Pytanie:
Pracodawca twierdzi, że musi opóźnić płatność o 3 miesiące z powodu biurokracji
JanNovak
2019-10-04 01:04:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Około rok temu zacząłem pracować jako badacz przy projekcie finansowanym ze środków prywatnych, pracując jako Data Scientist / Software Developer bez pisemnej umowy.

Problem polega na tym, że powiedział mi to mój pracodawca tygodnia, w którym nie będzie mógł mi zapłacić do stycznia, z powodu pewnych problemów z agencją finansującą, w co naprawdę wierzę, ponieważ jest dużo biurokracji, jeśli chodzi o płatności / zatrudnianie nowych ludzi.

Chciałbym zasugerować / porady, jak nie palić żadnych mostów z obecnym pracodawcą (głównie dlatego, że lubię obecną pracę, mam dobrą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, ciekawe projekty i dużą swobodę), ale także po to aby uniknąć problemów, takich jak brak płatności za te miesiące.

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/99509/discussion-on-question-by-jannovak-employer-says-he-needs-to-delay-payment-by-3).
Jedenaście odpowiedzi:
#1
+84
Emil Vikström
2019-10-04 01:17:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie ma znaczenia, jak bardzo lubisz pracę, jeśli nie otrzymujesz wynagrodzenia. Pracujesz, aby zdobyć pieniądze. Pracodawca płaci Ci za pracę. Kiedy nie dostajesz pieniędzy, nie wykonują pracy.

Mówisz, że chcesz mieć pewność, że otrzymasz zapłatę po trzech miesiącach. Ponieważ Twój pracodawca nie ma jeszcze pieniędzy, nie może tego zagwarantować. Mogą zbankrutować bez pieniędzy. Wtedy nic nie dostajesz.

Są dwie drogi, jak ja to widzę:

  1. Wstrzymaj projekt na trzy miesiące. Możesz wrócić, gdy będą mieli pieniądze.
  2. Zdobądź udział w projekcie. Otrzymujesz duży procent wyników. Mówisz, że jest to projekt finansowany ze środków prywatnych, więc może jest firma, w której możesz uzyskać udziały?

Numer 2 jest nadal zagrożony, ponieważ firma może zbankrutować. Ale jeśli się uda, a projekt zacznie zarabiać, otrzymasz część zysków.

Osobiście wiem, ile wart jest mój czas i nie jestem zainteresowany podejmowaniem takiego ryzyka. Więc wybrałbym opcję 1. „Do zobaczenia za trzy miesiące”.

I zwróć uwagę na reakcję.Każdy rodzaj ekstremalnej reakcji, która sprawia, że czujesz się niekomfortowo, wskaże, co się stanie, gdy pojawią się pieniądze **.Jeśli pracodawca jest osobą o umiarkowanej rozsądku, będzie wiedział, że nie może zmusić Cię do pracy za darmo.Każdy, kto próbuje zmusić Cię do pracy za darmo, w ogóle nie jest wart pracy.
+1 za * Pracujesz, aby zdobyć pieniądze.Pracodawca płaci Ci za pracę. *, Sprawiło mi to uśmiech - bo ludzie tak często zapominają o tej części, zrezygnowałem z tego w ogóle :) Dobrze widzieć innych rozsądnych ludzi na tej samej planecie :) FWIW, powiedziałem dokładnieco powiesz, powiesz w prawie dokładnie tej samej sytuacji, a to pozwoliło mi zmniejszyć moje straty, zanim wzrosły o rząd wielkości * chichot *
@vaxquis Tak, chociaż lubię swoją pracę, nie zrobiłbym tego, chyba że mi zapłacili.Jest wiele innych rzeczy, które bardziej lubię w wolnym czasie.
Czy numer 2 nie ma problemów prawnych (w zależności od lokalizacji)?Prawo pracy i płac itp.?
@usul, ta część zwykle wymaga umowy i zaangażowania prawników.W startupie dość często zdarza się, że pracownicy są włączani do udziałów / akcji zamiast natychmiastowej zapłaty.To prawda, jest to ogromne ryzyko dla wszystkich zaangażowanych.Pracownik nie mógł nic zarobić za swoją ciężką pracę, a pracodawca mógłby być narażony na bardzo duże wypłaty, jeśli wszystko pójdzie dobrze.Zwykle jednak słyszałem o pracowniku, który miał zły koniec umowy, ponieważ większość startupów statystycznie nie posuwa się zbyt daleko.
# 2 zakłada, że dostanie kontrakt ...
Udziały w firmie, która najwyraźniej nie jest w stanie się sfinansować, brzmią tak samo pożytecznie jak papier toaletowy, chociaż przynajmniej można do czegoś użyć papieru toaletowego.
„Wstrzymanie projektu” może być *** bardzo *** złym pomysłem.Niezależnie od tego, czy firma jest ci winna pieniądze, po prostu odmawiając pracy, może cię zwolnić. Istnieje możliwość, że firma zgodzi się na przerwę.Mogą jednak zdecydować, że nie będą cię sprowadzać z powrotem.Być może uważają, że pieniądze lepiej pasują gdzie indziej, a może mogą znaleźć kogoś innego do wykonania pracy.Tak, nadal są ci winni pieniądze za poświęcony czas, ale niekoniecznie muszą cię zatrzymać.
@Keltari Komentarze nie są miejscem, w którym można publikować coś z przeciwnego poglądu na samą odpowiedź.Powinieneś napisać oddzielną odpowiedź z tym komentarzem.
@Nelson to jest *** dokładnie *** miejsce do opublikowania przeciwnego poglądu.po to są komentarze.
@Keltari [wytyczne] (https://meta.stackexchange.com/help/privileges/comment) wspominają, że komentarze mają na celu proszenie o wyjaśnienia, konstruktywną krytykę, drobne lub przejściowe informacje.Przeciwny pogląd jest wyraźnie widoczny w sekcji, w której nie należy publikować komentarza, w punkcie 2) Udzielenie odpowiedzi na pytanie lub zapewnienie alternatywnego rozwiązania.W tej odpowiedzi zaleca się wstrzymanie projektu.Mówisz, że nie wstrzymuj projektu.Daj mi znać, jeśli źle zrozumiałem intencję lub znaczenie Twojego komentarza.
#2
+59
user25792
2019-10-04 09:02:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Problem polega na tym, że mój pracodawca powiedział mi w tym tygodniu, że nie będzie mógł mi zapłacić do stycznia, z powodu problemów z agencją finansującą ...

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest zweryfikowanie roszczenia. Jak powiedział Ronald Reagan, „Ufaj, ale weryfikuj” .

Chciałbym poprosić o sugestię / wskazówki, jak nie palić żadnych mostów u obecnego pracodawcy (głównie dlatego, że lubię obecny praca, ma dobrą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, ciekawe projekty i dużą swobodę), ale także po to, aby uniknąć problemów dla siebie, takich jak brak zapłaty za te miesiące.

Około 15 lat temu pracowałem w małej firmie, która straciła swojego Anioła Inwestora. Właściciel firmy powiedział podobne rzeczy, aby zatrzymać mnie i innych inżynierów. Powiedział, że zapłaci nam zaległą wypłatę wraz z odsetkami, gdy znajdzie nowego inwestora. Posunął się też tak daleko, że firma była w trakcie restrukturyzacji, dostawaliśmy udziały w nowej firmie itp.

Pracowałem dla tego gościa przez kolejne 4 miesiące. Wyszedłem po tym, jak dowiedziałem się, że właściciel znalazł dodatkowe fundusze, ale nie zapłacił nam zaległego wynagrodzenia. Miał dość pieniędzy na zakup nowego mercedesa; i idź, aby fundować zbiórki i kupować piłki futbolowe Baltimore Ravens z autografem; ale nie mógł nam zapłacić.

Nie otrzymaliśmy obietnic na piśmie. Poprosiłem o zgodę na piśmie na kilka miesięcy nad chłodnicą wody nieformalnie i za pośrednictwem poczty elektronicznej. Prawdopodobnie domyślasz się, jak to się skończyło. Kosztowało mnie to około 60 000 USD.

Sąd Okręgowy w Maryland ma centrum pomocy prawnej. Byłem w ośrodku i adwokat powiedział mi, że mam pecha, bo nie miałem nic na piśmie.

„Mam coś na piśmie” jest ważnym papierkiem lakmusowym. W moim przypadku właściciel firmy nie przedstawił pisemnej umowy. W rzeczywistości nawet nie wspomniał o tym w e-mailu. Gdybyśmy wysłali właścicielowi e-maila o tym, nie odpowiedział. Rozmawiał z nami osobiście.

Czy Twój pracodawca zdał test lakmusowy z komunikacji? Czy właściciel napisał coś na piśmie? Jeśli nie, byłbym skłonny uwierzyć, że oświadczenia, które składa Twoja firma, są mniej niż prawdziwe i mogą ukrywać wiele ostrych krawędzi.

Wychodząc poza test lakmusowy, powinieneś poznać dokładne warunki w pisanie. Nie powinno to być obraźliwe dla firmy. Prawnicy firmy doradzają firmie, aby zrobiła to samo w innych relacjach.

Należy również nalegać, aby właściciel osobiście zagwarantował umowę. Jest możliwe, że stara firma zostanie złożona, nowa firma zostanie zainstalowana, a IP zostanie przeniesione do nowej firmy. Kiedy stara firma przestała istnieć, a IP zniknęło, nie ma już z czego czerpać pieniędzy.


Jako dodatek opowiem o sztuczce, której teraz używam z powodu poprzednich doświadczeń ...

Musisz mieć nagranie rozmowy, czy to na piśmie, czy w innym nośniku. Kup przenośny rejestrator z akcesoriami do podłączenia do telefonu. Kupiłem cyfrowy dyktafon SONY ICD PX333 i elektryczny mikrofon pojemnościowy Sony ECMPC60.

Zadzwoń do osoby, która stara się unikać błędów i nie udziela informacji na piśmie . Poproś go / ją o ponowne omówienie szczegółów. Po tym, jak osoba wypowie swoje pierwsze zdanie, zatrzymaj ją i powiedz: „Nie mogę pisać tak szybko, jak potrafisz” , a następnie zapytaj „czy masz coś przeciwko temu, żebym zapisał ta rozmowa ”.

Twoje pierwsze zdanie ich rozbraja i uważają, że robisz pisemne notatki. Drugie stwierdzenie jest tym, co daje ci pozwolenie na nagrywanie rozmowy.

Niektóre stany nie wymagają, aby obie strony wyrażały zgodę na nagrywanie rozmowy. Jeśli żyjesz w takim stanie, po prostu nagraj rozmowę.


Poza tym po obejrzeniu Shark Tank nowi inwestorzy nie chcą starych rachunków. Jeśli Twoja firma otrzyma nowe fundusze, zapewniam Cię, że nie będzie żadnych pieniędzy na poprzednie koszty pracownicze i zaległe wynagrodzenia.

Nowi inwestorzy nie płacą starych rachunków; raczej zaczynają się od nowa. Mark Cuban powiedział to samo o zbiorniku Shark Tank. Nie wierz więc przez chwilę, że nowy inwestor spłaci zaległe wynagrodzenie naliczone przed wejściem w życie jego umowy i inwestycji.

Jeśli używasz smartfona, istnieje wiele aplikacji, których możesz użyć do nagrywania rozmów (zamiast kupować specjalny sprzęt)
W tej odpowiedzi jest wiele przydatnych rzeczy, ale rekomendacja produktu sprawia, że zaczyna balansować na krawędzi bycia reklamą.Rozważ zmianę, aby usunąć to zdanie.
@Matt - Pociesz się, że jego przychody z wymiany stosów.Łącze Amazon zostaje zastąpione identyfikatorem stowarzyszonym Stack Exchange.Zobacz [Automatyczne wstawianie podmiotu stowarzyszonego Stack Overflow do wszystkich linków Amazon] (https://meta.stackexchange.com/q/26964) na Meta.To jest powód, dla którego podałem link.
W wielu przepisach nagrane rozmowy bez wiedzy wszystkich zaangażowanych stron są niezgodne z prawem.
Po komentarzu @RuiFRibeiro, _implikowanie_, że robisz pisemne notatki, a następnie powiedzenie „czy nie przeszkadza ci, jeśli będę zapisywać tę rozmowę”, może nie trafić do sądu jako powiadomienie o _ nagraniu_ rozmowy.IANAL
@RuiFRibeiro, to całkowicie zależy od kraju / stanu, w którym mieszkasz, prawda.W niektórych krajach nagrywanie rozmowy, w której uczestniczysz, jest nielegalne bez zgody wszystkich, w niektórych nie jest to nielegalne, ale nie może być wykorzystane w postępowaniu karnym, w niektórych krajach jest to legalne, ale ma pewne zastrzeżenia, aw niektórych jest całkowicie legalnea nawet zachęcony.YMMV.
Inną techniką jest wysłanie pracodawcy wiadomości e-mail ze szczegółami rozmowy, gdy je sobie przypomnisz, a następnie wyraźnym, odważnym napisem: „Proszę, daj mi znać, jeśli któreś z tych szczegółów są nieprawidłowe”.Nie jest pokryty żelazem, ale nie zaszkodzi
Reagan zacytował Lenina?
Jeśli otrzymałeś na piśmie tę obietnicę, że otrzymasz zapłatę, radziłbym, aby wspomniał, że dopóki nie zapłacą ci w całości wszystkiego, co ci winien, zachowasz własność intelektualną wszystkiego, co dla nich wyprodukowałeś (lub alternatywnie, jeśli powróci do ciebiena wypadek, gdyby nie zapłacili w całości).Możesz nie być w stanie uzyskać dużego pożytku z tego, co teraz dla niego robisz, ale jeśli wszystko zawiedzie, możesz ponownie użyć / opublikować te produkty lub ich część.A ci potencjalni inwestorzy byliby znacznie bardziej zainteresowani zapłaceniem należnych opłat, gdyby w przeciwnym razie nie mieli produktu do sprzedania.
@ Ángel, podoba mi się ta myśl, ale w praktyce może to być trudniejsze niż pozwanie firmy / właściciela o zaległe wynagrodzenia.Posiadanie praw własności intelektualnej do 1/6 działającego oprogramowania tak naprawdę nie prowadzi zbyt daleko.
Zależy, czy uda mu się jeszcze dobrze wykorzystać te „ciekawe projekty”.Ponadto, jeśli pracował głównie sam nad projektem, może to być w większości kompletny projekt, podczas gdy w innych przypadkach może nie być przydatny sam w sobie.Jednak fakt, że właściciel miał tylko 5/6 działającego oprogramowania, byłby przydatny jako sposób na zarabianie.Inną interesującą ścieżką byłoby dołączenie do innych 5 kolegów z tą samą klauzulą i faktyczne stworzenie nowej firmy sprzedającej ten produkt, gdy jego obecna zbankrutuje.
#3
+45
Philipp
2019-10-04 13:58:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Stosunki pracy są proste:

  • Pracownik (ty) jest odpowiedzialny za pracę
  • Pracodawca (oni) jest odpowiedzialny (oni) za terminowe wypłacanie wynagrodzenia

To zależy od tego, jak pracodawca sobie z tym radzi. Są na to sposoby. Mogli na przykład wziąć pożyczkę. Jeśli nie mogą dostać pożyczki na spłatę swoich pracowników, gdy czekają na finansowanie, to banki wiedzą więcej niż ty.

Więc ilekroć pracodawca mówi Ci, że nie będzie w stanie zapłacić Ci na czas, uciekaj! Oznacza to, że pracodawca zawiódł. Znajdują się one w poważnym niebezpieczeństwie finansowym i jest bardzo prawdopodobne, że będziesz pracować za darmo.

Aby nie palić żadnych mostów, po prostu powiedz im:

Naprawdę chciałbym dla Ciebie pracować, ale po prostu nie mogę sobie pozwolić na brak pensji za 3 miesiące. Wiesz, muszę płacić czynsz i jeść. Nie mogę przejść przez tak długi okres bez żadnego dochodu. Więc zadzwoń do mnie ponownie, gdy zdobędziesz fundusze i możesz zagwarantować, że otrzymam płatność na czas.

To.Bardzo to.Jeśli nie mogą lub nie chcą Ci zapłacić, to trąci poważnymi problemami z samą firmą i jej przyszłością.Zarabiaj lub odejdź!
Pytanie, jaki rodzaj mostu można spalić?Biorąc pod uwagę, że są w stanie upadku, a na dodatek chcą, abyś pracował za darmo, mając nadzieję, że nie złapiesz się przez miesiące.
Proponowany tekst otworzy drzwi dla współpracownika / pracodawcy do zwrócenia się do OP o pracę za obniżoną pensję.To tylko przedłuża ból OP, IMO.Czas na odejście i, jeśli to możliwe, dochodzenie zaległego wynagrodzenia z tytułu drobnych roszczeń lub cokolwiek innego.Ale nawet jeśli pracodawca mówi, że zapłaci w całości, OP * nadal * nie ma gwarancji, że to zrobi.To jest firma martwych kaczek.
#4
+9
SZCZERZO KŁY
2019-10-04 13:19:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Są dwie rzeczy, które powinny dać ci ostrzeżenie, żebyś opuścił budynek i nigdy nie wracał

bez pisemnej umowy

powiedział mi mój pracodawca

I chociaż w niektórych krajach zakłada się, że umowa jest „obecna” w odzwierciedleniu faktu, że pracujesz nad nią tylko zakładając, że istnieje (więc nie typ, świadczenie, wynagrodzenie itp.).
Tak więc dopiero po udowodnieniu, że taka umowa istnieje, możesz udać się i sprawdzić, czy Twój pracodawca zapłacił podatki, świadczenia zdrowotne lub inne wymagane fundusze. I zakłada się, że otrzymałeś dochód podstawowy (jeśli taki istnieje).

MOST ZOSTAŁ SPALONY Po prostu nie chcesz w to uwierzyć. Jak podkreślają inni respondenci, za pracę płaci się. Takich wyników oczekuje twój pracodawca. Powinien być odpowiedzialny za zapewnienie, że wykonasz tę pracę, nawet jeśli nie jest ona opłacana. Na przykład posiadając pisemny załącznik do umowy. Które, jak wiesz, tak naprawdę nie istnieją.

Nie ma nic, i nie mam na myśli nic, co w przypadku sprawy sądowej powstrzymałoby twojego „pracodawcę” przed stwierdzeniem, że oboje ustnie zgodziliście się, że to, co zapłacił w poprzednich 12 miesiącach była nadpłata za te 3 miesiące. Albo że to TY poprosiłeś o dobrowolną pracę dla niego.

Nie zgadzam się, że most jest już spalony, ale na pewno się pali, jeśli nie już huczący płomień.Pozostała część tej odpowiedzi jest jednak istotna.
#5
+6
Desmond Molloy
2019-10-04 16:09:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zalecałbym wyjść i nie wracać; to zła praktyka konsultanta / wykonawcy pozwalanie pracodawcom opóźniać takie rachunki. Jeśli absolutnie czujesz się zmuszony zostać, przynajmniej nalegaj, abyś otrzymał pisemną wersję umowy przed podjęciem dalszej pracy. Jeśli firma upadnie lub nadal odmówi zapłaty, może to umożliwić skorzystanie z usług firmy windykacyjnej przeciwko niej.

#6
+4
Ranald Fong
2019-10-04 06:16:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zagram Twoim stanowiskiem, że

„z powodu pewnych problemów z agencją finansującą, w co naprawdę wierzę”

& „Chciałbym zasugerować / wskazać, jak nie spalanie wszelkich mostów ”

- co w zasadzie oznacza nie stawianie szefowi żadnych wymagań / ultimatum

Zasadniczo liczysz na najlepsze, gdzie prawie wszystkie karty, prawdopodobieństwa i anegdoty podobne okoliczności stoją przeciwko tobie. Więc jeśli TY zdecydujesz się wytrzymać, upewnij się, że nie obwiniasz nikogo oprócz siebie za to, że zdecydowałeś się wytrzymać, jeśli nadejdzie najgorsze. Zasadniczo weź odpowiedzialność za dokonanie wyboru, jeśli stanie się kwaśny, ponieważ zauważenie i opublikowanie tutaj to Twoja szansa na wydostanie się, zanim znajdziesz się jeszcze 3 miesiące w dziurze.

#7
+3
nick012000
2019-10-04 08:36:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponieważ nie wymieniłem lokalizacji, udzielę odpowiedzi specyficznej dla Australii, chociaż inne kraje mogą mieć programy dla bezrobotnych z podobnymi zasadami.

Australia ma organizację rządową o nazwie Centrelink, która zajmuje się wszystkimi wypłat dla różnych rządowych programów świadczeń, a jeden z tych programów, Newstart Allowance, wypłaca bezrobotnym dwutygodniowy zasiłek na poszukiwanie pracy. Ci, którzy je otrzymują, mają prawny obowiązek poszukiwania płatnego zatrudnienia i nie mogą odrzucać ofert pracy.

Kiedy korzystałem z płatności Newstart, otrzymałem wstępną ofertę pracy od start-upu, który zaoferował mnie stanowisko, które okazało się nieodpłatnym stanowiskiem „stażowym”. Po prostu poinformowałem ich, że będę prawnie zobowiązany do dalszego poszukiwania pracy zarobkowej, a jeśli otrzymam ofertę pracy, będę prawnie zobowiązany do rezygnacji z pracy dla nich i podjęcia nowej pracy w innym miejscu. Nie dostałem pracy.

#8
+3
Rui F Ribeiro
2019-10-04 20:34:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To całkiem normalne, że wiele organizacji ma zaległości płacowe od 30 dni do 3 miesięcy.

Jednak praca pracodawcy polega na buforowaniu tych opóźnień i regularnym płaceniu. Gdyby nie to, mógłbyś być konsultantem i pobierać 5 razy więcej.

Jeśli nie dotrzymują końca umowy, to nie rozumiem, dlaczego powinieneś dla nich pracować.

Nie wykonują swojej głównej odpowiedzialności i nie ma co do tego dyskusji. Pracownicy najemni pracują za wynagrodzeniem na czas . To oni są odpowiedzialni za znalezienie innego źródła pieniędzy przed otrzymaniem płatności, a nie twojego.

Odejdź i znajdź inną pracę lub po prostu wróć, gdy będą pieniądze. Jesteś wykorzystywany.

To, czy płatność z góry jest normalna, czy z dołu, zależy od kraju.To, czy normalne jest otrzymywanie płatności co miesiąc, co dwa tygodnie czy co tydzień, zależy od kraju i branży.Większość tej odpowiedzi jest rozsądna, ale drugi akapit ujednolica jeden konkretny zestaw okoliczności, a to nie jest uzasadnione.
@PeterTaylor OP wspomina o miesięcznych płatnościach, a * normalnie * większość klientów opóźnia się w płatnościach znacznie bardziej niż w terminach płatności, i po raz kolejny w pytaniu również o tym wspomina.Zmodyfikowałem pytanie, aby było bardziej uniwersalne.
Musimy wykluczyć różne rzeczy - a może przegapiłem usunięty komentarz OP.Tak czy inaczej, myślę, że zmiana sprawia, że odpowiedź jest bardziej użyteczna dla osób w podobnej, ale nie identycznej sytuacji, więc dziękuję za zrobienie tego.
#9
+2
user90842
2019-10-04 23:04:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

OP, jeśli zdecydujesz się zignorować tę wskazówkę (która jest oczywiście oparta w większości na gorzkich osobistych doświadczeniach), mam nadzieję, że przynajmniej spróbujesz lepiej się okryć. Nie pracuj dla tej osoby ani jednej godziny dłużej bez pisemnej umowy. Najlepiej retrospektywny datowany na początek zatrudnienia lub przynajmniej do ostatniej wypłaty. Pozwoliłoby ci to przynajmniej na odzyskanie zaległych wypłat, gdyby pieniądze w cudowny sposób pojawiły się później.

Dodam, że jeśli ta całkowicie uzasadniona prośba zostanie odrzucona, powinieneś potraktować ją bardzo, bardzo poważnie. wtedy wiesz, że nie tylko mają kłopoty, ale są nieuczciwi.

#10
  0
Danubian Sailor
2019-10-05 20:51:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zacznij szukać nowej pracy TERAZ

Jeśli firma nie płaci pracownikom pieniędzy, oznacza to, że albo próbują cię oszukać, albo mają OGROMNE finanse problem. Jeśli cię oszukają, nie zamierzają ci zapłacić. Jeśli grozi im niewypłacalność, prawdopodobnie nie będą już w stanie Ci płacić.

Poszukaj prawnika

W obu przypadkach może nadal być w stanie zdobyć przynajmniej część pieniędzy, które są ci winni. W zależności od kraju, w którym się znajdujesz, może nie być nic do zrobienia lub mogą istnieć pewne kroki, które pozwolą Tobie (i innym osobom w takiej samej sytuacji) odzyskać pieniądze. Na przykład, jeśli sąd ogłosi upadłość firmy i nakaże sprzedaż wszystkich pozostałych aktywów, zanim znikną, może wystarczyć spłacenie pracowników. Firmy zwykle ogłaszają upadłość, gdy jest już za późno na zapłacenie podatków od pozostałej części ich majątku.

#11
-1
Dennis Jaheruddin
2019-10-04 18:15:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Znajdź inny sposób, aby pozwolić im włożyć pieniądze do Twojej kieszeni

Najpierw dowiedz się, jaka jest rzeczywista sytuacja. To robi dużą różnicę, czy konkretne finansowanie twojego wynagrodzenia jest opóźnione, czy też cała rezerwa gotówkowa organizacji wyczerpała się.

Jeśli organizacja nadal ma gotówkę

Znajdź sposób, aby Ci to dać, wyjaśnij, że musisz opłacić rachunki, a nawet jeśli nie możesz podać rzeczywistej pensji (ponieważ może to kolidować z wnioskiem o finansowanie), prawdopodobnie nic nie powstrzyma ich przed przekazaniem Ci gotówka w kasie.

Najprostszym rozwiązaniem może być poproszenie o zaliczkę równą twojemu dochodowi.

Jeśli organizacja nie ma gotówki

Rozważ zmuszając ich do szukania źródła gotówki. Być może muszą zaciągnąć niewielką pożyczkę, jest to nieprzyjemne, ale w przeciwnym razie skutecznie to zrobisz.

Jeśli to nie pomoże, pamiętaj, że nie jesteś już pracownikiem, ale pożyczkodawcą. (Nieoprocentowanej pożyczki bez zabezpieczenia i bez odsetek).


Wreszcie: jeśli znasz inne osoby, które mogły wcześniej widzieć tę sytuację, nie zaszkodzi zapytać jak to było traktowane wcześniej.

Pracownik nie powinien martwić się tą sprawą, to jest rozmowa, której nie spodziewam się nigdy wygłosić.
Czekaj, co?!Nie, praca dla firmy, która nie ma gotówki, by Ci zapłacić, nie czyni Cię * udziałowcem *.Zdajesz sobie sprawę, że akcjonariusz dosłownie oznacza „kogoś, kto posiada akcje spółki”, prawda?Jeśli firma nagle otrzyma 10 milionów dolarów nieoczekiwanych zysków, OP nie jest uprawniona do * żadnego * z tego (nawet wynagrodzenia, ponieważ pracują bez umowy). Podobnie, mówiąc, że mają „ograniczony potencjał wzrostu dla swoich inwestycji”„jest okropne, ponieważ sugeruje, że mają jakiś rodzaj inwestycji.Nie - nie są inwestorem ani udziałowcem - nie są nawet pracownikiem (bez umowy!)
I tak, to * nie * miejsce, w którym pracownik może wkroczyć. Jeśli firma, dla której pracuję, nie radzi sobie dobrze, to nie jest tak, że mogę wkroczyć i zacząć dokonywać wyborów finansowych (lub nawet doradzać finansowo)im.(I szczerze mówiąc, jeśli sytuacja finansowa firmy jest na tyle zła, że nie może płacić przez 3 miesiące, nie chcesz być umieszczany * w * tym miejscu.)
Zaktualizowałem brzmienie, aby wyraźniej odzwierciedlało, że zgadzam się z głównymi punktami komentarzy.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...