nie rozumiem, co jest tak trudne do zrozumienia.Tak, masz rację, będę wprowadzać ich zmiany.Jednak wdrażam ich Pomysł i metodologię.Nie zamierzam tego przypisywać.
Dwa odpowiedzi:
#1
+44
Old_Lamplighter
2017-07-13 18:44:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli dana osoba nie prześle Ci informacji na piśmie, wykonaj opcję nr 1 #, a następnie wyślij e-mail do tej osoby z informacją. „Z naszego spotkania sporządziłem następujące notatki. Natychmiast zacznę nad tym pracować. Proszę, daj mi znać, jeśli muszę coś dodać lub poprawić”.

A więc masz już swój papierowy ślad AND . Poza tym aktywnie przejmujesz kontrolę, zamiast czekać, aż ktoś inny zadziała.

Czy miałoby sens napisanie tego w taki sposób, aby zakładać poprawność, gdyby nie wysłano żadnej odpowiedzi (dla tych notoriuos nie odpowiadających), np.„proszę o odpowiedź, jeśli znalazłeś jakiś błąd lub czegoś brakuje”?
Doskonała odpowiedź.Wysyłając im kopię swoich notatek, dajesz im szansę na zaprzeczenie lub wyjaśnienie czegokolwiek.Oprócz usprawnienia komunikacji potwierdza również prawdziwość twoich notatek do celów CYA.
#2
+5
Erik
2017-07-13 18:48:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

E-mail to najmniej skuteczny sposób komunikowania się z kimś. Jest to jednak doskonały sposób, aby upewnić się, że to, co zostało powiedziane, zostanie zapamiętane we właściwy sposób.

Powinieneś spotkać się z kolegą. Następnie powinieneś dokładnie omówić, co jeszcze jest do zrobienia. Następnie jeden z was umieszcza to w wiadomości e-mail i wysyła do drugiego w celu zarchiwizowania. (I opcjonalnie do menedżerów lub cokolwiek innego)

Wysyłając e-mail do drugiej osoby, nie tracisz wiarygodności. Jeśli nie zgodzili się z Twoim e-mailem, powinni byli na to zareagować. (To nigdy nie powinno być konieczne, zakładając, że oboje współpracujecie ze sobą. Ale opcja istnieje, więc brak odpowiedzi oznacza, że ​​zgodzili się z e-mailem)

Nie zgadzam się z twierdzeniem, że „poczta elektroniczna jest * najmniej * skutecznym sposobem komunikacji”.W zależności od kontekstu, takiego jak ilość przekazywanych informacji, dostępność zaangażowanych osób itp., Może to być bardzo dobra forma komunikacji.Reszta odpowiedzi jest jednak w porządku.
@mandy Dokładnie.Są _nieznaczne_ sytuacje, w których poczta elektroniczna jest jednym z najgorszych sposobów komunikacji.Jest wiele sytuacji, w których działa świetnie.Jest to niezwykle przydatny sposób rozpowszechniania informacji w dokładnie takim formacie, jaki chcesz (zamiast mówić o rozmowie, w której rzeczy mogą zostać źle zinterpretowane / zapomniane).
Jeśli jest więcej niż dwa akapity informacji, które muszę znać, prawdopodobnie musi to być jakiś system zarządzania dokumentami lub baza wiedzy, w której każdy może je zobaczyć, a nie w czyjejś wiadomości e-mail.
Tylko dlatego, że zawiera więcej niż dwa akapity informacji **, które ** musisz znać, nie oznacza, że są to 2 lub więcej akapitów, które są istotne dla kogokolwiek innego, więc system zarządzania dokumentami lub wpis w bazie wiedzy byłyby przesadą, gdy większość klientów poczty e-mail madoskonale sprawna funkcja wyszukiwania (dodatkowo mogę organizować informacje w moich folderach pocztowych w sposób efektywny dla * mnie *, a nie zgodnie z hierarchią DMS / KB, lub mogę skopiować / wkleić do dokumentu na moim komputerze lub w chmurze)jako ** I ** uważam za stosowne).
@DoktorJ Odkryłem, że wszystko, co będzie wymagało przeszukania później _ prawdopodobnie_ będzie również w pewnym momencie poszukiwane przez kogoś, kto nie jest mną (jak mój zastępca, kopia zapasowa lub nowy kolega z drużyny) i nie będąmóc to znaleźć.A jeśli naprawdę ma znaczenie tylko przez kilka godzin, czat jest lepszym miejscem niż e-mail.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...