Pytanie:
Jak pracować nad własnymi pomysłami w weekend
nurnachman
2012-04-11 01:49:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pracuję na pełny etat przez 5 dni w tygodniu, głównie od 10 do 14 godzin dziennie. Pod koniec dnia jestem bardzo zmęczony i po prostu chcę wziąć prysznic, posiedzieć i położyć się spać.

Mam wiele pomysłów, które chcę wdrożyć i któregoś dnia sprzedać może przez biznes oprogramowania online.

Weekendy mam wolne. Jednak kiedy przychodzę na weekend, nie mogę sobie nawet wyobrazić, jak włączam komputer.

Ale naprawdę chcę, aby moje pomysły się urzeczywistniły i nie mogę teraz rzucić pracy, aby się poświęcić tylko do moich pomysłów.

Co powiesz? Czy uważasz, że jakaś metoda jest pomocna? Czy używasz jakiejś techniki?

Chyba wiem, ale jaki jest twój zawód?
Wszystko, co mogę zasugerować, to znaleźć inną pracę, w której pracujesz mniej niż 10 godzin dziennie - jest tam mnóstwo
„Mam wolne weekendy. Jednak kiedy docieram na weekend, nie mogę sobie nawet wyobrazić, żebym włączył komputer”. Zrobić to mimo wszystko!
dostać inną pracę niezwiązaną z korzystaniem z komputerów przez cały dzień. ale nadal będziesz zmęczony w weekendy i prawdopodobnie nie będziesz chciał włączać komputera
Musisz być ostrożny W wielu systemach prawnych (zwłaszcza opartych na prawie zwyczajowym) każda wykonywana przez Ciebie praca, która jest „związana” z Twoim zatrudnieniem, należy do pracodawcy. Wiele umów o pracę mówi, że musisz uzyskać pozwolenie na jakąkolwiek pracę poboczną.
Sugerowałbym może zaakceptowanie więcej odpowiedzi na inne pytania. A także pracę nad tymi osobistymi projektami. Mówisz, że nie możesz pomyśleć o włączeniu komputera w weekend, a mimo to chcesz zrealizować swoje pomysły. Wybierz jedno. Albo włącz komputer i pracuj, albo nie. Każdy z nich jest w 100% akceptowalny i zrozumiały. Jednak każdy kurs w naturalny sposób wyklucza drugi.
Pięć odpowiedzi:
#1
+11
Kris Harper
2012-04-11 03:41:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kilka rzeczy do wypróbowania:

  • Oddal się od pracy, którą wykonujesz. Możesz zachować aktualność, ale zmień ją na tyle, aby nie robić tego samego przez siedem dni w tygodniu.

  • Prowadź listy celów i zadań dla swojego projektu. O wiele łatwiej jest zacząć, jeśli ograniczysz się do jednego małego zadania na raz.

  • Zaplanuj czas na pracę nad projektami. Określony harmonogram jest trudniejszy do zignorowania niż niejasne przekonanie, że możesz mieć trochę czasu w ten weekend na swój projekt.

  • Upewnij się, że lubisz to, nad czym pracujesz. Jeśli postrzegasz to jako więcej pracy, trudno będzie zacząć. Poza tym w końcu się wypalisz.

  • Zaangażuj inne osoby. Jeśli zdecydujesz się pracować z innymi, znacznie mniej prawdopodobne będzie, że się wycofasz.

Zdystansowanie się od codziennej pracy wydaje się dobrym sposobem na przymusowe, mimowolne, trwałe „zdystansowanie się” ...
#2
+4
Karlson
2012-04-11 03:41:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy szukasz motywacji, musisz jasno powiedzieć sobie jedną rzecz: dlaczego to robisz?

Jeśli rozwijasz pomysł tylko na kopnięcia, nic na świecie nie zmotywuje Cię do rób to, kiedy możesz się dobrze bawić.

Więc w zasadzie wszystko, co musisz sobie powtórzyć, to: za 3,4,5,6 miesiąca, kiedy skończę z moim pomysłem, będę mógł dać szefowi ptaszku, rzuć i pracuj w dowolnych godzinach nad czymś, co lubię robić.

Posiadanie rodziny, która wspiera twoje przedsięwzięcia, również pomaga. Chociaż znalezienie współmałżonka, który rozumie długoterminowe cele, jest wyzwaniem, ale jest świetnym czynnikiem motywującym.

#3
+4
DKnight
2012-04-11 09:33:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

10 do 14 godzin to ciężko!

Jeśli nie masz motywacji do włączenia komputera, nie rób tego w tym momencie. Trzymaj się długopisu i papieru. Zapoznaj się ze swoimi pomysłami na projekt, dodaj wszelkie szkice lub diagramy, które masz teraz w głowie i przejdź do następnego pomysłu.

Wyrzuć wszystko ze swojej głowy - zrób pełny zrzut danych.

Teraz motywacja musi pochodzić z wnętrza, więc spójrz wstecz na swoje projekty i zobacz, czy masz coś, co cię pociąga, coś fajnego, coś fajnego, coś, co cię podnieca. Kiedy pracujesz tak dużo w ciągu tygodnia, naprawdę potrzebujesz czegoś, co pomoże Ci się zrelaksować i zrelaksować w weekend. Jeśli okaże się, że masz projekt, który robi to za Ciebie, masz zwycięzcę, jeśli nie, to przynajmniej masz wszystko, do czego możesz wrócić później. Nie spiesz się i wybierz się na wycieczkę, obejrzyj film lub zdrzemnij się ... A może nawet dopracuj swoje CV.

Zgadzam się. Dostajesz piekło tam, gdzie teraz jesteś. Musisz maksymalnie odpocząć, spędzać więcej czasu w weekendy, aby kreatywne soki mogły płynąć. Ale podobnie jak DKnight, myślę, że zwykłe rozglądanie się za bardziej przyjaznym środowiskiem pracy jest prawdziwym rozwiązaniem. Zajmie to trochę czasu i sporo „zaangażowania” z innymi osobami w świecie IT i poza nim. Ale na razie musisz po prostu bardziej się zrelaksować w weekendy - i wziąć prysznic częściej niż raz w tygodniu!
#4
+3
Jacob G
2012-04-11 08:54:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zamierzam być przeciwny (i potencjalnie niepopularny) i powiem, że nie powinieneś próbować pracować nad swoimi osobistymi pomysłami w weekendy - przynajmniej nie teraz.

Przypuszczalnie, Twoje pomysły są czymś w dziedzinie tworzenia oprogramowania, co możesz przekształcić w coś, co może utrzymać Ciebie i Twoją rodzinę pod względem finansowym. Inwestując znaczną ilość wolnego czasu w osobisty projekt tworzenia oprogramowania, prawdopodobnie pośrednio wpłyniesz na swoją wydajność w pracy programisty, dla której jesteś obecnie zatrudniony. Skutki te mogą obejmować wypalenie, rozproszenie uwagi lub zmęczenie. Niekoniecznie jest to sprawiedliwe w stosunku do Ciebie lub Twojego pracodawcy.

Na razie radziłbym więc zapisywać swoje pomysły w „książce pomysłów” wraz z dodatkowymi informacjami. Gdy dojdziesz do punktu, w którym możesz być gotowy, aby odejść od pracy, wrócę do tego `` książki idei '' i zobaczę, czy jest tam coś, w co naprawdę jesteś gotów się zobowiązać i zaryzykować. Jeśli nie, to zamknę książkę i wrócę do niej innym razem.

W międzyczasie spędzaj wolny czas grając w gry, czytając powieści, chodząc na długie spacery lub robiąc inne hobby, które nie jest także twoja praca.

#5
+3
JohnFx
2012-04-11 08:58:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Próbuję tu myśleć nieszablonowo, ponieważ mam ten sam problem: mnóstwo pomysłów za mało godzin w tygodniu, aby je zrealizować.

Czy zastanawiałeś się nad wzięciem „urlopu pracowniczego” zamiast próbujesz wcisnąć to w weekend? Weź kilka dni wolnych od pracy i zobowiązuj się do robienia znaczących postępów w te dni wolne. Fakt, że wykorzystujesz swój cenny czas na wakacjach, może wystarczyć, aby przekonać Cię do pracy nad tymi pomysłami.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...