Pytanie:
Poproszenie klienta o list polecający
MPelletier
2012-04-11 02:19:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem programistą pracującym w firmie, która ma kilku klientów.

Częścią mojej pracy jest utrzymywanie kontaktu z klientami i upewnianie się, że oprogramowanie, które dla nich tworzę, spełnia ich potrzeby. Ponadto jestem osobą, z którą często rozmawiam o dokumentacji, problemach, dyskusjach technicznych, przyszłym rozwoju itp.

Przez lata naturalnie rozwinęłam coś więcej niż oprogramowanie: reputację wśród ludzi (niektórzy poza domem), które mogę określić jako profesjonalne i przyjazne. Często są to kierownicy projektów lub kierownictwo średniego szczebla.

Jeśli rzucę obecną pracę, czy etycznie mogę poprosić tych klientów o listy polecające?

Dwa odpowiedzi:
#1
+20
Scott C Wilson
2012-04-11 02:22:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Absolutnie tak. Jako kierownik ds. Rekrutacji byłbym pod wielkim wrażeniem.

Pokazuje inicjatywę i wiarę w siebie. Większość ludzi po prostu wymienia swoich dawnych szefów lub współpracowników. Oznacza to, że naprawdę łączyłeś się z klientami i pomogłeś zaspokoić ich potrzeby, i wywarłeś na nich wrażenie na tyle, że zapamiętali Cię wśród armii dronów i zegarmistrzów, z którymi prawdopodobnie mieli do czynienia.

A niech mnie. Nigdy nie spodziewałem się tak jasnej odpowiedzi! Czy pytanie, dlaczego miałoby to na tobie wrażenie, to zbyt wiele?
Wykazuje inicjatywę i pewność siebie. Większość ludzi po prostu wymienia swoich dawnych szefów lub współpracowników. Oznacza to, że naprawdę łączyłeś się z klientami i pomogłeś zaspokoić ich potrzeby, i * wywarł na nich wrażenie * na tyle, że zapamiętali cię wśród armii dronów i zegarmistrzów, z którymi prawdopodobnie mieli do czynienia.
#2
+5
jefflunt
2012-04-11 02:27:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zdecydowanie ok.

Jeszcze lepiej, co wydaje się być obecnie coraz bardziej powszechne, byłoby poproszenie o rekomendację na profilu LinkedIn, który jest widoczny również dla wszystkich przyszłych pracodawców. Nie jest też złym pomysłem poproszenie o takie rekomendacje przed odejściem z pracy, zwłaszcza jeśli wykonałeś znakomitą pracę nad konkretnym, krytycznym projektem i możesz, ale nie musi, mieć okazję ponownie pracować dla tego klienta w przyszłość.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...