Pytanie:
Jak się zachować, gdy współpracownik przyprowadza niemowlę do biura?
bobby
2014-05-29 14:09:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kilkakrotnie zdarzyło się, że w kilku biurach ktoś przynosi swoje dziecko do pracy. To społeczna sprawa, w której kierownik chce, aby ludzie widzieli jego dziecko i przedstawiali jego żonę w biurze. Zwykle dziecko kręci się w pobliżu przez 10 minut, zanim matka zabiera ją do domu (nie mówię o tym, że dziecko zostaje w pracy, podczas gdy rodzic patrzy).

Nie radzę sobie z dziećmi. Ostatnim razem dziecko spojrzało na mnie i zaczęło płakać. Co mówisz? Wystarczy spojrzeć na to i powiedzieć „wow”?

** \ * komentarze usunięte \ *** Pamiętaj [do czego służą] (http://workplace.stackexchange.com/help/privileges/comment). Jeśli istnieją komentarze używane do odpowiedzi lub komentarzy, które nie mają na celu ulepszenia treści posta, można je usunąć.
@bobby: co by było, gdybyś miał dziecko i pokazywał je komuś. Jak spodziewasz się, że ta osoba zareaguje - zrób to.
Osoby bliskie wyborcom: dziecko zadane współpracownikom to inna sytuacja (może mieć inne konsekwencje) niż sytuacja społeczna, rodzinna, na ulicy itp. Dopóki jesteśmy skupieni na aspekcie * miejsca pracy *, myślę, że jest w porządku.
Sześć odpowiedzi:
Joe Strazzere
2014-05-29 16:10:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Co powiesz? Wystarczy spojrzeć na to i powiedzieć „wow”?

Uśmiechasz się, zachowujesz się uprzejmie, patrzysz na dziecko i mówisz coś w stylu „Gratulacje!” lub „Jak miło!” lub „Och, jak słodko”. lub „Ile lat?” lub „Chłopiec czy dziewczynka?” (tylko jeśli nie jest to oczywiste). Nawet "Wow!" nieźle, jeśli powiedziane w miły sposób, z przyjemnym uśmiechem.

Jeśli uważasz, że tak jest (i masz pewność, że dziecko nie jest adoptowane), możesz też powiedzieć coś w stylu „On / ona wygląda dokładnie tak jak ty!”

Nie myśl nad tym zbyt wiele. Nie rób z tego nic wielkiego. Oczekuje się tu tylko kilku sekund grzeczności społecznej.

Jeśli to nowe dziecko lub po raz pierwszy spotykasz współmałżonka po urodzeniu dziecka, możesz uniknąć kłamstwa, mówiąc „Gratulacje!” zamiast. Dynamika społeczna wymaga, abyś powiedział coś, co pasuje do kontekstu, ale nie ma to większego znaczenia.
** \ * komentarze usunięte \ *** Pamiętaj [do czego służą] (http://workplace.stackexchange.com/help/privileges/comment). Jeśli istnieją komentarze używane do odpowiedzi lub komentarzy, które nie mają na celu ulepszenia treści posta, można je usunąć.
„Kilka sekund grzeczności społecznej” - tak. Niemowlęta nie mogą mówić itp., Więc prawdopodobnie nie oczekuje się od ciebie interakcji z nim bardziej niż uśmiechu i zdania lub dwóch. Rodzice to wiedzą.
HLGEM
2014-05-29 20:09:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Muszę dodać do tego trochę kobiecej perspektywy. Jeśli współpracownikiem, który przyprowadza dziecko, jest matka, pamiętaj, że wszelkie żarty o tym, jak może to oznaczać, że jest mniej zdolna do wykonywania swojej pracy, nie będą zabawne ani doceniane. Nowa matka prawdopodobnie już trochę martwi się, jak poradzić sobie z tymi wszystkimi obowiązkami i sprawiać, że czuje się tak, jakby jej współpracownicy myśleli, że jest mniej profesjonalna w kwestii urodzenia dziecka, co jeszcze bardziej ją stresuje.

Jeśli zdarzy się, że próbujesz zajść w ciążę, a nie możesz zajść w ciążę, dopuszczalne jest unikanie dziecka w jak największym stopniu. Jeśli Twój współpracownik, który ma dziecko, zna sytuację, prawdopodobnie to zrozumie. Jeśli nie, możesz rozważyć poinformowanie tej osoby (zwłaszcza jeśli jest to twój szef) na osobności, aby zrozumiała, dlaczego unikałeś dziecka. Prawdopodobnie byłoby lepiej, gdybyś mógł być dla nich szczęśliwy i komplementować dziecko, ale kiedy coś już jest bolesne, może to nie być możliwe, więc bądź dla siebie spokojny. Jeśli nie chcesz mówić ludziom o swoich problemach z płodnością, będziesz oczekiwać, że będziesz zachowywać się jak każdy inny, więc odśwież swoje umiejętności aktorskie, pochwal dziecko, a potem idź do damskiej toalety i płacz.

Tak, „Jeśli nie chcesz mówić ludziom o swoich problemach z płodnością, będziesz oczekiwać, że będziesz zachowywać się jak każdy inny, więc odśwież swoje umiejętności aktorskie, pochwal dziecko, a potem idź do damskiej toalety i płacz „tak bardzo. Wiem: (i bardzo mnie to smuci.
Nie myśl też, że skoro w zespole jest kobieta, możesz użyć jej jako „wyznaczonej niani”. Jedną z rzeczy jest poproszenie współpracowniczki o przyjęcie 3-5 lat. dziewczyna do toalety, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku, inną rzeczą jest pozostawienie dziecka w jej gabinecie, ponieważ jesteś „zbyt zajęta” i „jesteś kobietą, wiesz, jak sobie z tym poradzić”.
Vietnhi Phuvan
2014-05-29 15:41:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pomyśl coś pozytywnego i uśmiechnij się do dziecka, nawet jeśli to, z czego się uśmiechasz, to to, że czujesz się tak cholernie szczęśliwy, że nie jesteś na zawołanie Baby, zadzwoń 7x24 i musisz zgadnąć, czego dziecko chce od płaczu dziecka, i to nie jesteś tym, który ciągnie swój żałosny tyłek do biura na cały dzień pracy po zmianie pieluchy o 3 nad ranem :)

Nie musisz nic mówić - uśmiechanie się do Dziecka to dość. Jeśli naprawdę chcesz coś powiedzieć, zapytaj jednego z rodziców „Jak ma na imię Baby?” A jeśli dziecko ma na imię „Lisa”, powiesz „Cześć, Lisa. Miło cię widzieć!” a potem robisz, co chcesz od tego momentu - zostań i porozmawiaj trochę lub wyjdź, by wrócić do swojego biurka - cokolwiek będziesz robić dalej. To nie jest skomplikowane.

Jest 50 powodów, dla których dzieci płaczą, z których żaden nie może mieć nic przy sobie, chyba że Dzidzia przyłapie Cię na rzucaniu mu Śmiertelnego Spojrzenia. Na tym etapie ich życia płacz jest właściwie jedyną metodą komunikowania się z numerem 1, czyli z mamą. Jeśli nie płaczą, to dlatego, że śpią. Jeśli bulgoczą, oznacza to, że nie są głodne i nie potrzebują # 1, aby je trzymać. Ponownie, jeśli nie dajesz dziecku Spojrzenia Śmierci i dziecko płacze, gdy tylko na nie patrzysz, prawdopodobnie pochlebiasz sobie, jeśli myślisz, że masz cokolwiek wspólnego z ich płaczem :) W porównaniu z „# 1, ja CHCESZ MNIE PRZYTRZYMAĆ. TERAZ! ” lub „CHCĘ KUPIĆ I BOLI!”, prawdopodobnie nie jesteś nawet warta beknięcia Dzidziu :) Tak, napisałem to wielkimi literami, a pisanie wielkimi literami jest odpowiednikiem krzyku. Cóż, płacz dziecka jest odpowiednikiem krzyku. Kiedy ostatnio Dzidzia czegoś chciała i nie krzyczała o to? Bo kiedy Dziecko czegoś chce, Dziecko chce wszystkiego, a Dziecko chce tego teraz :)

Osobiście, ponieważ mam świetne relacje z moimi szefami, patrzyłem na Baby i pytałem jednego z rodziców: „Czy Baby jest naszym nowym dyrektorem generalnym? Cholera, oni stają się coraz młodsi, mądrzejsi i mądrzejsi. Już tego nie zniosę, odchodzę! " ) Czasami byłem winny bycia wojowniczym i powiedziałem wprost do ojca: „Wygląda o wiele mądrzej i ładniej niż ty!”. :)

Kolejny komentarz od @BigHomie „Strach przed śmiercią nie przeraża prawdziwych niemowląt, zaufaj mi”

Po pierwsze, musieliby być na tyle dorosły, aby rozpoznawać twarze. Po drugie, musieliby być na tyle dorośli, aby rozpoznawać wyraz twarzy :)

** \ * komentarze usunięte \ *** Pamiętaj [do czego służą] (http://workplace.stackexchange.com/help/privileges/comment). Jeśli istnieją komentarze używane do odpowiedzi lub komentarzy, które nie mają na celu ulepszenia treści posta, można je usunąć.
Jestem zdumiony. +31 odpowiedź i 1 rep.
Michael Grubey
2014-05-29 14:24:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Osobiście czuję się trochę niezręcznie w pobliżu dzieci i jakie są właściwe reakcje, gdy je przedstawiam. Prosta, urocza osoba lub komentarz na temat tego, jakie mają szczęście, że otrzymali tak cenny prezent, jest dla mnie domyślną odpowiedzią, która nie angażuje się w długą dyskusję, jeśli czujesz się nieswojo w tej sytuacji.

Jeśli dziecko zacznie płakać, koleżanka zrozumie, że nie jest to zrobione celowo i zawsze możesz się wycofać, dodając dowcipny komentarz na temat tego, jak to się zawsze zdarza.

keshlam
2014-05-29 22:10:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sam nie jestem szalony na punkcie niemowląt. W rzeczywistości bardzo mało interesuję się dziećmi, dopóki nie osiągną wystarczająco dużego wieku, aby prowadzić interesującą rozmowę, która nawet dla tych inteligentnych rzadko ma miejsce przed ich ósmymi urodzinami. Ale to nie ma znaczenia w tej sytuacji.

Doceniające „Wow” jest w rzeczywistości dopuszczalne. Tak jakby popisywali się jakimkolwiek nowym projektem artystycznym lub nowym nabytkiem. To, czy ci się to podoba, czy nie, nie ma znaczenia; włożyli w to dużo pracy (i zamierzają zainwestować więcej) i mają prawo do dumy; grzecznie jest to przyznać.

Domyślnie, zakładając, że dziecko jest zdrowe i nie doszło do całkowitego załamania, mówię dziecku: „Cześć! Miło cię poznać!” z delikatnym uśmiechem, a następnie zwróć się do rodzica (rodziców) i powiedz coś na temat „Wygląda na to, że wy, ludzie, wykonujesz dobrą robotę” - nieco nonszalanckie uzupełnienie, ale dopełnienie. Nikt nigdy nie narzekał, że wcześniej korzystałem z tej linii i nikt nigdy nie będzie; ważny jest szum społeczny, przyznający, że zrobili coś znaczącego i wartościowego, i że rozumiesz, dlaczego mogą być trochę zmęczeni przez wiele miesięcy.

Nie musisz kręcić się wokół i kontynuować wydawać aprobujące odgłosy lub przyjąć ofertę trzymania dziecka (chociaż należy to potraktować jako wyraz zaufania, a tym samym łagodne uzupełnienie). Wystarczy przejść obok, uśmiechnąć się, werbalnie (lub dosłownie) podnieść kciuki do góry, a spełniasz zobowiązania społeczne.

Dzieci płaczą. Tu nie chodzi o ciebie. Powiedz „awww ... może później” rozczarowanym tonem i pozwól rodzicowi się zająć.

Zusee Weekin
2014-05-30 04:48:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podobne doświadczenia zdobyłem, pracując za granicą. Byłem jedyną osobą, która nie jest tubylcem wśród wielu lokalnych współpracowników. Kiedy więc zabierają swoje dzieci na miejsce pracy, znalazłem się w bardzo okropnej sytuacji. Dzieci patrzą na mnie bardzo podejrzliwie.

Nie uśmiechali się do mnie jak inni. Chociaż próbowałem z nimi rozmawiać, nie rozmawiali ze mną. Po prostu patrzą na mnie, jakby oglądali posąg lub portret. Czułem się bardzo nieswojo.

Więc po prostu rozmawiałem z dzieckiem z uśmiechem. Na przykład „zapytaj ją / jego imię” lub „zapytaj o dzień” bez rozważenia odpowiedzi. Większość z nich nie odpowiedziała. Ale to nie ma znaczenia. Jeśli jego / jej rodzic wokół mnie powiedziałem, że następnym razem staniemy się o wiele bardziej przyjaźni.

Jeśli zachowujesz się niezbyt miło, inni ludzie będą mieli o tobie złe wyobrażenia. Chociaż dziecko nie jest miłe ani słodkie, bądź dla niego miły. Każdy rodzic tak bardzo kocha swoje dziecko, chociaż jest miły, czy nie. Kiedy ktoś zachowuje się dla niego źle, ma na jego temat złe wrażenie, a inny współpracownik również myśli, że jesteś złym facetem, prawdopodobnie będziesz tak postępować w stosunku do jego dzieci.

Więc nie zachowuj się szorstko w stosunku do dziecka, nawet jeśli go nie lubisz. Po prostu uśmiechnij się i zapytaj o coś bez rozważania odpowiedzi.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...