Pytanie:
Jak mogę wyszkolić zastępcę, nie puszczając szefów i zastępczego pokrętła?
user107558
2019-08-16 20:46:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nawiązuję kontakty, aby zmienić pracę. Chcę przeszkolić zastępcę w mojej obecnej pracy. Zidentyfikowałem osobę. Muszę mieć więcej czasu na spotkanie z tym współpracownikiem, ale to trudne do zorganizowania.

Moi szefowie nie mogą wiedzieć, że rozważam odejście, ponieważ utrudnią mi życie zawodowe.

Chcę, aby mój współpracownik miał dobrze ugruntowaną pozycję i mógł pełnić moje stanowisko, a także być w kolejce do awansu i dobrej okazji po moim odejściu. Nie jesteśmy sobie bliscy, ale wiem, że są w takiej sytuacji, aby odnieść ogromne korzyści osobiste i zawodowe. Dlatego też nie chcę ich dopuszczać do mojego planu. Zwłaszcza, że ​​może to mieć dla nich złe reperkusje, jeśli okaże się, że świadomie postępują zgodnie z moim planem.

Dobrze wyszkolone ich również zminimalizuje stres mojego pracodawcy, chociaż mogą tego nie doceniać, jeśli znał teraz mój plan. Jak mogę zapewnić mojemu współpracownikowi szkolenie w czasie, który mi pozostał?

Obawiam się, że jeśli proponuję szkolenie kogoś, firma nigdy nie wybierze osoby, o której myślę. Lubią tworzyć ścieżki dla swoich „ulubionych”. Chcę zakłócić tę nieuczciwą praktykę, tworząc potężną substytut, której nie można kwestionować i która nie utrwali stronniczości. Ale może staję się tym, czego nienawidzę, ale jestem stronniczy? Właśnie zdałem sobie sprawę z mojego szaleństwa.

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/97562/discussion-on-question-by-rr-2-how-to-train-a-replacement-without-them-porozumiewawczy).
Czy jest jakiś powód, dla którego nie możesz zaproponować ich jako zastępcy, gdy składasz rezygnację i wykorzystujesz swój okres wypowiedzenia, aby ich przeszkolić (jeśli Twój pracodawca się na to zgodzi)?
„Być może staję się tym, czego nienawidzę” - nie jestem tego pewien, ale twoje pytanie można podsumować następująco: „Jak mogę skłonić kilka innych osób do wykonywania pracy dokładnie tak, jak chcę, bez ich świadomości? ”W najlepszym przypadku jest to naprawdę ambitny cel.W najgorszym przypadku jest to manipulowanie źródłami utrzymania ludzi w celu zaspokojenia własnych preferencji.
_ „Moi szefowie nie mogą wiedzieć, że rozważam odejście, ponieważ spowodują, że moje życie zawodowe stanie się nieszczęśliwe.” _ Jeśli są tak małostkowi, to dlaczego cię to obchodzi?Znajdź inną pracę, daj im wypowiedzenie, do którego jesteś zobowiązany, i pozwól im uporać się z konsekwencjami.
Dbam o niektórych moich kolegów.
Dwanaście odpowiedzi:
#1
+175
sf02
2019-08-16 20:56:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak mogę zapewnić mojemu współpracownikowi szkolenie w czasie, który mi pozostał?

Nie, to zadanie twojego szefa, aby przydzielić nie twoje. Kiedy zrezygnujesz z firmy, Twój szef zdecyduje, kto (jeśli ktokolwiek) zostanie przeszkolony do pełnienia Twojej roli. Zadecydują również, czy to ty będziesz prowadził szkolenie, czy nie.

A pracownicy utrudniają zarządzanie, gdy podejmują próbę zrobienia tego zamiast tego.
Dokładnie to.Jeśli OP chce być „dobrym obywatelem”, może rozpocząć dokumentowanie systemów i posiadanej wiedzy.Zacznij pisać dużo dokumentacji na wiki ... kiedy wyjdziesz, skieruj szefa na wiki
Każdy chce założyć, że jest niezastąpiony.Powiedziałbym, że firma wykonała dobrą robotę, oszukując cię, jeśli masz takie uczucie.Będą tam kontynuować z tobą lub bez ciebie.
@vikingsteve +1, to może być jego własna odpowiedź.OP powiedział w komentarzu do pytania, że „zależy im na niektórych [swoich] współpracownikach”.Pomoże to WSZYSTKIM z nich, a nie tylko wybranemu zastępcy (który prawdopodobnie nie będzie na bieżąco do czasu odejścia OP, nawet z dodatkowym czasem szkolenia, które mają nadzieję zaaranżować).
#2
+85
Patricia Shanahan
2019-08-16 20:54:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przedstaw szkolenie zarówno praktykantowi, jak i swoim menedżerom, jako poprawiające czynnik autobusowy. Rozsądnie jest mieć co najmniej dwie osoby zdolne do wykonywania dowolnej pracy.

Najpierw porozmawiaj ze swoim przełożonym, aby mieć pewność, kogo chcą, abyś szkolił.

Szkolenie niewłaściwej osoby może stworzyć niezwykle trudną sytuację, gdy zrezygnujesz. Osoba szkoląca X sprawiłaby, że spodziewałaby się, że zostanie twoim następcą i sprawi, że poczują urazę, jeśli twój menedżer woli osobę Y. Twój wysiłek związany z treningiem X zostałby zmarnowany i musiałbyś pośpieszyć się z treningiem Y w okresie wypowiedzenia.

Na szkolenie wybierali inną osobę.Mam na myśli konkretną osobę.
@RR2 Rozszerzyłem moją odpowiedź w odpowiedzi na Twój komentarz.Szkolenie kogokolwiek poza wyborem twojego żłobka byłoby niewłaściwe.Możesz polecić, ale ostatecznie wybór następcy jest obowiązkiem twojego kierownika, a nie czymś, co powinieneś próbować wyprzedzać.
To naprawdę wnikliwa odpowiedź.Czy już tego doświadczyłeś?
Ważne jest również zapętlanie odpowiednich menedżerów do jakichkolwiek szkoleń / dzielenia się umiejętnościami / itp., Ponieważ mogą oni mieć większą wiedzę na temat Twoich współpracowników oraz długoterminowych planów i celów firmy niż Ty.- Nie chcesz też dać się złapać w niezręcznej sytuacji, gdy niezależnie skupiłeś się na rozwoju umiejętności młodszego współpracownika, który następnie wskakuje na statek ze swoimi `` nowymi i ulepszonymi umiejętnościami '', zanim przejdziesz do wyjścia ...
@RR2 Tak, a jeśli po prostu powiedzenie, że poprawi to współczynnik autobusu, nie przekonuje ich, spróbuj powiedzieć, że istnieje rosnący trend, że masz więcej pracy, niż jesteś pewien, że go wykonasz, że któregoś dnia będziesz musiałzacznij wybierać, co zrobić, zamiast tego, co zrobić najpierw.Chcielibyście, aby junior delegował trochę nisko wiszących owoców, abyście mogli skupić się na większych problemach z mniejszą liczbą przerw, a osoba X wydaje się wystarczająco zdolna.
Być może w następnej pracy będziesz miał przywilej podejmowania takich decyzji, @RR2!
Gah.Jak bardzo są posłuszni niektórzy ludzie - „Twój szef wie więcej niż Ty” itd. To może być prawda lub nie, ale nie musisz postrzegać szkolenia jako „trenuj swojego następcę”, możesz to postrzegać jako „upoważnienie współpracownika dozostań swoim następcą ”.Jeśli szefowie są z tego niezadowoleni, to może nie powinni uprzykrzać życia niedoszłym absolwentom, a przynajmniej nie sprawiać takiego wrażenia.
@toolforger: Zgadzam się z tobą (+1), ale ważne jest, aby OP uznał, że nie może wybrać swojego następcy i że próba zrobienia tego może mieć negatywne konsekwencje.Jeśli to „upoważnienie” będzie * ogólnie * przydatne dla współpracownika, to wspaniale, ale jeśli tylko * konkretnie * ma zastosowanie do bieżącego zadania PO, wówczas należy zachować ostrożność.
Jeśli uda ci się ich przekonać do poprawy współczynnika autobusu, to za każdym razem, gdy umieścisz powiadomienie, masz większą szansę na upewnienie się, że zarówno X, jak i Y są przeszkoleni (jednak zawsze mogą mieć preferowaną drugą preferencję niż pierwszą!)
#3
+30
Dennis Jaheruddin
2019-08-18 16:17:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rozpocznij współpracę z osobą, od której możesz

Kilka odpowiedzi sugeruje nieuczciwość. Trzymałbym się jednak od tego z daleka, jeśli możesz, zwłaszcza, że ​​może to nawet nie być potrzebne.

Jeśli nie masz absolutnie żadnej możliwości pracy z tą osobą lub nie masz powodu, aby prosić ją o odebranie pracy , to prawie nie masz żadnych opcji. W przeciwnym razie zwróć uwagę na następujące sytuacje:

 1. Kiedy masz chwile współpracy, spróbuj użyć ich do rzeczy, które są ważne do przeniesienia.
 2. Jeśli masz szansę poprosić współpracownika o odebranie pracy za Ciebie, po prostu poproś go, aby podniósł rzeczy, które pomogą mu zdobyć wiedzę.
 3. Jeśli jesteś w stanie pomóc / wykonać pracę dla drugiej osoby, upewnij się, że robisz to w sposób, który pomoże im również zrozumieć, co robisz.
 4. Kiedy jesteście razem, rozmawiajcie o pracy. W rzeczywistości nie zastąpi działania, ale może pomóc w budowaniu zrozumienia i wiedzy, umożliwiając im szybkie podjęcie działań później. Co więcej, pomaga to również drugiej osobie wiedzieć, w co się pakuje.

Zwłaszcza jeśli osoba jest chętna / młodsza od ciebie, tego rodzaju rzeczy należy po prostu postrzegać jako fajne możliwości z ich perspektywy. Zakładając, że nie robią rzeczy, które naprawdę wykraczają poza ich zakres obowiązków, menedżerowi prawdopodobnie nie będzie to przeszkadzać.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, a osoba będzie rosła, by być bardziej zdolnymi, ostatecznie możesz polecać je jako zastępstwo kierownictwu na podstawie tego, co robili. Pamiętaj jednak, że istnieje spora szansa, że ​​kierownictwo nadal odrzuci twoją sugestię, w takim przypadku powinieneś pokazać swoją profesjonalną stronę i przeszkolić tę osobę najlepiej jak potrafisz.

Absolutnie.Jest jeszcze jedna odpowiedź, krótka, rzeczowa i poprawna, czyli odpowiedź, którą powinien wybrać każdy w podobnej sytuacji.I oczywiście OP.
Nie chodzi tylko o to, że kierownictwo może unieważnić Twój wybór.Być może ustawiasz wybranego następcę na świat bólu.Jeśli zarząd ma na myśli kogoś innego na to stanowisko, oznacza to, że teraz są dwie osoby z „pretekstem do tronu”, a najłatwiejszym sposobem rozwiązania takiej sytuacji może być wypuszczenie jednej z nich.Twój ulubiony współpracownik może zostać zwolniony w bezpośredniej konsekwencji twojego tajnego szkolenia.
@TooTea naprawdę?Najłatwiej jest je zwolnić?To pozostawia kierownictwu inną pozycję, na którą musi zatrudnić / wyszkolić.Niezależnie od tego, jeśli dwie osoby zajmują to samo stanowisko, a kierownictwo zdecyduje się zatrudnić jedną, a drugą zwolnić, myślę, że najlepiej będzie, jeśli współpracownik nie będzie w tej firmie!
#4
+28
davnicwil
2019-08-18 23:21:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie rób planów dla innych ludzi i nie zakładaj, że wiesz, co jest dla nich najlepsze .

Dotyczy to również współpracownika, którego chcesz przeszkolić na zastępcę, oraz pracodawcy .

Masz tutaj dobre intencje i to jest godne pochwały. Ale faktem jest, że Twoja wersja tego, co ludzie będą chcieli zrobić, gdy dowiedzą się, że odchodzisz, jest prawdopodobnie zła.

Na przykład bardzo możliwe, że Twój współpracownik po prostu nie jest zainteresowany robieniem Twoja praca. A może planują odejść. A nawet gdyby byli zainteresowani, pracodawca i tak nie miałby zamiaru awansować ich na to stanowisko. A może kiedy odejdziesz, zrestrukturyzują zespół (y), a Twoja pozycja przestanie istnieć. Lista jest długa… po prostu nie wiesz, co się stanie. To, co uważasz za oczywistą okazję, którą warto zawiązać w węzły, by dać koledze, może po prostu okazać się niczym.

Jeśli chcesz odejść i chcesz dać swojemu koledze opcji możliwości zastąpienia Cię, a następnie zabezpiecz najpierw inne stanowisko, a następnie wykonaj następujące czynności:

 • Przekaż swojemu pracodawcy uzgodnione w umowie powiadomienie. Na początku nie wspominaj o swoim współpracowniku, ale zapytaj go, czy nie ma nic przeciwko temu, że od razu powiesz innym.
 • Jeśli tak , idź do swojego kolegi i zapytaj go prywatnie, czy byłby zainteresowany Twoją pracą.
 • Jeśli tak , zasugeruj plan szkolenia przed przekazaniem, aby jak najlepiej przygotować ich do tego. Upewnij się, że wiedzą, że to Ty sugerujesz to, a nie pracodawca, i zasugerujesz to pracodawcy, jeśli się z tym zgadza.
 • Tylko jeśli się z tym zgadzają , wtedy wróć do pracodawcy, sprzedaj współpracownika jako potencjalnego potencjalnego zastępcę i zaproponuj plan przekazania.
 • Jeśli pracodawca zgadza się, że to dobry pomysł , zastosuj go.

Nic nie zakładaj. Rób wszystko na otwartej przestrzeni. Przedstaw sugestie, oczywiście, ale pozwól wszystkim zaangażowanym podejmować własne decyzje dotyczące tego, co się stanie na każdym etapie, zanim przejdziesz dalej.

#5
+14
Draco18s no longer trusts SE
2019-08-16 20:56:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

„Uderzenie przez autobus”

Szkolisz kogoś, aby robił to, co robisz, aby w razie choroby jednego dnia zostać potrąconym przez autobus lub mieć inny wypadek, firma ma kogoś gotowego i przeszkolonego do pełnienia twojej roli, dopóki nie wrócisz (lub nie).

To tylko poziom ubezpieczenia, który kierownictwo Twojej firmy powinno postrzegać jako „dobrą rzecz”, a nie coś do obawiaj się, że zamierzasz odejść. Tak się składa, że ​​po złożeniu rezygnacji możesz się uwolnić bez opuszczania firmy na lodzie.

tak, ale to byłby kolejny autobus :)
@Abigail Szkolenie jednego zastępcy może nie zmienić współczynnika autobusu po odejściu, ale to nie jest twój problem.Do swoich przełożonych zmieniasz współczynnik autobusu z 1 na 2 (z ich perspektywy opuszczasz autobus).
„Któregoś dnia jesteś chory, uderzył Cię autobus lub masz inną nagłą sytuację” Albo awansujesz lub zdobywasz inną pracę w firmie.
#6
+6
Mike D.
2019-08-17 07:26:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przed całym tym tajnym szkoleniem najłatwiejszym i najlepszym sposobem na zrobienie tego jest napisanie całej masy świetnej dokumentacji i skomentowanie kodu. W ten sposób bez względu na to, kto zostanie wybrany po odejściu będzie miał dobrą pozycję wyjściową. Nawet osoba, która przyjdzie po nich, odniesie korzyść (zwłaszcza jeśli będzie na bieżąco). Nie musisz też martwić się tak bardzo o ich samodzielne szkolenie, mogą się nauczyć, gdy odejdziesz.


Ale jeśli naprawdę chcesz spróbować potajemnie wyszkolić tę konkretną osobę, musisz zachęcić ją do rozpoczęcia pracy nad systemem. Możesz spróbować ogłosić chorobę lub po prostu być przepracowanym i zapytać, czy mogliby zająć się tylko tym jednym „małym zadaniem” dla Ciebie. Zacznij sprawiać, że będą pracować nad małymi fragmentami systemu. Pozwól im zadać ci kilka pytań na ten temat.

To nie jest tak naprawdę moralnie w porządku. Twój współpracownik nie doceni tego, kiedy to robisz. Możesz mieć kłopoty, jeśli nie wykonujesz własnej pracy. Jedynym sposobem (poza dobrym dokumentem), aby dowiedzieć się o systemie jest praca nad nim. Musisz więc znaleźć sposób, aby to zrobić. (Ewentualnie po prostu powiedz współpracownikowi, co się dzieje, i pozwól mu przestudiować system i zadawać pytania. O ile nie powiedzą szefowi).

Nie wiem, jak głosować, ponieważ podoba mi się część dokumentacyjna, ale uważam, że udawanie choroby itp. Nie jest odpowiednią rekomendacją.Próbowałem przedstawić alternatywę dla drugiej części tej odpowiedzi tutaj: https://workplace.stackexchange.com/a/142373/19191
Kto ma coś do tworzenia kodu / oprogramowania?
Ta praca może nie mieć nic wspólnego z kodowaniem.
Dokumentowanie tego, co robisz, nie ma nic wspólnego z samym kodem.Po prostu zapisz wszystko, nie martw się o szczegóły
Mógłbym przysiąc, że powiedzieli coś o kodzie w pytaniu, ale po ponownym przeczytaniu go pomyliłem się.Niezależnie od tego dokumentacja to dobra rzecz.Chociaż może moja odpowiedź jest mniej pomocna bezpośrednio, niż myślałem.(Prawdopodobnie tylko moje własne uprzedzenia krwawią, odkąd jestem programistą ...)
#7
+6
520 says Reinstate Monica
2019-08-19 14:30:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dokument, dokument, dokument.

To jest coś, co i tak powinieneś robić, ale jeśli nie, zapisz rzeczy, które robisz w ramach swojej pracy. Zapisz wszystkie szczegóły, wszystkie rzeczy, o które uderzyłeś głową, jak je przezwyciężyć, w zasadzie wszystko, co dałbyś każdemu, kogo rozważałbyś trenowanie. Nie zastępuje treningu, ale znacznie ułatwi proces szkolenia, gdy go opuścisz. Jest również dość łatwy w użyciu jako okładka przez 99% czasu, dokumentacja nie wymaga wyjaśnienia, dlaczego może to być dobry pomysł.

Nie masz kontroli nad tym, kto Cię zastąpi

Kiedy odejdziesz, dokumentacja zostanie prawdopodobnie odebrana przez osobę firma , która zdecyduje się Cię zastąpić. Może to być zgodne z Twoim wyborem, ale może nie. Nie masz żadnej nadziei na zmianę tego, zwłaszcza po odlocie.

#8
+4
joeqwerty
2019-08-16 21:04:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moi szefowie nie mogą wiedzieć, że rozważam odejście, ponieważ utrudnią mi życie zawodowe.

Chcę, aby mój współpracownik był dobrze ugruntowany, aby wypełniać moje stanowisko i być w kolejce po awans dobra okazja po moim wyjeździe. Nie jesteśmy sobie bliscy, ale wiem, że są w takiej sytuacji, aby odnieść ogromne korzyści osobiste i zawodowe. Dlatego też nie chcę ich dopuszczać do mojego planu. Zwłaszcza, że ​​może to mieć dla nich złe reperkusje, jeśli okaże się, że świadomie postępują zgodnie z moim planem.

Więc twój plan polega na podkradaniu się i oszukiwaniu zarówno szefów, jak i współpracowników ?

To nie brzmi jak dobry plan.

Rozumiem, że nie chcesz wyciągać ręki do swoich szefów, ale włączanie współpracownika do planu bez jego wiedzy jest zwodnicze , nieuczciwe i mogą potencjalnie zagrozić ich pracy.

Ostrzegam Cię, abyś ponownie przemyślał swoje podejście do tego problemu.

* „Nie martw się szefie, wyszkoliłem Boba! On wie o tym wszystko!” *
Nie chcę nikogo oszukiwać.Nie mam zamiaru kłamać.Nie sądzę, aby te informacje były czymś, do czego mają prawo.Dlaczego to oszustwo?
Podam ci kilka rodzajów nieuczciwego zachowania, które moim zdaniem mają tutaj zastosowanie.Wyszukaj je: `1.` Kłamstwo przez niejasność lub dwuznaczność.`2.` Kłamstwo przez zaniedbanie.`3.` Potrącenie podatku.`4.` Milcząca nieuczciwość.
Aby być którąkolwiek z tych rzeczy (kłamać ...), musi być zwodnicza.Nie widziałem żadnego oszustwa ze strony @RR2.Jedyne, co widziałem, to chęć pomocy słabszej osobie, która ma szansę.Możesz nazwać to, jak chcesz, ale normalna praktyka, którą OP próbuje zakłócić, promując złotego chłopca kosztem wszystkich innych, jest tutaj jedyną niesprawiedliwą rzeczą.
@Aaron pozwolił mi sparafrazować UP: `` Łączę się w sieci, aby zmienić pracę.Moi szefowie nie mogą się tego dowiedzieć.Chcę wyszkolić kolegę, żeby mnie zastąpił, ale nie chcę wpisywać ich w moim planie.Dobrze wyszkolone ich również zminimalizuje stres u mojego pracodawcy, chociaż mogą tego nie docenić, gdyby znali teraz mój plan. ”- Jak to nie jest forma oszustwa?
OP wyraźnie podejmuje się czegoś, co dotyczy jego współpracownika, bez jego pełnej wiedzy i bez ujawniania powodu takiego działania.Jak zaznaczyłem, to jest co najmniej 4 różne rodzaje oszustwa / nieuczciwości: „1.” Kłamstwo przez niejasność lub dwuznaczność.`2.` Kłamstwo przez zaniedbanie.`3.` Potrącenie podatku.`4.` Milcząca nieuczciwość
To bardzo silna reakcja.Czy chciałbyś, aby OP powiedział swojemu pracodawcy, że szuka innej pracy?Prawie wszyscy na tej stronie odradzaliby to, dopóki OP nie będzie gotowa do powiadomienia, ale wstrzymanie się od tego jest zwodnicze, prawda?
Nie chodzi o ukrywanie informacji przed kierownictwem.Chodzi o podjęcie kroków, aby potajemnie wyszkolić swojego kolegę bez ujawniania powodów lub motywacji takiego działania.Potajemne zaangażowanie współpracownika bez jego wiedzy lub zgody jest oszustwem i może potencjalnie wyrządzić krzywdę współpracownikowi w firmie.
dlatego uważam, że oznacza to, że PO jest błędny, a ta odpowiedź jest przesadną reakcją.
@joequerty Jak szkolenie kogoś może go zranić?Swoją drogą, rodzaje nieuczciwości, które wymieniasz, zdarzają się cały czas w każdym miejscu pracy, szczególnie od szefów do ich podwładnych;jedyne, co liczy się w praktyce, to to, że nie można go zarzucić przeciwko tobie, aw tym przypadku to faktycznie wyświadcza firmie przysługę - „spójrz, upewniłem się, że możesz działać beze mnie, wyszedłem poza moje obowiązkiaby to zrobić ”.Jest to więc jeden z mądrzejszych ruchów, jakie można wykonać.
„Wszyscy kłamią, więc jest OK, jeśli kłamię” nie jest ważnym argumentem.Jest oczywiste, że OP próbuje to zrobić, nikomu nie mówiąc i nie podając im powodu ... co jest formą oszustwa.„Jak mogę to zrobić, nie informując nikogo, że to robię?”Jeśli to nie jest oszustwo, to nie wiem, co nim jest.Ponownie, są to 4 rodzaje oszustwa, które odnoszą się do tego: „1.” Kłamstwo przez niejasność lub dwuznaczność.`2.` Kłamstwo przez zaniedbanie.`3.` Potrącenie podatku.`4.` Milcząca nieuczciwość.
@toolforger: Jeśli szkolisz kogoś i nie dostanie on pracy, tracisz jego czas, nie wykonuje on pracy, do której powinien, i z tego powodu otrzymuje mniejszą podwyżkę.
@gnasher729 Nie chodzi o szkolenie zawodowe, ale o przekazywanie wiedzy.Nawet jeśli stażysta nie otrzyma stanowiska, nadal jest dostępny jako źródło wiedzy.Bez straty czasu.(OP powinien nadal zgadzać się z kierownictwem, że przekazywanie wiedzy jest dobrym pomysłem. Chyba że sam decyduje o tym - niektóre sklepy faktycznie ufają swoim pracownikom, że robią to, co najlepsze dla firmy, wiesz).
#9
+2
gnasher729
2019-08-19 14:57:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pomyśl trochę dalej. Próbujesz wyszkolić osobę X. Osoba X zinterpretuje to jako marnowanie jej czasu. X pójdzie do swojego menadżera i powie „ten facet marnuje mój czas, proszę ich powstrzymać”. Teraz twój szef się dowie i jesteś w najgorszej możliwej sytuacji. W najgorszym przypadku X lub ktoś inny natychmiast dostanie twoją pracę. Ponieważ twój szef zorientuje się, że odchodzisz i idziesz za jego plecami, szkoląc kogoś, kogo nie uważałby za twojego zastępcę.

PS. Czytając twoje inne posty, w których mówisz, że masz tak wiele projektów, których nie możesz ukończyć, nie mogę przestać się zastanawiać, że ten projekt, który próbuje nauczyć kogoś swojej pracy bez pytania, to nie tylko zwlekanie?

Gdyby ta osoba rzeczywiście narzekała, że się czegoś nauczyła, byłaby oczywiście nieodpowiednia do tej pracy i nie warta szkolenia.Dajmy OP trochę więcej sensu niż wybieranie kogoś takiego
@GeorgeM Osoba nie narzekałaby, że nauczyła się lepiej wykonywać swoją pracę.Narzekaliby, że muszą uczyć się pracy, której nie mają zamiaru wykonywać i której prawdopodobnie nigdy nie wykonają.Jeśli mój menadżer powie mi "X odchodzi, będziesz musiał nauczyć się jego pracy", dobrze.Jeśli współpracownik kradnie mój czas na naukę rzeczy, które nie mają nic wspólnego z moją pracą, narzekam.
#10
  0
Ian
2019-08-19 21:01:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 • Czy poproszenie kogoś o przejrzenie dokumentacji pomogłoby w jej zrozumieniu?
 • Czy sprawdzenie kodu pomogłoby w zmniejszeniu liczby błędów?
 • Czy ktoś mógłby rozwiązać problem gdy jesteś na wakacjach, pomóż swojemu pracodawcy?
 • Czy inny programista spróbuje zbudować oprogramowanie, aby jego komputer pomógł sprawdzić, czy firma może rozwiązać problem z Twoim komputerem?

Czy jest jeszcze coś, co należy zrobić, aby wyszkolić zastępcę?

#11
-1
HenryM
2019-08-16 23:37:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie robisz tego, ponieważ jedynym etycznym sposobem zrobienia tego, co sugerujesz, jest szkolenie tej osoby w swoim czasie, na własnym sprzęcie, poza biurami biznesowymi. Lub jeśli twój pracodawca ma lukę, dzięki której możesz spędzać godziny na szkoleniu ludzi w dowolny sposób, a to nie brzmi.

Ale może staję się tym, czego nienawidzę, ale jestem stronniczy?

Oczywiście. Fakt, że masz pracę, dowodzi, że Twój pracodawca nie jest taki zły, jak go malujesz. Chyba że mówisz, że tak naprawdę nie zasługujesz na tytuł / rolę, którą masz. Więc wiemy, że nie zawsze są źli, &, że (według ciebie) nie zawsze są dobrzy. Oznacza to, że 99% pracodawców, dla których ludzie faktycznie chcą pracować, wiesz.

W każdym razie prerogatywa twojego pracodawcy to zarządzanie stanowiskami pracowników. Nie twoje. Czasami pracodawcy proszą pracowników o porady / opinie na temat promocji, ale tak nie jest w tym przypadku. Może gdybyś powiedział swojemu pracodawcy, że odchodzisz, dałby ci możliwość pomocy w przeszkoleniu / wyborze kogoś. Oczywiście narażasz się również na ryzyko pokazania drzwi, zanim zechcesz.

#12
-3
David
2019-08-17 09:27:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powiedz szefowi, że rezygnujesz. Naprawdę niewiele mogą zrobić, aby twoje życie stało się piekłem. Po prostu pracuj w ustalonych godzinach w regularnym tempie i idź do domu. Wykorzystaj wszystkie wakacje przed wyjazdem. Ponieważ to ty odchodzisz, masz dużo mocy. Twój szef będzie chciał, żebyś wyszkolił zastępcę. Jeśli źle Cię potraktują, po prostu odejdziesz.

EDYTUJ

Zrób to po znalezieniu nowej pracy, a nie wcześniej.

Mogą wyrządzić tobie i / lub twojemu mieniu nielegalne rzeczy bez żadnego realistycznego sposobu na reakcję, jeśli lokal jest monitorowany wyłącznie przez firmę, a dana osoba jest wyłącznym właścicielem - następny krok to uzyskanie dowodów popełnienia przestępstwa.jest to niemożliwe, a nieuczciwa gra pociąga za sobą jedynie odpowiedzialność cywilną, a nie karną, działając na podstawie jakichkolwiek dowodów, nawet jeśli w końcu wygrasz sprawę i w jakiś sposób odzyskasz więcej z pozwu, niż koszt procesu poważnie przeszkodzi ci w znalezieniu pracy w przyszłości.
Mogą również słownie znęcać się nad tobą, obniżyć twoje wynagrodzenie, skierować cię do niebezpiecznej lub nieprzyjemnej pracy lub w inny sposób zaangażować się w konstruktywne praktyki strzelania.Może nie mogą legalnie uczynić twojego życia piekłem (chociaż to w dużej mierze zależy od jurysdykcji), ale przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, uczynienie twojego życia piekłem, gdy dowiedzą się, że odchodzisz, jest prawie typowym przykładem złych pracodawców.
Nie mogą cię obrażać słownie.Po prostu wyjdź.Nie mogą zrobić niczego brutalnego, zanim nie stanie się to sprawą karną.Jeśli boisz się swojego miejsca pracy, po prostu nie wracaj.
@David: Na kim spoczywa ciężar dowodu?
Jaki ciężar dowodu?Jeśli jesteś w toksycznym środowisku, wyjdź jak najszybciej.
Podoba mi się pierwsza część tej odpowiedzi i czuję, że jest to prawie poprawna odpowiedź.Jednak nie polecam korzystania z urlopu, ponieważ typowa amerykańska firma Ci go zapewni, więc jest to miły bonus, gdy wyjeżdżasz, ale większość firm nie zezwala na korzystanie z urlopu w okresie wypowiedzenia.Więc sprawdź, zanim go użyjesz.
Szokująco zła rada ...
@George Czy możesz wyjaśnić, dlaczego?„Moi szefowie nie mogą wiedzieć, że rozważam odejście, ponieważ uprzykrzą mi życie zawodowe” sugeruje, że plakat powinien odejść i nie martwić się o wymianę.Jeśli pracujesz dla firmy, która zachowuje się tak mściwie, naprawdę nie ma powodu, aby martwić się o szkolenie zastępcy.
Ponieważ im bardziej twój szef jest palantem, tym głupsze jest powiedzieć im, że odchodzisz, zanim faktycznie otrzymasz pisemną ofertę.To po prostu otwarcie się na nękanie i być może zwolnienie, zanim coś innego ustawisz.
@GeorgeM Ostatni wiersz mojej odpowiedzi (edycja) „Zrób to po znalezieniu nowej pracy, a nie wcześniej” został opublikowany 30 sekund po zamieszczeniu mojej odpowiedzi, więc jeśli to jedyny powód, to naprawdę nie ma to sensu.Jestem pewien, że moja odpowiedź ma inne problemy i byłbym wdzięczny za wszelkie inne komentarze.
Ta odpowiedź nie dodaje nic do lepszych odpowiedzi


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...