Pytanie:
Jak mogę sprawdzić, które wymagania dotyczące pracy mają znaczenie w ofertach oprogramowania?
Rarity
2012-04-11 00:46:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oferty pracy w branży technicznej są nękane zbyt dużymi i nierealistycznymi wymaganiami dotyczącymi pracy / doświadczenia. Chcą, aby absolwenci szkół wyższych mieli 5-letnie doświadczenie, wymieniali wiele niezwykle specyficznych technologii, których nikt nie posiadałby jako normalnego zestawu umiejętności, lub wymagają głębokiego doświadczenia z nowymi technologiami.

Te wymagania brzmią jak ktoś, kto jest wściekły od oprogramowania / umiejętności poprzedniego pracownika bez pojęcia, co było ważne w tych umiejętnościach. Na przykład, gdy proszą o 10 lat doświadczenia w Oracle SQL, prawdopodobnie naprawdę potrzebują kogoś z głęboką wiedzą na temat SQL i doświadczeniem w korzystaniu z baz danych w środowisku korporacyjnym.

Zawsze je widzę specyficzne wymagania dotyczące oferty pracy, ale kiedy już się do tego zabiorę, większość firm chce umiejętności, a nie wiedzy technicznej w zakresie określonej marki technologii / języka / itp.

Jak mogę się dowiedzieć, jakie naprawdę potrzebuję podczas rozmowy kwalifikacyjnej / przesiewania? Jak mogę sondować, nie wyglądając na to, że jestem niewykwalifikowany, i nie mówić, że mam to, czego naprawdę potrzebują, a nie dokładny smak wiedzy w ofercie?

Skąd wiesz, czy wiedzą, czego naprawdę potrzebują?
Cztery odpowiedzi:
#1
+15
IDrinkandIKnowThings
2012-04-11 01:14:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lubię zadawać pytania otwarte, takie jak:

Co możesz mi powiedzieć o projekcie, w którym widzisz, że mnie rozpoczynasz?

Z odpowiedzi na to pytanie zwykle pytam o frameworki i narzędzia, których do tego używają. Mogę porozmawiać z menedżerem na temat stanowiska i pokazać, jak moje umiejętności mogą tam pomóc. Nie wspominając już o tym, że menedżer jest na płocie, to pytanie może pomóc ich zepchnąć i skłonić do zastanowienia się, jak mogę dopasować się do ich zespołu.

Pomaga również zmierzyć temperaturę wywiadu. Krótka odpowiedź bez myśli prawdopodobnie oznacza, że ​​nie idzie dobrze. Daje Ci możliwość zmniejszenia strat lub podwojenia wysiłków, aby zrobić lepsze wrażenie.

#2
+9
Thomas Owens
2012-04-11 00:56:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​ogłoszenie o pracy zawiera listę rzeczy, z którymi osoba zatrudniona na dane stanowisko może mieć kontakt. Posiadanie większego doświadczenia w tych konkretnych obszarach lub w tych konkretnych sprawach jest oczywiście korzystne, ale nie oznacza, że ​​kandydat, który otrzymuje pracę, ma wszystkie te umiejętności.

Kiedy znajdę pracę wysyłając, dzielę to na dwa sposoby. Najpierw określam, które z moich umiejętności bezpośrednio pasują do umiejętności podanych w ogłoszeniu o pracę. Następnie określam, które umiejętności można łatwo przenieść lub które można powiązać z umiejętnościami wymaganymi w ogłoszeniu o pracę. Kiedy komunikuję się z firmą, zwracam uwagę na oba z nich - podkreślając przeszłe doświadczenia, które są bezpośrednio istotne, ale także związane z nimi technologie i podkreślam chwile, kiedy musiałem zastosować wiedzę, aby nauczyć się czegoś nowego.

#3
+1
Chris C
2012-04-17 03:31:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oferty pracy takie jak te przetestowałyby ludzi pod względem psychologicznym, niezależnie od tego, czy jest to ich zamierzony cel, czy nie. W najlepszym przypadku przyciągnąłby ludzi, którzy mogą nie wiedzieć wszystkiego, o co proszą, ale mają motywację i pewność siebie, aby to zrobić, aw najgorszym przypadku przyciągnie ludzi, którzy będą leżeć w ich CV. Jeśli zdążasz na rozmowę kwalifikacyjną, gratulacje, jesteś już o krok do przodu i dałeś im korzyść w postaci wątpliwości.

Spróbuj wyjaśnić swoje doświadczenie zawodowe w terminach bardziej niezależnych od języka i aktywnie podejmij próbę aby wyciągnąć podobieństwa z tym, czego używałeś i czego szukał opis stanowiska. Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, jest nauczenie ich czegoś interesującego, o czym nie wiedzieli, na przykład tego, jak twoje umiejętności rozwiązały problem podobny do tego, z którym mogą się zmierzyć.

#4
+1
Jim G.
2012-11-27 12:24:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Każda oferta pracy jest inna, więc nie można odpowiedzieć na to pytanie w skrócie.

Generalnie jednak ramy i język podany najbliżej góry strony wydają się być najważniejsze. Jednak, OTOH, przeprowadzałem rozmowy kwalifikacyjne na temat stanowisk, w których kierownik ds. Rekrutacji nie dbał o to, które ramy lub który język kandydaci kładli nacisk / preferowali w poprzednich miejscach pracy. Najważniejsze były ogólne umiejętności i ogólne umiejętności programowania. [Czegokolwiek innego można się nauczyć w pracy.]

Moja najlepsza rada: oceniaj oferty pracy na podstawie tego, czy interesuje Cię opis stanowiska i czy uważasz, że pasowałbyś. Pozwól kierownikowi ds. Rekrutacji, podczas bezpośredniej rozmowy kwalifikacyjnej, rozstrzygnąć, czy posiadasz wszystkie „niezbędne rzeczy” na stanowisko.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...