Pytanie:
Czy istnieje odniesienie kanoniczne do wizytówek?
World Engineer
2012-04-14 00:06:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zbliżam się już do ukończenia studiów i myślę, że mogę zrobić kilka wizytówek na targi stażowe i tym podobne. Czy istnieje odniesienie kanoniczne dotyczące ich projektu i zawartości?

Dobre pytanie, ale myślę, że mógłby mieć lepszy tytuł, określający, że szukasz standardów projektowania / treści. Pierwotnie myślałem, że chodzi o globalną listę wizytówek ludzi ...
Cztery odpowiedzi:
voretaq7
2012-04-14 01:28:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Współczesne wizytówki naprawdę nie mają już formalnego kanonu - widziałem szeroką gamę od prostych i gustownych po wielokolorowe kropki z pastelowym tekstem, który sprawiał, że moje oczy krwawiły.

Prawdopodobnie będziesz tworzyć karty osobiste / kontaktowe (odnoszące się do Ciebie jako osoby / kandydata), więc nie będzie na nich żadnych informacji o firmie / tytule, ale „zasady” są ładne prawie tak samo.

Wikipedia zawiera artykuł na temat niektórych konwencji dotyczących wizytówek, ale jest on raczej rzadki.
Scobleizer ma również kilka wskazówek, które ja ogólnie się zgadzam.


Niektórych rzeczy ja osobiście szukam na wizytówce:

Wyczyść układ
Podaj mi firmę, osobę (i jej stanowisko / kwalifikacje) oraz odpowiednie dane kontaktowe (e-mail, telefon, faks, strona internetowa, adres pocztowy).
Z reguły nie umieść numer telefonu komórkowego na karcie - zawsze możesz go wpisać później.

Rewers karty powinien być pusty. Jeśli absolutnie musisz umieścić coś na odwrocie karty, umieść to w rogu lub spraw, aby było na tyle dyskretne, żebym mógł nadal zapisywać notatki na karcie.


Czytelność
Używaj czcionki, którą potrafię czytać, siedząc przy biurku bez konieczności podnoszenia karty.
Używaj łatwych do odczytania kolorów (czarny lub ciemny kolor na białym lub bardzo jasny kolor) .
Jeśli na Twojej karcie są grafiki, upewnij się, że nie wpływają one na czytelność!


Rozmiar
Standardowy rozmiar wizytówki, proszę, albo Nie chcę tego.
(Zdziwiłbyś się, ile osób ma karty większe / mniejsze niż standardowe. Nie wyróżnia Cię to, tylko nienawidzę Ciebie i Twojej dziwnej karty!)


Skład
Dobry, ciężki karton. Biały. NIELAMINOWANE, SZCZEGÓLNIE NA TYŁU z miłości do kociąt proszę nie podawać mi błyszczącej, błyszczącej kartki, na której nie mogę pisać notatek!
Jeśli absolutnie musi mieć laminowaną kartę, laminować TYLKO przód.
Jeśli nie mogę zanotować notatek na odwrocie karty, będę cię nienawidzić.
Jeśli nie możesz zapisać numeru swojej komórki na odwrocie karty, aby ten specjalny rekruter mógł do ciebie zadzwonić, znienawidzisz siebie.


Tak się składa, że ​​mam na biurku dwie karty od UL, które moim zdaniem są całkiem niezłe (chociaż jedna z nich popełnia niewybaczalny grzech posiadania grafiki, na której nie można pisać - jest ciemnoczerwony).

Dołączyłem również zredagowaną wersję mojej osobistej karty kontaktowej, którą wręczam, gdy nie działam w związku z moim pracodawcą. To minimalna karta, na której mogę napisać dodatkowe informacje, a wydruk zlecił mi sklep na ciężkich (100 #) wizytówkach.

UL Cards Personal Contact Card

mhoran_psprep
2012-04-14 01:58:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pamiętaj, że niektórzy ludzie skanują karty do bazy danych. Im prostsza konstrukcja, tym lepiej. Dziwne kolory i grafika frustrują oprogramowanie OCR.

Jeśli masz tylko telefon komórkowy, umieść go na karcie. Nie umieszczaj informacji kontaktowych, które będą bezużyteczne po ukończeniu studiów. Nie ma więc adresu e-mail uczelni ani numeru telefonu uczelni.

Dobra uwaga na temat przypadków, w których Twoja komórka jest jedynym telefonem. Rada w mojej odpowiedzi na temat nieuwzględniania numeru telefonu komórkowego polega bardziej na tym, aby nie umieszczać * osobistego * numeru telefonu komórkowego na wizytówce, którą twój pracodawca daje ci do przekazania klientom (w przeciwnym razie twoja komórka będzie dzwonić o każdej porze i będziesz mieć brak pozorów równowagi między życiem zawodowym a prywatnym)
Jeszcze lepiej, zdobądź numer Google Voice i zachowaj go na całe życie!
HLGEM
2012-04-14 03:19:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że chcesz być względnie konserwatywny w projektowaniu swoich osobistych kart dla większości zawodów. Wyjątkiem są osoby, które będą zajmować się sztuką. Moje karty do mojej codziennej pracy są bardzo waniliowe, karty, które daję właścicielom galerii to mini-portfolio moich prac (zobacz moo.com, jeśli chcesz to zrobić) i w ten sposób mogą wybrać tę, którą naprawdę lubią zapamiętać ja i zawsze mam przy sobie portfolio, które łatwo mieści się w mojej torebce.

I korekta, korekta, korekta. Nie mogą zadzwonić, jeśli numer telefonu jest nieprawidłowy.

+1 za dostosowanie karty do odbiorców - zwłaszcza jeśli masz odrębnych / zróżnicowanych odbiorców. Pamiętaj jednak o tym, co @mhoran_psprep powiedział o OCR - Nie jest to tak duży problem, jeśli wręczasz swoją kreatywną kartę wyróżniającą właścicielowi galerii, ale jeśli dasz ją głównemu rekruterowi w IBM i nie skanuje. wątpię, czy podadzą to ręcznie, aby do Ciebie zadzwonić :-)
Numer telefonu na mojej obecnej wizytówce firmowej jest nieprawidłowy (zdarza się;). Nigdy nie zadaliśmy sobie trudu, aby je wymienić, ponieważ zwykle nie wchodzę w interakcje z klientami, a kiedy robię, to za pośrednictwem poczty elektronicznej. Błąd jest bardzo łatwy do wykrycia (kilka dodatkowych cyfr) i zawsze jest zabawnie, gdy ktoś pierwszy to zauważy.
System 360
2014-07-22 04:52:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oprzyj się przyjemnościom oferowanym przez witryny internetowe. Niektóre z ich szablonów są piękne, ale celem wizytówki jest biznes. Zwykła biała karta na grubym papierze z czarnym nadrukiem robi wrażenie i zawiera wszystkie potrzebne informacje.

Umieść na swojej karcie informacje kontaktowe, które chcesz udostępnić. W dzisiejszych czasach nikt nie trzyma kart, jeśli karta nie ma kodu QR; karta jest zwykle skanowana. Gdy Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego znajdą się w czyjejś bazie danych, możesz oczekiwać, że będą one dostępne dla wszystkich. Kiedyś zwolniłem operatora, który sprzedawał adresy e-mail i numery telefonów z mojej bazy danych. Dzieje się to cały czas, wszędzie.

Dziesięć lat temu spodziewałem się prostego tyłu, na którym mógłbym pisać notatki. Dzisiaj zapisuję notatki na telefonie. Oczekuję kodu QR z tyłu, z eCard, którą mogę zeskanować, a następnie dodać notatki.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...