Pytanie:
Jak mam zwrócić się do szefa w sprawie podwyżki / awansu?
chrisjlee
2012-04-11 04:31:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak najlepiej zwrócić się do przełożonego i poprosić o podwyżkę lub awans?

Jako twórca stron internetowych nie jest łatwo określić ilościowo standardy wydajności dla dowolnego rodzaju wskaźników.

Proponuję podzielić to pytanie. Mam dla ciebie kilka rad, ale odpowiedź jest inna w przypadku podwyżki i awansu.
Pamiętam, jak jakiś czas temu pisałem [odpowiedź] (http://workplace.stackexchange.com/a/1832/316) na tego rodzaju pytanie, którym możesz być zainteresowany. Nie zamierzam głosować na to jako duplikat, ponieważ szczegóły pytania i udzielone tam odpowiedzi różnią się od twojej sytuacji.
powiązane: [Jak mam właściwie podejść do szefa, jeśli czuję się niedopłacany?] (http://workplace.stackexchange.com/questions/1025/how-should-i-properly-approach-my-boss-if-im -czucie-niedopłacony)
Dwa odpowiedzi:
#1
+12
bretterer
2012-04-11 04:56:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przede wszystkim bądź ze sobą szczery. Powiedziałbym, że oceniaj siebie i określ swoją wartość w firmie. Jeśli czujesz, że potrzebujesz podwyżki, bądź uczciwy wobec swojego pracodawcy. Wyjaśnij im, czego szukasz (podwyżka lub awans), a nie spodziewałbym się odpowiedzi od razu. Po prostu upuść robaka do ucha i jeśli poproszą o przemyślenie tego przez tydzień lub dwa, pozwól im. Jeśli ten czas minie, a nadal nic od nich nie usłyszysz, umów się z nimi na spotkanie i przywołaj je ponownie. Wejdź na spotkanie, wiedząc, co chcesz dostać i na co chcesz teraz pójść.

#2
+7
weronika
2012-04-11 08:10:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedną z rzeczy, która może być przekonująca, byłoby utworzenie listy nowych umiejętności, które zdobyłeś od czasu zatrudnienia (lub od ostatniego podniesienia / awansu). Powinienem ułatwić szefowi rozważenie możliwości podwyższenia lub awansu, gdy jest to przedstawione jako „Zacząłeś płacić X $ za kogoś, kto mógłby zrobić A, B i C, ale teraz faktycznie masz kogoś, kto może zrobić A, B , C, D i E. ”

Lista konkretnych osiągnięć, jeśli są powyżej średniej w porównaniu z Twoimi współpracownikami, z pewnością również by pomogła. Pomyślałbym o tym trochę jak o przygotowywaniu CV.

Nie sądzę, umiejętności są czymś, czego się oczekuje. Jego prawdziwą wartością jest jego praca i jej jakość. Niewykorzystane umiejętności nie są ważne.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...