Pytanie:
Czy nawiązywanie osobistych relacji z użytkownikami witryny jest nieprofesjonalne?
Aarthi
2012-04-11 01:08:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jako menedżer społeczności w dużej firmie internetowej wchodzę w interakcje z naszymi użytkownikami (i moderatorami!) na dość konsekwentnych zasadach. W rzeczywistości często spędzam dużą część dnia na głównym czacie moderatorów, zajmując się problemami moderatorów i uczestnicząc w toczącej się rozmowie.

Moderatorzy to nieopłacani użytkownicy, którzy kultywują i nadzorują witrynę. (Z drugiej strony jestem oficjalnym pracownikiem firmy i otrzymuję wynagrodzenie). Ponadto, z pewnych perspektyw, jestem moderatorem lub pierwszą linią apelacji użytkownika, co oznacza, że ​​jeśli problem wymaga eskalacji, jestem jednym grupy ludzi, do których zwracają się jako pierwsi.

Miałem szczęście spotkać niektórych z tych moderatorów i użytkowników w prawdziwym życiu. Uważam, że z niektórymi z nich dobrze się dogaduję i lubię spędzać z nimi czas.

Czy nawiązywanie przyjaźni i osobistych relacji z tymi użytkownikami jest dla mnie nieprofesjonalne?

Cztery odpowiedzi:
#1
+30
ChrisF
2012-04-11 01:12:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dopóki nie pozwolisz, by wpłynęło to na twoją pracę, to nie, nie jest to nieprofesjonalne.

Oczywiście mogłoby to być postrzegane jako nieprofesjonalne, ale tak długo, jak wszyscy - łącznie z pracodawcą - jest szczęśliwy, że wszystko powinno być w porządku.

W rzeczywistości można argumentować, że nawiązywanie osobistych relacji z tymi użytkownikami jest częścią Twojej pracy jako łącznik społeczny . Jesteś częścią połączenia między zwykłymi użytkownikami i moderatorami a firmą. Twoja praca byłaby dużo trudniejsza, gdybyś na jakimś poziomie nie radził sobie z nimi.

+1: * Można * się spierać i to właśnie * bym * argumentował. Aby służyć swoim klientom, musisz mieć zaufanie.
#2
+4
Jasconius
2012-04-11 01:11:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponieważ nie otrzymują wynagrodzenia, to chyba nie.

Twój pracodawca jest dostawcą usług, a osoby, o których mowa, to dobrowolni konsumenci, którzy angażują się w swoim czasie wolnym, nie mając nic poza własnym czasem.

To nie wygląda na konflikt interesów w sensie biznesowym.

#3
+4
Rarity
2012-04-11 01:19:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Relacje biznesowe mogą być postrzegane negatywnie, jeśli są wykorzystywane jako dźwignia lub jeśli sprawiają, że inni czują się niekomfortowo (nękanie). Ponieważ nie mówisz (miejmy nadzieję) o nękaniu, istotną rzeczą jest tutaj to, czy uzyskasz niewłaściwą dźwignię u swojego użytkownika / klienta / itp.

W tym przypadku nie możesz naprawdę wiele wymusić Twoich użytkowników; nie możesz zmusić ich do zakupu Opcji Premium za dodatkowe 5000 USD, ponieważ nie ma w tym żadnych pieniędzy. Nie masz dostępu do poufnych informacji, ponieważ już je masz. Nie będziesz w stanie podbić ani zyskać dodatkowej siły dzięki tym interakcjom, więc nie sądzę, by można je było ogólnie postrzegać jako nieodpowiednie.

#4
+2
Karlson
2012-04-11 01:15:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wystarczy rozważyć następującą kwestię:

Bez względu na to, jak bardzo staramy się oddzielić relacje zawodowe od osobistych, nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi.

Czy jest to więc nieprofesjonalne? Nie.

Czy wpłynie to na sposób wykonywania przez Ciebie obowiązków w odniesieniu do witryny, w której obecny jest użytkownik? Zdecydowanie.

Dlatego proponuję unikać interakcji, w których życie zawodowe przelewa się na prywatne.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...