Pytanie:
Jak mogę zostać osobą zespołową?
Animesh
2012-04-11 21:44:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pracowałem w środowiskach, w których byłem indywidualnym współpracownikiem lub samotnym technikiem bez większego wysiłku zespołowego.

Idąc dalej w swojej karierze, uważam, że konieczne jest przejście na stanowiska które mają bardziej ustrukturyzowane zespoły i wymagają znacznego wysiłku zespołowego. Uważam również, że jest to ważny wysiłek na rzecz rozwoju kariery, który osoba może podjąć, aby osiągnąć lepsze możliwości.

Nie jest to również pytanie o to, jak zostać liderem zespołu, ani nie chcę się dowiedzieć, jak zdobyć umiejętności przywódcze. Chcę się dowiedzieć, jak zostać współtwórcą zespołu, jak można się bardziej zaangażować i jak stać się skutecznym uczestnikiem wysiłków zespołowych.

Trzy odpowiedzi:
HLGEM
2012-04-11 22:26:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiele rzeczy do powiedzenia. Po pierwsze i prawdopodobnie najważniejsze, jeśli pracujesz samodzielnie, Twoje pomysły nie są jedynymi dobrymi.

Ponadto rzadko w karierze dołączasz do zespołu, który zaczyna budować coś nowego scatch bez decyzji podjętych przed przyjazdem. Spodziewaj się, że zapadną decyzje dotyczące narzędzi, architektury, technik, standardów, z którymi się nie zgadzasz. Czasami te decyzje były dokonywane lata wcześniej i nie podlegają zmianom, ponieważ musiałoby to zmienić zbyt wiele kodu.

Osoba nowa w zespole musi najpierw zyskać reputację osoby, która może wcześniej coś osiągnąć. próby zmiany zespołu lub sposobu prowadzenia interesów. Dopóki nie zdobędziesz szacunku rówieśników i przełożonych, nie możesz skutecznie zarządzać zmianami. Kiedy więc po raz pierwszy dołączasz do zespołu, dowiedz się, co robią i jak to robią, i zostań graczem zespołowym i cennym pracownikiem, zanim spróbujesz zmusić ludzi do robienia rzeczy tak, jak chcesz.

Podnoszę to, ponieważ zazwyczaj jest to pierwszy problem, z którym ludzie zaczynają pracować jako zespół, utrata całkowitej kontroli nad używanymi narzędziami, architekturą oprogramowania i pisaniem kodu.

Na przykład, jeśli zespół ma standard kodowania (który może być formalnie napisany lub nie (ale generalnie wynika z istniejącego kodu, gdy jest nieformalny), postępuj zgodnie z nim, nawet jeśli nie Podoba mi się. Te standardy ułatwiają ludziom zrozumienie kodu, którego nie napisali, więc postępuj zgodnie z nimi. Naleganie na robienie tego typu rzeczy po swojemu jest szybką ścieżką dla ludzi, którzy nie chcą z tobą pracować.

Miej świadomość, że czas na argumentowanie za zmianą lub innym sposobem działania jest przed podjęciem decyzji. Będziesz miał szansę później, najpierw miej trochę cierpliwości.

A teraz, jak zdobyć ten szacunek i zostać graczem zespołowym. Po pierwsze, wykonuj zadania, do których jesteś przydzielony, i wykonuj je na czas tak często, jak to możliwe i na ile pozwoli ci na to otoczenie. Jeśli masz spotkania, na których omawiane są decyzje dotyczące oprogramowania (na przykład spotkanie dotyczące planowania nowego projektu), mów o swoich pomysłach, ale także z szacunkiem słuchaj pomysłów innych.

Porozmawiaj z kolegami z zespołu. Pamiętaj, że mogli nie widzieć Twojego CV i dlatego nie wiedzą, jakie masz doświadczenie, które może być dla nich cenne, więc jeśli masz doświadczenie w czymś, co jest wyraźnie na horyzoncie i ktoś inny jest zaskoczony, zaoferuj kilka porad. Ale rób to ostrożnie, nie udawaj, że wszystko wiesz.

Komplementy dla innych mogą znacznie przyczynić się do zaakceptowania Ciebie jako części zespołu. Ale uczyń je szczerymi, ludzie mogą zauważyć fałszywy komplement na milę.

Zaproponuj wykonanie niektórych zadań, które nie są popularne.

Dowiedz się, gdzie wszystko jest i jak wykonywać najczęstsze zadania. Zostań osobą, do której możesz się udać, aby uzyskać wiedzę o domenie lub nawet przesłać zgłoszenie do działu pomocy.

Podejmuj się trudnych zadań, jeśli czujesz, że masz umiejętności programistyczne, aby je wykonać, ale nie zdziw się, jeśli najpierw musisz udowodnić sobie łatwiejsze rzeczy, zanim będziesz mógł robić trudniejsze, bardziej interesujące .

Miej świadomość, że teraz jesteś odpowiedzialny za coś więcej niż tylko siebie. Jeśli masz problem i potrzebujesz pomocy, poproś o nią. Nie zawiedź zespołu, ukrywając problemy lub udając, że dotrzymasz terminu, którego nie masz szans. Jeśli twoje opóźnienie spowoduje opóźnienie u kogoś innego, upewnij się, że ta osoba wie z dużym wyprzedzeniem. Pamiętam projekt, w którym wszyscy mieliśmy użyć czegoś, co miała opracować jedna osoba. Nie zadawał pytań nikomu innemu, nie informował nas, jak sobie radzi z zadaniem i nie wykonał tego, co wpłynęło na około 20 innych rzeczy i sprawiło, że wiele osób na pewno nigdy go nie poleci lub chcesz pracować z nim w przyszłości.

Traktuj ludzi z szacunkiem, nawet tych, których osobiście nie lubisz. Aby uzyskać szacunek, musisz go okazywać.

Naucz się sztuki kompromisu. Możesz dostać tylko część tego, czego chcesz, dając innym to, czego chcą.

Miej pozytywne nastawienie do rzeczy. A potem przetłumacz to „da się zrobić” na „zrobić”. Nic nie sprawia, że ​​jesteś bardziej wartościowym członkiem zespołu niż reszta zespołu, wiedząc, że dostarczysz.

Nie bądź defensywny w przeglądach kodu (jeśli inne osoby będą musiały utrzymywać Twój kod, a będą w zespole , wtedy mają prawo zadawać pytania i starać się, aby Twój kod był zrozumiały) i nie atakować osobiście, gdy robisz to dla innych ludzi. Dbaj o profesjonalizm.

Renan
2012-04-11 21:59:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z mojego doświadczenia:

 • Opinie są zawsze dobre. Zapytaj innych członków swojego zespołu, jak możesz pomóc, poprosić o opinie i krytykę itp. ... Przygotuj się na ostre komentarze, które mogą się zdarzyć; w końcu nauczysz się ignorować lub robić z nich coś pozytywnego.

 • Odwrotna sytuacja: dawaj opinie. Zachęcaj ludzi, aby przychodzili do Ciebie i rozmawiali o swoich problemach. Niech każdy będzie głosem i brał udział w podejmowaniu decyzji. Zawsze staraj się znaleźć coś pozytywnego w czyjejś pracy, a następnie potraktuj to jako punkt wyjścia do tego, jak można ulepszyć jego / jej pracę.

 • Zawsze bądź szczery i otwarty w sprawach, ale bez wskazywania palcami i protekcjonalności. Nie kłóć się też ze względu na to.

 • Nie bój się mówić, jeśli ktoś robi coś złego, marnującego czas, bolesnego (np. , niewłaściwe zachowanie wobec innych ludzi itp.) lub szkodliwe.

 • Bądź cierpliwy, wyrozumiały i tolerancyjny - rozwijaj te umiejętności nie tylko do pracy zespołowej, są przydatne praktycznie wszędzie.

chrisjlee
2012-04-11 22:06:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z artykułu „The Fast Forward MBA in Project Management” zawiera świetną listę podstawowych cech bycia członkiem zespołu:

 • Słuchaj aktywnie.
 • Zapytaj pytań.
 • Przekaż konstruktywną opinię. Nie wyrażaj opinii jako faktu, wyjaśniaj powody.
  • Świadomość języka ciała i tonu ciała.
  • Odpowiedni humor.
  • Rozwijaj dobre relacje z członkami zespołu.
  • Cierpliwość.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...