Pytanie:
Czy powinienem zawrzeć w swoim CV informacje o mojej reputacji w odpowiednich witrynach Stack Exchange (lub innych witrynach z pytaniami i odpowiedziami)?
user145
2012-04-11 15:28:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy powinienem dołączyć do mojego CV jakiekolwiek informacje na temat wymiany stosów lub, bardziej ogólnie, witryn Q&A, których jestem aktywnym współtwórcą? Jeśli tak, to na ile ważne powinny być te informacje i na jakim poziomie szczegółowości powinienem uwzględnić?

Szczególnie zależy mi na znalezieniu właściwej równowagi między nadaniem temu punktowi odpowiedniego wyeksponowania, bez nadawania mu wyższego priorytetu niż ważniejsze punkty, takie jak wcześniejsze doświadczenia.

zobacz także: [Czy „Stack Exchange use” to cenna umiejętność w moim CV?] (http://workplace.stackexchange.com/q/50252/168)
Możliwy duplikat [Czy „Stack Exchange use” to cenna umiejętność w moim CV?] (Https://workplace.stackexchange.com/questions/50252/is-stack-exchange-use-a-valuable-skill-on-my-cv)
@DarkCygnus: Czy * wcześniejsze * pytanie jest duplikatem * późniejszego * pytania?
Hej, @JosefK, celem dupe powinien być ten, który ma coraz więcej odpowiedzi o wyższej jakości.Ponieważ ten ma tylko 2, a drugi 9 (i znacznie więcej głosów niż te), ten post, choć starszy, powinien być naiwniakiem poprzedniego.Przeczytaj [tutaj] (https://meta.stackexchange.com/a/10844/332286), aby zobaczyć, o co mi chodzi, cytując: * „Zwykle ostatnie pytanie jest zamykane jako duplikat starszego pytania, ale to nie jestTo nie jest absolutna zasada. Ogólna zasada jest taka, aby zadawać pytanie z najlepszym zbiorem odpowiedzi i zamykać drugie jako duplikat. "*
OK, w takim razie: nie, nie oszustwo.Jedno pytanie dotyczy tego, czy używanie wymiany stosów jest ** umiejętnością ** (a wszystkie najwyżej oceniane odpowiedzi odnoszą się * konkretnie * do tego, czy jest to ** umiejętność **), podczas gdy drugie pyta, czy warto o tym wspomnieć**w ogóle**.
Dwa odpowiedzi:
Kris Harper
2012-04-11 15:59:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

O ile nie wiesz, że pracodawca jest aktywny w StackOverflow lub innej witrynie StackExchange, unikałbym wyrażania swojej reputacji i działalności bardzo jednoznacznie.

Możesz wymienić swoją aktywność na StackExchange w polu „Zainteresowania " Sekcja. Jeśli pracodawca zna witrynę i ją ceni, będzie Cię szukał lub poprosił o podanie nazwy użytkownika.

Powiedziałbym, że bardziej odpowiednim miejscem na wspomnienie o Twoim profilu jest medium internetowe, takie jak LinkedIn. Posiadanie linku nie wydaje się nie na miejscu i poprawia ogólny wygląd online.

I jak ChrisF wspomniał o programistach, upewnij się, że jeśli umieścisz swój profil w w jakikolwiek sposób, aby Twój profil dobrze Cię reprezentował. W tym przypadku powinieneś zobaczyć swój profil jako rozszerzenie swojego CV, więc nadaj mu równie profesjonalny wygląd.

Ta informacja podąży za tobą. Ten pozornie niewinny komentarz na temat twojego szefa, który zrobiłeś ponad rok temu, może powrócić i prześladować cię, jeśli ujawnisz swoją nazwę użytkownika. Na przykład przystąpiłem do "porządkowania" kilku rzeczy z historii mojego konta SE, z których nie byłem szczególnie dumny :)
Wszystko, czego nie możesz usunąć, powinieneś zgłosić jako moderator; mogą usuwać i / lub odłączać Cię od postów. Odłączenie jest Twoim * prawem * w ramach licencji Creative Commons Wiki, której używamy do wszystkich treści tworzonych przez użytkowników.
Idealnie byłoby, gdybyś przede wszystkim nie publikował tyrady ani entuzjazmu na temat kogoś. O ile osoba nie jest osobą publiczną (np. Donald Trump, treska Donalda Trumpa), ludzie są poza zasięgiem.
jcmeloni
2012-04-11 17:02:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To zależy (jak wskazuje Q&A on Programmers.SE), ale umieszczenie powiadomienia w sekcji „Zainteresowania” nie zaszkodzi, jak wspomina root45.

Chcę tylko dodać fakt, że niektóre zawody traktują czas spędzony na stronach StackExchange jako „usługi dla zawodu” - w w szczególności Project Management Institute (PMI) umożliwia ubieganie się o PDU (jednostki rozwoju zawodowego) za czas spędzony na zadawaniu pytań i odpowiadaniu na pytania w Project Management.SE.

Nie wiem, czy „zaimponować” to właściwy termin, ale kiedy oceniam CV i widzę, że potencjalni pracownicy uczestniczą w nieformalnych i wolontariackich społecznościach wiedzy i zdobywają w tych społecznościach reputację Uważam to za bonus. Myślę, że sam StackExchange ocenił wartość rynkową (i użyteczność), konstruując Careers 2.0 w taki sposób, w jaki to zrobili.

+1 za „zobacz, że potencjalni pracownicy uczestniczą w nieformalnych i wolontariackich wspólnotach wiedzy” - to bardzo ważna cecha pracownika i mam nadzieję, że większość ludzi uzna to za pozytywne, tak jak Ty.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...