Pytanie:
Jak zachowywać się z kobietami w mojej firmie, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet?
MarkWuji
2016-03-08 14:37:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dziś obudziłam się i przypomniałam sobie, że dziś jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Nie jestem osobą, która lubi witać i składać życzenia wszystkim, i często jestem trochę zawstydzona, kiedy muszę to robić „na siłę” ( na zjazdach rodzinnych itp.)

Więc dzisiaj byłam naprawdę niezdecydowana, co robić, czy muszę powiedzieć „Dzień dobrych kobiet”, czy nie (tutaj jest to normalne i dużo ludzi na ulicach sprzedawaliśmy tradycyjne włoskie kwiaty, aby wyrazić sentyment).

Naprawdę nie wiem, jak to działa w innych krajach, ale kiedy przyjechałem do mojej firmy, próbowałem to zrobić; i otrzymałem trochę ... zawstydzonych odpowiedzi.

Mam w firmie inne kobiety i nie bardzo wiem, co robić. Poza tym jestem gejem, więc nie mam żadnych ukrytych planów (nawet jeśli oni nie znają mojej orientacji seksualnej).

Ponieważ dzieje się to po raz pierwszy w środowisku zawodowym, jestem zdezorientowany jak postępować z kobietami, których jeszcze nie poznałam (zazwyczaj jako współpracownicy witamy się jak duża rodzina).

Wiem, że to może być głupie pytanie, ale ze względu na moją orientację i moje pierwsze zatrudnienie i mój stosunek do uroczystości, nie jest to dla mnie głupie pytanie!

Myślę, że większość kobiet doceniłaby ten sentyment, nawet jeśli byłby trochę niezręczny. Jednak najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest traktowanie kobiet - i wszystkich innych - każdego dnia z szacunkiem. To najwspanialszy prezent, jaki możesz dać _ wszystkim_ z nas :)
@MarkWuji Przykro mi, że ludzie porwali twoje całkowicie rozsądne pytanie, aby dyskutować o innych sprawach. My, moderatorzy, staramy się być na bieżąco z takimi rzeczami, ale jest to duża, aktywna witryna, więc czasami coś nam brakuje. Ludzie, proszę nadal zgłaszać rzeczy, które wypadają z torów.
Pamiętaj, że w niektórych kulturach kobiety same czują się nieswojo z IWD, ponieważ podkreśla on różnice między mężczyznami i kobietami.Jeśli chcesz walczyć z faktem (smutnym), że kobieta zarabia 78 centów za każdego dolara zarobionego przez mężczyznę, zacznij zachowywać się tak, jakby dzień IWD był jak każdy inny, a twoim współpracownikom należy się to samo (nie więcej, oczywiście nie mniej) szacunku niż współpracownicy płci męskiej
Międzynarodowy Dzień Kobiet to o wiele ważniejsza sprawa w Europie niż w Stanach Zjednoczonych i istnieje wiele norm krajowych dotyczących sposobu jego obchodzenia - zastanów się, czy nie odpowiadać, jeśli nie znasz ich, a zwłaszcza włoskiej praktyki.
@mxyzplk W porządku.FWIW, Wielka Brytania jest w Europie i prawie całkowicie ignorujemy ten dzień.Europa to kontynent, a nie kraj;jest to wielkie stare miejsce z wieloma bardzo różnymi krajami i kulturami.Z pewnością masz rację, sugerując (modyfikując), że najbardziej wartościowa byłaby odpowiedź specyficzna dla Włoch.
Siedem odpowiedzi:
#1
+43
Philipp
2016-03-08 17:44:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Międzynarodowy Dzień Kobiet to przede wszystkim uświadamianie obszarów, w których nie osiągnęliśmy jeszcze prawdziwej równości płci. Oznacza to, że możesz wykorzystać ten dzień jako okazję do samodzielnego sprawdzenia:

  • Jak duża jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn w Twojej organizacji?
  • Jaki jest stosunek mężczyzn do kobiet w Twojej organizacji i jak wygląda na każdym poziomie zarządzania? Na przykład, jeśli masz ogólną mieszankę 40/60, ale 30/70 na niższym szczeblu kierowniczym, 10/90 na średnim kierownictwie i 0/100 na wyższym kierownictwie, to mówi coś o Twojej organizacji.
  • Czy są jakieś zadania w Twojej organizacji, które są wykonywane głównie przez mężczyzn lub kobiety? Jak można wytłumaczyć tę segregację? Czy te zadania są inaczej oceniane w Twojej organizacji? Czy ta ocena jest uzasadniona?
  • Czy istnieją jakieś regulacje firmowe, które potajemnie dyskryminują (nawet nie mówiąc o tym)? Pamiętaj, że traktowanie wszystkich tak samo nie zawsze prowadzi do prawdziwej równości.
  • Co robi Twoja organizacja, aby zapewnić równowagę między pracą a rodziną?
  • W jaki sposób marketing Twojej organizacji przedstawia mężczyzn i jak czy przedstawia kobiety?

Jeśli zauważysz, że Twoja organizacja mogłaby radzić sobie lepiej w każdym z tych aspektów, możesz skorzystać z okazji, aby zadać takie pytania w rozmowach z kolegami i przełożonymi.

Lubię to pytanie ze względu na Twoją odpowiedź.Doskonałe informacje dookoła!
#2
+36
kirsty
2016-03-08 16:44:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powiedziałbym, że powinieneś zachowywać się tak, jak co drugi dzień. Być może, jeśli firma, dla której pracujesz, organizuje wydarzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet i możesz wziąć udział w „okazaniu wsparcia” na dany dzień (jeśli chcesz), ale poza tym nie uważam, że jest to konieczne, abyś cokolwiek robiła specjalne!

Oczywiście, gdybyś rozważył zmianę swojego zachowania tego dnia, może powinieneś zmieniać to również co drugi dzień.
#3
+32
rosysnake
2016-03-08 19:36:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że mogłeś otrzymać odpowiedzi, które postrzegałeś jako „zawstydzone” ze względu na twoje ogólne nastawienie.

Ja też jestem Włochem, więc zdaję sobie sprawę, że zwykle są pozdrowienia, a niektórzy współpracownicy również kup mimozy dla kobiet w biurze. Z drugiej strony nie spodziewam się, że ludzie będą to robić, tak naprawdę zależy to od ich osobowości.

Jeśli nie jesteś osobą, która zwykle angażuje się w tego typu rzeczy, prawdopodobnie byłbym zaskoczony życzę miłego dnia kobiet i dlatego moja postawa może wydawać się zawstydzona.

Myślę też, że jest mało prawdopodobne, aby fakt, że jesteś gejem, ma jakiekolwiek znaczenie w tej sytuacji. Po prostu rób to, co pasuje do twojej osobowości, według mnie nie będziesz w żaden sposób niegrzeczny.

#4
+21
Lightness Races in Orbit
2016-03-08 22:42:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że problem polega na tym, że Międzynarodowy Dzień Kobiet nie jest świętem ani świętem w tradycyjnym sensie. To nie jest Boże Narodzenie, Wielkanoc, Chanuka ani Święto Świateł. To nie jest impreza. To nazwa nadana fragmentowi czasu przeznaczonemu na podnoszenie świadomości, na przykład Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Rok Ziemniaka. To nie jest coś, czego gratulujesz ludziom.

Zatem reakcje, które zauważyłeś, mogą być połączeniem zamieszania ( „dlaczego on coś z tego robi? To dziwne” ) i prawdopodobnie nieporozumienie ( „czy on jest palantem? czy jest sarkastyczny?” ).

Najlepszą rzeczą do zrobienia w takie dni jest omówienie ale nie świętuj w takim sensie, jak próbowałeś. Innymi słowy, możesz to po prostu zignorować i postępować tak, jak zwykle.

Możliwe, że ludzie sprzedający kwiaty na ulicy jeszcze bardziej zmyliły zamieszanie. To albo przejaw podnoszącego świadomość aspektu dnia, albo zwykła komercyjna kapitalizacja! Nie jestem Włochem, więc nie mogę powiedzieć na pewno, ale twój raport z pracy wydaje się to potwierdzać.

I ostatecznie nie rozumiem, jak twoja orientacja seksualna lub płeć robi różnicę w tym przypadku.

Tutaj tego dnia zwyczajowo przynosi się kwiaty kobietom :) Miło wiedzieć, że nie wszędzie jest tak samo! (Mam na myśli kulturowo: D)
@MarkWuji: Więc dlaczego kobiety w Twojej firmie są z tego powodu niezręczne? o.O Jestem zdezorientowany. Albo to jest normalne, albo nie.
+1 przez `I ostatecznie nie widzę, jak twoja orientacja seksualna lub płeć mają znaczenie w tym przypadku`. @MarkWuji, W moim kraju, Kolumbii, zwykle również rozdaje się kwiaty, czekoladki, _ wszelkiego rodzaju prezenty_ na podobne uroczystości, ale to nie oznacza „obowiązkowego”. Obchodzi również „Międzynarodowy Dzień Mężczyzn”, ale nie oznacza to również, że musimy otrzymywać prezenty.
Powiedziałem już, dlaczego moja orientacja seksualna gra w tym przypadku
#5
+9
GracefulCode
2016-03-09 00:07:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem inżynierem oprogramowania i członek zespołu wysłał mi miły czat, mówiąc: „Przy okazji, szczęśliwego Międzynarodowego Dnia Kobiet just” po prostu włączyłem się do rozmowy. Podziękowałem mu i ruszyłem dalej. Myślałem, że to było naprawdę miłe. Absolutnie nie jest niezręczne. Myślę, że gdybyś poruszył temat w bardziej stonowany sposób, kobiety nie zareagowałyby niepokojem ani zażenowaniem. Zazwyczaj to nie to, co mówisz, ale sposób, w jaki to mówisz, robi różnicę.

#6
+6
Jay
2016-03-08 20:27:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Może we Włoszech jest inaczej, ale tutaj, w USA, Międzynarodowy Dzień Kobiet nie jest świętem, na którym większość ludzi - mężczyzn i kobiet - bardzo się troszczy.

Dość często życzy się ludziom „Wesołych Świąt”. To chyba jedyne święto, które ludzie rutynowo obchodzą. Nikt nie mówi „Happy Memorial Day” lub „Happy National Chocolate Donut Day”. Lub „Szczęśliwego Międzynarodowego Dnia Kobiet”. Gdyby ktoś to zrobił, byłoby to naprawdę dziwne. Ludzie prawdopodobnie pomyślą, że żartujesz z tego. Spodziewałbym się niezręcznych odpowiedzi: ludzie nie byliby pewni, czy mówisz poważnie, w takim przypadku wydawałoby się to niewłaściwe, czy też żartujesz sobie z pomysłu na takie wakacje.

Jak Mówię, może we Włoszech jest inaczej. Może ludzie rutynowo życzą sobie „Szczęśliwego Dnia Pracy” lub „Szczęśliwego Dnia Republiki”.

Cóż, słyszałem w supermarketach, jak ludzie mówili „najlepsze życzenia” i pozdrawiali tak czy inaczej, w mojej rodzinie byłoby to koniecznością, gdybym tam był, ale dzisiaj nie robiłam tego na przykład moja mama i siostry. mogę to zostawić ”i„ zrób to ”, ale czuję, że moje zamieszanie i tak jest dobrze rozproszone ...
Być może powinienem był dodać, że to, co jest właściwe w przypadku rodziny i bliskich przyjaciół, niekoniecznie jest właściwe w przypadku współpracowników. Powiem „Szczęśliwego Dnia Matki” mojej matce i żonie, ale nie sądzę, żebym kiedykolwiek powiedział to współpracowniczce, nawet gdybym wiedział, że jest matką.
#7
+4
user44634
2016-03-08 19:01:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To nie jest tak naprawdę kwestia miejsca pracy, ale ogólnie etykiety.

Są tylko niektóre dni, w których należy pogratulować ludziom i / lub uznać dzień w ten szczególny sposób, a to nie jest jednym z nich. Co więcej, słuszność takiego postępowania może zależeć od relacji z osobą.

To zależy od kultury. W niektórych krajach (np. We Włoszech) tradycyjnie daje się kwiaty mimozy siostrom, żonom i matkom z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Ameryka nie jest jednym z tych krajów.

Przykłady, kiedy możesz:

  • Urodziny: Wszystkiego najlepszego.
  • Boże Narodzenie: Wesołych Świąt / Wesołych Świąt / Życzenia pór roku.
  • Dzień Matki: Jeśli to Twoja własna mama lub babcia, nie ma problemu, ale współpracownicy, których nie znasz, są poza zasięgiem.

Porada dotycząca miejsca pracy: Jeśli nie jesteś pewien, czy jest to właściwe, poczekaj, aż usłyszysz, jak robią to inne osoby. Jeśli nadal nie jesteś pewien, zapytaj współpracownika.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...