Pytanie:
Jako partner, jak mogę zapewnić przywództwo mojemu zespołowi?
Nicole
2012-04-11 02:21:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Słuchałem wielu podcastów dotyczących liderów. Jednym z nich był wywiad z byłym trenerem Indianapolis Colts, który wygrał Super Bowl Tony Dungy, który napisał książkę zatytułowaną Lider mentora: Sekrety budowania ludzi i zespołów, które konsekwentnie wygrywają.

Tony Dungy jest zwolennikiem idei, że drużyny, które wygrywają, są zespołami o największym celu, a nie zespołami z absolutnie najlepszymi graczami.

Nie jestem bezpośrednim liderem swojego zespołu, a nasz zespół nie ma menedżera, który pracuje nad tymi samymi codziennymi sprawami. Czasami czuję, że brakuje nam jedności celu i chciałbym pomóc jej w rozwoju. Jak mogę poprawić jedność mojego zespołu i zapewnić ogólne przywództwo bez wchodzenia w żadne potencjalne pułapki? Czy dawanie przykładu jest jedyną drogą?

Trzy odpowiedzi:
#1
+28
hairboat
2012-04-11 03:59:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uważam, że jednym z najważniejszych czynników w zostaniu liderem w zespole, nieoficjalnie lub oficjalnie, jest utrzymywanie pozytywnych i komunikatywnych relacji z każdym członkiem zespołu. Częścią pracy lidera jest pomaganie każdemu członkowi zespołu w wykonywaniu swojej pracy - nie tylko tym, z którymi naturalnie się dogadują. Nie musisz być kumplem ze wszystkimi w zespole, ale każdy powinien myśleć o tobie jako o kimś o uczciwej perspektywie i kimś, kto szanuje każdego w zespole, nawet jeśli nigdy nie chciałby tego rozmawiać z Tobą poza pracą.

Jak wspomniał Jae, pomoże ci to stopniowo przejść do roli. Jeśli masz jakiś rodzaj relacji z każdym członkiem zespołu, w którym uważają cię za pomocnych (lub przynajmniej z szacunkiem zainteresowanych), możesz zacząć być naturalnym wyborem.

Ta odpowiedź przypomina nam, że przywództwo to nie władza, ale służba . Twoim zadaniem w tworzeniu tych relacji nie jest zatem czepianie się lub udzielanie niechcianych instrukcji, jak kontynuować dany projekt lub zadanie. Chodzi o to, aby udzielić jakiejkolwiek pomocy, której członek zespołu może potrzebować, aby lepiej wykonywać swoją pracę, nawet jeśli czasami oznacza to po prostu wyjście na filiżankę kawy, jeśli pomoże im to dotrzymać terminu.

Lider powinien postawić potrzeby swojego zespołu - zarówno jednostek, jak i zespołu jako jednostki - ponad własne potrzeby. Zacznij to robić, a tytuł (lub przynajmniej nieoficjalna rola) przyjdzie.

Krótka wersja: +1. Wersja długa: `` ... każdy powinien myśleć o Tobie jako o kimś o uczciwej perspektywie i kimś, kto szanuje każdego w zespole, nawet jeśli nigdy nie chcieliby z tobą rozmawiać poza pracą. '' Myślę, że to jest klucz do mając rówieśniczego lidera. Ludzie, dla których pracowałem, i których szanowałem najbardziej, to tacy ludzie. Słyszałem też powiedzenie, że najlepsi menedżerowie to ci, którzy * schodzą z drogi * zdolnemu zespołowi. Dobrzy menedżerowie ufają, że zatrudnili mądrych, zdolnych ludzi, a także zdają sobie sprawę z własnych ograniczeń. :)
#2
+10
Dynamic
2012-04-11 03:32:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dawanie przykładu to nie jedyny sposób, ale to najłatwiejszy sposób.

Nikt nie będzie podążał za kimś, kto nie wiesz, o czym do cholery mówią. Będą podążać za tymi, którzy przejmują inicjatywę i są szanowanymi ludźmi. W ten sposób nie stracisz żadnego bezpieczeństwa pracy i najprawdopodobniej je uzyskasz.

Możesz także stopniowo przejść do roli ...

Właściwie podoba mi się ten scenariusz. Na przykład, jeśli miałbyś zacząć pomagać jednemu pracownikowi w jego pracy, inni to zobaczą. Zaczną wtedy prosić o pomoc i stopniowo możesz zostać liderem w swoim miejscu pracy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Albo możesz być złym dyktatorem ...

Tak. Nie rób tego.

Nie jestem pewien, czy dawanie przykładu działa dla wszystkich zespołów. Nie idź przede mną, mogę nie podążać za tym wszystkim ...
#3
+4
Michael Zedeler
2013-05-26 02:37:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dawanie dobrego przykładu może być bardzo samotnym i uciążliwym podejściem, zwłaszcza jeśli pracujesz w branży IT, ponieważ programiści są bardzo dobrzy w odcinaniu tego, co dzieje się wokół nich.

Po pierwsze, powinieneś ocenić gdzie zespół potrzebuje wzmocnienia. Każdy zespół ma problemy, ale różnią się one bardzo od konfliktów międzyosobowych, słabego morale, braku wiedzy dziedzinowej i tak dalej. Spróbuj poświęcić trochę czasu na ustalenie, jakie Twoim zdaniem są największe słabości zespołów.

Gdy już tam dotrzesz, zacznij od potwierdzenia swoich przekonań. Oznacza to: sprawdź, czy rozsądna liczba pozostałych członków zespołu rozpoznaje te same problemy i spróbuj sprawdzić, czy możesz je przetestować, przeprowadzając małe eksperymenty lub testy porównawcze.

Po wykonaniu tej czynności masz listę rzeczy do prania problemów, które Twój zespół powinien rozwiązać. Ich rozwiązanie może wymagać dużo ciężkiej pracy, ale ich zweryfikowanie powinno pomóc zespołowi zrozumieć, dlaczego ich rozwiązanie jest ważne. Jeśli zauważysz, że tracisz pozycję, zastanów się, czy ponowna walidacja jest odpowiednia i przygotuj się na możliwość, że okaże się, że niektórych problemów nie warto już rozwiązywać.

Wykonanie powyższych kroków jest rodzaj przywództwa, które moim zdaniem pomogłoby w twojej sytuacji.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...