Pytanie:
Jak odpowiedzieć na żądanie menedżera usunięcia CV ze strony z ofertami pracy?
tim
2014-08-27 20:04:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja córka jest rozpaczliwie niezadowolona ze swojego pracodawcy i szuka innej pracy. Jej CV jest publikowane na kilku stronach (np. Monster), a dziś jej przełożony poinformował ją, że ma czas do 16:00, aby usunąć je z tych witryn lub „będzie to miało konsekwencje”. Nie wiemy jeszcze dokładnie, co to oznacza.

Dla mnie jest to równoznaczne z zastraszaniem. Niestety, jej Team Leader i jej Line Manager są najlepszymi przyjaciółmi, zarówno w pracy, jak i poza nią, a moja córka najwyraźniej nie pasuje. Kiedy zapytali ją, dlaczego szuka, odpowiedziała, że ​​„chce postępu w karierze i pomimo wielu obietnic nie ma ich w jej obecnym miejscu pracy ”. Odpowiedź brzmiała: „Jest tu wiele możliwości, ale nie dla Ciebie”.

Na żadnym etapie, w tym na formalnych przeglądach, nie powiedziano jej, że w jej pracy jest coś złego, nic nie zostało udokumentowano, że jest problemem, a to żądanie pojawiło się nagle.

Jak może najlepiej chronić swoją pracę, jeśli zdecyduje się nie spełniać tego żądania?

Gdzie to się dzieje? Może obowiązywać zatrudnienie na zasadzie dobrowolności.
Tim, witaj w miejscu pracy. Dokonałem edycji Twojego pytania, aby było bardziej na temat. Nie możemy zająć się kwestiami prawnymi, które różnią się w zależności od jurysdykcji (do tego potrzebny byłby prawnik), ale możesz zapytać, co * ona * może zrobić w tej sytuacji, aby chronić swoją pracę. Nie krępuj się [edytować] dalej, jeśli moja zmiana nie została oznaczona. Dzięki.
czy mógłbyś oznaczyć to jako kraj, w którym to się dzieje?
W jakiej branży to jest? Byłbym też zainteresowany jaką firmą, jeśli są wystarczająco duże, ktoś tam (HR) powinien zdać sobie sprawę, że może się to zmienić w straszną PR-ową katastrofę
Minęło już kilka dni, czy możesz przekazać aktualne informacje o działaniach podjętych przez Ciebie i Twoją córkę oraz jej pracodawcę?
@tim, Prosimy o zaktualizowanie pytania. Jakie działania podejmujesz zarówno Ty, Twoja córka, jak i jej pracodawca?
Pięć odpowiedzi:
#1
+135
HLGEM
2014-08-27 20:25:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cokolwiek robisz, nie rozmawiaj z jej szefami w żaden sposób, w żaden sposób ani w żadnej formie. Rodzic nie powinien rozmawiać z szefami osoby dorosłej w czymkolwiek, z wyjątkiem informowania ich o nagłych przypadkach, takich jak hospitalizacja. Musisz trzymać się z dala od jej życia zawodowego.

Ona musi ich zapytać, co mają na myśli, mówiąc o konsekwencjach, i założę się, że mają na myśli, że ją zwolnią. Na jej miejscu zadałbym to pytanie na piśmie i oczekiwałbym pisemnej odpowiedzi. Jeśli chcesz z czymś walczyć, potrzebujesz dowodu.

Najwyraźniej twojej córce lepiej będzie pracować gdzie indziej. W takim razie, czy to tak źle, jeśli utrzymuje profile i zostaje zwolniona? Rozsądny pracodawca prawdopodobnie nie przejmowałby się, gdyby została zwolniona w takich okolicznościach. Jeśli jednak czuje, że zostanie zwolniona, jeśli utrzyma profil i chce go zachować, powinna rozważyć rezygnację, zanim zostanie zwolniona. Jeśli musi utrzymać pracę do czasu znalezienia nowej, czy może zdjąć profile i ubiegać się tylko o określone stanowiska?

W jaki sposób usunięcie profili uniemożliwi jej ubieganie się o inne prace? Myślę, że nie musisz upubliczniać profili, ale tylko dla określonych pracodawców, do których się zgłosiłeś. Może więc powinna się zastanowić, czy ukrywanie profili leży w jej najlepszym interesie.

Zauważ, że w tym wszystkim tak naprawdę nie omawiałem, czy to jest sprawiedliwe, czy nie, czy słuszne, czy nie. Sprawiedliwe to słowo, którego po prostu nie da się zastosować w prawdziwym życiu. Sytuacja jest taka, jaka jest i musi odpowiednio podjąć działania, niezależnie od tego, czy to, co robią szefowie, jest słuszne, czy słuszne.

Jeśli chce podjąć kroki prawne w związku ze zwolnieniem, będzie musiała natychmiast skonsultować się z prawnikiem i dowiedzieć się, jak uzyskać dowód. Jeśli nie chce podjąć działań prawnych, musi zdecydować o swoich działaniach w oparciu o najlepszą dla niej drogę i całkowicie usunąć emocjonalne „Nie możesz mi tego zrobić”.

Nie oznacza to, że musisz znosić to, co jest nie tak. Ale wszelkie wybory, których dokonuje, mają konsekwencje. Stawianie czoła temu, w co wierzysz, często ma poważne konsekwencje. Jeśli rozważa konsekwencje przed podjęciem działań i jest z nimi w porządku, powinna robić to, co uważa za najlepsze w danych okolicznościach.

Tylko przyjazna informacja dla wszystkich tutaj, pamiętajcie, do czego służą [komentarze] (http://workplace.stackexchange.com/help/privileges/comment). W przypadku rozszerzonych dyskusji, [Get a Room (a chat room)] (http://meta.workplace.stackexchange.com/questions/2691/get-a-room-a-chat-room). W szczególności zobacz sekcję „Kiedy mam skomentować?” Komentarze nie mają na celu naśladowania forum dyskusyjnego. Przeniosłem [te komentarze do czatu] (http://chat.stackexchange.com/rooms/16773/discussion-on-answer-by-hlgem-take-down-your-cv-or-there-will-be- kłopot).
Zwolnienie z szansy na zebranie bezrobocia brzmi dla mnie lepiej niż rezygnacja. Jak myślisz, dlaczego powinna zrezygnować, skoro utrzymuje profile? Dlaczego by ich nie trzymać, a jeśli zostanie zwolniona, to złoży wniosek o bezrobocie?
Ponieważ przyszli pracodawcy często wolą osoby, które nie zostały zwolnione. Musisz dokonać wyboru między dobrem długoterminowym a krótkoterminowym. Nie polecałem jej rzucić, przy okazji, zaproponowałem to jako jedną z jej opcji.
#2
+60
RualStorge
2014-08-27 21:55:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To jest jej walka

Po pierwsze, przede wszystkim. Poprę stanowisko @ HLGEM. To jest jej walka i ważna podczas przyszłych rozmów kwalifikacyjnych, podczas których pyta ją „Jaki był punkt konfliktu w przeszłości i jak sobie z nim radziłeś?”

Twoim zadaniem tutaj jest wspieranie jej w dokonywanych przez nią wyborach i działanie jako jej doradca, pomagając jej w dokonywaniu dobrych wyborów.

Co to są „konsekwencje”?

Zanim będziemy mogli dokładnie określić, o czym mówimy, musimy wiedzieć, jakie są tego konsekwencje. Chciałbym po prostu zapytać (najlepiej e-mailem, aby można było udokumentować wymianę) „Jakie dokładnie będą tego konsekwencje?”

Wiem z góry, gdy zapyta o to, że może zostać zwolniona . (Ci dwaj są ludźmi, którzy zatrzymują pracowników, zapobiegając ich sukcesowi, w zasadzie są to łajdacy). To powiedziawszy, albo podporządkowuje się ich żądaniom, albo odkrywa dokładnie, co oznacza „albo jeszcze”. (co może, ale nie musi, uzasadniać podjęcie kroków prawnych, ale warto porozmawiać o tym z prawnikiem) lub ustąpi.

Dokonaj wyboru

W tym momencie Twoja córka ma do wyboru cztery trasy, z których każda ma swoje wady i zalety. Musi uzasadniać swoje wybory sobą i tylko sobą (możesz usiąść na ławce w tej rundzie mistrza)

  • Wyciągnij swoje CV na żądanie i przestań szukać alternatywnego zatrudnienia. (jest to dokładnie to, czego chcą menedżerowie, prawdopodobnie będzie cieszyła się naprawdę nieszczęśliwą karierą pod okiem tych ludzi, dopóki ktoś nie odejdzie, nie zostanie zwolniony lub będzie miała szczęście, że zostanie złapana przez lepszą okazję)
  • Wygląda na to, że przestrzegać, ukrywając jej CV, czyniąc je anonimowymi itp. W międzyczasie kontynuuj wyszukiwanie lepszych okazji. To prawdopodobnie na razie uszczęśliwi menedżerów, ale jest duża szansa, że ​​albo znajdzie lepszą pracę i odejdzie, albo zostanie złapana i zwolniona.
  • Zostaw CV włączone i prawie na pewno zostaniesz zwolniony. W tym momencie będzie mogła poświęcić więcej czasu na aktywne poszukiwanie lepszej pracy.
  • Zostaw CV i zrezygnuj. W tym momencie będzie mogła poświęcić więcej czasu na aktywne poszukiwanie lepszej pracy.

Gdybym to był ja, po prostu ukryłbym CV i szukał dalej, ale warto rzucić palenie lub zostać zwolnionym i trzymać się tego, co uważasz za najlepsze dla ciebie.

Nigdy nie oglądaj się za siebie

Cokolwiek wybierze, wspieraj ją. Radzenie sobie z tego rodzaju dupkami nigdy nie jest zabawne i nigdy nie powinna rozważać powrotu do pracy dla nich, jeśli / kiedy odejdzie. To powiedziawszy, kiedy podejmuje decyzję i działa zgodnie z nią, jesteś w środku, trzymaj się swojej decyzji i ucz się z niej, ale nigdy nie zgaduj. (Podejmujemy najlepsze decyzje, jakie możemy podjąć w momencie ich podejmowania na podstawie tego, co wtedy wiemy)

Nie byłbym pewien, że „prawie na pewno zostanę zwolniony”. To może być blef. W rzeczywistości zwolnienie kogoś za posiadanie CV w portalu internetowym jest wyjątkowo niebezpieczne dla pracodawcy, jeśli pracownik udałby się do sądu.
@Donaudampfschifffreizeitfahrt jak najbardziej prawdopodobne, że to, co robią, jest nielegalne, jest bardzo niewiele miejsc w USA i Europie, w których nie narusza to co najmniej jednego prawa. To powiedziawszy, ma to znaczenie tylko wtedy, gdy może zebrać namacalne dowody (e-mail, słowo pisane lub wystarczająca liczba świadków). Następnie, jeśli ją zwolnią, prawdopodobnie osiedlą się poza sądem za mniej niż 3 miesiące pensji. (pierwsza praca ... to prawdopodobnie 5-7 tys.) lub jeśli wygra sprawę sądową, prawdopodobnie dostanie ~ 3 miesiące wypłaty, a oni zostaną ukarani grzywną. W najgorszym przypadku dla nich realnie może 10 tys., Że nic nie stracą.
@RualStorge jakie prawo jest Twoim zdaniem łamaniem? Jeśli są to Stany Zjednoczone lub większość krajów UE, prawdopodobnie jest ona pracownikiem do woli, co oznacza, że ​​może zostać zwolniona z pracy Z KAŻDEGO POWODU, z wyjątkiem tych ograniczonych przez prawo (klasa chroniona - „poszukujący pracy” nie jest klasą chronioną).
@Wige tutaj, na Florydzie (stan „do woli”, chociaż nazywamy to „prawem do pracy”) istnieją przepisy, które mówią, że nie można grozić pracownikowi zwolnieniem lub „wymuszonym zwolnieniem” (gdy warunki pracy są nieprzyjazne, aby skłonić kogoś do rezygnacji ), chyba że w postępowaniu dyscyplinarnym. (co możesz dyscyplinować pracowników tylko pod określonymi kryteriami) Zasadniczo mogą cię zwolnić bez podania powodu, nie mogą dyscyplinować ani grozić karą lub zwolnieniem bez ważnego powodu. (To powiedziawszy, znowu jest prawie zerowa szansa, że ​​dostanie się gdziekolwiek w tej sprawie sądowej)
@RualStorge, Przeprowadziłem kilka wyszukiwań w Internecie i sprawdziłem z radą prawa pracy na Florydzie i nie mogłem znaleźć żadnego takiego prawa, jak to, co powiedziałeś. W szczególności „nie mogą cię karać ani grozić karą lub zwolnieniem bez ważnego powodu”. jest mniej restrykcyjna niż sugeruje Twój komentarz. Ważnym powodem jest coś innego niż klasa chroniona lub status demaskatora. „Nie podoba mi się kolor twojego krawata” to na Florydzie ważny powód do zwolnienia pracownika. Nie mogę znaleźć niczego nielegalnego w komentarzach pracodawcy, a wypowiedzenie pracownika również byłoby legalne. Głupie, ale legalne.
#3
+20
Myles
2014-08-27 22:08:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto kilka dobrych odpowiedzi, szczególnie podkreślających, że Twoja rola polega na roli doradcy córki, a nie aktora w tej sytuacji.

Jedna kwestia, o której tak naprawdę nie mówiono, to koszty / zasiłek. Prawdopodobieństwo znalezienia pracy w drodze publicznego CV jest prawie zerowe, chyba że ma ona wyjątkowo pożądany zestaw umiejętności. Prawdopodobieństwo, że straci cokolwiek, spełniając ich żądania (bez względu na to, jak nierozsądne są te żądania) jest tak niskie, że jeśli coś zyska (na przykład uniknie „konsekwencji”), pozwalając im myśleć, że wygrali, jest na czele.

p> Edytuj: W świetle głosów przeciwnych bez wyjaśnienia zakładam, że ludziom nie podoba się mój pogląd, że opublikowanie CV ma zerową wartość. Według BeHiring każdego tygodnia publikowanych jest 427 000 CV. Wartość bycia jednym na milion jest niewielka. Dawanie czegoś bez wartości, aby zyskać coś wartościowego, jest wygraną.
#4
+11
Mastro
2014-08-28 18:01:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wydaje mi się, że nie są to ludzie, z którymi chciałbyś robić karierę. Tylko dlatego, że „mogli” zwolnić twoją córkę, nie oznacza, że ​​powinieneś uważać to za coś złego lub że powinieneś się ich bać. Jeśli masz taką możliwość finansowo, Twoja córka powinna napisać szczegółowy list rezygnacyjny wyjaśniający, co jej powiedziano, dlaczego uważa, że ​​jest to niewłaściwe i nieprofesjonalne, i osobiście wręczyć go właścicielowi firmy, a nie jej szefowi. Powodem jest to, że wątpię, aby właściciel firmy był świadomy tego, co mówi jej szef. Tylko dlatego, że jej szef jest odpowiedzialny za pracownika, nie oznacza, że ​​jej szef działa w najlepszym interesie właściciela lub że właściciel akceptuje działania swojego szefa.

Twoja córka powinna poinformować właściciela, że ​​odchodzi ponieważ wyraźnie powiedziano jej, że nie wycofanie jej CV z witryn poświęconych karierze pociągnie za sobą konsekwencje oraz że nie ma zamiaru opuszczać firmy, dopóki nie zostanie potraktowana tak nieprofesjonalnie. Wyjaśnij, że czy konsekwencje oznaczały zwolnienie, czy brak możliwości awansu w firmie, że wszystkie możliwości wskazywały, że odejście z firmy będzie w jej najlepszym interesie. Powinna wyjaśnić, że chce pracować w firmie, w której może awansować, i nie musi się martwić, że zostanie zwolniona, ponieważ coś źle dotyka jej szefa. Nie spodziewałbym się, że właściciel spróbuje naprawić to w jakikolwiek sposób, ale jej szef prawdopodobnie usłyszy od właściciela pytanie, dlaczego to zrobił.

Właściciel prawdopodobnie chce zatrzymać dobrego, ciężko pracującego pracownika, ponieważ pomaga to jego / jej zyskom. Właściciel nie chce również, aby pracownik (w tym jej szef) naraził go na odpowiedzialność. Jeśli jest pracowita i cała ta sprawa jest z powodu jej szefa, może nawet zostać zaproszona z powrotem z przeprosinami od swojego szefa, który wie. Ale powiedziałbym im, żeby ubili piasek i znaleźli firmę, która chce zaspokoić jej potrzeby, a nie traktować ją jak owcę.

Prawda jest taka, że ​​szef mógł i powinien był zapytać ” Jesteś tu szczęśliwy? Zauważyliśmy, że umieszczasz tam swoje CV i chcemy, abyś wiedział, że cenimy Cię jako pracownika. ”

Do Twojej wiadomości: Kiedyś złożyłem podobny list z rezygnacją, i dostałem telefon od kierownika działu kadr, który zaproponował mi więcej pieniędzy na utrzymanie. Wyjaśniłem jej, że tak jak oni mieli mnóstwo czasu, aby zobaczyć moją wartość, ja miałem więcej niż wystarczająco czasu, aby zobaczyć wartość firmy. Powiedziałem, że szukam firmy, której mógłbym poświęcić 30 lat swojego życia, i że nie chcę poświęcać tego czasu firmie, w której byłbym nieszczęśliwy ze współpracownikami podczas drapania się i szorowania skromna pensja. Powiedziałem też, że musiałem rzucić palenie, aby w końcu zwrócić twoją uwagę, i że stracili moją lojalność. Zwolniłem ich. Chodzi mi o to, żeby upewnić się, że zna swoją wartość i nie zadowalać się mniej, niż na to zasługuje. Na dłuższą metę chce być szczęśliwa i będzie zadowolona, ​​że ​​stanęła w obronie siebie.

Co więcej, przypomnienie, że zatrudnienie to droga dwukierunkowa. Firmy zwalniają pracowników, a pracownicy zwalniają firmy. Kiedy firma demonstruje swoją lojalność i szacunek lub pokazuje ją tylko na pierwszy rzut oka, to tyle lojalności i szacunku, które jesteś jej winien w zamian.
#5
-3
Greg
2014-08-27 22:46:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedyną troską, jaką może mieć obecny pracodawca, jest postawienie go w złym świetle, jeśli pracownicy szukają innej pracy. Może zaoferować, że ta część (obecna firma) będzie anonimowa w profilach i CV i to wszystko. Żadnej dyskusji.

Jeśli znowu zaczną rozmowę o „konsekwencjach”, proste „proszę daj mi to na piśmie” prawdopodobnie ucichnie.

Jest to niezależne od szczegółów, nie dajcie się zbić z tropu w małych dyskusjach na temat bla. Jeśli pojawią się nowe istotne informacje, prawdopodobnie dobrze jest zadać tutaj nowe pytanie. powodzenia!

„Proszę, daj mi to na piśmie” najprawdopodobniej przyniesie jej konsekwencje. To z grubsza tłumaczy się jako „Myślę, że robisz coś nielegalnego. Czy mógłbyś przedstawić mi dowód, żebym mógł cię pozwać?”.
Tak, bardzo mało prawdopodobne, że menedżer byłby tak głupi, gdyby przyznał się do zrobienia czegoś nielegalnego na papierze, ale nagrywanie z ukrytym mikrofonem mogłoby pomóc.
Ukryty mikrofon brzmi potencjalnie nielegalnie.
@Donaudampfschifffreizeitfahrt w wielu miejscach na świecie nagrania w otoczeniu prywatnym bez zezwolenia jest zarówno nielegalne, jak i niedopuszczalne jako dowód.
Chociaż strzelanie, o którym mowa, jest posunięciem śmiecia, może nie być nielegalne. Wiele miejsc w USA pozwala ci zwolnić kogoś z dowolnego powodu lub bez powodu, o ile nie jest to wyraźnie związane z rasą, płcią, religią itp.
@RualStorge: To prawda, ale w bardzo niewielu miejscach na świecie potrzebujesz zgody więcej niż jednej zaangażowanej strony na nagrywanie rozmowy. Inne strony nie muszą wyrażać zgody ani nawet być informowane.
@MarcksThomas Te „bardzo nieliczne miejsca” obejmują przynajmniej Niemcy (http://de.wikipedia.org/wiki/Verletzung_der_Vertraulichkeit_des_Wortes oraz podane tam źródła) i prawdopodobnie inne kraje UE. Ale ja nie jestem prawnikiem ...
Zdecydowanie sprawdź lokalne przepisy dotyczące nagrywania, zanim zdecydujesz się na tę trasę. Około 1/4 stanów USA ma zasady nagrywania dwóch stron.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...