Pytanie:
Jak kierować zespołami, aby zamienić krytykę we współpracę
Lucas Kauffman
2012-04-11 02:18:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jako wyznaczony lider, który zyskał szacunek tych, którym przewodzę - oto problem, z którym miałem wcześniej. Kiedy praca nad projektem jest tam, gdzie są inni potencjalni liderzy z mocnymi opiniami, mam problem z tym, że inni kwestionują mój autorytet jako lidera, krytycznie podchodząc do rozwiązań bez oferowania lepszych alternatyw.

Jak to wykoleić negatywne, krytyczne zachowanie prowadzące do bardziej współpracującego zespołu skoncentrowanego na rozwiązaniach?

Podoba mi się to pytanie, ale widzę rozłączenie z tytułem. ** „Jak wymusić przywództwo” ** przekazuje przesłanie o maniakach kontroli, co pokazuje, że treść twojego pytania jest przeciwieństwem twojego zamiaru.
Trzy odpowiedzi:
#1
+10
Nicole
2012-04-11 02:36:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niektórzy z najlepszych ekspertów ds. przywództwa twierdzą, że przywództwo nie dotyczy władzy, ale usługi .

Nie mogę odpowiedzieć bezpośrednio, ponieważ Czuję, że założenie jest błędne. Nie mam powodu, by sądzić, że ich zachowanie powinno być niepożądane. Może po prostu próbują pomóc, choć niewłaściwie? Może rozwiązanie jest złe?

Oto kilka wskazówek:

  • Jeśli problem polega na tym, że dyskusje zespołowe na temat podejmowanych decyzji są bezproduktywne z powodu krytyki, zacznij zadawać pytania.

  • Jim Collins, autor książek Great by Choice i Good to Great, radzi zwiększyć stosunek liczby pytań do odpowiedzi; Spróbuj zadawać pytania dwa razy częściej niż twierdzenia. Jakie są fakty? Dlaczego doszliśmy do wniosku, że ta decyzja jest najlepsza? To pomoże Tobie i Twojemu zespołowi zrozumieć decyzje.

  • Jeśli jesteś dobrym liderem, posiadanie innych „typów liderów” powinno być korzystne , żaden problem. Może to tylko zrzęda i grzecznie to mówisz. Jednak tak jest, powinieneś być pewien, że prawidłowo diagnozujesz problem.

  • Przywództwo polega na posiadaniu władzy, ale rzadko jej używaniu. Nie musisz ich umieszczać na swoim miejscu. To Twój zespół - powinieneś dowiedzieć się, jak je zbudować.

#2
+9
jefflunt
2012-04-11 02:34:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie chodzi o przywództwo. Chodzi bardziej o to, jak zespoły mogą najlepiej współpracować. Kiedy prowadzę projekty, w których tak się dzieje, proszę o alternatywy i zachęcam do debaty, przypominając ludziom o praktycznych ograniczeniach (np. Nie możemy debatować wiecznie - musimy coś dostarczyć w pewnym momencie). Jako lider musisz podjąć ostateczną decyzję, ale nie zrażać ludzi ani ich poniżać.

Myślę, że kolejną, naprawdę krytyczną rzeczą, o której ludzie często zapominają, jest kontynuacja po podjęciu decyzji. Ktoś mógł mieć świetny pomysł, który nie został wdrożony lub pomysł, który być może nie był tak dobry i nigdy nie był brany pod uwagę - oba są absolutnie w porządku. Jeśli porozmawiasz z osobami, które włożyły najwięcej energii w debatę (niezależnie od tego, czy ich pomysły były przestrzegane), przekonasz się, że generalnie najbardziej zależy im na próbie rozwiązania problemów. Jeśli będziesz zapraszać tych ludzi z powrotem (nawet jeśli ich pomysły nie są najlepsze), uzyskasz znacznie bardziej zróżnicowany punkt widzenia na nowe problemy w przyszłości, co jest o wiele bardziej wartościowe dla kreatywnego myślenia w organizacji niż wybierając pomysły „wygrywające” i „przegrywające”.

Możesz się zastanawiać: „A co z ludźmi, którzy wkładają niewiele energii w ten proces lub nie wkładają jej wcale?”. O to też bym się nie martwił. Tylko upewnij się, że wiedzą, że mogą zabrać głos i zrobią to, kiedy chcą i muszą.

+1 za to, że nie chodzi o przywództwo. Chodzi o to, aby załatwić sprawy, sprawić, by przywództwo miało poczucie, że próbujesz wziąć zasługę za ich zdolność do współpracy. Jesteście * wszyscy * zespołem.
#3
+3
user38
2012-04-11 02:35:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To jest trudne.

Kiedyś byłem kierownikiem projektu opracowując produkt. Mieliśmy trudności z przyjęciem nowego członka personelu, który zaakceptował fakt, że ostatecznie to ja byłem odpowiedzialny za decyzje dotyczące produktu.

Uważam, że jest to odpowiedni scenariusz - musiałem zapewnić kierownictwo, aby zapobiec projekt przed upadkiem, ale musiałem też skupić się na jego umiejętnościach technicznych. Pracownik, o którym mowa, był bardzo utalentowany, ale niestety jego działania zakłócały pracę zespołu.

Oto, czego próbowaliśmy. Niestety, nie wszystkie z nich mogą być dla Ciebie istotne:

  • Ustalenie przeglądu / pełnego wzorca. Wcześniej pozwalaliśmy temu pracownikowi powiadamiać nas, kiedy zadania zostały wykonane i jak spełniają wymagania - jednak subtelnie zmieniliśmy nasze podejście do tego pracownika, prosząc go, aby dał nam znać, kiedy skończył, a następnie omawialiśmy, gdzie jesteśmy o godz. i czy wyniki spełniły nasze cele.
  • W związku z tym zapewniliśmy pracownikowi możliwość uczestniczenia w spotkaniach kierowniczych i zrozumienia naszych wymagań.
  • Mieliśmy również spotkanie z pracownikiem, aby wyjaśnić, że ich talent był pozytywny, ale potrzeby biznesowe były najważniejsze. Ustaliliśmy również, że powyższe spotkania będą odbywać się na tym czacie, aby upewnić się, że pracownicy czują, że nadal widzą i mogą skomentować szerszy obraz.
  • Podnieśliśmy naszą pozytywną opinię.

Krótko mówiąc, postanowiliśmy ustanowić nieco bardziej rygorystyczny / formalny łańcuch zarządzania niż wcześniej. Po części była to samoobrona; pracownik zmieniał rzeczy wbrew naszym instrukcjom, ponieważ uważał, że wykonałem niewłaściwy telefon i musieliśmy się upewnić, że je sprawdziliśmy. Z drugiej strony staraliśmy się jednak pogłębiać wrażenie, że pracownik ma wpływ na podejmowanie decyzji, a przynajmniej rozumie, dlaczego decyzje są podejmowane w określony sposób. Staraliśmy się również pozytywnie reagować na dobrze wykonaną pracę, aby pokazać, że jako cała hierarchia byliśmy dobrze świadomi umiejętności pracowników.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...