Pytanie:
Jak wynegocjować lepszą pensję w ofercie pracy, gdy rekruter mówi, że nie chce stworzyć nierównowagi płacowej w firmie?
Kerry Perret
2017-07-20 13:20:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To odpowiedź, którą dostaję dość często, ponieważ jestem „stosunkowo” nowy na kanadyjskim rynku pracy. W szczególności, gdy proszę o lepszą ofertę w porównaniu do pakietu początkowego. Zwykle radzę sobie z wywiadami technicznymi i trochę (tylko trochę) chwalę się swoim doświadczeniem zawodowym, co świadczy o dobrym wyczuciu adaptacji. Pokazuję również, co praktycznie mogę wnieść do firmy w zakresie ulepszeń, dlatego naprawdę spodziewałem się, że będę mógł negocjować nieco więcej mojego pakietu, ale pomijając liczbę rocznych urlopów, wydaje się, że nie mam zbyt dużej siły przetargowej.

W 90% przypadków otrzymuję następującą odpowiedź:

Przykro nam, że naprawdę nie możemy tego zrobić. Musisz zrozumieć, że może to doprowadzić do okropnej sytuacji, -pracownicy będą o ciebie zazdrośni i zniszczą lub zerwą harmonię w zespole.

Dzieje się tak również wtedy, gdy pokażę im, że mam lepszą ofertę gdzie indziej (ale nadal naprawdę tanio).

Próbowałem różnych rodzajów przeciwdziałania:

 • Nie sądzisz, że zwiększenie liczby rocznych urlopów jest równie szokujące dla moich przyszłych współpracowników? pracownicy?
 • Z ciekawości, paczka, którą mam, nie powinna być w całości według mojego uznania? Skąd moi koledzy z pracy powinni wiedzieć o mojej przesyłce ...?
 • Czy celowo zatrudniasz dziecinne osobowości (tak naprawdę nie było to sformułowane, ale to było sedno), ponieważ rekruter mówił, że obecnie ma problem z zazdrością i naprawdę trudno mu było poradzić sobie z tą sytuacją ... (szczerze, myślę, że byłoby ciężko za każdym razem, gdy zatrudniasz kogoś, kto nie jest godny zaufania)
 • Jedna trudna, ale niestety prawdziwa: w moich poprzednich doświadczeniach czasami na tym samym stanowisku dostawaliśmy do 5 tys. euro rocznie różnica, nikomu to nie przeszkadzało, że pomagaliśmy sobie nawzajem i pracowaliśmy razem ... więc czy możesz mi powiedzieć, jaki jest prawdziwy powód?

Przyznaję, że to nie są najlepsze opcje, ale nie znalazłem sposobu, aby zmienić ich zdanie, kiedy wymyślą tę wymówkę (ponieważ uważam, że to tylko "małe" kłamstwo, aby zatrzymać paczkę tak nisko, jak to możliwe, ... lub ... lub tak jest i jest coś w Kanadzie, czego tak naprawdę nie rozumiem)

Masz jakiś pomysł?

[Edytuj]
Udało mi się dostać coś naprawdę przyzwoitego, mimo że było to trudniejsze niż to, czego początkowo oczekiwałem (prawdopodobnie ze względu na mniejszy rozmiar rynku pracy). Właściwie w pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że większość firm, które korzystały z tych (tanich) wymówek, generalnie nie była najlepsza… Nie mogę powiedzieć „ Proszę, nie trać czasu i nie idź z nimi ”, ale zastanów się dwa razy, zanim zaakceptujesz ich ofertę. Na podstawie kilkunastu ofert, w których dostałem tę wymówkę, prawie systematycznie zauważyłem coś złego w 10 na 12, czy to:

 • Nieprofesjonalne podejście
 • „Brudne” umowy o pracę , niejasne klauzule
 • Trik odejścia wyzwala
 • Obrażanie, gdy odrzucasz ich oferty
 • Dawanie mi tego długiego milczenia, kiedy argumentuję, że ich wymówki nie są uzasadnione i mówią o moich wcześniejszych doświadczeniach, w których różnica w wynagrodzeniach od 5 do 10 tys. rocznie z pewnością nie była duża, nawet gdy pracownicy rozmawiają i dzielą się, ile zarabiają. Zgadzam się, że może się to zdarzyć w przypadku firm, które używają stałego i sztywnego systemu sieci, ale kiedy nie jest to (np. mocno administracyjne), to tylko znak, że kupujesz najtańszą cenę i wyraźny znak, że tak naprawdę nie są chętni do inwestowania w swoich pracowników ...

Szczerze firmy wolą raczej powiedzieć coś w tym zakresie:

 • Nie masz wystarczającego doświadczenia, aby zaprojektować rve / zdobądź ten pakiet

 • To wynagrodzenie jest dla naszych menedżerów / kierowników zespołów, a nie dla programistów

 • Jesteśmy firmą typu start-up i dlatego na tym etapie naszego rozwoju brakuje nam nieco budżetu

Nawet jeśli nadal możesz się spierać z tych powodów, są one co najmniej bardziej rozsądne i uzasadnione niż zwykłe stwierdzenie, że pod względem wynagrodzenia naruszysz tak zwaną „ harmonię ” w zespole lub w całej firmie (nawet tańszej).

Czy to nie jest oczywiste?Jeśli nie możesz wynegocjować wyższej pensji i nie jesteś zadowolony, nie podejmujesz pracy ...
W większości przypadków jest to naprawdę tania taktyka negocjacyjna
@Martin Dawson Nigdy wcześniej nie miałem takiej wymyślonej wymówki, zastanawiałem się, czy jest jakieś obejście ... I co ciekawe, stało się to tylko dlatego, że wylądowałem w Kanadzie, jakiego nigdy wcześniej nie miałem w Europie, a to zbędne do około 10 ofert pracy, więc jazastanawiałem się, co się dzieje ... Myślę, że to legalne
Powiedz im, że wszystko jest w porządku, jeśli podnoszą pensję Twoich współpracowników, aby byli zgodni z Twoją i zachowana została „harmonia w zespole”.Równość można osiągnąć na dole lub na górze ...
@SJuan76 może jakbym wiedział na pewno, że nie wybieram się do tej firmy to na pewno poprosiłbym o to w naiwny sposób :)
Nikt nie lubi, kiedy ich kłamstwa (przepraszam, „taktyka negocjacyjna”);gdybym tylko powiedział to firmie, z którą zdecydowałem, że nigdy nie chcę pracować.
Chcesz mnie?Płacisz mi!Naprawdę nie ma nic więcej do dodania, chyba że naprawdę chcesz tej pracy tak bardzo, że jesteś gotowy do negocjacji.Ich argument jest kiepski, jeśli zatrudniają zazdrosnych lub nie umiejących negocjować ludzi, to ich problem, a nie twój.
Czy mógłbyś przybliżyć swoje aktualne stanowisko i sytuację na rynku pracy (czy obecnie otrzymujesz wyższe wynagrodzenie w porównaniu z otrzymanymi ofertami, o których wspomniałeś)?Mam wrażenie, że odpowiedzi, które otrzymujesz, są po prostu podobno grzecznym sposobem powiedzenia: * nie chcemy płacić ci więcej *.To, jak widzisz swoje własne doświadczenie i jak rekruterzy czytają Twoje CV, to często dwie różne rzeczy (w przypadku międzynarodowego doświadczenia rekruterzy mogą być stronniczy i cenić więcej doświadczenia zdobytego lokalnie itd.).
Samo przeczytanie tytułu i nie więcej sprawia, że czuję się zobowiązany.Otrzymujesz zapłatę za to, co jesteś wart.Nie tyle, ile warci są inni.Prosty argument.
@Konrad Mam już pewne lokalne doświadczenie w dość dobrze znanej międzynarodowej firmie ... Nie byłem aż tak wymagający, jeśli chodzi o wynagrodzenie, ale wydaje się, że naprawdę musisz stosować tę strategię stanowczą, aby zobaczyć, czy naprawdę nie chcą iść do przodu.Powiedziałbym, że czuję, że rekruterzy są nieco sprytniejsi, nie jestem pewien, czy ma to związek z wielkością rynku pracy, wielkością gospodarki (ogólnie niższe wynagrodzenia). Mam kilka firm, które chciałyby dać mi pakiet, o który prosiłem, ale najwyraźniej nie stanowiły większości, to zmiana gry w porównaniu z UE.
@Ehouarn To ciekawe, ale wracając do mojego poprzedniego pytania w porównaniu z obecną pensją, czy jest to znaczący wzrost?Rekruterów zdecydowanie motywuje zatrudnianie pracowników za mniej;jednak doświadczeni rekruterzy nie zaoferowaliby Ci wynagrodzenia, o którym wiedzą, że nie weźmiesz, ponieważ jest to dla nich niepotrzebny wysiłek.Myślę, że kluczem jest to, czy faktycznie masz dźwignię finansową?
@Konrad nie bardzo dlatego byłem zaskoczony.Jestem w QC, gdzie podatki są wyższe niż w innych prowincjach, a rynek pracy trochę mniejszy.Właściwie straciłem znacznie w porównaniu z moją poprzednią pracą w Paryżu (dostałem obietnice, że życie tutaj jest super tanie ... co nie jest [z wyjątkiem trochę za wynajem]), mimo że koszty życia w UE są wyższe, dochodzą pensjemniej więcej trend plus waluta euro jest silniejszy.Wydaje się, że posiadanie (znowu przyzwoitej) emerytury to luksus.Jedynym sposobem na odzyskanie odpowiedniego poziomu życia jest praca dla dużych amerykańskich CIB.
@Konrad, aby to wyjaśnić, nie celuję nawet w to, co robiłem w Europie, ale nawet zmniejszam o połowę różnicę między przed i po tym, że nadal jest często „zbyt duża” dla rekruterów (niektórzy teraz kontaktują się ze mną, ponieważ jestem stanowczypo tym, jak wyrzuciłem „Przepraszam, nie jestem zainteresowany pracą dla ciebie w tych warunkach”, co daje mi niejasne poczucie nieuczciwości z ich strony ... oczywiście chcą tego, co najlepsze w najniższej cenie, ale często to odczuwamidzie tu trochę za daleko ...).
„* nie chce stwarzać nierównowagi płac w firmie? *” - „Czy więc przepłacasz słabych pracowników lub niedopłacasz silnych pracowników?”
Twoja historia przypomina mi coś, co zawsze odkrywam na nowo, szukając pracy.Niektóre (wiele?) Stanowisk są otwarte z jakiegoś powodu ... na przykład pracodawca nie jest skłonny zapłacić tyle, ile warto zatrudnić kogoś zdolnego do wykonywania pracy kompetentnie.... a to, że _nie_ znalezienie pracy jest lepsze pod wieloma względami niż znalezienie pracy nieszczęśliwej.
Byłem w podobnej sytuacji, gdy zaproponowano mi (i zacząłem) pracę 1,25 roku temu (także w Kanadzie).Sprowadza się to do tego, że: 1) Nie sądzę, aby pracodawca mógł zgodnie z prawem ujawnić * twoje * wynagrodzenie * komukolwiek innemu * (chociaż niektóre przepisy prawa pracy różnią się w zależności od prowincji), więc żaden pracownik nie będzie wiedział, chyba że im powiesz2) jeśli jesteś pewien swojej wartości, nie akceptuj mniej, 3) pracodawcy chcą zatrudniać Cię za jak najmniejsze kwoty i choć może się to wydawać nieuczciwe, jest to taktyka negocjacyjna;jeśli zaakceptujesz ich rozumowanie, wygrają, jeśli tego nie zrobisz, będą musieli zaoferować więcej lub zaryzykować utratę Ciebie.
To jest taktyka agencji rekrutacyjnej.W rzeczywistości jest to o wiele bardziej powszechne, niż mogłoby się wydawać.Powodem tego jest to, że osoba rekrutująca będzie negocjować najwyższą możliwą pensję, jaką może za Twoją pracę, ORAZ następnie negocjować najniższą możliwą pensję od Ciebie.Następnie płacą bezpośrednio za Twoją pracę w firmie i zabierają różnicę, gdy pracujesz dla agencji.
Wyraźnie powiedz im, że jeśli są gotowi zapłacić tylko * średnią * pensję, powinni być przygotowani na posiadanie tylko * przeciętnych * ludzi.
Siedem odpowiedzi:
#1
+116
user1450877
2017-07-20 13:35:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Naprawdę nie do ciebie należy rozwiązywanie tego problemu za nich, może to nawet nie być prawdą, a oni używają tego tylko jako taktyki negocjacyjnej.

Jeśli chodzi o negocjowanie lepszej pensji, jedyną dźwignią, którą naprawdę masz, jest to, że jesteś gotowy odejść, ponieważ masz inne opcje. Więc jeśli wrócą i powiedzą, że musisz powiedzieć:

Przepraszam, chociaż uważam, że świetnie pasuję do tej roli, biorąc pod uwagę moje umiejętności i doświadczenie, myślę, że mój czas jest warte X i biorąc pod uwagę rynek, wiem, że jest to dla mnie osiągalne.

Jeśli naprawdę cię chcą, wrócą z kontrofertą, w przeciwnym razie przygotuj się na szukanie kolejnej okazji. Może to nie dotyczyć stanowisk rządowych, ponieważ mogą one faktycznie mieć do czynienia z nieelastyczną siatką płac.

Jeśli naprawdę chcesz mieć tę pracę, może możesz zaproponować coś zamiast wynagrodzenia, takie jak dodatkowy płatny urlop lub inne korzyści.

#2
+45
mag
2017-07-20 13:46:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przykro nam, że naprawdę nie możemy tego zrobić, rozumiesz, że może to doprowadzić do strasznej sytuacji, w której Twoi współpracownicy będą o ciebie zazdrośni i zniszczą lub zerwą harmonię w zespole

W większości przypadków jest to (naprawdę tania) taktyka negocjacyjna. Ale nie musisz się na to nabrać. Zrozum, że dźwignia, jaką masz w takich negocjacjach, polega na przyjęciu ostatecznej oferty lub nie. A jeśli nie, po prostu nie bierz tej pracy. Naprawdę nie ma powodu, aby się usprawiedliwiać, musisz wiedzieć, czego chcesz i być przygotowanym na odejście, jeśli tego nie zaoferują.

Jeśli firma naprawdę cię chce, nagle wszystkie te wymówki znikną i zaoferują przyzwoitą pensję.

To także naprawdę głupia taktyka, ponieważ ujawnia tylko, że A) płacą za mało innym i B) nie zamierzają naprawiać sytuacji.
„* Jeśli firma naprawdę cię chce, nagle wszystkie te wymówki znikną i zaoferują przyzwoitą pensję. *” Menedżer, który chce cię zatrudnić, często otrzymuje maksymalną pensję, jaką może zapłacić za twoje stanowisko.Bez względu na to, jak bardzo cię chcą, wyższe kierownictwo może uniemożliwić im zatrudnienie cię za wynagrodzenie, które chcesz.
@Brian W takim razie _firma_ nie chce cię tak bardzo.Nie tylko rejestrujesz się z menedżerem, ale także w firmie.Takie zachowanie wskazuje na ich kulturę korporacyjną.Co ważniejsze, albo mogą spełnić Twoje wymagania, albo nie - powód prawie nigdy nie jest dla Ciebie istotny.Wyjątkiem mogą być firmy non-profit, ale nadal wybierasz to, co jest dla Ciebie wystarczające w danych okolicznościach.
Bardziej chodzi o to, że właśnie przyjęli komunistyczne wartości ** Twentieth Century Motor Company ** i poprosili cię o zasubskrybowanie ich, aby mogli płacić mniej.Właściwą odpowiedzią jest wezwanie ich do tego bzdura - wyjdź, mówiąc * „Kim jest John Galt?” *
#3
+31
Joe Strazzere
2017-07-20 15:59:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak jak nigdy nie powinieneś traktować pensji swoich współpracowników jako powodu, dla którego powinieneś zarabiać więcej, rekruter nie powinien traktować pensji potencjalnych współpracowników jako powodu, dla którego powinieneś otrzymywać mniej. To, ile jesteś wart, zależy od Ciebie, a nie od tego, co robią inni.

Niestety zdarza się to często.

Nie ma sensu dyskutować z rekruterem ani próbować odkopać statystyki itp.

Powinieneś powiedzieć rekrutującemu, że naprawdę nie chcesz wiedzieć, co robią inni, ale że wiesz, ile jesteś wart i jaką wartość wniósłbyś do firmy. Możesz negocjować inne części pakietu oferty (świadczenia, wakacje, premie, opcje na akcje itp.) Lub po prostu skoncentrować się na wynagrodzeniu.

A jeśli firma nie chce spełnić poziom wynagrodzenia, na który Twoim zdaniem zasługujesz, idziesz dalej w poszukiwaniu pracy i znajdujesz firmę, która to zrobi.

Nie ma znaczenia, dlaczego ta firma nie wypłaca Twojej pensji żądań, jeśli jakaś inna firma może i chce.

#4
+10
James
2017-07-20 20:28:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak negocjować lepsze wynagrodzenie w ofercie pracy, gdy rekrutujący mówi, że nie chce powodować nierównowagi płac w firmie

Składasz podanie o pracę w innej firmie.

Ich odpowiedź mówi kilka rzeczy o firmie, ale żadna z nich nie wróży dobrze.

 1. Nie chcą wynagradzać wyników. Ważniejsze jest zachowanie „uczciwości” cokolwiek to znaczy.
 2. Czy obchodzi ich, czy masz wyższe rachunki niż rówieśnicy? (Nie, nie mają). Więc dlaczego miałbyś się przejmować, czy będziesz zarabiać x $ więcej niż swoim rówieśnikom? (Ty nie.)
 3. Nie chcą być konkurencyjni na wolnym rynku. Wolą raczej zaniżać i tracić talent, niż płacić sprawiedliwie i zatrzymywać talent.

W istocie, chociaż jest zrozumiałe, aby utrzymać sprawiedliwą skalę płac - byłoby to dziwne dla młodszego zarabiać więcej niż senior - to naprawdę nie jest twój problem. To rynek decyduje o wysokości Twojego wynagrodzenia, proporcjonalnie do Twojego doświadczenia, wyników i możliwości; nie wynagrodzenie dla twoich bezpośrednich współpracowników.

„Przykro nam, że naprawdę nie możemy tego zrobić, rozumiesz, że może to doprowadzić do strasznej sytuacji, w której Twoi współpracownicy będą o ciebie zazdrośni i zniszczyć lub zburzyć harmonię w zespole ”

(Aktualizuję tutaj, ponieważ technicznie rzecz biorąc, ich wymówka jest nieprawidłowa”.)

To jest naprawdę głupia kiepska wymówka. To ich sprawa, nie twoja - co oznacza, że ​​to stwierdzenie nie ma wpływu na to, że starasz się o wyższe wynagrodzenie. Wskazuje na fundamentalną wadę w sposobie wynagradzania pracowników przez organizację.

Ponadto :

 1. Wynagrodzenie jest prawie zawsze traktowane jako poufne. Jak więc przypuszczają, że inni pracownicy znają pensje innych pracowników?
 2. Zadaniem HR jest zarządzanie tą poufnością (więc to nie jest twój problem, bez obowiązku trzymania buzi na kłódkę). Więc jeśli pojawia się problem z omawianymi wynagrodzeniami, HR zawodzi w swojej pracy.

Podsumowując, łatwiej będzie Ci znaleźć inną pracę, która będzie Ci sprawiedliwie opłacać, niż przekonać ich, by zapłacili Ci więcej niż Twoi rówieśnicy, kiedy już wyrazili niechęć.

Zwróć uwagę, że druga połowa Twojej odpowiedzi może nie wszędzie mieć zastosowanie.W USA zaprzestanie dyskusji na temat wynagrodzeń jest generalnie nielegalne.Jedno źródło: https://www.govdocs.com/can-employees-discuss-pay-salaries/
To dobre dodatkowe informacje.Jednak z mojego doświadczenia, niezależnie od legalności, omawianie wynagrodzeń prawie zawsze spotyka się z dezaprobatą.Ale jak już zauważyłeś, legalność i definicja „poufności” to inna sprawa.
Punkt @JoshuaDrake's jest również prawdziwy w Wielkiej Brytanii.Źródła: http://www.acas.org.uk/index.aspx?articleid=1811
Powstrzymywanie Cię od omawiania wynagrodzeń może być nielegalne, ale jeśli firma nie chce dać Ci więcej, ponieważ spowodowałoby to zachwianie równowagi, a następnie przekonasz ją, że jest inaczej, wbrew ich obawom, oczekuje się, że będziesz o tym cicho.
@JoshuaDrake Pracodawcy nie mogą przestać rozmawiać o wynagrodzeniach, ale nie mogą też w niej uczestniczyć (z wyjątkiem tych, którzy muszą wiedzieć).Moi współpracownicy nie muszą znać mojej pensji, więc jeśli nie zdecyduję się im powiedzieć sam, nie ma sposobu, aby się o tym dowiedzieli.Zakładam, że to właśnie oznacza ta odpowiedź, kiedy mówią, że wynagrodzenie jest poufne.
@AnthonyGrist Odniosłem się głównie do drugiej połowy, do punktu 1. Mogą rozsądnie przypuszczać, że pracownicy będą znali wynagrodzenia innych pracowników, ponieważ prawdopodobnie nic nie mogą zrobić, aby uniemożliwić ludziom rozmowę.Chociaż myślę, że jest to kiepska wymówka, aby nie oferować stawki rynkowej, argumentowanie, że inni się nie dowiedzą, ponieważ HR nic nie mówi, nie rozwiązuje obaw pracodawcy.
#5
+8
gnasher729
2017-07-21 00:13:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieją dwa dopuszczalne powody, aby oferować niskie wynagrodzenie: po pierwsze, jeśli uważają, że nie jesteś wart więcej. Po drugie, jeśli nie mają pieniędzy. Oczywiście brak gotówki w firmie jest dobrym powodem do poszukiwania pracy w innym miejscu, ale jako powód jest to do przyjęcia.

„Twoi koledzy mogą być zazdrośni” to nonsens. Mówisz: „W pełni to rozumiem, więc na pewno nikomu nie powiem, jaka jest moja pensja”. Problem zniknął.

Powiem Ci, na czym polega Twoja przewaga: 1000 $ mniej więcej to 1000 $ więcej w Twojej kieszeni (po odliczeniu podatków). 1000 $ mniej więcej nie robi różnicy dla rekrutera, ponieważ to nie jego lub jej pieniądze. Może on otrzymać premię pod koniec roku, ale ta premia jest niczym w porównaniu z pieniędzmi, które wygrywasz lub tracisz.

Z drugiej strony, jeśli odejdziesz, to dużo dodatkowej pracy dla rekrutera. Rekruterowi jest nieprzyjemne, jeśli potencjalny menedżer naprawdę cię polubił, a potem dowiaduje się, że to on zawiódł sprawę. Jeśli Twój menedżer pilnie potrzebował pomocy, a następnie musi czekać kolejne dwa miesiące, nie jest to dobre dla rekrutera.

Więc w takiej sytuacji musisz okazać pewność, że jesteś wart więcej niż to, co zostało Ci zaoferowane, i że nie zaakceptujesz tego, co jest Ci oferowane. Pamiętaj, że dla rekrutera jest to co najwyżej niewielka zaleta, jeśli zatrudni cię tanio, i duży problem, jeśli odejdziesz na tym etapie.

Przez „rekruter” masz na myśli „konsultant zewnętrzny opłacony za znalezienie nowych pracowników”?Nigdy nie miałem żadnego doświadczenia, aby * oni * decydowali o wynagrodzeniu.Myślę, że OP oznacza „pracownika potencjalnego pracodawcy, który jest odpowiedzialny za decyzję o zatrudnieniu”.
#6
+7
Raymond Hettinger
2017-07-21 09:14:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Może to być poważny problem dla firmy składającej ofertę.

Jednak „nierównowaga wynagrodzeń” istnieje tylko między pracownikami na tym samym poziomie (zwykle wiceprezesi zarabiają więcej niż dyrektorzy, którzy zarabiają więcej niż menedżerowie itp.).

Zatem rozwiązaniem byłoby dostać się na inny poziom lub otrzymać tytuł specjalisty, który różni się od mniej opłacanych pracowników.

Ta strategia prawdopodobnie zadziała tylko wtedy, gdy będzie jasne, że jesteś wart dodatkowych pieniędzy. (Właściwie prawie każda rzecz, której spróbujesz, zadziała tylko wtedy, gdy będziesz tego warta).

To dość oczywiste, mój post był bardziej o 1) dlaczego jest to taka zbędna wymówka, bo często tak jest, 2) każda strategia, która może ćwiczyć, tak naprawdę stoisz twardo i chodzisz po drodze, zwykle ci dajączego chcesz.Nie mówię, że nie ma firmy, w której budżet byłby napięty lub trzymają się siatki, ale jeśli chodzi o dyskrecję pracownika i że podczas rozmowy kwalifikacyjnej jesteś bardziej kompetentny niż Twój ankieter ... i co może byćpoprawiła się w firmie, zacząłem się zastanawiać, co jest nie tak.
@Ehouarn Nie możesz negocjować w imieniu pozostałych pracowników, możesz negocjować tylko dla siebie.Odpowiedź Raymonda jest wyjątkowa wśród innych, ponieważ oferuje drogę naprzód bez zwykłego stonewallingu i prawdopodobnie lepiej wrobiłaby cię jako osobę rozwiązującą problemy niż być może kogoś, kogo zatrudnienie będzie zbyt trudne.
@Aaron Hall zgodził się, że jego odpowiedź jest istotna, jednak w dużej mierze zależy to od organizacji / hierarchii / tytułów firmy, tak naprawdę planuję to zrobić po mojej następnej pracy.
#7
+2
wibble
2017-07-21 17:32:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po prostu odpowiedz, że skoro „nierównowaga wynagrodzeń” może stanowić problem, grzecznie odmawiasz tej roli, ponieważ nienawidzisz również tworzenia „nierównowagi umiejętności”.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...