Pytanie:
Czy można poprosić o referencje wkrótce po spotkaniu z przełożonym?
LanceLafontaine
2012-04-11 01:31:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

O której godzinie jest „za wcześnie”, aby poprosić przełożonego o referencje? Moja lista referencyjna wygląda raczej nijakie, a referencja służyłaby do odbycia stażu w innej dziedzinie kariery. Kiedy najlepiej prosić o referencje?

Nie rozumiem. Właśnie rozpocząłeś pracę i spotkałeś swojego przełożonego, a teraz szukasz stażu w innej dziedzinie kariery?
@ThomasOwens, dokładnie.
Dwa odpowiedzi:
#1
+15
IDrinkandIKnowThings
2012-04-11 01:38:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chcesz opuścić swoje stanowisko, pytasz o list polecający. Jeśli masz wsparcie swojego przełożonego w tym posunięciu, każda chwila powinna być w porządku. Jednak jeśli dopiero zaczynasz pracę, prośba o referencje od razu nie jest arogancją.

Najlepszą rzeczą do zrobienia jest pielęgnowanie profesjonalnych relacji z bezpośrednim przełożonym. W ten sposób możesz uzyskać ich pomoc w rozwoju swojej kariery. Jeśli zrobisz to w odpowiednim momencie, prawdopodobnie będziesz miał ich wsparcie. Pomoże to również zmienić neutralne odniesienie w bardziej pozytywne odniesienie, które będzie ci służyć znacznie lepiej.

+1 - poproszenie o list referencyjny (lub pytanie, czy możesz podać kogoś jako referencję do wywołania) jest zwykle początkiem końca stosunku pracy. Gdybyś poprosił mnie o referencje, a właśnie poznaliśmy / nie mamy wcześniejszego związku, obraziłbym się ...
#2
+10
Scott C Wilson
2012-04-11 01:45:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie, nie jest w porządku. Musisz mieć historię spełniania oczekiwań tej osoby, zanim poprosisz (a ona poda ci) referencję, którą warto mieć. Wyobraź sobie, jak bardzo byś się wstydził, gdyby powiedzieli: „Cóż, Lance naprawdę nie pracował dla mnie tak długo, więc nie wiem, jak mocno mogę go polecić”.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...