Pytanie:
Zwolniony za rażące przewinienie, ponieważ wysłałem poufne informacje na osobistą skrzynkę pocztową - jak zdobyć inną pracę?
user10433947
2018-12-14 15:17:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zwolniono mnie z powodu naruszenia poufności. Pracowałem nad poufnymi informacjami klienta na moim laptopie wydanym przez klienta i wysłałem te informacje e-mailem do mojej osobistej skrzynki pocztowej, ponieważ chciałem kontynuować pracę na moim osobistym laptopie; Nie mogłem zabrać laptopa do pracy podczas dłuższego urlopu za granicą. Pracuję w branży tech / analityka. Pracodawca ma politykę przeciwko temu i każdy tam pracujący podpisał, że zapoznał się z polityką. Po prostu nie myślałem w chwili, gdy wysyłałem informacje.

Na tym etapie nie ma żadnych konsekwencji prawnych ani procesów cywilnych, ponieważ nie były to tajemnice handlowe ani tajna własność intelektualna.

Jeśli chodzi o zdobycie nowej pracy w dziedzinie inżynierii oprogramowania / analityki / nauki o danych, nie kłamałbym na formularzu aplikacyjnym ani podczas rozmów kwalifikacyjnych, gdyby zapytano mnie, dlaczego porzuciłem swoją starą pracę.

Ale jak mam to wytłumaczyć, aby pokazać, że nauczyłem się na błędach i znalazłem nową pracę?

Czy pracodawcy nie wyrzuciliby mojej aplikacji po prostu do kosza, gdy stwierdzę, że zostałem zwolniony za rażące wykroczenie?

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/87110/discussion-on-question-by-user10433947-fired-for-gross-misconduct-because-i-sent).
Czy to wystarczyło, aby zostać zwolnionym, czy też jest historia?Jeśli tak, to ma znaczenie dla pytania.
Nie martw się, nadal masz kwalifikacje na stanowisko sekretarza stanu.
Siedem odpowiedzi:
#1
+90
Lio Elbammalf
2018-12-14 16:42:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chodzi o sformułowanie

Myślę, że Twój komentarz:

Informacje były pracą, nad którą w tej chwili pracowałem i wysłałem je e-mailem, ponieważ potrzebowałem wykonać pracę na moim osobistym laptopie; Nie mogłem zabrać swojego stanowiska pracy podczas dłuższego urlopu za granicą.

To bardzo duża droga do właściwego opisania tego. Byłeś zajęty projektem i owszem, spieprzyłeś, ale nie, nie chciałeś. Nauczyłeś się tego błędu i nie miałeś złych zamiarów.

Naruszyłeś umowę, więc poprzedni pracodawca nie miał innego wyboru, jak tylko pozwolić ci odejść - nowy pracodawca to zrozumie, ale jeśli mu to pokażesz ” Przyjąłeś za to odpowiedzialność i upewnię się, że nigdy więcej tego nie zrobisz, wtedy myślę, że masz duże szanse na zdobycie innej pozycji.

Chociaż zgadzam się, że należy to wyjaśnić we właściwy sposób.Główny problem polega na tym, że „kopiowanie danych w bardzo niebezpieczny sposób, aby móc przenieść te dane *** za granicę ***”, jak to widzę, najprawdopodobniej nie może zostać wyjaśnione we właściwy sposób.
@bent Z mojego doświadczenia wynika, że większość firm postrzega pozostawienie ich w posiadaniu jako poważny problem, wszystko inne jest drugorzędne.I tak muszą zawsze zakładać najgorszy przypadek.
Absolutnie to.Jeśli pójdziesz tam i powiesz „mój * głupi * poprzedni pracodawca i jego * obsesyjne * zasady, które * nie są nawet tak ważne *, wyrzucili mnie z * technicznych aspektów * mam na myśli, że wszyscy to robią i nikt i tak nie czyta całej tej papierkowejMam rację? "nie przejdziesz do następnej rundy.Okej, to trochę przesadzone, ale gdzieś w spektrum między cytatem Lio a moim jest linia, która z pewnością spowoduje, że nie przejdziesz następnej rundy i najlepiej trzymaj się jak najdalej od mojego.
#2
+57
Borgh
2018-12-14 16:00:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest wiele sposobów na powiedzenie takich rzeczy bez kłamstwa. nigdy nie wypowiadaj słów Rażące wykroczenie. Brzmią o wiele poważniej niż to, co się stało. „Popełniłem głupi błąd i źle oceniłem wrażliwość niektórych danych” jest zarówno dokładniejsze, jak i mniej surowe.

Nie mów: „Zostałem wyprowadzony przez uzbrojonych strażników „gdzie możesz powiedzieć„ Mój menedżer był na tyle rozczarowany, że pozwolił mi odejść ”

Ludzie dostali pracę w swojej dziedzinie po znacznie poważniejszych forsach, nie rozpaczaj.

Jeśli zostaniesz o to poproszony, spróbuj szczegółowo opisać, co się stało i czego się z tego nauczyłeś, na przykład: zapytaj, czy nowy pracodawca ma jasne wytyczne dotyczące przetwarzania danych.

Tak, jakiś pracodawca wrzucą cię do kosza, inni mogą dać ci drugą szansę. Możesz nie dostać od razu tej samej pracy, którą miałeś wcześniej i być może będziesz musiał zaakceptować coś młodszego, ale bądź jasny w swojej komunikacji, a dotrzesz.

Powodzenia!

#3
+15
Kilisi
2018-12-14 21:46:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy pracodawcy nie wyrzuciliby mojej aplikacji po prostu do kosza, kiedy zadeklaruję, że zostałem zwolniony za rażące wykroczenie?

Tak, więc nie mów im tego .

^ Prosta rozmowa.Brak BS.:RE
#4
+15
dwizum
2018-12-14 22:25:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Trudno odpowiedzieć na to pytanie bez szczegółów, ale wydaje mi się bardzo ważne, aby odróżnić wypadek lub błąd w sensie „Ups, zrobiłem to nieumyślnie” a niewłaściwe postępowanie , jak w przypadku „było to niezgodne z zasadami, a mimo to zrobiłem to celowo” niezależnie od tego, czy wiedziałeś o tych zasadach, czy miał dobry powód, żeby to zrobić, czy nie. To, co zrobiłeś, było niewłaściwym postępowaniem. Nie przypadkowo wysłałeś materiał do siebie e-mailem, zrobiłeś to celowo. Bez względu na to, jakiego słowa użyjesz, ujawniając, co się stało, zrozumienie tej różnicy, przyznanie się do niej i pokazanie, jak się zmieniłeś w rezultacie, jest najlepszą nadzieją na zdobycie przyszłego zatrudnienia.

Przekazanie tego jako pomyłka lub próba przedstawienia ignorancji (w sensie stwierdzenia „och, nie zdawałem sobie sprawy, że to źle, kiedy to zrobiłem” ) sprawi, że zabrzmi to jak nie zawracasz sobie głowy rozumieniem lub przestrzeganiem zasad. Pracownik, który nie wie o polityce wystarczająco ważnej, by kogoś zwolnić, jest tylko tykającą bombą zegarową dla pracodawcy. Dlatego pracodawcy proszą pracowników o podpisywanie zasad korzystania z technologii, tak jak wygląda to w przypadku Twojej - aby upewnić się, że pracownik zna zasady.

Niezależnie od tego, czy wiedziałeś o tych zasadach z góry, musisz być gotowy do omówienia kroki, które podejmujesz, aby być na bieżąco z zasadami i upewnić się, że ich przestrzegasz. Musisz być gotowy, aby pokazać, że rozumiesz , że odpowiadasz za zrozumienie zasad i przestrzeganie ich oraz że chcesz to zrobić. To prowadzi nas do twoich pytań,

Ale jak to wyjaśnić, aby pokazać, że nauczyłem się na podstawie mojego błędu i znalazłem nową pracę?

Po pierwsze, ty musisz umieć określić to, co zrobiłeś dla siebie. Czy możesz wyjaśnić nam , czego się nauczyłeś? Jak ogólnie podchodzisz do polityki firmy? Jak upewnić się, że jesteś tego świadomy i podążasz za nim?

Z pewnością nie musisz wyrzucać 5-minutowego monologu bez uprzedzenia, ale chcesz być gotowy, aby odpowiedzieć na te pytania, ponieważ pojawią się one, jeśli ujawnisz, co się stało tak, jak zamierzałeś . Nie możemy powiedzieć Ci najlepszego sposobu odpowiedzi, ponieważ najlepszym sposobem odpowiedzi jest szczera , a tylko Ty możesz udzielić swojej uczciwej odpowiedzi.

Czy pracodawcy nie wyrzuciliby mojej aplikacji po prostu do kosza, gdy stwierdzę, że zostałem zwolniony z powodu rażącego wykroczenia?

Niektórzy z pewnością tak zrobią, zwłaszcza ci, którzy są bardziej świadomy bezpieczeństwa. Możesz skupić się na mniej wrażliwych branżach lub środowiskach, dopóki nie wypracujesz wystarczająco dużo CV po tym wydarzeniu, aby pokazać, że jesteś niezawodny.

+20, gdybym mógł.
#5
+5
user95708
2018-12-14 20:52:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest to głównie kwestia odpowiedniego opisania Twojej motywacji i pod tym względem „W tamtym czasie nie zdawałem sobie sprawy” lepiej pokazuje, że Twoja podstawa osądu zmieniła się w trakcie tego doświadczenia, niż zwykłe „Nie zdawałem sobie sprawy”. To ostatnie wygląda bardziej na coś, co mogłoby się powtórzyć w podobnych okolicznościach.

#6
+2
520 says Reinstate Monica
2018-12-14 22:46:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To, co zrobiłeś, było naruszeniem przepisów o ochronie danych w większości jurysdykcji. Zrozum to i podejdź do pytania pod tym kątem.

Sam powiedziałeś, że pracujesz nad poufnymi informacjami klienta i wysłałeś je do swojej osobistej skrzynki pocztowej.

Firmy mają termin za takie zachowanie, czyli „wyciek danych”. Wysyłając te informacje do własnej skrzynki pocztowej, przesłałeś dane do wielu maszyn, z których dowolna liczba mogła przechwytywać dane w celu ich odczytania, a wiele z nich robi to w uzasadnionych celach skanowania w poszukiwaniu odpowiednich treści lub skanowania wirusów. Jeśli jednak którekolwiek z tych połączeń zostało przechwycone przez nieznaną stronę trzecią, po prostu oddałeś dane klienta w ich ręce.

Potwierdź, że brakowało Ci świadomości bezpieczeństwa danych i że pracowałeś nad tym napraw to w swoim brzmieniu potencjalnemu pracodawcy

Obejmuje to zrozumienie, co zrobiłeś źle i wyjaśnienie, w jaki sposób mógłbyś podejść do tego w przyszłości (wskazówka: zapytaj szefa, prześlij przez szyfrowane USB, jeśli to konieczne i dozwolone. e-mail, chyba że wyraźnie wyrażono zgodę). Określ to jako poważny punkt do nauki, ponieważ na pewno nie zrobisz tego ponownie po zwolnieniu.

Stany Zjednoczone to duża jurysdykcja i ogólnie rzecz biorąc, ochrona danych prywatnych jest według mnie bardzo niewielka.W większości przypadków w USA spodziewałbym się, że będzie to legalne.
Przepisy dotyczące ochrony danych zasadniczo chronią * dane osobowe *.Nic nie wskazuje na to, że dane, które OP przesłał sobie pocztą elektroniczną, to dane osobowe.Nawet gdyby tak było, przekazywanie niektórych danych osobowych pocztą elektroniczną samo w sobie nie narusza przepisów o ochronie danych w * żadnej * jurysdykcji;gdyby tak się stało, prawie wszystkie wiadomości e-mail byłyby nielegalne w tych jurysdykcjach, ponieważ wysyłanie wiadomości e-mail na adres e-mail dowolnej * osoby * nieodłącznie przenosi dane osobowe (a mianowicie sam adres!).W związku z tym Twoje pierwsze zdanie jest bezsensowne.
@MarkAmery OP powiedzieli, że wysłali „poufne informacje klienta”, ale wykluczyli, że w grę wchodzą tajemnice handlowe / własność intelektualna.Jednak zostali zwolnieni za rażące przewinienie.Tego rodzaju reakcja firmy krzyczy „poważne złamanie prawa” i nie ma wielu innych możliwości, jakie mogą być te prawa.Ponadto, legalne adresy e-mail zazwyczaj nie liczą się jako `` dane osobowe '', ponieważ są adresami kontaktowymi i są traktowane w podobny sposób jak numery telefonów, w przeciwieństwie do, powiedzmy, informacji identyfikujących, takich jak imię i nazwisko, data urodzenia i adres domowy, w jednym dokumencie.
„Nawet gdyby tak było, przesyłanie niektórych danych osobowych pocztą elektroniczną samo w sobie nie narusza przepisów o ochronie danych w żadnej jurysdykcji” W rzeczywistości w Wielkiej Brytanii zastosowanie miałaby ustawa o ochronie danych, ponieważ są one przekazywane poza firmę bez wyraźnej zgody osoby, której dane dotyczą.Prawdopodobnie naruszyłoby to kilka przepisów w innych krajach europejskich.
#7
  0
displayName
2018-12-15 07:53:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  1. Ale jak to wyjaśnić, aby pokazać, że nauczyłem się na podstawie mojego błędu i znalazłem nową pracę?

Czy wyciągnąłeś wnioski ze swojego błędu? Jeśli odpowiedź brzmi „Tak”, powiedz to.

Zdarzają się błędy. To nic wielkiego.

W mgnieniu oka będziesz mieć kolejną pracę w kolejce, a wszystko to będzie tylko postem, na którym zdobędziesz reputację.

  1. Czy pracodawcy nie wyrzuciliby mojej aplikacji po prostu do kosza, gdy stwierdzę, że zostałem zwolniony za rażące wykroczenie?

Mogą. Dlatego wspominaj o tym tylko wtedy, gdy zostaniesz wyraźnie o to poproszony.

Jeśli masz dużo kłopotów, szukaj pracy w domenach, w których poufność nie jest zbyt krytyczna, a pracodawca nie ma z tego powodu paranoi.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...