Pytanie:
Czy powinienem wyjaśnić swój uraz twarzy podczas rozmowy kwalifikacyjnej?
Russ Wilkie
2017-02-23 20:00:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W ostatnią sobotę miałem wypadek na snowboardzie, który spowodował bardzo wyraźne obrażenia twarzy. Chociaż najgorsze już się zagoiło, duża część rany nadal się goi i prawdopodobnie nie zakończy się do następnego tygodnia.

Jutro mam wywiad i zastanawiam się, czy powinienem się tym zająć uraz twarzy podczas rozmowy kwalifikacyjnej lub po prostu milcz o tym. Martwię się, czy kontuzja może wywrzeć negatywne wrażenie przed rozpoczęciem wywiadu.

Potencjalnie pomocne pytanie uzupełniające: http://workplace.stackexchange.com/questions/78563/i-have-a-black-eye-how-do-i-respond-to-the-inevitable-curiosity-and-protect-mój/
Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (http://chat.stackexchange.com/rooms/54151/discussion-on-question-by-russ-wilkie-should-i-clarify-my-facial-injury-during-za).
@Kilisi Nie wiem, o czym mówisz, ale wiem, że wyszedłeś z klubu.
Odpowiadając na Twoje pytanie: pierwszą zasadą wypadków na snowboardzie jest to, że nie mówi się o wypadkach na snowboardzie
fotki lub nie wydarzyło się
„Podaj przykład, kiedy miałeś do czynienia ze stresującą sytuacją”.- „Wchodzenie w ten wywiad z twarzą taką jak nie było bezstresowe. Poradziłem sobie z tym, identyfikując problem w odpowiednim czasie, prosząc kolegów o pomoc w określeniu potencjalnych rozwiązań, a następnie podchodząc do problemu z pewnością.nigdy nie ignoruj stresującej sytuacji, znajduję najlepszy sposób, aby sobie z nią poradzić ”.
Cokolwiek zrobisz, wiesz, że twój wywiad będzie przez to bardziej niezapomniany.
Mój początkowy gambit brzmiałby: „Myślisz, że to jest złe?Powinieneś zobaczyć drugiego faceta ”.Poczekaj przez 10 sekund ciszy, zanim na krótko omówisz to pierwszy raz od dziesięciu lat snowboardu, a następnie powiedz „teraz - wywiad”.
Siedem odpowiedzi:
#1
+118
JohnHC
2017-02-23 20:06:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Krótka odpowiedź, TAK”

Długa odpowiedź, tak, oczywiście!

Zasadniczo będzie to miało wpływ na rozmowę kwalifikacyjną w obu przypadkach. Nie zajmuj się tym, jesteś tym facetem, który wdaje się w bójki i pojawia się, żeby tak pracować. Wyjaśnij to, a jesteś ryzykantem, który może skończyć na przedłużonym zwolnieniu lekarskim z powodu głupiego wypadku.

Jednak to drugie z pewnością jest lepsze i może pokazać, że to fajna osoba do pracy. Jeśli możesz zrobić z tego trochę światła, to by pomogło

Dodałbym jednak, że postaram się znaleźć sposób na naturalne poruszenie tego tematu.„Cześć, jestem Russ, nie martw się kontuzją, dostałem ją w wypadku na snowboardzie” nadal nie jest dobrym pierwszym wrażeniem.
@Kaz prawda, ale stwierdzenie „typowe, jeżdżę na snowboardzie od 6 lat i tydzień przed rozmową kwalifikacyjną” nie zaszkodzi.
Tak, to dobry łamacz lodów.Wystarczy o tym wspomnieć, pośmiać się, a potem przejść do wywiadu.
Jeśli mieszkasz w okolicy, w której popularne są sporty zimowe, ankieter prawdopodobnie zrozumie, że tego rodzaju kontuzje się zdarzają i nie są odzwierciedleniem twojej postaci.Może również dać ci sposób na nawiązanie więzi z osobą w zakresie wspólnych zainteresowań, jeśli ona również uprawia tego rodzaju sporty
+1 ode mnie.Cokolwiek tak oczywistego będzie słoniem w pokoju - prawie musisz się tym zająć, ponieważ jest to jedna z pierwszych rzeczy, które zauważą w tobie.Jeśli możesz to wykorzystać na swoją korzyść, nawet lepiej.
Przyjmę nieco inną perspektywę, która może być zabawna.Znajomy z pracy powiesił na ścianie swojego biura duże zdjęcie ekstremalnego narciarza i nie powiedział ani słowa.Kilka miesięcy później przyjrzałem się uważnie i zdałem sobie sprawę, że to mój przyjaciel.Był bardzo cichy, jowialny, bardzo profesjonalny i nie wyobrażałbym sobie, że ma tak niesamowity hart ducha.Będąc byłym wojskowym i robiąc w życiu szalone i odważne rzeczy, na nowo odnalazłem szacunek dla przyjaciela, który później został partnerem biznesowym i jednym z moich najlepszych przyjaciół w historii.To może być plus!Twoje zdrowie!!
Przyjmujący ryzyko?Wybrali się na snowboard, święto całkowicie mainstreamowe.Ale masz rację, powinni to zrobić bez strachu.Widziałem ludzi w pracy i wywiady ze złamanymi nogami, rękami, podbitymi oczami, żwirową wysypką na twarzy, spowodowaną wszystkim, od wchodzenia na słupki, niewytłumaczalnych OTB podczas rodzinnych przejażdżek rowerowych po płaskich, pozbawionych cech charakterystycznych ścieżkach, po omdlenia podczas malucha!Historia OP jest całkiem przyziemna i nikogo to nie obchodzi.
Powiedziałbym, że wdałeś się w bójkę z ostatnim rozmówcą, który cię odrzucił.Oczywiście po prawdziwej historii.
Dlaczego pracodawcy zakładają najgorsze w ludziach?
@EMBLEM Experience.W szczególności złe doświadczenie.
Pamiętaj, aby zapytać, czy wymagają jakichkolwiek testów na obecność narkotyków i ile dostaniesz powiadomienia.
Długa odpowiedź naprawdę nie jest taka długa ...
#2
+46
cbll
2017-02-23 20:22:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Byłoby to negatywne, gdybyś w ogóle o tym nie wspomniał, ponieważ w ten sposób osoba przeprowadzająca rozmowę przyjmuje do wiadomości najgorsze - że brałeś udział w bójce.

Zajmując się tym na pierwszym spotkaniu, byłby także lodołamaczem - i sposobem na to, by zapytali Cię o to, co robisz w wolnym czasie poza pracą, i stworzył bardziej swobodną atmosferę - co zwykle jest świetne podczas rozmów kwalifikacyjnych (pokazuje, że jesteś człowiekiem! )

#3
+9
paparazzo
2017-02-23 20:04:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wspomniałbym o tym. Będą ciekawi i unikną pytań, ponieważ może to być osobiste.

Z pewnością jest lepszy powód, aby o tym wspomnieć, niż to, że mogą być ciekawi.Mogą być ciekawi mnóstwa rzeczy, których omawianie w wywiadzie byłoby niewłaściwe - powinieneś wyjaśnić, dlaczego jest inaczej.
@MatthewRead Nie powiedziałem, że może być ciekawy.Powiedziałem, że będą ciekawi.Potrzymam to - facet przychodzi na rozmowę z rozwaloną twarzą. Będę ciekawy, jak to się za każdym razem działo.Nie będę pytać, ponieważ odpowiedź może być osobista.Odprawienie go zajmuje całe 20 sekund, ponieważ miałem wypadek na desce snowboardowej.
"Jak spędziłeś weekend?"„Poszedłem na snowboard, miałem wypadek”.Prawie łatwiej jest to wyjaśnić niż ukryć.
@Paparazzi Jaka jest tutaj jasna linia?Czy rozmówca rzeczywiście powinien wspomnieć o * wszystkim *, czego można się spodziewać, że ktoś będzie ciekawy?W przypadku długotrwałej niepełnosprawności w porównaniu z krótkotrwałym urazem, „Jak?”w jakiś sposób wydaje się o wiele mniej istotne, chociaż ankieter na pewnym poziomie będzie zaciekawiony.
@jpaugh Przedstaw, co wybrałeś.Prawdopodobnie będą zaciekawieni stopą w twoich ustach.
#4
+7
WIll
2017-02-24 02:01:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zajmij się tym szybko i rzeczowo. Dodaj trochę humoru, jeśli chcesz, ale powinieneś przejść szybko. Nawet jeśli uraz pojawi się ponownie później w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, po prostu uśmiechnij się i skieruj rozmowę z powrotem do rozmowy kwalifikacyjnej. Chcesz się tym zająć, ale nie chcesz, aby zdominowało to rozmowę.

#5
+6
WoJ
2017-02-25 21:26:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja żona odbyła kiedyś rozmowę kwalifikacyjną w bardzo oficjalnym miejscu. Oczywiście zostawiła wszystkie swoje rzeczy w pociągu, którym jechała poprzedniego wieczoru, poszła na rozmowę w dżinsach, t-shircie i tenisówkach.

Kiedy weszła do pokoju przesłuchań, zapadła cisza - bardziej zaskoczona niż ktokolwiek inny, ponieważ wszyscy wiedzieli, że normalnie będzie ubrana konserwatywnie. Zaczęła od krótkiego wyjaśnienia, co się stało, wszyscy się uśmiechnęli, a następnie przystąpili do rozmowy kwalifikacyjnej. Dostała pracę i później szef powiedział jej, że sprawiła, że ​​wywiad był „niezapomniany”.

Więc po prostu bądź naturalny, uśmiechnij się i idź naprzód

Ciesz się, że nie jestem tym facetem, którego przyjaciele założyli mu kłódkę na szyję przed wywiadem

enter image description here

(Nie mogę znaleźć oryginalnego zdjęcia, to powyżej pochodzi z innego dowcipu)

#6
+2
Chan-Ho Suh
2017-02-25 09:51:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem zaskoczony, że pięć odpowiedzi, które do tej pory przedstawiłem, z całą pewnością opowiadają się za tym, że powinieneś najpierw wyjaśnić swoją kontuzję.

Pracowałem z wieloma ludźmi, którzy nie oddaliby szczurzemu tyłkowi, dlaczego masz kontuzję. Są po to, aby dowiedzieć się, czy masz umiejętności potrzebne do wykonywania pracy i czy będziesz dobrze pracować w ich organizacji. Spędzenie tego czasu na rozmowie o kontuzji nawet nie przyszło im do głowy.

Powiedziałbym również, że jako osoba udzielająca wywiadu nie zapominaj, że sprawdzasz także ich . Czy naprawdę chcesz pracować z ludźmi, którzy tak bardzo martwią się, dlaczego odniosłeś kontuzję? Czy to naprawdę najważniejsza rzecz, o której powinni myśleć?

Oczywiście, jeśli naprawdę potrzebujesz pracy, a możliwości nie wyglądają świetnie, tak, możesz pokryć swoje podstawy, wyjaśniając swoją kontuzję. Ale pamiętaj o tym: nie tylko ankieter, który jest na tyle podejrzliwy, by sądzić, że wdałeś się w bójkę, byłby na tyle podejrzliwy, by pomyśleć, że wymyślasz wymówkę, ale skupienie się na kontuzji przede wszystkim świadczy o braku pewności siebie.

Żadna z pozostałych odpowiedzi nie sugeruje wyjaśniania szkody „od początku”.Wszyscy sugerują, aby zająć się nim krótko w naturalnie odpowiednim momencie rozmowy.Zgadzam się jednak z tobą, jeśli prowadzący rozmowę robi z tego dużo, prawdopodobnie chcesz poszukać innych możliwości.
#7
+1
TeslaCoiled
2017-02-24 18:53:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak - branie odpowiedzialności jest rzadką cechą w miejscu pracy!
Dodaj też humoru.
„Snowboarding! __ lat & próbował czegoś nowego & nauczył się kilku rzeczy, których & nie powinien robić następnym razem. Mój dziadek zawsze mówiono, że dzień bez nauki to rzeczywiście smutny dzień.
Jakie jest najtrudniejsze doświadczenie w nauce / wpływ, który został „przepracowany”?

Odwrócenie normalnego Q w Twoje najcięższe doświadczenie „& zapuszcza się w handel opowieściami wojennymi, tworzy bardziej ludzkie relacje (repoire to literówka w żargonie sprzedaży) & zapamiętywalność.
Masz gotową do zapamiętania! Teraz dołącz do niej!

Powodzenia, &, baw się dobrze!
Praca, podobnie jak wiele rzeczy w życiu, to #s gry.

Ale upewnij się, że znalazłeś interesujące Cię informacje o firmie.
Skopiuj je do dokumentu & czytaj je wielokrotnie, zwł. jeśli rozmawiasz z wieloma osobami. co's (& nie chce mieszać faktów!)To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...