Pytanie:
Jak mam podejść do prośby o założenie zamka w mojej szafce pod biurkiem?
Rene
2019-02-06 17:38:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pracuję w małym startupie i dość szybko się rozwijamy. Niedawno przeprowadziliśmy się do nowej, większej lokalizacji i otrzymaliśmy nowe biurka i szafki na nasze rzeczy. Nie jestem tajemniczy i nie mam nic do ukrycia, ale nie podoba mi się, że ktoś ma dostęp do rzeczy, które trzymam w moich szufladach / szafce, ponieważ nie tylko ja mam klucze do biura i kompleks jest czynny całą dobę. Od czasu do czasu trzymam w szafie rzeczy o dużej wartości - pracuję w branży IT i kupuję i sprzedaję drogie komponenty jako „hobby” i często są one pozostawione w mojej szafie bez opieki, gdy wychodzę na lunch, wyjdź na chwilę podczas pracy lub pracuj zdalnie.

Czy można poprosić o założenie zamka w szufladach? Jak mam podejść do sprawy?

EDYCJA: W szufladach trzymam też leki na receptę. Czy ma to wpływ na mój przypadek?

Przykro mi, że przyniosłem złe wieści!:-) Przepraszam ...
@Fattie Aby rozwinąć komentarz Fattiego, w wielu biurach funkcjonuje „hot-desking”, w którym nie ma przypisanego biurka, ale siedzi się przy biurku dostępnym w dowolnym momencie.Jak w takiej sytuacji „przechowałbyś” swój majątek osobisty?Zwykle jest to plecak lub torba na kółkach ze wszystkim, czego potrzebujesz.
Jak cenne?Blokady powstrzymują tylko uczciwych ludzi.
Twoje leki na receptę robią ogromną różnicę - masz prawo do ich ochrony i może to być odpowiedzialność, jeśli jakiś głupiec wziąłby je zamiast ciebie
(ianal) Wyobrażam sobie, że jesteś również ścigany za przestępczą dystrybucję, jeśli nie zdobędziesz kontrolowanych substancji.Ktoś wyłamanie zamka oznaczałoby „porażkę” w * twoim * imieniu, ponieważ jest to budynek publiczny, w którym nie masz rozsądnych oczekiwań co do prywatności.
@paulj Większość miejsc, w których są gorące biurka, o których wiem, ma kilka szafek, które nie są częścią części wypoczynkowej.Możesz mieć magazyn podobny do sklepu lub bardziej podobny do siłowni.Ale tak właśnie wygląda „przechowywanie rzeczy osobistych” - idziesz do szafki i wkładasz swoje rzeczy. Następnego dnia wyjmujesz je.W razie potrzeby możesz też przechowywać niektóre rzeczy w ciągu dnia.
Jest to styczne, ale: Wskazujesz, że kupujesz i sprzedajesz rzeczy jako hobby.Znam wiele przypadków zwolnień pracowników za prowadzenie firmy poza miejscem pracy.Twoje zapasy mogą być niewielkie, ale przechowujesz je w pracy za darmo i oczywiście robisz interesy w czasie pracy.(Znałem kobietę, której biuro było nieużyteczne z powodu produktu Mary Kay, który przechowywała w pracy). Jeśli twój szef nie wie, że to robisz, przestań, zanim się dowie.
„Od czasu do czasu trzymam w szafie rzeczy dość wartościowe - pracuję w branży IT i kupuję i sprzedaję drogie komponenty w ramach„ hobby ”” - dlaczego firma miałaby się tym przejmować?
@Arronical przegapiłeś mój punkt widzenia (chociaż zgadzam się z twoim) - dlaczego firma miałaby chcieć ci kupić coś, abyś mógł uprawiać hobby niezwiązane z pracą.Nawet jeśli nie patrzysz na witryny akcji, firma może rozwiązać Twój problem, mówiąc po prostu „trzymaj swoje hobby w domu”
@Mazura Nie dopuszczają uczciwych ludzi.Zatrzymują również wszystkich innych, jeśli w Twojej okolicy jest jedna osoba, której możesz zaufać, że zgłosi każdą próbę wybrania, wymuszenia lub wywiercenia zamka.Tak, to nie jest idealne, ale zamykanie szafki nie jest stratą wysiłku ani fałszywym zabezpieczeniem.Zamykam szuflady biurka w pracy, ponieważ wiem, że 10 innych osób w zasięgu wzroku mojego biurka zgłosi problem, jeśli ktoś przyjdzie z kluczem i młotkiem.
Dziesięć odpowiedzi:
#1
+58
J. Chris Compton
2019-02-06 21:24:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najłatwiejszym sposobem na rozwiązanie tego problemu byłoby zabranie własnego zamka. W zależności od konfiguracji szafki może to nie być praktyczne.

W każdym razie ... Zapytałeś:

Mam w szufladach leki na receptę . Czy ma to wpływ na moją sprawę?

Moim zdaniem to sprawia, że ​​Twoja walizka jest „otwierana i zamykana”.

Czy można poprosić o założenie zamka w szufladach? Jak mam podejść do sprawy?

Mam leki na receptę, które muszą być zabezpieczone w mojej szafce.
Jak mogę uzyskać do nich zamek? Nie może to być klucz wspólny.
"

Pytanie bez powodu może wywołać pewne pytania.
Proszenie o zamknięcie leków jest zupełnie inne ... zawsze jest dopuszczalne .

Część „To nie może być klucz wspólny” znajduje się tylko tutaj, więc pamiętaj, że w niektórych miejscach faktycznie otrzymujesz zestaw szuflad z wbudowanym zamkiem, ale ktoś w firmie będzie miał kopięklucz.Jest to powszechna praktyka, gdy pracownik opuści firmę i zostawi szufladę zamkniętą lub zgubi kopię klucza.
Mamy szafki zamykane na klucz, ale jest tylko około pół tuzina różnych półfabrykatów kluczy (nie jestem pewien, czy jest to zgodne z projektem, czy też zamki są po prostu słabej jakości z luźnymi tolerancjami), więc istnieje duża szansa, że Twój klucz zostanie podzielony przez wiele osób.
@Mefitico: Istnieje duża różnica między przypadkowym współpracownikiem, który może mieć podobny klucz, a kierownikiem biura ma zapasowy klucz.W przypadku problemu, w drugim przypadku należy zadać pytanie tylko jednej osobie.
@MatthieuM.: Owszem, ale zazwyczaj kopia jest przekazywana osobie odpowiedzialnej za infrastrukturę, a nie kierownikowi biura.
#2
+24
Kilisi
2019-02-06 19:27:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zwykle po prostu zakładam sobie zamek bez proszenia, nigdy nie kazano mi go zdejmować. To mój sprzęt, moje klucze. Jeśli nie można założyć zamka, nie przechowuję kosztowności w moim biurku, jeśli muszę mieć je w pracy, będę je mieć w torbie, którą trzymam ze sobą.

Nigdy nie powinieneś polegać na kogokolwiek innego, aby chronić Twoją cenną własność. Niektóre firmy w rzeczywistości zabraniają pracownikom trzymania osobistych wartościowych przedmiotów w pracy i wyraźnie informują ich, że są odpowiedzialni za swój majątek.

Wydaje się, że najlepsza odpowiedź.Ile kosztują zamki, 3 dolary?Nie ma powodu, aby próbować przekonać swoją firmę do zapłacenia za to.Najgorsze, co się stanie, to poproszenie cię o zdjęcie blokady.Nie ma sprawy.
Mam szafkę biurową, ale nie ma łatwego sposobu na dodanie własnego zamka, chyba że chcę owinąć wokół niej jakąś zamykaną opaską.Czy Twoja szafka ma blokady, czy dodałeś mechanizm blokujący?
@Johnny Jestem inżynierem, więc dość często miejsca, w których pracowałem, nie dbają o to, czy dostosowujesz swoje miejsce pracy (a może tak ... nie pytam), czasami po prostu przykręciłem zapięcie na kłódkę,innym razem miał jakieś urządzenie.Jeśli nie ma opcji, przechowuję swoje rzeczy w zamykanej torbie lub teczce.
@only_pro tylko pamiętaj, aby * nie oszczędzać niesprawiedliwie na zamkach *.Rzeczywiście są tanie, ale najtańsze potrafią być całkiem gówniane.Kupiłem jeden i możesz go dosłownie otworzyć za pomocą dowolnego klucza.Poza tym wszystko, co jest dość wąskie, można wsunąć w dziurkę od klucza, na przykład śrubokręt.Prawdopodobnie nawet twój paznokieć.Poważnie, tak długo, jak próbowałeś przekręcić mechanizm dziurki od klucza, odblokował się.Nie * potrzebowałeś * klucza, aby nawet pasował - ten sam klucz do zamka, odwrócony do góry nogami, a włożenie tylko jego czubka może również go odblokować.Więc wypróbuj zamek, zanim go kupisz!
#3
+17
520 says Reinstate Monica
2019-02-06 22:02:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chcesz to uzasadnić, najłatwiejszą sprzedażą jest bezpieczeństwo informacji.

Prawdopodobnie masz do czynienia z informacjami wrażliwymi dla firmy i być może będziesz musiał zajmować się tymi informacjami w formie papierowej od czasu do czasu do czasu. Dlatego wymagany jest zamek w szafie, ponieważ masz obowiązek chronić te informacje i upewnić się, że tylko odpowiednie osoby mogą uzyskać dostęp do tych dokumentów, co pociąga za sobą konsekwencje braku możliwości wypełnienia tych obowiązków, które zwykle wahają się od tragiczne do zakończenia biznesu.

To jest coś, co Twoi przełożeni powinni być w stanie łatwo zrozumieć i przygotować jakieś przepisy.

Jednak w przypadku lekarstw na receptę łatwiej będzie po prostu skorzystać z zamykanej na kłódkę torby i zamka podróżnego. W ten sposób zawsze masz go przy sobie i powinien być bezpieczny. Oczywiście, sama torba może zostać skradziona, ale zabranie całej torby jest bardzo oczywiste i oczywiście złośliwe. To może być tylko drobną przeszkodą dla poważnego złodzieja, ale jeśli Twoja firma ma CCTV, nie będzie to coś, co złodziej może przed tym ukryć, po prostu pochylając swoje ciało. Nie warto za kilka tabletek na receptę.

#4
+2
Thomas Owens
2019-02-06 17:44:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie sądzę, aby proszenie o zamek było nierozsądne. Zarówno u mojego obecnego, jak i poprzedniego pracodawcy, pracownicy otrzymali zamki do swoich szafek i szuflad na dokumenty, a zespół zarządzający obiektami miał kopie lub klucze główne na wypadek konieczności uzyskania dostępu do nich podczas nieobecności pracownika.

Jednak jeśli nie ma zamka, myślę, że będziesz chciał wymyślić uzasadnienie biznesowe. Zapewnienie bezpieczeństwa osobistych rzeczy nie jest obowiązkiem Twojej firmy. Spodziewałbym się, że każą ci zostawić je w domu. Prawidłowe obawy to zabezpieczenie firmowego laptopa, jeśli nie możesz go zabrać do domu, lub prawnie zastrzeżonych dokumentów poza godzinami pracy. Ale jeśli istnieją już mechanizmy, które je zabezpieczają, zapewnienie dodatkowych blokad może nie być uzasadnionym kosztem biznesowym.

#5
+2
mhoran_psprep
2019-02-06 17:50:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz poprosić o miejsce na zamknięcie rzeczy osobistych, gdy miejsce na biurku nie jest nadzorowane. Może to obejmować przedmioty, z którymi musisz dojeżdżać, a także pory dnia, których potrzebujesz.

Możesz również poprosić o sposób zabezpieczenia przedmiotów należących do firmy, ale mogą zdecydować, że poziom bezpieczeństwo, które zapewniają, jest adekwatne do ryzyka związanego z ich przedmiotami.

Problem może wystąpić, gdy poprosisz o miejsce na zamknięcie swoich rzeczy, gdy nie jest to potrzebne do pracy lub dojazdów, albo co nosiłby zwykły człowiek. Przedmioty, które próbujesz sprzedać, należą do tej kategorii.

Wielu pracodawców powiedziałoby, że jesteś odpowiedzialny za zabezpieczenie swoich przedmiotów, a nie są odpowiedzialni za przedmioty pozostawione bez opieki - nawet jeśli są zamknięte gabinet.

Możesz zapewnić własny zamek, ale to nie zmienia ich szafki w Twoją własność. Mogą złamać twój zamek, jeśli mają biznesową potrzebę dostania się do szafki, a nie ma cię w pobliżu, aby ją odblokować.

#6
+1
rath
2019-02-06 17:43:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W tym przypadku nie musisz się nawet usprawiedliwiać. Uważam, że zamykana szuflada to standardowe wyposażenie biura. Jest to równoważone faktem, że szuflady biurowe są zwykle łatwe do włamania, ale to już inna sprawa.

Tak, możesz poprosić o zamykanie szuflad. Jeśli zapytasz dlaczego (mało prawdopodobne), po prostu powiedz, że czujesz się pewniej opuszczając własność firmy i rzeczy osobiste podczas nieobecności - dokładnie to, co powiedziałeś tutaj. Nie wspominaj jednak o kupowaniu i sprzedawaniu, ponieważ może to wyglądać tak, jakbyś prowadził inną działalność w czasie pracy.

#7
+1
Omegacron
2019-02-07 04:45:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ogólnie rzecz biorąc, nie chcesz przynosić osobistych spraw do dyskusji, chociaż leki na receptę są prawdopodobnie wyjątkiem od tej reguły. Jeśli to możliwe, zawsze traktuj o bezpieczeństwie FIRMY, a nie swojej osoby. Zwykle uzyskasz znacznie lepszą odpowiedź od kierownictwa, gdy próbujesz chronić aktywa firmy, a nie własne.

Biorąc pod uwagę twoją rolę w IT, powinna to być łatwa sprzedaż, ponieważ zazwyczaj masz dostęp do drogiego sprzętu i oprogramowania, które należy zabezpieczyć. Bądź przygotowany na podkreślenie faktów, że:

  • dostęp do tych elementów powinien być ograniczony do jak najmniejszej liczby osób
  • dostęp do tych elementów powinien pozostać przy biurku dla ułatwienia użyj

Jeśli nie możesz podać drugiego argumentu, możliwe, że kierownictwo zamiast tego zasugeruje zamkniętą szafkę w innym miejscu. Jeśli tak, TO byłby dobry moment na omówienie leku, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Uwaga: Pamiętaj, że ktoś inny, zwykle w zaplecze lub kierownictwo powinno mieć dostęp do biurka. Ponadto tanie zamki w biurkach szuflady & są dość łatwe do usunięcia za pomocą odpowiednich narzędzi, więc nie jest to prawdziwa gwarancja bezpieczeństwa dla niczego drogiego.

#8
  0
user44108
2019-02-06 17:42:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Porozmawiaj o tym ze swoim przełożonym.

Jeśli jednak przedmioty są Twoją własnością osobistą, wydaje się prawdopodobne, że Twoja firma nie będzie chciała płacić za ochronę Twojego sprzętu.

Możesz rozważyć opcje zakupu własnej szafki do przechowywania lub po prostu pozostawienia tych przedmiotów w samochodzie (jeśli jedziesz do pracy).

Czy myślisz, że w tym przypadku mogę poprosić o założenie sobie blokady?
To zależy od posiadanej szafki.Jeśli założenie zamka wiąże się z jakimś uszkodzeniem szafki, niszczycie własność firmy.
#9
-1
Solar Mike
2019-02-06 18:49:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sam fakt, że trzymasz w szufladach leki na receptę, wystarcza, aby zapobiec (cóż, utrudnić) każdemu do nich dostęp.

Czasami z wielu powodów ludzie mają przyprowadzanie dzieci do pracy tylko na 5 minut i zapobieganie im dostania się do twoich leków jest dobrą praktyką.

#10
-1
mongo
2019-02-06 21:51:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sytuacja może wyglądać inaczej w różnych krajach, regionach itp., ale normą, na którą byłem narażony, jest to, że każdy pracownik ma miejsce, w którym może zabezpieczyć swoje rzeczy osobiste.

Ilu pracowników nosi torebkę, telefon, lunch, przekąskę lub coś, czego nie będą nosić przy sobie przez 100% dnia? Pracownicy potrzebują bezpiecznego miejsca do przechowywania rzeczy. W miejscu pracy zawsze istnieją zagrożenia dla bezpieczeństwa osobistego.

Tam, gdzie pracuję, przedmioty takie jak telefony komórkowe, pendrive'y, inteligentne zegarki i aparaty fotograficzne nie są wpuszczane do bezpiecznego obiektu, więc szafki są instalowane poza głównym wejścia dla pracowników i gości.

Mimo to trzymanie w miejscu pracy przedmiotów związanych z hobby lub innymi pracami nie jest dobrym pomysłem. Jest to czynność, której powinieneś unikać.

Sugeruję, abyś porozmawiał ze swoim przełożonym, a jeśli to się nie powiedzie, działem HR i uświadom im Twoją postrzeganą potrzebę zatrzymania rzeczy osobistych, w tym leków. potrzebne w pracy, bezpieczne. Poproś, aby przygotowali dla Ciebie zakwaterowanie, aby zaspokoić tę potrzebę, jeśli nie mogą zapewnić bardziej ogólnego rozwiązania dla pracowników.

Wydaje się, że nie daje to praktycznej odpowiedzi na pytanie, jak podejść do pytania o tak bezpieczne miejsce przechowywania.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...