Pytanie:
Jak przyspieszyć płacenie przez osobę z działu HR, która pełni funkcję gatekeeper'a?
the man who's never paid
2019-01-10 02:02:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Otrzymuję wypłatę co dwa tygodnie w piątki, ale zwykle nie otrzymuję powiadomienia o bezpośredniej wpłacie i muszę udać się do działu HR mojej firmy i porozmawiać z facetem, który obsługuje płatności. Zawsze ma jakąś rozwlekłą wymówkę, na przykład, że zabrakło mu zszywek i czeka, aż nadejdzie więcej pocztą, a potem codziennie sprawdzam, aż w końcu otrzymam zapłatę 3 dni później. Czasami po prostu zaczyna drukować czek przede mną, ale w środku odbiera telefon, odbiera go i rozmawia przez 30 minut, aż wyjdę. W zeszłym tygodniu powiedział, że potrzebuje 3 dołków, aby dokończyć płatność, a ja poszedłem i wziąłem go z mojego biura, a kiedy przyniosłem go z powrotem, już go nie było. Innym razem zacznie rozwodzić się nad jakimś osobistym problemem, zwykle nieodpowiednim dla miejsca pracy, jak spekulacje, czy ktoś w biurze jest gejem.

Ten facet w ogóle nie jest moim szefem i wiem, że to jest To rodzaj sprawy, którą mój szef powiedziałby, jest zbyt drobna i strata jego czasu, aby się nią zająć, ponieważ zawsze w końcu dostaję pieniądze. Kilku innych pracowników też ma ten problem z pracownikiem od płac.

Nie jestem do końca pewien, czy próbuje on być strażnikiem, czy po prostu niekompetentny. Co mogę zrobić, aby przyspieszyć jego płatność?

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/88204/discussion-on-question-by-the-man-whos-never-paid-how-can-i-expedite-być opłacanym).
Prośba o wyjaśnienie: oświadczasz, że dokonujesz wpłaty bezpośredniej, ale otrzymujesz czek papierowy?
@GalacticCowboy Jest na bezpośrednim depozycie, ale czasami (przez większość czasu?) Mu nie płacą.Więc narzeka.Nie chce czekać do następnego razu, gdy firma dokona serii bezpośrednich wpłat (prawdopodobnie około dwóch tygodni), więc żąda papierowego czeku.
drobny?Brak zapłaty w terminie to poważny problem!
Aby ludzie nie musieli spekulować, gdzie to się dzieje: Czy mógłbyś, proszę, dodać tag kraju ?!
Dziewięć odpowiedzi:
#1
+278
PeteCon
2019-01-10 02:06:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Porozmawiaj ze swoim szefem. To nie jest „drobna” sprawa - brak zapłaty na czas jest złamaniem umowy.

Widzę tutaj dwa scenariusze; albo pracownik HR nie jest w ogóle zorganizowany (i dlaczego HR obsługuje listy płac? To powinny być konta) - albo firma ma problemy z przepływami pieniężnymi i ma rozkaz jak najdłuższego opóźnienia płatności. W każdym razie czat z szefem jest pierwszym miejscem, do którego należy się zwrócić.

To mniejsza firma i może źle wypowiedziałem się w jego dziale, nie sądzę, żeby to miało znaczenie.
To zdecydowanie problem - każdy pracownik marnuje godzinę w miesiącu (czyli przez cały dzień roboczy w roku!), Zwiększając swoje zarobki, jest to przeszkoda dla Twojego zespołu i zdecydowanie coś, co Twój szef powinien rozwiązać.
Zgoda - to nie jest drobna sprawa.Pamiętaj, że Twój szef chce, abyś był szczęśliwy i produktywny.Ciągła walka o wypłatę sprawia, że jesteś nieszczęśliwy i marnujesz czas.Są szanse, że twój szef będzie całkowicie po twojej stronie w tej sprawie.
Och, to bardziej jak dwie godziny w każdym okresie rozliczeniowym, znacznie więcej niż 1h / miesiąc.
Tak, to poważny problem.Wymówki dotyczące opóźnionego czeku i brak powiadomienia o wpłacie bezpośredniej sprawiają, że brzmi to jak problemy finansowe.Czy zarejestrowałeś się w celu bezpośredniego wpłaty, ale zwykle to nie działa?Tak czy inaczej, zacząłbym aktywnie szukać nowej pracy.
Opóźnione płatności są absolutnie nie do przyjęcia.Wygląda na to, że firma ma problemy finansowe, co jest najczęstszym powodem, dla którego firmy nie są w stanie zapłacić swoim pracownikom.Brak możliwości wystawienia czeku z powodu zszywki jest absolutnie absurdalny
Prawdopodobnie zacząłbym od * jego * szefa.Albo groźba tego.* „Słuchaj, stary - trzeci raz z rzędu nie jesteś w stanie wykonać podstawowego zadania - jeśli nie możesz sobie z tym poradzić, zacznę iść do twojego szefa, aby rozwiązać ten problem. To jestTwoja decyzja"*
Opóźnienia w płatnościach to ogromne problemy.Banki pobierają odsetki.Opóźniona spłata kredytów hipotecznych może spowodować wykluczenie w niektórych krajach.Każdy, kto twierdzi, że jest to „małostkowe”, powinien zaproponować uiszczenie opłat za zwłokę.
#2
+56
Barmar
2019-01-10 05:06:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pracowałem w małej firmie (około 10 etatów i kilku wykonawców). Kiedy zaczynałem około 7 lat temu, nasza lista płac również była w rozsypce. Robił to księgowy, który miał niewielkie pojęcie o podatku od wynagrodzeń. Firma nie potrącała stanowego podatku dochodowego (pracownicy mieszkający w USA sami płacili kwartalnie szacunkowe podatki), nie płacili podatku od bezrobocia itp. Przekonałem swojego szefa (także prezesa firmy), że prawdopodobnie wszystko to było nielegalne .

Kiedy o tym wspomniałem, zleciliśmy przetwarzanie listy płac zautomatyzowanemu systemowi. Istnieje szereg usług skierowanych do małych firm. Korzystamy z usługi Run firmy ADP.

Ponieważ wygląda na to, że ta osoba z działu HR nie jest wystarczająco dobrze zorganizowana (delikatnie mówiąc), aby zajmować tak ważną rolę w firmie ( jak wspominali inni, firma może napotkać problemy prawne, jeśli jej płace są rutynowo spóźnione), proponuję porozmawiać z jego szefem lub kierownictwem wyższego szczebla i przedstawić pomysł zautomatyzowania tej roli.

Nie potrącanie podatku dochodowego i wysyłanie go do przychodów w kraju jest zdecydowanie nielegalne.
Podoba mi się ta odpowiedź.W mało prawdopodobnym przypadku, gdy ten facet jest po prostu tak przeciążony swoją rolą płacową, że * wydaje się *, że jest niekompetentny, automatyzacja tej roli sprawi, że zarówno OP, jak i on będzie szczęśliwsi.Może to być uprzejma postawa, która pozwoli mu również zachować twarz.
@gnasher729 Nie ma nic nielegalnego w nie potrącaniu podatku u źródła w USA, jeśli „pracownik” jest w rzeczywistości wykonawcą.Ale może mówisz o innej jurysdykcji, ponieważ w Stanach Zjednoczonych nie ma nic nazywanego „przychodami śródlądowymi”.
@phoog dochód krajowy był do 2005 r. (Kiedy to połączył się z HM Revenue and Acise, aby przekształcić się w HM Revenue and Customs [HMRC]), departament rządu Wielkiej Brytanii odpowiedzialny za wszystkie podatki w Wielkiej Brytanii, a także za wypłatę ulg podatkowych i zasiłków na dzieci.
@EdHunter Tak czy inaczej, nie istnieje w USA, więc musiał mówić o jakimś innym kraju.Myślę, że Nowa Zelandia ma Inland Revenue.
@EdHunter ta odpowiedź dotyczy pracowników * z siedzibą w USA * traktowanych jako wykonawców.Dochody śródlądowe i nic z HM nie ma tu znaczenia, rząd Wielkiej Brytanii, podatki w Wielkiej Brytanii, ulgi podatkowe i zasiłki na dzieci nie są w Wielkiej Brytanii.W Stanach Zjednoczonych płacenie wykonawcom ich zarobków brutto i pozostawienie im sprawy z IRS i ich stanowym organem skarbowym jest * całkowicie normalne * i * całkowicie legalne *, o ile pracownik jest odpowiednio sklasyfikowany jako wykonawca.
@phoog Gdzie moja odpowiedź mówi o płaceniu kontrahentom?Chociaż moja firma zatrudnia podwykonawców, mówiłem o stałych pracownikach.
@Barmar, jeśli otrzymują wynagrodzenie brutto, wówczas dochód jest zgłaszany w formularzu 1099-MISC, co oznacza, że firma twierdzi, że są to „odszkodowania dla osób niebędących pracownikami”.Oznacza to, że twierdzą, że osoby, które nazywasz „stałymi pracownikami”, są wykonawcami i płacą im jako takie (patrz https://www.irs.gov/newsroom/understanding-employee-vs-contractor-designation).(Dlatego „prawdopodobnie wszystko było nielegalne”, ale w zależności od kilku czynników mogło nie być).
@phoog Nie wiem, kim są „oni”, mówiłem o sobie, a moje zarobki zawsze były podawane na W-2.Ale dopóki nie dostałem kierownictwa, żeby coś naprawił, nie potrącali podatków.
Widzę.Nie wiedziałem, że można złożyć formularz W-2 bez potrącania podatku u źródła.Wydaje się, że jest to raczej niezgodne z prawem.
@phoog Źle zapamiętałem.Właśnie sprawdziłem mój pierwszy W-2 i wykupili podatki federalne, ale nie stanowe.Podejrzewam, że nie płacili też podatków od bezrobocia.
@phoog Mój poprzedni komentarz był odpowiedzią na Pański komentarz, że w USA nie było nic nazywanego przychodami śródlądowymi (co było odpowiedzią na poprzedni komentarz). W żaden sposób nie próbowałem odpowiedzieć na PO ani sugerować, że odpowiedźPrawo brytyjskie.
#3
+50
gnasher729
2019-01-10 07:07:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Proponuję udać się do niego w piątek rano, kiedy zacznie się Twoja praca, aby czas spędzony na czekaniu pochodził z czasu pracy. I czekasz, aż otrzymasz swój czek. Prawdopodobnie dobrze jest zadzwonić do bezpośredniego przełożonego, jeśli zajmie to więcej niż pięć minut, aby został poinformowany o tym, co się dzieje.

Niedokonanie płatności na czas jest niezgodne z prawem. Jeśli więc zacznie drukować czek, a potem rozmawia przez telefon przez 30 minut, dzwonisz do swojego przełożonego, aby go powiadomić. Masz prawo otrzymać zapłatę na czas, a nie ostatecznie.

Myślę, że zachowanie zmieni się bardzo szybko, gdy dasz jasno do zrozumienia, że ​​nie jest to marnowanie Twojego czasu, ale czas firmy. Jeśli nie poradzą sobie z tym inaczej, rozwiązanie jest bardzo proste dla firmy: zapłać wszystkim w środku 14-dniowego okresu zamiast do końca, a jeśli coś się opóźni, nadal otrzymujesz zapłatę w terminie.

Doskonała sugestia.A jeśli wszyscy inni poszkodowani pracownicy również zaczną to robić, zachowanie wkrótce się zmieni (lub firma będzie musiała przyznać, że ma problem - tak czy inaczej, tajemnica rozwiązana i problem rozwiązany w pewnym sensie)
Jeśli pójdziesz tą drogą, poproś innych pracowników, których dotyczy problem, aby czekali w jego biurze w tym samym czasie.Facet od płac może pomyśleć, że może cię zdmuchnąć, ale trudno zignorować wściekły tłum.Dzięki temu problem jest łatwo widoczny, a nie tylko coś między dwojgiem ludzi za zamkniętymi drzwiami.
„Nieprawidłowe jest nie płacenie na czas”, ale „na czas” może nie być wtedy, gdy oczekuje tego OP.W Stanach Zjednoczonych prawo [różni się znacznie w zależności od stanu] (https://employment.findlaw.com/wages-and-benefits/state-pay-day-requirements.html), a niektóre stany wymagają płatności tylko co miesiąc, Montanamówiąc 10 dni po terminie, Iowa mówiąc 12 dni od końca okresu, a niektórzy nie mają w ogóle prawa.Może to być naruszenie umowy, a nie naruszenie prawa pracy.
Nie zrobiłbym tego.Wynagrodzenie ma być wypłacane w „piątek”, ale o każdej porze w piątek jest nadal piątek, więc odmowa pracy jest naruszeniem umowy.Poszedłbym w poniedziałek rano, kiedy wyraźnie nie otrzymałeś zapłaty w „piątek”.Do tego czasu firma wyraźnie naruszyła umowę i masz pełne prawo odmówić pracy do czasu otrzymania wynagrodzenia.Zawsze trzymaj moralny wzniosły poziom.
@user71659 Czy naprawdę jest tam napisane „10 dni po terminie”?Albo poważnie nie rozumiem, co oznacza „należność”, albo wydaje się to wysoce nieprawdopodobne ...
@LevelRiverSt To zależy od jurysdykcji!W Niemczech nie wolno byłoby podjąć tak surowego środka, jak całkowita odmowa pracy, gdy druga strona spóźnia się tylko o trzy dni z zapłatą.- Miałbyś jednak prawo do zwrotu wszelkich szkód.Z dodatkowym odsetkiem.
#4
+26
J. Chris Compton
2019-01-10 02:57:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Porozmawiaj z szefem i daj mu trochę czasu.

W razie potrzeby porozmawiaj z jego szefem i daj mu trochę czasu.

Jeśli to nie zadziała, zaktualizuj swoje CV.

Jeśli przebywasz w USA, możesz zgłosić to swojemu lokalnemu Stowarzyszeniu Bezpieczeństwa Zatrudnienia (lub jakkolwiek to się nazywa w Twoim stanie / hrabstwie), a oni coś z tym zrobią.
W moim stanie, jeśli możesz udowodnić, że tak się dzieje, zamkną firmę z tego powodu.

Jeśli otrzymujesz wpłatę bezpośrednią, możesz łatwo udowodnić opóźnienia w płatnościach.
Jeśli ograniczają czeki papierowe, które są naprawdę dziwne, ponieważ bezpośrednie wpłaty są generalnie tańsze (ostatnie kilka miejsc, w których pracowałem, tego wymagało).
Nie prowadzę księgowości, więc mogę się mylić co do tego, że bezpośrednie wpłaty są tańsze.


Dziękuję Steve'owi Smithowi za jego komentarz i tym, którzy pozytywnie ocenili jego komentarz!

Mój komentarz „daj mu trochę czasu” dotyczy dni, a nie okresów rozliczeniowych. Jest to naruszenie zaufania, które każdy w tej firmie powinien traktować poważnie.
Zanim powiadomisz następną osobę zarządzającą, powinieneś dać każdej osobie wystarczająco dużo czasu na zrobienie czegoś, co ma wpływ na osobę tworzącą listę płac. Ile czasu będzie zależeć od firmy.

To jest rodzaj problemu, który mój szef powiedziałby , jest zbyt drobny ... ponieważ ... w końcu dostaję zapłatę

Skoro nie zwrócił się do swojego szefa, powinien. Jeśli jego szef naprawdę myśli , że to drobna sprawa, nie ma potrzeby czekać - udaj się do managera tego gościa. Zaktualizuj również swoje CV do jutra, abyś mógł rozpocząć poszukiwanie pracy.

Nie jestem pewien, czy „daj temu trochę czasu”.To poważny problem, który powinien zostać rozwiązany jak najszybciej.
Płace to jedna z tych rzeczy, których rozwiązanie zajmuje trochę czasu ze względów strukturalnych.Kiedy jesteś z tyłu, używasz poprawek pomocniczych, które przywracają Cię na właściwe tory, ale cały czas podciągasz się, aby zrobić to lepiej.Jeśli zamiast tego zainwestujesz ten czas w automatyzację, masz złych pracowników.
Myślę, że poświęcił już dużo czasu.
@Mohair Poświęcił temu zbyt dużo czasu ... * ale nie rozmawiał jeszcze ze swoim szefem *, polecam zacząć od tego.Miejmy nadzieję, że szef będzie oburzony.
Proponuję zacząć od zaktualizowania swojego CV, a może zrobić to „poświęcając czas”.Aktualizacja CV rzadko jest zmarnowanym wysiłkiem i dobrze jest mieć je gotowe, zanim potrzeba znalezienia nowego zatrudnienia wzrośnie i pojawi się presja czasu.
#5
+25
Ister
2019-01-10 14:08:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cóż, to, co opisujesz, to bardzo silna czerwona flaga.

Niekompetentna, niezorganizowana osoba będzie miała problemy, które opisujesz od czasu do czasu, może 50% razy lub nawet więcej, ale nie zawsze. To, co opisujesz, to silna sugestia, że ​​opóźnienie płatności jest celowe.

W przypadku wszystkich krajów rozwiniętych, wiem, że jest to naruszenie prawa pracy, które ujawnione / wykryte może prowadzić do surowych kar. Nie jestem zaznajomiony ze specyfiką Stanów Zjednoczonych, najwyraźniej szczegóły różnią się w poszczególnych stanach, ale tutaj masz przykład dla Departamentu Stosunków Przemysłowych Kalifornii (patrz ostatnia Q&A):

11. Jeśli mój pracodawca nie płaci mi w regularnie zaplanowanym dniu wypłaty, co mogę zrobić?

Powinieneś skontaktować się z Wydziałem Egzekwowania Standardów Pracy i wyjaśnić, że Twój pracodawca nie płaci Ci regularnie zaplanowane dni wypłaty. DLSE pomoże Ci, wyjaśniając Twoje prawo pracodawcy. Niewysłanie wypłaty wypłaty wymaganej przez art. 207 Kodeksu pracy oraz niezapłacenie pensji w dobrej formie pieniężnej w zwykły, wyznaczony dzień wypłaty, o którym mowa odpowiednio w § 204, 204b, 205 i 209 Kodeksu pracy, stanowi wykroczenie. Sekcja 215 Kodeksu pracy

Zazwyczaj, jeśli firma decyduje się na takie postępowanie, jest to spowodowane problemami finansowymi (tymczasowymi lub trwałymi). Jeśli naprawdę chcesz tam pracować (i zdecydowanie odradzam) to poinformuj pracownika HR, że podejmiesz kroki prawne, aby zapewnić terminowe otrzymywanie wynagrodzenia (podaj szczegóły zgodnie ze stanem). Po takim ostrzeżeniu sprawdź czy sytuacja wróci do normy. Moim zdaniem, jeśli sytuacja wydaje się trwała (a tak się wydaje) trafienie na rynek pracy jest najlepszą opcją. W każdym razie zasługujesz na uczciwość, więc poproś o jedno i bez głupich i oczywistych wymówek.

Inną rzeczą jest to, że mogą przegapić inne zobowiązania. Upewnij się na przykład, że wszystko, co powinien pokrywać Twój pracodawca (na przykład ubezpieczenie zdrowotne), jest faktycznie ubezpieczone. Nie chcesz iść do szpitala i dowiedzieć się, że nie jesteś ubezpieczony, prawda?

Nawet jeśli jest to tylko sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy na wydatkach (może zainteresowania?) wiele mówi o etyce firmy. Nie taką, którą byś zaakceptował, prawda?

Dlatego poleciłbym Ci odświeżyć swoje CV i poszukać gdzie indziej.


Pozwólcie, że wspomnę tutaj o moim osobistym doświadczeniu. Nie mieszkam w USA (w moim przypadku jest to Polska). Pracowałem dla firmy, która od kilku dni co miesiąc spóźniała się z płatnościami (w Polsce dostaje się miesięczne wynagrodzenie) prawie od samego początku. Było też kilka innych problemów (moje ubezpieczenie nie było w pełni opłacone). Od jakiegoś czasu przymykałem oczy, odkąd moja wypłata podwoiła się w porównaniu z poprzednim pracodawcą. Jednak już po kilku miesiącach pensje nagle całkowicie ustały. Przez następne 3 miesiące otrzymałem tylko jedną wypłatę zwaną zaliczką i składającą się z 1/40 mojego miesięcznego wynagrodzenia. Umierałbym z głodu, gdybym nie miał dość środków na koncie bankowym. Czekałem prawie miesiąc, dając jasne oświadczenie, że jeśli nie dostanę zapłaty w określonym terminie, odejdę bez okresu wypowiedzenia (zgodnie z polskim prawem pracy) i tak się ostatecznie stało. Otrzymałem wypłatę dopiero po złożeniu wniosku do odpowiednich władz, a mój (już były) pracodawca otrzymał surową karę.

Miałeś * bardzo * szczęście.Zwykle, jeśli firma nie wypłaca wynagrodzenia przez trzy miesiące, dzieje się tak dlatego, że nie ma pieniędzy, a wtedy * nigdy * tego nie zobaczysz.(Chyba że pensja została wypłacona przez państwo.)
-1 za „Ostrzeż pracownika działu HR, że podejmiesz kroki prawne”.Grożenie komuś prosto w twarz nie jest najlepszym sposobem, aby zmusić tę osobę do zrobienia tego, co chcesz.Prawdopodobnie doprowadzi to do gorącej konfrontacji i prawdopodobnie OP zyska reputację niesubordynacji.Nie ostrzegaj pracownika działu HR, po prostu zrób to.
Zwróć uwagę, że prawa Kalifornii są trudniejsze niż większość testów w Stanach Zjednoczonych ze względu na mnóstwo start-upów technologicznych.Przepisy mają na celu uniemożliwienie tym startupom skutecznego uzyskania bezpłatnej siły roboczej.Mój przyjaciel również pozwał na mocy tego prawa rok lub dwa lata temu.
@Ertai87, w różnej sytuacji, właściwie we wszystkich przypadkach poza opisanym tutaj, podając jasną informację, że znam swoje podstawy, a odmowa przestrzegania prawa będzie się wiązała z dodatkowymi kosztami związanymi m.in.sprawa sądowa wystarczyła, abym dostał to, co powinienem.Ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, co możesz zrobić zgodnie z prawem i wskazać, jaki będzie negatywny * dodatkowy * wynik dla firmy (grzywny, więzienie dla winnych, zamknięcie firmy, dodatkowe koszty itp.).Zawsze sprawdź, jakie prawo Cię dotyczy, a następnie możesz wypróbować miękkie rozwiązanie.Ale bądź przygotowany na atomowy, jeśli zawiedzie ten miękki.
@Draco18s dzięki za ten komentarz.Jak wspomniałem w mojej odpowiedzi, nie znam specyfiki Stanów Zjednoczonych, rada jest ogólna.Pierwszą rzeczą jest przeczytanie i zrozumienie prawa pracy i możliwych dalszych kroków, które dotyczą Twojego konkretnego przypadku.
@MartinBonner Och, wiedziałem bardzo dobrze, co robię.W Polsce trzymiesięczne wynagrodzenie (z pewnym ograniczeniem) przyznaje Ci specjalny państwowy fundusz, do którego każda firma musi wpłacać pewien procent całego wypłacanego wynagrodzenia.Więc ryzykowałem mniej, niż się wydaje.
@Ister Och, jasne.:) Zostawiam tam tę notatkę, żeby ludzie o tym wiedzieli.
#6
+10
Ertai87
2019-01-10 23:05:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Krok 1: Następnym razem, gdy będziesz odwiedzać pracownika działu płac, zrób to w godzinach pracy. Wybierz godzinę w piątek i po prostu usiądź w jego biurze, dopóki nie będziesz mieć kontroli. Jeśli pracujesz na laptopie, przynieś laptopa ze sobą i po prostu koczuj w jego biurze, aby szef nie mógł oskarżyć Cię o uchylanie się od obowiązków.

Krok 2: Nagraj wszystko, co powie. Twoje ustawienia regionalne mogą się różnić, ale niektóre lokalizacje zezwalają na nagrywanie rozmów, a jeśli możesz legalnie nagrywać rozmowę, powinieneś to zrobić, aby uzyskać dowód usprawiedliwienia niepłacenia w terminie. W przeciwnym razie zrób notatki (na laptopie, który przyniosłeś ze sobą, aby wykonać pracę!) Tego, co powiedział po fakcie. Jeszcze raz pamiętaj, aby nie wychodzić z biura bez odprawy!

Krok 3: Nie angażuj go w rozmowę. Jeśli zacznie próbować zmienić temat, po prostu skieruj go z powrotem na kurs. Coś takiego:

Ty: „Hej, przyszedłem tylko odebrać moją wypłatę, czy jest gotowa?”
Facet od płac: „Jeszcze nie. Hej, a co z Joe w sprzedaży? Wydaje się całkiem homoseksualny, prawda? Co o tym myślisz? "
Ty:„ Tak, nie wiem. W każdym razie, wracając do mojej pensji, kiedy będzie gotowa? "
Facet od płac:„ Tak , czy widziałeś, co Joe zrobił ostatnio, podrywając Brada? ”
Ty:„ Hm, to miło. Teraz możemy porozmawiać o mojej pensji? ”

itd. Jeśli tego rodzaju przekomarzanie się będzie się powtarzać, możesz zacząć grozić:

Płatnik (po chwili rozmowy): „Słyszałem, że Joe ma nowego chłopaka”.
Ty: „Słuchaj, stary. Jestem tu tylko po to, żeby odebrać pensję. Mój dzień wypłaty jest dzisiaj i potrzebuję pieniędzy. Nie chcę rozmawiać o tym, czy Joe jest gejem, czy nie, to nie moja sprawa, ani nie jest Twój. Teraz będę siedzieć tutaj i wykonywać swoją pracę, czekając, aż wręczysz mi czek, ale pierwszą rzeczą, którą zrobię, gdy otworzę laptopa, jest wysłanie e-maila do bezpośredniego przełożonego, Wezwij prezesa firmy i powiedz im, że jestem teraz w twoim biurze, podczas gdy ty uchylasz się od swoich prawnych obowiązków jako dział płac w firmie i poproś ich, aby do nas dołączyli, abyśmy wszyscy mogli to razem rozwiązać. spójny zespół. Czy zamierzasz przetworzyć moją pensję, czy nie? ”

Krok 4: Jeśli wejdziesz do biura i otrzymasz odpowiedź inną niż„ Oto Twój czek, dziękuję bardzo życzę miłego dnia ”, skontaktuj się jak najszybciej z lokalnym biurem ds. standardów pracy. Nie grozić, nikogo nie oskarżać, nie zaczynać konfrontacji. Po prostu to zrób. Biuro poinformuje Cię, jakiej dalszej dokumentacji potrzebujesz, aby wnieść sprawę; może potrzebujesz zaświadczeń od innych pracowników, może musisz wykazać wzór niewłaściwego zachowania itp. Ale powiedzą ci, czego potrzebujesz i powinieneś zacząć to zbierać.

Nie jestem pewien, czy ten przykład homofobii ma wpływ na odpowiedź.
Myślę, że nie, ale rozumiem, że jest tam, ponieważ pytanie wspomina o tym jako przykład tego, co robi facet od płac, więc nie jest tak, że jest znikąd
#7
+4
donjuedo
2019-01-10 22:20:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przeciwieństwie do innych odpowiedzi sugerujących, jak rozwiązać problem, radzę się stamtąd wydostać.

Inni zauważyli, że opóźnienie wydaje się być zamierzone i zgadzam się z tym. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​brak płatności w terminie doprowadzi do braku możliwości zapłaty w ogóle. Więc chociaż w końcu nadal otrzymasz wynagrodzenie, wyświadczyłbyś sobie przysługę, zatrudniając w trybie pilnym nową pracę w innym miejscu i unikając różnicy w wynagrodzeniach.

#8
+2
WhatRoughBeast
2019-01-10 10:36:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przed pójściem do szefa daj mu jeszcze dwa lub trzy okresy rozliczeniowe. Zapisuj dokładnie, kiedy (data i godzina) próbowałeś porozmawiać z facetem i dokładnie co zrobił / powiedział. Zwróć uwagę, że jeśli to możliwe, Twój dziennik nie powinien go parafrazować ani zawierać komentarzy redakcyjnych na temat tego, jak śmieszne jest to, co powiedział. W bardzo starym, niezbyt dobrym serialu kryminalnym mawiał: „Tylko fakty”. Jeśli to konieczne, poproś go, aby powtórzył swoją obecną wymówkę, abyś mógł ją dokładnie zapamiętać.

Teraz, kiedy idziesz do swojego szefa, będziesz miał dokładne zapisy tego, co się dzieje. Będzie to bardzo pomocne, jeśli / kiedy spróbuje wyrwać się z sytuacji, sugerując, że źle zrozumiałeś lub przesadziłeś.

Firma wiele razy nie zapłaciła temu pracownikowi.To absolutnie nie do przyjęcia, autor bezwzględnie powinien podjąć działania i podjąć niezbędne kroki, aby otrzymać terminową zapłatę.Żadna firma, w której pracuję, nie dostanie ani jednego dnia z opóźnieniem w płatnościach, firma absolutnie brzmi, jakby miała problemy z pieniędzmi, wymówki tego księgowego są absolutnie śmieszne
@Ramhound - Po pierwsze, osoba fizyczna nie jest księgowym (najwyraźniej).Jest HR, a nie księgowością.Po drugie, wydaje ci się, że "podjęcie działania" bez odpowiedniej dokumentacji przyniesie dobre rezultaty w krótkim okresie.To jest przerażająco naiwne.Jedno słowo nie mówi o tym, co dokładnie się stało, i proszę, zwróćcie uwagę na mój komentarz na temat „wyeliminować”.Podjęcie natychmiastowego działania, ponieważ twoja sprawa jest słuszna, a twoje serce jest czyste, to świetny sposób, aby zakończyć się ofiarą.Z tego, co wiesz, przełożeni milcząco akceptują zachowanie typu HR.
@WhatRoughBeast To nie jedno słowo - OP mówi, że wiele osób ma problemy z płacami.Brzmi to systemowo i teoretycznie mogłoby zostać naprawione przez każdego wyciągającego kciuki, wstającego i wreszcie deklarującego, że jest to horrendalnie niedopuszczalne (a tak jest).Każda rozsądna firma natychmiast albo naprawi niekompetencję, albo policjant rozwiązuje problemy z pieniędzmi (w zależności od tego, który z nich lub oba są tutaj w grze) - jeśli tego nie zrobią, to nie zniknie, a ty zrezygnujesz.Oczekiwanie na terminowe wypłaty dwóch lub trzech okresów wypłaty jest absurdalne.A OP powiadomił już swojego szefa wiele razy.
https://www.snopes.com/fact-check/just-the-facts/
@LightnessRacesinOrbit - So.Wiesz, że problem występuje z wieloma pracownikami, szef był wielokrotnie informowany, ale problem nadal występuje.A jednak odwołujesz się do zachowania oczekiwanego od „rozsądnej firmy”.Czy nie widzisz problemu ze swoim argumentem?Problem został rozwiązany nieformalnie.To nie zadziałało.Teraz czas na formalne, a to wymaga dokumentacji.
@WhatRoughBeast Myślę, że moim argumentem jest to, że formalny krok _ został już faktycznie podjęty_ i nie zadziałał, więc albo zaczynasz być bardziej stanowczy, albo odchodzisz.Po prostu znoszenie tego przez kilka miesięcy, aby mieć tę samą skargę zapisaną na papierze, nie wydaje się to przydatne, zwłaszcza, że (jak zauważyłeś) nie wydaje się, że przyniesie to wiele dobrego w tej konkretnej organizacji.To „oi, naprawdę to teraz mamy na myśli, potraktuj nas poważnie” lub popiersie.
Naprawdę spodobała mi się sugestia, aby dosłownie pozostać w dziale HR do czasu zakończenia wypłaty;efektywnie siedzieć.To jasno pokazuje, że nie zamierzasz już tego znosić - w sposób, w jaki samo nagranie problemu i ponowne przedstawienie go tak naprawdę nie jest.Przyznaję, że może to pomóc w późniejszym postępowaniu sądowym, ale wtedy sugeruję zrównoleglenie tych dwóch podejść (tj. Nie czekaj na działanie)
W mojej jurysdykcji (Wiktoria, Australia) nie ma wymogu powiadamiania drugiej strony rozmowy, że ją nagrywasz.Kropka.Chociaż prawdą jest, że nie możesz dokonać nagrania z zamiarem jego nadania, możesz to zrobić i później na nim polegać.Osobiście, przez telefon - w każdy stary sposób, który Ci się podoba ORAZ z kimkolwiek innym na świecie, pod warunkiem, że jesteś w Victorii i odbierasz telefon w momencie nagrywania ... Jeśli to nie pomoże, nagraj je mimo wszystko, a następnie transkrybuj.Niewiele organizacji, które wykorzystują swoich pracowników, spodziewa się druzgocącej kary.
Nie potrzebujesz dokumentacji, aby udać się do odpowiedniego departamentu rządu stanowego.* To * powinno być pierwszym portem zawinięcia OP.Jeśli * oni * mówią „zbieraj dowody” - zrób to.
Czekanie na dłuższe okresy wypłaty to bardzo zła rada.Większy nacisk kładzie na OP i współpracowników i pozwala firmie na wykonanie tygodni lub miesięcy pracy, która prawdopodobnie nigdy nie zostanie opłacona.O wiele lepiej jest działać natychmiast.Jeśli firma traci pieniądze, może nadal mieć część na listy płac, które znikną, jeśli OP zaczeka, i przynajmniej ograniczy potencjalną stratę.
@DavidThornley - „Większy nacisk na OP i współpracowników” - To zależy od stanu psychicznego OP.Jeśli przyjmie on nastawienie, że każde opóźnienie i uniknięcie będzie liczyło się do ostatecznego rozliczenia, może to uczynić cały proces interesującym, a nawet zabawnym.„tygodnie lub miesiące wykonanej pracy, która prawdopodobnie nigdy nie zostanie opłacona”.Nie wskazano w PO (przynajmniej nie na razie).We wszystkich przypadkach płacono mu, ale kilka dni później.
@WhatRoughBeast Jeśli firma celowo płaci za późno i nie jest co do tego szczera, to bardzo zły znak.Sugeruje to, że firma ma poważne kłopoty finansowe i ukrywa informacje przed pracownikami.Nie miałbym absolutnie żadnej pewności, że w takich okolicznościach nadal będę otrzymywać wynagrodzenie.
#9
  0
Eleshar
2019-01-13 18:36:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jako osoba z doświadczeniem w kadrach i płacach nie jestem zadowolony z jakiejkolwiek odpowiedzi tutaj.

Jeśli nie otrzymujesz wynagrodzenia na czas, porozmawiaj z jego szef i do swojego szefa i do HR (jeśli takiego masz), najlepiej zarówno naraz w jednym e-mailu (jako pisemny dowód, że można zachować), podkreślając każde wystąpienie tego wydarzenia (a jeśli znasz inne przypadki, proponuję przedyskutować z nimi możliwość wspólnego poruszania tego problemu). Jak wskazano, w tej kwestii nie ma absolutnie nic drobnego i nie znam żadnego kraju, w którym nie byłoby to niezgodne z prawem, jako naruszenie umowy, jeśli nie naruszenie prawa pracy, w obu przypadkach wielka sprawa.

Zazwyczaj może to otworzyć firmę na wszelkiego rodzaju nieprzyjemne rzeczy, takie jak zerwanie umowy z Twoją stroną bez wypowiedzenia, co w zależności od jurysdykcji może upoważnić Cię do odpraw, a także do odszkodowania (w przypadku pozywania firmy), ponieważ takie wypowiedzenie zazwyczaj nie jest uważane za dobrowolne ani uczciwe. Mogą również obowiązywać surowe kary prawne określone w prawie pracy.

O ile polityką firmy nie jest oszukanie Cię, w jej najlepszym interesie leży rozwiązanie tego problemu tak samo, jak Twojego. >To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...