Pytanie:
Jaki jest cel referencji?
Karlson
2012-04-12 19:15:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W każdym miejscu, w którym kiedykolwiek pracowałem, musiałem dostarczać referencje. Przez większość czasu dostarczałem je ludziom, jeśli pracowałem i utrzymywałem dobre relacje.

O ile wiem, w Stanach Zjednoczonych nie spoczywa na osobie udzielającej referencji żadnej odpowiedzialności. Jeśli tak jest, jaki jest cel referencji?

Jako przykład zobacz sekcję Referencje w tej aplikacji o pracę

Trzy odpowiedzi:
IDrinkandIKnowThings
2012-04-12 19:52:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieją 3 rodzaje referencji:

Numer referencyjny:

Celem jest potwierdzenie, że faktycznie pracowałeś w firmie na stanowisku, o które się ubiegasz, pracować tam. Ludzie robią fałszywe życiorysy, co może wyeliminować niektóre fałszywe.

Profesjonalne referencje:

Celem tego jest znalezienie współpracownika lub przełożonego że pracowałeś nad tym, będzie to miało wpływ na jakość Twojej pracy i etykę pracy. W środowisku zawodowym jest to odniesienie, które zwykle oznacza najwięcej.

Osobiste referencje:

To jest ktoś, kto Cię zna i jest gotów za Ciebie ręczyć. Chodzi o to, że jeśli ktoś ma za Ciebie ręczyć, jest skłonny poprosić Cię o współpracę. Idealnie byłoby, gdyby tego rodzaju odniesienie dotyczyło osoby, którą recenzent zna i szanuje. Lubimy mówić „to jest to, czego nie wiesz, kogo znasz”, ale rzeczywistość jest w większości przypadków fałszywa. Jeśli znasz właściwą osobę, w wielu przypadkach masz przewagę nad kimś o podobnym lub nawet nieco lepszym zestawie umiejętności.

Powodem, dla którego są one ważne, jest to, że Twoje dotychczasowe wyniki zwykle wskazują na rodzaj wydajność, której można się spodziewać w przyszłości. Dlatego ważne jest posiadanie dobrych referencji. Im nowsza, tym lepiej.

Fantastyczna odpowiedź, nigdy nie myślałem tak jasno o trzech różnych kategoriach.
ChrisF
2012-04-12 19:22:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jednym z celów odniesienia się do niego w celu zweryfikowania informacji podanych w CV (CV) jest faktyczna poprawność. W Wielkiej Brytanii jest to ograniczone do pracodawcy, który potwierdzi, że pracowałeś dla niego między podanymi datami.

W przypadku uniwersytetu / college'u będzie to weryfikacja, czy uzyskałeś kwalifikacje, które deklarowałeś, że masz.

Różnią się one od osobistych referencji, w których ktoś (miejmy nadzieję) mówi, że jesteś osobą godną zaufania, którą zatrudniłby ponownie, gdybyś miał taką szansę (zakładając, że był twoim przełożonym) . Ogólne referencje są dodatkowym sprawdzianem dla potencjalnego pracodawcy, aby udowodnić, że jesteś tym, za kogo się podajesz, bez potencjalnego kosztu sprawdzenia dokumentów rządowych. Oczywiście można je sfałszować, ale jeśli się dowiesz, prawdopodobnie zostaniesz natychmiast zwolniony.

Potwierdzenie przez pracodawcę opiera się na historii zatrudnienia podanej we wniosku, ale w Stanach Zjednoczonych zwykle jest oddzielna sekcja dla referencji. I bardziej mnie to obchodzi. Poprawiłem pytanie na przykładzie
+1 za dodatkowe informacje. Zostawię to pytanie na chwilę dłużej
JohnFx
2012-04-12 20:43:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oprócz potwierdzenia, że ​​kandydat nie kłamie wprost w swoim CV, zgadzam się, że referencje nie mają zbyt dużej wartości informacyjnej. Mówię to głównie dlatego, że jeśli kandydat nie ma martwego mózgu, nie poda ci nazwiska osoby, chyba że ta osoba da jej pochlebną recenzję.

Dla mnie, jako menedżera ds. Rekrutacji, główną wartością referencji to: Czy ta osoba może wymyślić trzy osoby (inne niż mama), które powiedzą miłe rzeczy o niej i swojej pracy?

Powiedziałbym, że to coś więcej niż tylko „czy ta osoba może wymyślić trzy osoby, które powiedzą o niej miłe rzeczy” - Twoje wrażenie prawdopodobnie byłoby inne, gdyby te trzy osoby były ich trzema ostatnimi przełożonymi, w porównaniu z ludźmi, którymi byli tylko niejasno związane z.
Byłbyś też zaskoczony. Niektórzy ludzie bardzo źle oceniają własne umiejętności i opinie o nich, a także dostarczają referencje, które jasno wskażą ci słabości kandydata.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...