Pytanie:
Plotki w miejscu pracy sprawiają, że czuję się niekomfortowo - jak sobie z tym radzić?
Lucas Kauffman
2012-04-11 02:11:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W niektórych moich pracach ludzie uwielbiają plotkować o sobie. Nie lubię uczestniczyć w plotkowaniu.

Odkryłem, że jeśli zabieram głos, aby powiedzieć tym ludziom, że moim zdaniem plotkowanie jest złe, to staję się większym celem dla samych plotek.

Czy mam rację, próbując powstrzymać plotki? Jeśli tak, jak mogę temu zaradzić, nie powodując problemów ani nie czyniąc z siebie celu?

+ 1 - też w to wpadłem i jestem pewien, że wiele osób to zrobiło. Zdecydowanie wybrałem drogę odmowy uczestnictwa. Nie sprawiając, że plotki są osądzane, a jednocześnie nie uczestnicząc, prawie uniknąłem kłopotów, ale jest to dalekie od ideału.
Powiązana meta dyskusja: http://meta.workplace.stackexchange.com/questions/35/do-we-have-a-quality-control-issue
@Shog9 i wszyscy, po przeczytaniu odpowiedzi Roberta, zredagowałem to pytanie, aby było mniej ogólne i bardziej szczegółowe.
Pięć odpowiedzi:
#1
+33
Scott C Wilson
2012-04-11 02:18:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na pewno dajesz przykład, nie uczestnicząc. Potem zależy tylko od tego, jak bardzo chcesz być asertywny. Na przykład miałem znajomego, który zwykł mawiać takie rzeczy jak:

„Czy jest to pozytywna, podnosząca na duchu rozmowa, która pomoże nam wszystkim iść naprzód?”

Możesz od razu parafrazować lub pożyczać.

Inną dyscypliną, którą uważam za przydatną, jest refleksja nad czterokierunkowym testem rotacyjnym.

Dodałbym też złotą zasadę: „Nie lubię, gdy ludzie mówią o mnie, jeśli nie jest to konstruktywne, więc nie robiłbym tego innym”
#2
+27
Shog9
2012-04-11 05:53:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wsadź się w to!

Plotki to tylko inne słowo określające „wymianę informacji”. Staje się problemem tylko wtedy, gdy jest szkodliwy lub nieprawidłowy. Ludzie w naturalny sposób chcą dzielić się informacjami o sobie nawzajem i firmie, w której pracują, a próby ich stłumienia są daremne; w istocie, jeśli rozwiniesz reputację uciszania plotek, możesz znaleźć się „poza pętlą”, gdy Twoi współpracownicy nauczą się rozpoznawać Cię jako oszołomionego zabójcę. A odmawiając przyłączenia się, faktycznie możesz ranić siebie i innych:

Badanie wykazało również, że plotki mogą mieć działanie terapeutyczne. Tętno ochotników wzrastało, gdy byli świadkami, jak ktoś zachowuje się źle, ale ten wzrost był zahamowany, gdy byli w stanie przekazać informacje, aby ostrzec innych.

„Rozpowszechnianie informacji o osobie, którą widzieli, zachowuje się źle aby ludzie poczuli się lepiej, uciszając frustrację, która napędzała ich plotki ”- powiedział Willer.

Więc nie tylko słuchaj. Uczestniczyć! I upewnij się, że dzielisz się przydatnymi i dokładnymi informacjami oraz zachęcasz innych do tego samego.

... Lub jeśli to się nie uda, przynajmniej rozpowszechniaj zabawne dezinformacje:

Mary : Czy słyszałeś o Janice? Jej syn został aresztowany za sprzedawanie Ritalinu w szkole!

Lucas : Nie, nie ... Ale cóż to za ulga, gdy usłyszałem, że ma syna! Krążyła plotka, że ​​cała jej rodzina była tylko przykrywką, aby ukryć jej udział w rosyjskiej mafii!

Chcę zarówno za, jak i przeciw tej odpowiedzi. Jesteś chodzącą zagadką.
Robienie czegoś złego tylko dlatego, że może to zmniejszyć tętno, wydaje się być bardzo egoistyczne
@lechlukasz - byłoby całkiem zimno. Ale tak samo jest z odpowiadaniem komuś, kto jest zdenerwowany i przychodzi do ciebie, by dać upust, „jesteś negatywny, uspokój się”. Zrozumienie *, dlaczego * ludzie angażują się w potencjalnie szkodliwe zachowania, ma kluczowe znaczenie dla kierowania ich w pozytywnym kierunku, IMHO.
Aktualizacja: zagłosowałem za tym.Jednak Shog to wciąż chodząca zagadka.
#3
+13
Kate Gregory
2012-04-11 19:02:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieje wiele różnych rodzajów plotek i nie wszystkie są złe. Plotki to sposób, w jaki kultura ustanawia swoje normy. Kiedy ktoś mówi ci Widziałem Steve'a w kawiarni rozmawiającego z Joe z innej grupy, a oni wyglądali na zawstydzonych i ucichli, gdy zostali zauważeni , mówią ci, że opuszczenie tej grupy, szczególnie ukradkiem, jest przeciwko normy grupowe lub tajne rozmowy są sprzeczne z normami grupowymi. Takie plotki mają swoje miejsce. Z drugiej strony, jeśli mówią Ci Widziałem wczoraj wieczorem Steve'a w restauracji rozmawiającego z kobietą, która nie była jego żoną, a oni wyglądali na zawstydzonych i ucichli, gdy zostali zauważeni , to znaczy niezbyt dobre plotki. Odpowiedziałbym: „Przychodzi mi do głowy tysiące niewinnych powodów, dla których byś to dostrzegł, i nie przychodzi mi do głowy ani jeden powód, dla którego powinniśmy o tym rozmawiać”.

Wrzucam obie rozmowy, razem z Słyszałem, że może być więcej zwolnień i Nowy XZ123 Mark IV jest naprawdę fajny, nie mogę się doczekać, aż zostanie wydany jako gossip wyrzuca cenne informacje i nie jest wystarczająco surowy w osobistym wścibstwie i osądzaniu, co stanowi kiepską plotkę.

#4
+8
Rarity
2012-04-11 02:27:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zmień temat, wzrusz ramionami, znajdź powód, by opuścić rozmowę. Nie broń nikogo ani nie atakuj, nie pozwól plotkom rozkwitać.

Jeśli jesteś w grupie i ktoś zaczyna plotkować, zmień temat lub ożyj temat, o którym mówiłeś przed plotkami. Są szanse, że jeśli jesteś w grupie ludzi, ktoś inny czuje się tak samo niekomfortowo jak ty.

Jeśli jesteś sam i ktoś Ci przeszkadza lub przechodzi obok Twojego biurka i próbuje plotkować, wymyśl przepraszam lub po prostu wzruszam ramionami. Powiedzmy, że nie znasz osoby X na tyle dobrze, aby skomentować, powiedz, że musisz iść do toalety, coś grzecznego, aby skłonić ją do odejścia. Dostaną wskazówkę i nie musisz wdawać się w wielką kłótnię o to, kto jest plotką.

#5
+7
atconway
2012-04-11 02:16:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Trzymaj się z daleka. Nie daj się wciągnąć na śliskim zboczu. Zalecam odejście od tego typu rozmów lub skierowanie ich z powrotem do spraw związanych z pracą. Inną alternatywą, jeśli w swobodnym otoczeniu (np. Przerwa na lunch), jest zmiana tematu na coś pozytywnego, o czym każdy z przyjemnością dyskutuje.

Ostatecznie jest to całkowicie nieprofesjonalne i nie prowadzi do niczego pozytywnego lub produktywny.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...