Pytanie:
Czy powinienem wezwać toksycznego menedżera po imieniu na Glassdoor?
RandomUser3837
2019-01-16 19:24:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ten toksyczny menedżer, nazwijmy go „John”. Jest dyrektorem działu i podlega bezpośrednio właścicielom wyższego szczebla średniej wielkości amerykańskiego MSP (około 200 pracowników). Aby szybko wymienić niektóre z jego atrybutów:

 • Absolutnie promieniuje negatywnością i pesymizmem: wszystko jest problemem, nie ma rozwiązań.
 • Konsekwentnie w złym nastroju (powiedziałbym, że w 80% przypadków) i nie stara się być choćby choćby przyjemnym w rozmowie lub przebywaniu w pobliżu (przynajmniej ze swoimi „podwładnymi” - z jego przełożeni jakoś zawsze jest po prostu kochany ).
 • Mikrozarządzanie drobiazgami i drobiazgami bez wyraźnego powodu
 • Nie bierze winy za swoje błędy
 • Uzbrojenia każdy popełniony błąd (nieważne jak mały) w użyciu przeciwko tobie, gdy prosisz o awans, a nawet o podwyżkę ceł bez dodatkowego wynagrodzenia.
 • Pasywno-agresywny i manipulacyjny / kontrolujący
 • Ekstremalne problemy z zaufaniem , które doprowadziły go do ciągłego przeciążania się pracą, powodując opóźnienia i frustrację jego dział z innych działów.
  • Nie udaje się delegować nawet najprostszych zadań z powodu wspomnianych problemów z zaufaniem.

Opuściłem firmę w zeszłym miesiącu z wyboru, nie byłem zwolniony lub nawet zwolniony. Miałem szczęście, że zapewniłem sobie lepszą pozycję w lepszej firmie, ale szczerze mówiąc, firma, którą opuściłem (gdzie wspomniany toksyczny menedżer jest nadal zatrudniony) jest naprawdę świetną firmą i jedynym powodem, dla którego zacząłem szukać pracy gdzie indziej, było to, jak okropne a mój kierownik był nieznośny. Tak, nadal jestem zła, a może nawet zgorzkniała. Tak, zdaję sobie sprawę, że powinienem iść dalej i zostawić to za sobą ... ale nadal mam przyjaciół w starej firmie, którzy cierpią pod drakońskim i toksycznym „przywództwem” Johna ... i nienawidzę myśli o tym, nie wspominając o nowych pracownikach.

Tuż przed opuszczeniem firmy prywatnie wysłałem wiadomość do dyrektora generalnego, aby powiedział mu, że z przyjemnością wrócę pewnego dnia, pod warunkiem, że Johna nie będzie. Nie wdając się w szczegóły, dodałem, że widziałem odchodzenie Johna jako nieuniknione. Dyrektor generalny jest bardzo laissez-faire, polegającym na bezduszności (co jest dobre, nie zrozumcie mnie źle), ale na pewno już wie o tym toksycznym menedżerze i nadal nic nie robi. Nie przesadzam, kiedy mówię, że Jestem co najmniej trzecią, jeśli nie czwartą osobą, którą ten menedżer odjechał. Nic nie ukrywałem podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ale tak się składa, że ​​wiem na pewno że facet przede mną zrobił to samo (nasz czas w firmie się nakładał) i nic z tego nie wyszło.

Mam zamiar napisać negatywną recenzję firmy Glassdoor. Nie jestem jednak pewien, czy mam zadzwonić do „Johna” po imieniu, czy nie. Jeśli tego nie zrobię, nic się nie zmieni. Oczywiście nie sądzę, aby Glassdoor spowodował wiele zmian, ale chcę coś zrobić.

Witam, czy przeczytałeś zasady lub często zadawane pytania dotyczące firmy Glassdoor?
Czy jest szansa, że odwoływanie się do menedżera według roli pozwoliłoby jednoznacznie zidentyfikować jedną osobę?Na przykład, jeśli odwołujesz się do menedżera finansowego, ale firma ma tylko jedną osobę o tym tytule.
Po to jest twoja rozmowa kwalifikacyjna - jeśli firmie zależy na tym, zapytają, dlaczego odchodzisz, i możesz powiedzieć, że przez ciebie i „Johna”… jeśli ich to nie obchodzi, to nie będzieszzapytał.Jeśli wszyscy odchodzący podają „Johna” jako powód, to do HR i jego przełożonego należy ustalenie, czy jest problem i usunięcie go. Nie zakładaj, że jest problem tylko dlatego, że odchodzisz ... może to być polityka, która działa bardzo dobrze w firmie w sposób, którego nie znasz.
Menedżer może być dobrym menedżerem - tylko tyle, że być może miałeś zderzenie osobowości.Zdarza się.
Wygląda na to, że chcesz się stamtąd wydostać.
@UKMonkey Odradzałbym wspominanie, że odchodzisz z powodu ciebie i "Johna" w wywiadzie końcowym.Nie ma z tego żadnej korzyści, a może tylko zaszkodzić w poszukiwaniu pracy.
@Daan Zwykle się zgadzam - jednak to jest czas i miejsce, JEŚLI masz to zrobić, ponieważ dosłownie zostałeś poproszony o opinię.Każda inna chwila jest nieprofesjonalna.
@EdHeal, Zapewniam ze stuprocentową pewnością, że ten człowiek to okropny, toksyczny menedżer.Pomyślałem nawet, że może na początku „to tylko ja”, ale po niecałym miesiącu pracy wiedziałem: wszyscy nienawidzą tego faceta!
@Homerothompson, tak Przeczytałem zasady Glassdoor i często zadawane pytania, ale nie mogłem znaleźć jasnej odpowiedzi (nigdy nie widziałem linku w nagrodzonej odpowiedzi poniżej).
@Daan, Mam już nowe zatrudnienie i przeprowadziłem rozmowę kwalifikacyjną i tak, byłem brutalnie szczery.
@UKMonkey, czy naprawdę chcesz powiedzieć, że toksyczne zarządzanie „może być polityką, która działa bardzo dobrze”…?Nie możesz być poważny.
@randomuser3837 tak, mówię poważnie i nie są sami.Niektóre firmy są dumne z tego, że mają dużą rotację personelu i zatrudniają tylko tanich studentów… Dostają ludzi, którzy nie wiedzą lepiej, pochylają się do tyłu i skaczą tak wysoko, jak mówią.Zakładanie, że jego szef nie wie, jaki jest, jest znaczącym (i błędnym) założeniem.Tam go umieścili ... Dobrze wiedzą, jaki on jest.
@UKMonkey, Rozumiem twój punkt widzenia, ale w pozostałej części firmy nic takiego nie wskazywało.We wszystkich innych działach rotacja była (jest) niska.Poza tym nigdy nie powiedziałem, że poziom C nie był (nie jest) świadomy.
Możesz podać wystarczająco dużo informacji, aby osoba przeprowadzająca rozmowę z firmą mogła wiedzieć, czy dane stanowisko będzie podlegać Janowi (na przykład podaj jego imię lub oficjalne stanowisko).Pracuję jako wykonawca dla kilku świetnych firm, ale kiepski punkt kontaktowy wszystko psuje.Nie ma sensu powiedzieć, że cała firma jest zła, bo tak jak powiedziałem, są świetni, więc myślę, że warto wyróżnić osobę w takich sytuacjach.
@RandomUser3837 Ponadto czasami toksyczni menedżerowie są wykorzystywani jako narzędzie do taniego zmniejszenia rozmiaru działu.Jest to zwykle dość oczywiste, ponieważ ten menedżer będzie przenoszony między działami co kilka lat po wystarczającej liczbie pracowników.Widziałem to z pierwszej ręki.
Pięć odpowiedzi:
#1
+211
motosubatsu
2019-01-16 19:39:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie. Jest to wyraźnie zabronione w Glassdoor:

Zezwalamy na recenzje, które wymieniają osoby zajmujące najwyższe stanowiska w firmie, które mają duży wpływ na środowisko pracy, o ile przegląd opisuje zachowanie lub wyniki danej osoby w pracy. Osoby w tej kategorii obejmują osoby, które są publiczną twarzą firmy (członek zarządu, dyrektor wykonawczy, prezes, właściciel, założyciel itp.). Uważamy, że te informacje są generalnie reprezentatywne dla kultury firmy i mogą być przydatne dla kandydatów do pracy.

Nie zezwalamy na recenzje zawierające negatywne komentarze na temat możliwych do zidentyfikowania osób spoza tej grupy.

(pogrubiona czcionka, dokument ostatnia aktualizacja: 16 czerwca 2018 r. w momencie cytowania)

Zobacz także Czy Glassdoor zezwala na nazwy w recenzjach?, aby uzyskać dalsze wyjaśnienia dotyczące dozwolonych przepisów.

Moja rada? Odpuść, już ruszyłeś naprzód i bardzo wątpię, że „John” spędza czas na myśleniu o tobie i nie musisz już tracić czasu na myślenie o nim.

Trzymanie urazy jest jak picie trucizny i nadzieja na śmierć kogoś innego.

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/88408/discussion-on-answer-by-motosubatsu-should-i-call-out-a-toxic-manager-by-nazwisko na).
Powiedziałbym, że przestaje być urazą, jeśli możesz wyrządzić prawdziwą krzywdę jej celowi.
Zgoda.Ale to jest zemsta.Można szanować, że szklane drzwi nie chcą być platformą do tego ....
Myślałem, że to Brexit tak jest
#2
+52
Cubemaster
2019-01-16 19:41:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgodzę się z tobą, że John brzmi jak okropny menadżer, a do tego niezbyt wspaniały.

To powiedziawszy, odradzałbym nazywanie go po imieniu. Będzie to wyglądać niezwykle agresywnie i może sprawić, że ludzie zobaczą Twoją recenzję z mniejszą wagą niż pierwotnie. Jeśli zaczniesz wygłaszać oskarżycielskie stwierdzenia pod adresem konkretnego pracownika, to sprawia, że ​​wyglądasz na małostkowego i bardziej zatroskanego tym kierownikiem niż samą firmą. Poza tym możliwe jest, że otworzysz się na oskarżenia o pomówienie i nie chcesz się w to mieszać.

Z mojego punktu widzenia widzę błąd w samej firmie, jeśli nie może zarządzać swoimi menedżerami. Chcesz, aby Twoja opinia dotyczyła firmy, a nie osób tam zatrudnionych.

Sugerowałbym dodanie czegoś w rodzaju

„Firma ma poważne problemy z zarządzaniem. Szczególnie jeden menedżer, chociaż nie wymienię nazwisk , jest winny (...). Zdecydowanie odradzam szukanie pracy w tej firmie. ”

W ten sposób poinformujesz potencjalnych kandydatów, że istnieje poważny problem z zarządzaniem, ale unikasz pozoru małostkowego. W rzeczywistości wydajesz się jeszcze bardziej zrównoważony, jeżdżąc główną drogą i nie wskazując palcami.

A jeśli to nie wystarczy, aby Cię odwieść, spójrz na odpowiedź Motosubatsu. GlassDoor i tak nie pozwala na to, o czym myślisz. To powiedziawszy, myślę, że ważne jest, aby wiedzieć, dlaczego i tak jest to zły pomysł, niezależnie od obowiązujących zasad.

Ponadto, jak powiedział @motosubatsu, nie jest to dozwolone w Glassdoor.Mimo to uważam, że ważne jest, aby wiedzieć, że to zły pomysł, nawet gdyby miał na to pozwolić
Absolutnie się zgodziłbym - gdyby pozwolono, to byłby to zły pomysł.
@Cubemaster, powinieneś dodać swój komentarz do odpowiedzi (a nawet połączyć drugą odpowiedź), ponieważ jest ona dość integralna: jest niedozwolona, ale nawet jeśli byłaby dozwolona, nie powinieneś, ponieważ twoja recenzja będzie wyglądać bardziej profesjonalnie / będzie miała większą wagę, jeśli tego nie zrobisz't
#3
+21
Old_Lamplighter
2019-01-16 19:52:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Każdy miał złego szefa i chociaż twój brzmi źle ... Oto kilka rzeczy, które szefowie ja zrobiłem.

 • Zaplanowałem przerwę w łazience
 • Rzucił w kogoś klocem drewna.
 • Uderzył współpracownika na zegarku
 • pobił plastikowy wentylator pudełkowy 2x4, gdy był uruchomiony, wysyłając części w powietrze.
 • Mężczyzna stał w gorącym słońcu przez 8 godzin bez przerwy i wody.

i więcej, to jeszcze bardziej oburzające.

To nie jest powiedzieć, że nie masz prawa do zdenerwowania, ale twoja sytuacja pokazuje, dlaczego częstą odpowiedzią na tej stronie jest „znajdź inną pracę”

To powiedziawszy, każdy miał złego szefa.

Jeśli go zawołasz, będziesz tym, który wygląda źle i zostaniesz zwolniony jako „zgorzkniały, były pracownik, który bierze zastrzyki teraz, kiedy nie boi się konsekwencji”

Co gorsza, przez to John będzie wyglądał jak ofiara cyberprzemocy. Boże pomóż, jeśli to się rozprzestrzeni, a ludzie chcą wyśledzić złośliwego byłego pracownika, który jest tak podły. Nie myśl, że tak się nie stanie.

Już przeszedłeś do przodu fizycznie, teraz nadszedł czas, aby przejść dalej mentalnie. Niech sprawa opadnie. Jak powiedziałeś, CEO jest już świadomy sytuacji. W tej sprawie nic nie zostanie zrobione. Jedyne, co się stanie, to narażenie się na odpowiedzialność (tak, John może pozwać Cię za zniesławienie) i prawdopodobnie zostaniesz zbanowany z dowolnej witryny, na której to opublikujesz.

POZWÓL TO SPADAĆ

@RichardU chodzi o to, że „każdy miał złego szefa” jest w porządku jako stwierdzenie, ale dość długa lista tego, jak twoja była gorsza, tak naprawdę nie pomaga w odpowiedzi lub sugestii, aby nie przeszkadzało ci to więcej.
@vlaz ponownie, mijając sedno.Nie chodzi o to, że miałem złego szefa, chodzi o to, że KAŻDY miał złego szefa i tak, są szefowie o wiele gorsi niż ta osoba.i ** Z POWODU TEGO PUNKTU ** będzie postrzegany jako małostkowy, jeśli zrobi to, co grozi, a jeśli zawoła osobę po imieniu, nie będzie wymagało wiele pracy nóg, aby dowiedzieć się, kto to zrobił.
„* Nie chodzi o to, że miałem złego szefa *”, ale umieszczenie tylu słów na temat tego, jak twój szef był gorszy, sprawia, że głównym przesłaniem tutaj jest „mój szef był gorszy”.Nie wiem, co jeszcze powiedzieć, bo kręcimy się w kółko.Mówię ci, że posiadanie tego nie pomaga w przekazaniu odpowiedzi.Próbujesz mnie przekonać o ... przesłaniu odpowiedzi.Jeśli już, ta dyskusja podkreśla wagę tego, że sekcja „mój szef był gorszy” jest zbyteczna * w najlepszym przypadku *.Nie wiem, jak próba przekonania mnie do czegoś zupełnie innego sprawia, że sekcja jest bardziej trafna.
Historie o własnych złych szefach nie dają odpowiedzi na pytanie.
Tak, odpowiedź odpowiada na pytanie.„Mój szef był gorszy” nie.Nie widzę, jak to się poprawia lub w jakikolwiek sposób zmienia odpowiedź, jeśli zostanie usunięta, a Ty nawet nie twierdziłeś, że tak się stało, gdy pojawi się sekcja „mój szef był gorszy”, odpowiadasz faktem, że * inne * części są istotne.Więc ... czy to oznacza, że sekcja jest nieistotna?
@vlaz Nazywa się to „Wspieranie punktu widzenia przykładami”.To jest sposób, w jaki dajesz punkt widzenia.Zobacz inne moje odpowiedzi w celach informacyjnych.
#4
+1
DigitalBlade969
2019-01-17 03:34:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

O czym narzekasz?

Ten facet ma postać przyszłego prezydenta.

... ale poważniej:

Znajdź nowe miejsce pracy.
(no, czekaj, więc co ci już?)
Zgadzam się, to bardzo nieprzyjemna atmosfera w pracy

Jednak :
Niestety bardzo często jest to taktyka w zarządzaniu firmą, a NIE toksyczna osoba. (Cokolwiek to jest teraz ...)

 • brak bratania się z podwładnymi
 • przerywając wszelkie próby podjęcia negocjacji poprzez wskazywanie na wady i błędy pracowników
 • kierownictwo ma zawsze rację i nie popełnia błędów, krytyka kierownictwa jest niesubordynacją
 • podwładni muszą być kontrolowani, zdominowani, a nawet walczący ze sobą w celu zwiększenia produktywności i podważenia niesubordynacji
 • zaufanie to a) nie dane, ale zasłużone b) zaufanie do niewłaściwych ludzi może zrujnować firmę

Czy zapomniałem o czymś?

O tak, bądź dupkiem, a nie będziesz się przejmować ...

Oczywiście zdobywa się zaufanie ... ale po dwóch latach stało się jasne, że problem nie leży po mojej stronie.Nie wspominając już o moim poprzedniku, który wyjechał z tych samych powodów, co ja.To nie jest przypadkowe.
#5
  0
Alexander Senlecker
2019-01-18 18:05:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jesteś zły. Chcesz zemsty. Nie ma w tym nic złego. To bardzo naturalne. Po prostu weź kopertę, zaadresuj ją do niego (w pracy), a następnie wypełnij ją brokatem i wyślij do niego. NA TEGO ZOSTAWIĆ. Im szybciej możesz odpuścić, tym szybciej przestanie cię to ranić.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...