Pytanie:
Jak odpowiedzieć osobom, które nadużywają znaków interpunkcyjnych?
Jordy
2017-03-06 16:44:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wszyscy mieliśmy ten jeden e-mail zawierający frazę podobną do poniższych przykładów:

Gdzie są moje pliki ?????????

Lub:

Nie jestem pewien, czy to dobry pomysł !!!!!!!!!

Zwykle chcę zwrócić uwagę jedna z następujących rzeczy do osoby wysyłającej taką wiadomość:

  • Ilość znaków zapytania nie ma wpływu na to, jak poważnie traktuję zapytanie.

  • Większość programów pocztowych ma pole, które mogą sprawdzić, aby pokazać, że uważają, że ich poczta ma wysoki priorytet.

  • Że wyobrażam sobie ich jako skrzeczącego szympansa kto rozwala swoją klawiaturę, kiedy czytam ich pocztę.

Widziałem to od różnych ludzi, od podwładnych po kierownictwo wyższego szczebla.

Uważam, że jest to pisemny odpowiednik krzyczenia do kogoś. Uważam, że jest to niegrzeczne, nieprofesjonalne i nieopłacalne.

Jak uprzejmie to wskazać?

Przyznaję, że to moje wkurzenie, ale martwię się też, że się komunikują tą drogą do innych, czyli (potencjalnych) klientów.

Jeśli jest to podwładny, odpowiedz na jego e-mail, zaznacz obraźliwą, obfitą interpunkcję i po prostu odpowiedz „Naprawdę?”
Powiedzenie „Gdzie są moje pliki” w e-mailu, niezależnie od liczby użytych znaków zapytania, brzmi niegrzecznie.Jeśli to pochodzi od dyrektora na poziomie C, lepiej odpowiedz szybko, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że próbują osiągnąć coś ważnego i niezależnie od twoich uczuć nadal potrzebują wszelkich zasobów, o które prosili.Jeśli to pochodzi od kogoś, kto nie jest ponad tobą, to „Proszę rozwinąć”.jest całkowicie uzasadnioną pierwszą odpowiedzią.
Czy to prawda, że liczba znaków zapytania nie ma wpływu na to, jak poważnie ją traktujesz?Jeśli wyobrażasz sobie ich jako wrzeszczącego szympansa, który uderza w klawiaturę, wydaje się, że sprawiają, że traktujesz to mniej poważnie.Chciałbym też.
Często ludzie dodają cytaty do swoich podpisów e-mail, które możesz dodać - Wielokrotne wykrzykniki - ciągnął, kręcąc głową - to pewna oznaka chorego umysłu.- Terry Pratchett (https://wiki.lspace.org/mediawiki/Multiple_exclamation_marks)
Znaki zapytania nie są zwierzętami jucznymi!Polują samotnie.
Cytuj [Terry Pratchett] (http://wiki.lspace.org/mediawiki/index.php/Multiple_exclamation_marks).* „„ Wielokrotne wykrzykniki ”, kontynuował, potrząsając głową,„ to pewna oznaka chorego umysłu ”. * (Eric) - Jeszcze lepiej, zdobądź egzemplarz książki, zaznacz cytat, zakładkastronę i zostaw książkę przy ekspresie do kawy.Ludzie będą ciekawi, podniosą to, przeczytają cytat ....
Osiem odpowiedzi:
#1
+125
Joe Strazzere
2017-03-06 17:40:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uważam, że jest to pisemny odpowiednik krzyczenia do kogoś. Uważam to za niegrzeczne, nieprofesjonalne i nieopanowane.

Jak mam to wskazać (grzecznie) ????? !!! ??

Chyba że Twoja rola w firmie uczy pracowników, jak poprawić pisanie, a ty tego nie robisz.

Jeśli pełnisz tę rolę, sesje w porze lunchu mogą pomóc. (W niektórych miejscach, w których pracowałem, odbywały się dobrowolne sesje uczenia się „brązowej torby” podczas lunchu). Możesz przedstawić coś takiego jak „Skuteczne e-maile” lub „Biznesowa interpunkcja” i faktycznie uczyć przedmiotu bez indywidualnego wskazywania sprawców.

Jeśli jesteś menedżerem i nadawca pracuje dla Ciebie, możesz o tym wspomnieć w cotygodniowych spotkaniach indywidualnych. Coś w rodzaju „Twoje e-maile mogą być skuteczniejsze, jeśli będziemy pracować nad poprawieniem interpunkcji. Pokażę Ci, jak to zrobić”. zacząć z. Następnie uprzejmie pokaż kilka przykładów, w których powinien zostać użyty pojedynczy wykrzyknik lub znak zapytania. Taki coaching jest częścią roli menedżera.

Ale w przypadku kadry kierowniczej na poziomie C i innych współpracowników, którzy nie są podporządkowani, nie próbujesz poprawiać ich komunikacji. Grozi to nazwaniem biura nazistą gramatyki - wieszanie tego na szyi nie jest dobrym pomysłem. Zamiast tego po prostu zignoruj ​​to i zademonstruj odpowiednią gramatykę i interpunkcję w swoich odpowiedziach.

Wszyscy mamy swoje irytacje. Dla niektórych jest to interpunkcja, dla innych może to być pisownia, wybór stroju biurowego, perfumy / wody kolońskiej, jedzenie przy biurku, głośne rozmowy lub inne hałasy itp. Jeśli wyszukujesz w miejscu pracy frazy takie jak „Jak Mam do czynienia ze współpracownikiem, który ... „zobaczysz ich wszystkich.

Ale próba naginania innych, by dostosowali się do twojego pojęcia „właściwego”, nie zawsze jest mądra. Wyobraź sobie, że wszyscy w biurze nieustannie próbowaliby korygować działania innych osób. (Wyobraź sobie, że ty byłeś korygowany z powodu czegoś, na co współpracownik był zły).

Dla wielu ludzi jedyną rzeczą bardziej niegrzeczną, nieprofesjonalną i nieopanowaną niż nadmierna interpunkcja jest narzekanie na nadmierną interpunkcję.

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (http://chat.stackexchange.com/rooms/54997/discussion-on-answer-by-joe-strazzere-how-to-respond-to-people-who-overuse-punct).
Zgodziłbym się z tą odpowiedzią z punktu widzenia "irytacji zwierzaka", ale jeśli gramatyka lub zwięzłe sformułowanie wiadomości e-mail powoduje, że komunikacja jest niegrzeczna lub złośliwa, uważam, że bezwzględnie należy ją przekazać menedżerowi tej osoby (najlepiej przezwłasna struktura zarządzania osoby obrażonej).Jeśli współpracownik może zostać urażony komunikacją tej osoby, to co się dzieje, gdy ta osoba komunikuje się z klientem?
#2
+42
JohnHC
2017-03-06 16:56:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest fajne, uniwersalne podejście do wszystkich.

Cześć

Twój e-mail został odfiltrowany jako spam, prawie to przegapiłem. Myślę, że może to być nadmierna interpunkcja, ponieważ jest to jedyna rzecz, która go wyróżnia.

Następnym razem, jeśli jest to pilne, czy możesz użyć flagi „pilne” i pominąć dodatkowe znaki interpunkcyjne? W przeciwnym razie mógłbym to przeoczyć w skrzynce ze spamem.

Dzięki

Jedyne ryzyko związane z takim podejściem polega na tym, że dział IT może nie wykonać kopii zapasowej. Być może będziesz musiał ich wstępnie przekupić.

EDYTUJ

Tak jak jest to obszernie omawiane, w tym przypadku istnieje potencjalna rewolucja, która mocno zależy od kultury Twojej firmy. Joe ma o wiele lepszą odpowiedź (poprawnych podwładnych, żyj z nią dla przełożonych, doradzaj innym).

Jednak, i to jest duże, jeśli Twoja firma dąży do jakiejkolwiek sytuacji, w której audyt należytej staranności może mieć miejsce, trzeba to zdusić w zarodku. Liczba znaków interpunkcyjnych nie powinna być używana do określenia poziomu priorytetu, a brak uzasadnionego procesu byłby powodem do niepokoju.

Odeślij swoją odpowiedź z 10 razy większą interpunkcją, niech zobaczą, jak głupio to wygląda.
@Snowlockk Haha, to dobrze
Exec może wywołać BS.
Wydaje się to bardzo pasywno-agresywne
Nie wierzę, że okłamywanie osoby to dobra strategia.
To jest pomiędzy kłamstwem, sarkastą i pasywną agresją.W sumie efektem jest eskalacja całkowitego braku sytuacji do rzeczywistej sytuacji.
Gdybym zobaczył taką wiadomość, poczułbym, że nadawca jest naprawdę arogancką i nieprzyjemną osobą.
-1
Za pierwszym razem, gdy ktoś powiedział mi, że ten spam został odfiltrowany, faktycznie to przetestowałem, a następnie (1) poproszę o uzasadnienie, zadzwonię do BS w inny sposób (2) jeśli udowodnię, że kłamał, wyrzuć go.Nie chcę pracować z ludźmi, którym brakuje uczciwości
@BradThomas - filtrowanie spamu może być osobiste i zależne zarówno od serwera, jak i klienta.Nie ma sposobu, aby wiedzieć na pewno.Może opierać się na prawdziwym spamie, który dostali w przeszłości.I nawet gdybyś je pokazał, dobry filtr antyspamowy jest dynamiczny i do tego czasu mógłbyś się nauczyć, wykrzykniki są fajne i zdefiniowane w ustawieniach, których nigdy nie widać.Twoja deklarowana reakcja byłaby moim zdaniem bardzo ostra i arogancka.Wątpliwości są w porządku ... Zakładając, że najgorsze naprawdę nie jest.Po prostu wyszukaj „filtr spamu, nadmierna interpunkcja” i istnieje mnóstwo przykładów, które to potwierdzają.
-1 Jestem rozczarowany tym, jak wiele osób wydaje się popierać okłamywanie współpracownika, aby zmanipulować go, aby przestrzegał własnych arbitralnych standardów e-mail.Nadmierna interpunkcja JEST irytująca, ale jest to całkowicie nieprofesjonalne zachowanie.
@Nacht, więc zacznij od wdrożenia takiego filtra spamu.
@ThunderGuppy całkowicie się zgadzam, stąd też ode mnie negatywny głos
Dodałbym * Żartuję! * Być może jakieś emotikony buźki z mrugającą buźką, takie jak ten `;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)` To powinno rozwiązać każdy cios i zwrócić uwagę.Humor często działa i przy tym nie będziesz wyglądać na kompletnego palanta.Twoje zdrowie!!
@closetnoc,, ale co się stanie, jeśli Twoje emotikony w mrugnięciu zostaną oznaczone jako spam?
@Wildcard Dowodzenie uwagi było zabawne.Najwyraźniej głupie.I o co mi chodzi.Rób wszystko, co działa.
@closetnoc,, więc był mój.Uśmieszki wink są znakami interpunkcyjnymi.;)
@Wildcard Mocno wierzę w humor!Niektórzy to rozumieją, niektórzy nie, a niektórzy się krzywi.Naprawdę kocham tych, którzy dziwnie na mnie patrzą.Potem powoli się uśmiecham.!!
#3
+30
Kate Gregory
2017-03-06 19:03:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wszyscy mamy swoje zwierzaki i wszyscy mamy swoje słabości. Mam klienta, który używa znaków zapytania na końcu zdań, a nie na końcu pytań.

Po kliknięciu przycisku wygląda na to, że nie działa?

I

Czy jest jakiś sposób, abyśmy mogli dodać to do następnego wydania.

Kiedyś doprowadzało mnie to do szału. Czytałem zdania każdemu, kto był w pobliżu. Chciałbym zażądać od powietrza „jak to jest pytanie?”. Policzyłbym, ile z nich wystąpiło w jednym e-mailu. Wskazałbym na sprzeczności. Ale przez cały ten czas nie powiedziałem nic klientowi. Byłoby to bezcelowe; e-maile były przecież zrozumiałe, a dorośli rzadko zmieniają tego typu rzeczy tylko dlatego, że ktoś inny wskazał na inną opinię.

Obecnie śmieję się, gdy dostaję jeden z takich e-maili. Wiem, co klient ma na myśli. Chociaż można to zinterpretować jako niegrzeczne, nie pomaga mi to w życiu ani wykonywaniu pracy. Śmieję się tylko z tego, że dorosły dorosły (który przypuszczalnie potrafi zawiązywać buty i prowadzić samochód) nie potrafi odczytywać znaków interpunkcyjnych. To samo w twoim przypadku. To naprawdę nie jest takie pilne, w przeciwnym razie użyliby flagi pilne lub zawarli zdania typu „Naprawdę potrzebuję tego rano” w e-mailu. Po prostu używają więcej znaków interpunkcyjnych niż Ty. Śmiech. Nie robią tego u ciebie i nie chodzi o ciebie. Przeczytaj słowa w e-mailu i przejdź dalej.

Wolę raczej przeczytać znak zapytania na końcu zwykłego zdania niż go usłyszeć;)
Właściwie jest to rozmowa, jest bardzo powszechna i nie oznacza kwestionowania ani niepewności.W rzeczywistości mężczyźni robią to częściej niż kobiety, a ludzie rządzący bardziej niż podwładni.http://itre.cis.upenn.edu/~myl/languagelog/archives/002967.html.Ale to raczej nie na temat tego pytania i odpowiedzi.
Właściwie robię to często ze znakami zapytania.Zwykle znaki zapytania na zdaniach oznaczają: „Mogę się co do tego mylić; nie krępuj się zakwestionować lub potwierdzić to stwierdzenie”.Nie ma bezpośredniego pytania, kiedy to robię i czasami ludzie czują się urażeni, gdy mówię wprost: „Twój kod nie działa”.Przykład kropki wyraźnie podaje jedyną akceptowalną odpowiedź w samym zdaniu.Gdyby zostało powiedziane, nie byłoby fleksji.Monotonowy szef mafii: czy odetniesz Jimmy'emu opuszki palców, zanim go pochowasz?Jednak tak naprawdę nie pyta ... Nie prosi o odpowiedź.
Czasami postrzegam interpunkcję jako nuty muzyczne ... mogą pokazywać pauzy, długości pauz, ton, która część zdania lub słowa jest akcentowana itp.osobowość / emocje / nacisk mogą zostać utracone w przypadku słowa pisanego.Nadmierna interpunkcja jest absolutnie niepokojąca, ale myślę twórczo, że efektywnie umieszczona interpunkcja jest pomocna.Jednak jestem osobą, która może wyłamać się z wyrażenia regularnego w e-mailu, jeśli jest to najbardziej zwięzły sposób wyjaśnienia czegoś.
Zdanie ze znakiem zapytania szuka odpowiedzi „Tak, masz rację, że awaria jest związana z kliknięciem tego przycisku (naprawię to / wyślę komuś do naprawy)”. Pytanie bez znaku zapytania to grzeczny sposób na wydanie rozkazu, nie oczekują, że odpowiesz „tak”, więc nie?jest potrzebne.Mówią: „Poszukaj sposobu, aby to się stało i daj mi znać, jeśli ci się nie uda”.
@Scott Twoje interpretacje są interesujące, ale nie są poprawne dla tego klienta.Wiem, po około dziesięciu latach.To powiedziawszy, zakładając, że wszystkie zgłoszenia błędów klientów są otoczone słowami „czy możesz potwierdzić, że [cokolwiek] to jest błąd i że go naprawisz”, a wszystkie żądania klientów są pytaniami, na które nie można odmówić, są rozsądnymi zachowaniamiw większości przypadków.Nie widzę korzyści z używania interpunkcji do wskazania tego.Nie denerwuje mnie też ktoś, kogo nie używam „nadużywania” interpunkcji.
To dobra uwaga, ale istnieje duża różnica między `` Wygląda na to, że kończy się niepowodzeniem po kliknięciu przycisku? '' A `` Wydaje się, że kończy się niepowodzeniem, gdy klikam przycisk ?????????? ''.
Jest jednak?Różni ludzie na różne sposoby wyrażają „Jestem zdezorientowany” lub „Nie spodziewałem się tego” lub „proszę potwierdzić”.Podniecenie się tym, upieranie się, że wyrażają to tak, jak lubisz, itp. Generalnie nie są receptami na szczęśliwy i spokojny dzień.Jeśli potrafisz zrozumieć, co mówią, zrób to.Jeśli nie możesz, poproś ich o wyjaśnienie.To twoja praca.Naprawianie języka ludzi generalnie nie jest.
#4
+12
Teacher KSHuang
2017-03-06 17:44:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak zawsze, najlepszym sposobem podejścia do tych rzeczy jest humor.

Oryginalny nadawca: Gdzie są moje pliki ??????????

Ty, możliwa odpowiedź 01: znalazłem je !!!!!!! Znajdują się wewnątrz komputera !!!!!

Ty, Możliwa odpowiedź 02: Nie wiem?!?!?! Czy mam pomóc Ci je znaleźć?!?!?!

Żartuje sobie Zoolander, myślę, że gdybyś odpowiedział im z humorem w naturze (tak jak zrobiłeś to tutaj w swoim poście), druga osoba zrozumie.

Na przykład zobacz tę odpowiedź tutaj, podobną w tym, że obie dotyczą irytacji zwierząt domowych.

(Ja tylko nazwij to irytacją, bo to coś, co czujesz osobiście. Nie oceniam, czy jest to uzasadnione, ale robię to, co warto :).)

Jednak, jak opublikowałeś Prawo Poe , Muszę dodać, że byłbym zwolennikiem tego rozwiązania tylko dla tych, z którymi masz przynajmniej jakiś związek lub tych bocznych lub podporządkowanych Tobie.

Dla tych, którzy są nad tobą lub którzy mogą nie wiedzieć traktując cię poważnie, byłbym szczery i szczery, używając wiadomości I:

Cześć, przepraszam, znalazłem twoje pliki, ale chciałem tylko zapytać, czy możesz się powstrzymać przed użyciem tak wielu znaków zapytania i wykrzykników w przyszłości.

To czuje się trochę jak krzyk i nawet gdybyś nie zaznaczył pytania tak wieloma znakami zapytania, potraktowałbym Cię poważnie i zajął się sytuacją w trybie pilnym.

Tymczasem, jeśli chcesz przekazać, że ten e-mail jest pilna, istnieje również opcja zmiany stopnia pilności wiadomości e-mail na „Wysoki priorytet”. W takim przypadku otrzymam tę samą wiadomość.

Dziękuję i przepraszam, że przeszkadzam.

Niezależnie od tego, który sposób wybierzesz, posiadanie zwierzaka i sprawianie, by działało na Ciebie, dziękując osobie i przepraszając za niedogodności, jest siłą.

Co o tym sądzisz? Czy któraś z tych opcji działa w Twoim przypadku?

Jeśli to pomogło, po prostu użyłem drugiego podejścia pewnego dnia z moim własnym szefem.

Mamy wystarczająco dobre relacje, że nie musiałem mówić tak dużo, a wystarczyło tylko stwierdzić moja prośba i była skuteczna, ale także, po części dlatego, że uważam, że ona sama była skłonna przyjąć prośbę i wprowadzić zmianę.

Odpowiadanie z humorem to dobry pomysł na własną rozrywkę, ale ludzie nie zawsze to rozumieją.
@colmde, heh, tak, dlatego ta odpowiedź była dwuczęściowa.
@colmde, również, odpowiadanie z humorem ma na celu rozładowanie sytuacji, która może stać się osobista, a nie dla osobistej rozrywki.
#5
+4
AllTheKingsHorses
2017-03-07 16:05:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oprócz tego, co powiedział Joe Strazzere: interpunkcja (i styl pisania) może w rzeczywistości dostarczyć dodatkowych informacji. Jeśli autor normalnie nie używa nadmiernej interpunkcji, może powiedzieć, że jest w emocjonalnym trybie „autopilota”, ponieważ musi radzić sobie z tym, co postrzega jako kryzys lub po prostu jest zestresowany. Sytuacja „system 1”, jeśli chcesz użyć terminologii Kahnemana. Nie są w nastroju do słuchania poprawek gramatycznych, a wygłaszanie wykładów na temat interpunkcji trafi w głuche uszy i będzie ich denerwować. Więc nic nie zyskujesz, skupiając się na zagadnieniu gramatycznym.

To, co możesz zyskać, to ostrzeżenie, że osoba na drugim końcu może być w niezbyt racjonalnym stanie i musisz postępować ostrożnie. Zachowaj spokój - ponieważ druga strona nie może w tej chwili z jakiegokolwiek (prawdopodobnie uzasadnionego!) Powodu. Ponieważ trzymanie się rozsądku jest (prawie) zawsze właściwe, nic nie jest stracone.

Oceń priorytet problemu niezależnie i racjonalnie (np. Pochodzący od szefa vs. od jakiejś przypadkowej osoby w Internecie bez umowy wsparcia, np. „budynek się pali !!!!!!” vs. „Nie mogę patrzeć na moje zdjęcia kota !!!!!!”). Jeśli uważasz, że jest to wystarczająco ważne, aby nad tym popracować, spróbuj dowiedzieć się, nad czym potrzebują , a nie tego, o co dosłownie proszą lub chcą. Spróbuj zaoferować im to i zobacz, czy to zaakceptują. Jeśli uważasz, że to nie jest wystarczająco ważne, trzymaj się z daleka - nie denerwuj ich wykładami.

Jeśli ktoś jest w „stanie systemu 1”, oni może wymagać traktowania podobnie jak dziecko w przyjazny, uprzejmy, delikatny, ale stanowczy sposób. Nie chcę przez to powiedzieć, że możesz odrzucić wszystko, co powie (lub dziecko) - musisz ich szanować, po prostu nie możesz brać wszystkiego, co mówią, poważnie lub dosłownie. Nadmierna interpunkcja może być znakiem ostrzegawczym „stanu 1”.

Wiem, że to nie odpowiada na zadane pytanie, ale mam nadzieję, że i tak będzie przydatne dla OP.

@JoeStrazzere Z mojego doświadczenia wynika, że z pewnością istnieje korelacja między zadawaniem pytań z niewielkim kontekstem i dużą ilością interpunkcji (w przeciwieństwie do odwrotnej strony) a podwyższonym stanem emocjonalnym (złość, frustracja, stres, cokolwiek).Tak jak istnieje korelacja między ludźmi krzyczącymi na całe gardło w środowisku biznesowym a podwyższonym stanem emocjonalnym.Nie oznacza to, że zawsze tak jest, ale warto wziąć pod uwagę taką możliwość.YMMV.
@JoeStrazzere I nie radziłbym innym zakładać, że ... niekonwencjonalny styl interpunkcyjny jest zawsze kwestią przyzwyczajenia.Ostatecznie, po zobaczeniu kilku e-maili od pisarza, prawdopodobnie łatwo jest zorientować się w sytuacji.Jeśli wszystkie wiadomości mają nadmierną interpunkcję, Twoje założenie ma zastosowanie.Jeśli nie, PO może rozważyć, dlaczego czasami tak się dzieje.
#6
+1
Mauricio Arias Olave
2017-03-06 19:20:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czytałem poprzednie pytania, w których przeważnie są przeciw lub nie sugerują próby nauczania lub poprawiania ludzi, którzy komunikują się w ten sposób. trochę się nie zgadzam.


Jeśli osoba, która wysyła Ci e-mail, to osoba, z którą masz jakąś interakcję: współpracownik, przyjaciel itp. , możesz uprzejmie nauczyć ich używania tylko jednego znaku interpunkcyjnego. Przykład dotyczy osoby, która wysyła wiadomości / czat itp. Z wielkimi literami.

Jeśli ta osoba jest klientem lub nie jesteś pewien, jak zareaguje, lub ktoś, kogo nie chcesz zaangażować się w tę sprawę, po prostu staraj się ignorować i grzecznie odpowiadać na temat.

Niektórzy po prostu nie rozumieją, że na przykład pisanie wielkimi literami jest uważane przez czytelnik, gdy krzyczysz, ale kiedy spróbujesz go uczyć, przeważnie zrozumie i nie będzie już powtarzać takiego sposobu komunikacji.

tl; dr: Jeśli rozważasz nauczanie zrób to grzecznie, w przeciwnym razie zignoruj ​​zasady (lub sposób, w jaki wyrażają swoje zdanie) i skoncentruj się na sprawie.

Żadna z dotychczasowych odpowiedzi nie wspominała, że praktyka ta może spowodować utratę siedliska przez sówkę.W niektórych, co prawda rzadkich przypadkach, dodatkowe znaki dodałyby jedną stronę (więcej niż jedną w rażących przypadkach) do długości drukowanej kopii, używając więcej papieru, używając większej liczby drzew.
@stretch, Nie jestem zaznajomiony z wyrażeniem dotyczącym sów (ale _ myślę_, że potrafię je zrozumieć).Moja odpowiedź była oparta na wyrażeniach takich jak „Grammar Nazi”: „Grammar Nazi” grozi, że zostaniesz nazwany urzędem Grammar Nazi ”.Mam podobne doświadczenia w grupie poetyckiej na Facebooku, w której brałem udział _ (a kiedy byłem w szkole pisałem zawsze dużymi literami) _, o, a także w niektórych pytaniach i odpowiedziach w Stack Overflow (także po angielsku i hiszpańsku), więc, to tylko moje dwa centy :)
@stretch nahh.Ten rodzaj interpunkcji (nadmierna grzywka i znaki q) pojawia się na końcu linii, ale nawet najbardziej wykrzyknikowy / zdezorientowany pisarz nie przekroczy linii.Dodaje więcej tonera / tuszu, które mogą mieć wpływ na ozon, ale nie dodaje więcej papieru.Sowy są w porządku.
Nie radzę używać zaimków specyficznych dla płci („on”) w sytuacji takiej jak ta, w której nie mówimy o konkretnej osobie o znanej płci.„Jego / jej” (jak zastosowany PO) lub „ich” są całkowicie akceptowane i bardziej inkluzywne.
Redagowano @GregMartin,, dziękuję i zachęcam do sprawdzenia, czy moja odpowiedź wymaga więcej poprawek lub mam nadzieję, że ktoś inny zechce edytować moją odpowiedź, jeśli uznają to za konieczne._mój angielski nie jest zbyt dobry._
W porządku - Twoja znajomość angielskiego jest o wiele lepsza niż moja znajomość drugiego języka!Dziękuję za wysłuchanie mojej opinii.
#7
  0
user3644640
2017-03-06 20:11:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kontaktujesz się z osobą odpowiedzialną za gramatykę w Twojej firmie. Może to być HR lub PR. Najważniejsze to nie mówić, jak bardzo jesteś zirytowany i nienawidzisz tych rzeczy, ale jak to źle odbija się na wizerunku firmy.

Dla klientów, po prostu sobie z tym poradzić. Chyba że jesteś konsultantem wizerunkowym, ale nawet wtedy nie skontaktowałbym się bezpośrednio z osobą, której dotyczy problem, ale z osobą odpowiedzialną za gramatykę w organizacji klienta.

To kiedyś byłem ja.Na mojej wizytówce było napisane „David Wallace - osoba odpowiedzialna za gramatykę”.Wspaniale było zdjąć ciężar bycia gramatycznym z dala od wszystkich innych pracowników.
@DavidWallace Mam na myśli to, że w większej firmie może być jakaś osoba w HR / PR, do której to może należeć.Może się zdarzyć, że dział HR rozwinie umiejętności pisania, w tym gramatykę, wysyłając ich na kursy.Lub może być tak, że w PR jest osoba odpowiedzialna za to, jak pracownicy tej firmy wyglądają publicznie, w tym za komunikację.Gramatyka może mieć wiele ról.
#8
  0
Wildcard
2017-03-08 10:56:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odpowiedź „Ty nie” została udzielona i jest ważna.

Ale brakuje drugiej połowy równania:

Zwróć się do innego problemy z e-mailem.

Na przykład, brak wystarczających szczegółów , aby móc odpowiedzieć. Stawiam na 10 do 1, że takie e-maile nie tylko cierpią z powodu nadużywania interpunkcji.

Bądź uprzejmy, profesjonalny i zwróć uwagę na strata czasu, która jest spowodowana.

Gdzie są moje pliki ?????????

Odpowiedź (do seniora):

Drogi Johnie,

Czy mógłbyś dołożyć wszelkich starań, aby przekazać wszystkie niezbędne szczegóły, gdy masz prośbę?

W takim przypadku mogę ” Upewnij się, do których plików się odnosisz. Pliki XYZ projektu ABC, o którym ostatnio rozmawialiśmy, zostały już wysłane do Ciebie e-mailem; Wysłałem je ponownie na wypadek, gdyby to były te, o których mówisz.

Sprawdziłem udział plików FTP i wszystkie udostępnione pliki są tam obecne.

Nie jestem pewien, czy są jakieś inne pliki, o których myślisz, a których nie szukałem.

Jeśli możesz dokładnie określić, czego potrzebujesz, gdy masz żądanie, weź czas na przekazanie wszystkich szczegółów, to by mi naprawdę pomogło. W ten sposób mogę sprawdzić tylko jedno miejsce, do którego się odnosisz i nie tracić czasu na szukanie niepowiązanych plików lub zastanawianie się, czy zrozumiałem Twoją prośbę.

Najlepiej,

Jordy

Inny przykład:

Nie jestem pewien, czy to dobry pomysł !!!!!!!!!

Odpowiedź (do podwładnego / bocznego):

Droga Sally,

Rozumiem Twoją opinię, ale aby była przydatna w procesie podejmowania decyzji, Obawiam się, że konieczne będzie podanie dalszych informacji, dlaczego uważasz, że to zły pomysł.

Jim przedstawił sytuację, którą próbuje rozwiązać to proponowane rozwiązanie. Czy rozumiesz problem, który chcemy rozwiązać?

Musimy oprzeć tę decyzję na danych i przesłankach, a nie tylko na opiniach - bez względu na to, jak bardzo były one odczuwane.

Najlepsze,

Jordy


Jeśli e-maile w rzeczywistości jasne, dobrze napisane, zawierają wystarczająco dużo szczegółów, aby podjąć działania, i są zwięzłe - ORAZ nadmiernie używają znaków interpunkcyjnych - rozważ taką możliwość że spadłeś do alternatywnego wszechświata. ;)

W przeciwnym razie poproś ich, aby zapewniali pełną, praktyczną komunikację , a zbędna interpunkcja wyschnie jako efekt uboczny.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...