Pytanie:
Czy proszenie o używanie firmowego laptopa do użytku osobistego jest nieprofesjonalne?
Oria Gruber
2018-01-22 19:27:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wybieram się w ten weekend na wycieczkę z rodziną i spodziewam się, że w pokoju hotelowym lub przy basenie będzie trochę czasu bezczynności.

Chciałbym wypełnić ten czas bezczynności z Netflixem, grami wideo itp., ale obecnie nie mam laptopa.

Mam laptopa w pracy, ale tak naprawdę go nie używam i nigdy nie wyjmowałem go z biura .

Czy nieprofesjonalne jest pytanie szefa, czy mogę zabrać laptopa na wakacje? Jesteśmy w umiarkowanie przyjaznych stosunkach, ale jestem trochę nowy w miejscach pracy i nie wiem, czy istnieje niepisana zasada dotycząca wykorzystywania własności firmy do celów rozrywkowych.

Edycja: Podróż odbywa się poza granicami kraju.

Czy masz plan, gdyby ten laptop został skradziony lub w jakiś sposób narażony na szwank?Czy Twoja praca ma pisemną politykę użytkowania IT (prawie wszystkie mają)?
Możliwy duplikat [Czy należy używać mojego firmowego laptopa do spędzania wolnego czasu?] (Https://workplace.stackexchange.com/questions/104006/is-it-andard-to-use-my-company-laptop-for-zajęcia rekreacyjne)
Możesz dodać tag lokalizacji.
Jeśli chcesz omówić kwestie bezpieczeństwa cyfrowego lub fizycznego, skorzystaj z [czatu].
Czy podróż jest poza granicami kraju?Jeśli tak, to nie jest to duplikat ze względu na kwestie bezpieczeństwa IT, o których wspomniałem powyżej (cc: @Dukeling)
To pytanie jest zupełnie inne niż „Czy używanie firmowego laptopa do spędzania wolnego czasu jest właściwe?”Problem w tym, że *** spytanie szefa ***.
To laptop.Wszyscy na świecie czasami używają go do podstawowego użytku osobistego (niektórzy surfują, niektórzy Netflix itp.).Nie używaj go do pornografii, nie instaluj gier wideo, nie wykonuj pracy pobocznej (z powodu problemów z IP), ale śmiało używaj go do podstawowej rozrywki / badań.Każdy, kto mówi inaczej, musi wyciągnąć kij z tyłka.
Czternaście odpowiedzi:
#1
+142
Neo
2018-01-22 19:34:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy niegrzecznie jest pytać szefa, czy mogę zabrać laptopa ze sobą na wakacje?

Nie jestem pewien co do niegrzeczności ( to jest oparte na opinii ), ale prośba o pozwolenie na używanie firmowego sprzętu do ściśle osobistego użytku byłoby nieprofesjonalne . Radzę ci nie pytać, chyba że będziesz pracować nadliczbowo lub będziesz potrzebować wsparcia po godzinach .

Ponadto większość firm posiada mechanizmy kontrolne na swoim sprzęcie, które uniemożliwiają firmom dostęp do określonych witryn wideo, takich jak Netflix. Ponadto możesz nie mieć uprawnień do instalowania nieautoryzowanego oprogramowania, takiego jak gry wideo, ze względu na politykę firmy i istnieją również obawy dotyczące bezpieczeństwa .

Krótka odpowiedź : Nie pytaj i nie rób tego.

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (http://chat.stackexchange.com/rooms/72243/discussion-on-answer-by-mister-positive-is-it-unprofessional-to-ask-to-use-compa).
#2
+88
Haspemulator
2018-01-23 01:29:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z całą pewnością możesz zadać pytanie na ten temat, nie wyglądając na nieprofesjonalnego. Wystarczy zapytać „jaka jest polityka naszej firmy w zakresie używania urządzeń służbowych do celów osobistych” zamiast „czy mogę zainstalować gry komputerowe na moim laptopie do pracy”. Jeśli oczekuje się, że będziesz już informowany o tym temacie (np. Poprzez regularne szkolenia z bezpieczeństwa), to jest to inna historia, ale prawdopodobnie nie zadałbyś tego pytania.

Prawidłowe sformułowanie pokazuje dbasz o politykę firmy i jesteś otwarty na swoje intencje, a zatem jesteś godny zaufania. Ogólnie rzecz biorąc, laptopy mają być chronione przed kradzieżą przy użyciu pełnego szyfrowania dysku i infekcji wirusami przez oprogramowanie antywirusowe, a zabranie go na wakacje nie różni się zbytnio od zabrania go w podróż służbową, z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Instalowanie niektórych programów, takich jak gry, to inna historia i zwykle zasady są surowe. Ale jeśli chcesz korzystać tylko z przeglądarki internetowej zatwierdzonej przez firmę (która ma zainstalowane wszystkie aktualizacje zabezpieczeń), nie ma dużej różnicy, czy robisz to w hotelu z powodu spotkania z klientem, czy podczas wakacji. Ale oczywiście zasady Twojej firmy są ostateczną odpowiedzią na Twoje pytanie.

Zgadzam się.Mogę zabrać do domu laptopa do pracy i używać go również do celów osobistych według własnego uznania.Oczywiście zmiana laptopa (lub jego systemu operacyjnego) w znaczący sposób lub używanie go do celów niezgodnych z prawem jest niedozwolone.
Bardzo się z tym zgadzam.Miejsca pracy to spektrum od szaleńczo zablokowanych (użytkownicy bez uprawnień i biała lista internetowa, w ogóle niedozwolone poza siedzibą itp.) Z jednej strony do BYOD (a my damy Ci X $ na zakup fajnego komputera).poza pracą możesz robić wszystko, na co masz ochotę.Chociaż prawdopodobnie prawdą jest, że większość pracodawców nakreśliłaby granicę dopuszczalnego użytkowania bez instalowania gier, pytanie, jaka jest polityka firmy, powinno być w porządku w każdej organizacji oprócz najbardziej dysfunkcyjnych.
To.Polityki firmowe w tym zakresie są bardzo zróżnicowane: niektóre stanowią, że urządzenia firmowe są przeznaczone wyłącznie do celów służbowych (zakaz jakiegokolwiek użytku osobistego), inne zezwalają na osobiste korzystanie z urządzeń firmowych, ale zazwyczaj nakładają pewne ograniczenia.W tym drugim przypadku będziesz chciał się dowiedzieć, co możesz, a czego nie możesz zrobić z urządzeniem.
#3
+19
user44108
2018-01-22 19:46:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zakładaj, że nie.

Twój laptop do pracy jest połączeniem z Twoją korporacją. Jeśli laptop zostanie skradziony podczas wakacji, a Twoje hasło zostanie przejęte, złodziej będzie miał bezpośrednie połączenie z siecią firmową i będzie miał Twoje dane uwierzytelniające do uwierzytelnienia.

Za to odpowiadasz, niezależnie od tego, czy Ty zgłoś, że został skradziony.

Jeśli zostanie skradziony, musisz zapłacić (ubezpieczenie Twojej firmy nie obejmuje korzystania z laptopa z powodów osobistych).

Nie możesz też ufać WiFi na wakacjach (łatwo się włamać, a złodziej ma dostęp do wewnętrznej sieci Twojej firmy).

Krótko mówiąc, nie rób tego i nie zawstydzaj szefa pytaniem .

Kup tani laptop / tablet do własnego użytku i zabierz go ze sobą.

Cóż, mam firmowego laptopa i jest tam sporo zabezpieczeń (Bitlocker, VPN do przyłączenia się do sieci firmowej, ...), więc bezpieczeństwo firmy nie może zostać naruszone.To powiedziawszy, zgadzam się z twoją odpowiedzią, że OP nie powinien przynosić swojego laptopa ...
Dobre uchwycenie możliwego problemu kradzieży mienia firmy.
@LaurentS.„nie można iść na kompromis” to ogromny błąd.Może to być trudne, ale wcale nie niemożliwe.W rzeczywistości ta sieć VPN nie zwiększa bezpieczeństwa - umniejsza ją ze względu na użyteczność.VPN umożliwiający dostęp do sieci firmowej to kolejny sposób * uzyskania dostępu do sieci firmy *.
Tak.Wiele uwierzytelnień jest powiązanych z kontem domeny, więc znajomość danych uwierzytelniających laptopa często prowadzi do większej liczby rzeczy, zwłaszcza jeśli „Zapomniałem hasła” po prostu wysyła wiadomość e-mail na firmowe konto e-mail z linkiem do resetowania.
@LaurentS.jeśli zdobędę twój komputer, będzie mój.Potrafię złamać zabezpieczenia laptopa w mniej niż 5 minut, a hakerów nie ma.Wykwalifikowany haker wykona PWN o połowę krócej.
@TheSnarkKnight tak, jeśli masz fizyczny dostęp do komputera, nikt nie może Cię powstrzymać przed włamaniem.Nie jest to najlepsze oprogramowanie.Posiadanie BitLockera może jednak zapobiec kradzieży danych, ale nie jest to w 100% pewne
@LaurentS.jeśli potrzebujesz więcej przekonywania na laptopie, który nie jest w pełni bezpieczny: https://xkcd.com/538/
Co zabawne, firma, w której pracuję, prosi, aby każdy codziennie zabierał swoje laptopy do domu, ponieważ ryzyko włamania lub pożaru w firmie, w której wszystkie laptopy zostały skradzione / uszkodzone, jest postrzegane jako większe niż ryzyko kradzieżyDom.Zachęca się ludzi do korzystania z nich tak często, jak chcą, ponieważ regularnie robią z nimi rzeczy, które ostatecznie przynoszą korzyści firmie.
@RemcoGerlich „A ludzie są zachęcani do korzystania z nich tak często, jak chcą, ponieważ regularnie robią z nimi rzeczy, które ostatecznie przynoszą korzyści firmie”. „Jako programista, byłoby to dla mnie czerwona flagaUmowy nieruchomości bardzo starannie.Często * wszystko * zrobione na komputerze firmowym * należy do firmy *, niezależnie od tego, kiedy i gdzie zostało zrobione (chociaż niektórzy mogą tego nie egzekwować).„Och, zbudowałeś zabójczą aplikację w weekendy na naszym laptopie? Super - teraz mamy ją w posiadaniu. Natychmiast przekaż wpływy, kod źródłowy i dane logowania do App Store”.
Cóż, dostęp do niego, który jest dodatkowo zabezpieczony fizyczną kartą dostępu, sprawia, że jest to jeszcze trudniejsze, ale jestem gotów przyznać, że uzyskanie fizycznego dostępu do komputera jest już dużym krokiem naprzód.
@LaurentS .: Nie tylko do komputera, ale także do „właściciela” - czy widzieliście link xkcd autorstwa Jeffreya ;-)
#4
+19
Lilienthal
2018-01-22 21:11:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy proszenie o wykorzystanie zasobów firmy do użytku prywatnego jest nieprofesjonalne?

Nie z reguły nie. Jest bardzo niewiele pytań, w których Sam fakt, że ich poprosisz, źle wpłynie na ciebie. Zwykle dzieje się tak tylko wtedy, gdy z pytania jasno wynika, że ​​nie masz kontaktu z normami w miejscu pracy („* Co masz na myśli, mam pracować czterdzieści godzin tygodniowo ?!”), pokazuje wątpliwy osąd („ Hej, w porządku, jeśli wezmę ten lunch do domu na obiad? ”) lub są absurdalne / nieodpowiednie („ Dlaczego nie jesteś żonaty? ”) .

Jeśli chodzi o pytania o takie rzeczy, w których pracodawca zazwyczaj nie ma żadnego obowiązku dostosowania się do Ciebie, kluczową kwestią, na którą chcesz zwrócić uwagę, jest to, aby przygotować się na odpowiedź negatywna . Chcesz wyjaśnić, że zdajesz sobie sprawę, że prosisz o dodatek i że jest w porządku, jeśli nie jest to coś, co firma chce skonfigurować. Więc jeśli chodzi o to:

Chciałem zapytać, czy możemy używać [urządzenia] do użytku osobistego, na przykład instalując na nim Netflix. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że może istnieć wiele powodów, dla których może to nie być możliwe, więc w pełni rozumiem, jeśli nie jest to coś, na co [firma] pozwala, ale pomyślałem, że zapytam.

Ponieważ myślisz konkretnie o używaniu go do podróży zagranicznych, musisz o tym wspomnieć , aby uzyskać pełną przejrzystość. Niestety oznacza to, że odpowiedź będzie prawdopodobnie brzmiała „nie” z powodów podanych już w innych odpowiedziach i komentarzach, ale być może Twoja organizacja jest w porządku, biorąc pod uwagę nieco zwiększone prawdopodobieństwo kradzieży, jakie stwarzają podróże rekreacyjne.

Możesz zaoferować zrównoważenie zwiększonego ryzyka, mówiąc, że pozwoliłoby ci to pracować zdalnie przy rozwiązywaniu drobnych problemów lub odpowiadać na e-maile w nagłych przypadkach, ale nie rób tego, chyba że ma to sens w twojej pracy i tobie są naprawdę gotowi to zrobić. Osobiście przerwałbym wakacje tylko wtedy, gdyby niebo spadało i w tym scenariuszu szukałbym schronienia, a nie uruchamiania laptopa.

Ponieważ nic to nie kosztuje twojego pracodawcy i będzie po prostu kieruj się polityką firmy, czy zezwalają na to, czy nie, nie powinieneś oferować pracy w dodatkowych godzinach ani w inny sposób rekompensować tej korzyści.

Prośba o używanie firmowego sprzętu z powodów czysto osobistych to zła rada.Uwielbiam większość twoich odpowiedzi, ale nie tę.
Zgadzam się z twoją odpowiedzią, ale nie jestem pewien, czy to, co napisałeś, nie jest całkowicie objęte źle sformułowanym podejściem, o którym mowa wcześniej.Pomyśl: „Hej szefie, kiedy jestem na urlopie, myślałem o zabraniu laptopa do pracy, abym mógł pozostać w kontakcie przez e-mail i może zająć się pracą w spokojnych chwilach”.Jeśli to się zgadza, dorzuć: „czy fajnie jest używać go do celów osobistych?Nie miałbym nic przeciwko kopiowaniu zdjęć, które robię na dysk twardy, gdy uzupełniam kartę SD, i może d / ładuję Netflix ...
@mcalex Nie jestem wielkim fanem tego sformułowania, ale staram się wymyślić poprawę.Nie jestem fanem ukrywania twoich intencji podczas proszenia o przysługę, ponieważ jest to tak przejrzyste i nie zastosowałbym taktyki, którą sugerujesz, chyba że OP naprawdę chce być bardziej dostępny poza godzinami pracy.Zrobienie tego raz często będzie oznaczać zrobienie tego na zawsze i prawdopodobnie nie warto oszczędzać pieniędzy na urządzeniu peryferyjnym.
@MisterPositive Co jest nie tak w * pytaniu * "Zastanawiałem się, czy mogę zabrać laptopa, aby pozostać w kontakcie w celu krytycznej komunikacji. Czy mogę zalogować się do mojego Netflixa, spotify, a może do gry Z i używać go również przez jakiś czas zabójczo?"To zależy od menedżera i polityki, jak sobie z tym poradzić.Wiele firm rezygnuje z tego kompromisu.Założę się, że prawie wszystkie firmowe urządzenia są przynajmniej sporadycznie używane do celów osobistych, czy to do czytania wiadomości czy Facebooka.
@luk32, ponieważ jest bardzo nieprofesjonalny
#5
+12
HopelessN00b
2018-01-22 22:36:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby przyjąć nieco inne podejście - jeśli nie pytasz, odpowiedź zawsze brzmi „nie” i generalnie nie zaszkodzi pytać.

Z mojego doświadczenia (głównie jako System Administrator / Inżynier), większość miejsc nie będzie się tym przejmować, o ile nie spowodujesz problemów z osobistym korzystaniem z aktywów firmy. Sprawdź politykę firmy w zakresie dopuszczalnego użytkowania - w polityce może znajdować się klauzula „rozsądnego użytku osobistego”, a jeśli nie, zawsze możesz skontaktować się z personelem IT, aby uzyskać wgląd w AUP. Najczęściej w tych klauzulach chodzi bardziej o posiadanie żelaznego powodu do podjęcia działań dyscyplinarnych wobec pracownika, który sprawia problemy.

Jednak, jak wspomniano w odpowiedzi Snowa, ujawniasz jeśli pójdziesz tą drogą, będziesz narażać się na dużą odpowiedzialność, a bycie pracownikiem powodującym problemy jest o wiele łatwiejsze, niż myślisz, więc upewnij się, że wiesz, co robisz i że jest to warte ryzyka. Skłaniam się ku temu, że prawdopodobnie tak nie jest, chociaż to trochę hipokryzja z mojej strony, biorąc pod uwagę, że regularnie korzystam z firmowego laptopa (i smartfona) do użytku osobistego. Sam napotkałem ten problem kilka tygodni po rozpoczęciu pracy, kiedy mój menedżer i nasz dyrektor ds. Informatyki wezwali mnie na dość niezręczną rozmowę, pytając, czy szukam nowej pracy, czy nie. Okazuje się, że moja stacja robocza trafiała do domeny o nazwie jobs.stackoverflow.com z bardzo dużą częstotliwością, więc byli zaniepokojeni. To działało dobrze i nie było nawet „naprawdę” do użytku osobistego, ale widziałem wiele przypadków w mojej karierze, gdy był to użytek osobisty (który był pierwotnie sankcjonowany lub nie był nim zainteresowany) i zakończył się źle.

Na przykład pracowałem przez kilka lat w dużej firmie zajmującej się bezpieczeństwem komputerowym (dostawcy oprogramowania antywirusowego) i chociaż byli szczęśliwi, że pozwalali ludziom używać firmowych laptopów do użytku osobistego, skończyło się na tym, że rozwiązaliśmy kilka osób, gdy ich osobiste wykorzystanie zasobów firmowych spowodowało powrót szkodliwego oprogramowania do sieci korporacyjnej. (Jak możesz sobie wyobrazić, był to dla nas rodzaj gorącego problemu - nagłówki „Dostawca oprogramowania antywirusowego rozprzestrzenia złośliwe oprogramowanie z sieci korporacyjnej” zniszczyłoby firmę).

Podobnie pracownik w firmie inny pracodawca został źle zauważony przez zespół zarządzający, gdy nasz filtr sieciowy zaczął odrzucać wiele żądań skierowanych do jawnych, homoerotycznych domen internetowych. Zbadałem i szybko odkryłem, że dana osoba zainstalowała aplikację do podłączania, której można używać poza miastem (zwykle w interesach). Chociaż nie używał go w pracy, działał podczas uruchamiania, schowany w zasobniku systemowym i był obsługiwany przez reklamy. I tak, biedak skończył [nieumyślnie] próbując pobrać w pracy jednoznaczne treści [reklamy] pornograficzne. To też nie skończyło się dobrze.

Ostatnim przykładem, którym cię nudzę, jest pracownik, który wylądował w jakiejś wiejskiej części Stanów Zjednoczonych na tymczasowe zlecenie i zdecydował się założyć sieci społecznościowe i pocztę e-mail i tak dalej na swoim firmowym iPhonie. I znowu nikogo to nie obchodziło, aż do końca miesiąca, kiedy na jego linii było 1500 dolarów nadwyżki i opłat za roaming, wszystko do użytku osobistego.

Podsumowując, nawet jeśli otrzymasz OK wykorzystywanie majątku firmy do celów osobistych prawdopodobnie nie jest dobrym pomysłem. Istnieje wiele sposobów, aby się zepsuć i zakładając, że jesteś stosunkowo dobrze opłacanym pracownikiem umysłowym, generalnie lepiej jest rzucić kilkaset dolarów na urządzenie osobiste, niż ryzykować pracę przy użyciu korporacyjnego.

#6
+4
zakinster
2018-01-22 21:50:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy proszenie o używanie firmowego laptopa do użytku osobistego jest nieprofesjonalne?

Zależy to głównie od tego, dlaczego miałbyś zwyczaj używać swojego firmowego laptopa poza godzinami pracy.

Ogólne zasady są następujące:

 • Nie trzymaj przy sobie majątku firmy (np. laptopa), chyba że jest to wymagane (np. dyżur, dojazdy itp.).
 • Nie wykorzystuj majątku firmy do działań niezgodnych z prawem lub nieetycznych.
 • Nie poświęcaj czasu na czynności osobiste w godzinach pracy.
 • Nie pozostawiaj śladów (oprogramowania, plików) osobistych działań na firmowym komputerze

Jeśli przestrzegane są wszystkie zasady, może (ale nie musi) być tolerowane używanie firmowego laptopa do czynności osobiste w niektórych przypadkach:

 • Przeglądanie YouTube podczas przerwy obiadowej
 • Korzystanie z serwisu Netflix w hotelu podczas podróży służbowej
 • Sprawdzanie Facebooka w pociągu pod adresem 21:00 podczas jazdy do domu z innej podróży służbowej
 • itd.

Można je uznać za nprofesjonalny lub całkowicie akceptowany w zależności od kultury i polityki Twojej firmy (powinieneś sprawdzić).

Jednak korzystanie z firmowego komputera na wakacjach nie spełniłby pierwszej zasady: przede wszystkim nie powinieneś go mieć przy sobie, to zobowiązanie. Nie powinieneś tego robić i nie powinieneś pytać

Ale kto definiuje, co jest nieetyczne?IMO ta część musi zostać wyjaśniona lub usunięta.
@SargeBorsch W przypadku dużych firm definicja etyki jest zwykle częścią korporacyjnych wytycznych i może podlegać odpowiedzialności specjalnej komisji.Jeśli nie ma takiej wskazówki, należy kierować się zdrowym rozsądkiem.Ogólna zasada brzmi: „Jeśli musisz zapytać, czy jest to etyczne, czy nie, prawdopodobnie nie jest”.
#7
+2
R.. GitHub STOP HELPING ICE
2018-01-22 23:57:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, jest to wysoce nieprofesjonalne, wykazujące złą ocenę przynajmniej na temat:

 • bezpieczeństwa danych firmowych
 • bezpieczeństwa sprzętu firmowego przed uszkodzeniem, utratą lub kradzieżą
 • oddzielenie własnych danych osobowych i prywatności od pracy

Odnośnie trzeciego punktu, zastanów się, jak byś się czuł, gdyby wydarzył się jeden z następujących scenariuszy:

 • Z powodu jakiegoś naruszenia bezpieczeństwa lub skandalu prawnego zawartość Twojego laptopa służbowego musiała zostać ujawniona osobom trzecim i była pełna Twojej osobistej poczty e-mail, historii przeglądania, pornografii, dzienników czatów lub cokolwiek.

 • Zostałeś zwolniony, gdy tylko wróciłeś, a Twój służbowy laptop był jedynym miejscem, w którym przechowywałeś kilka ważnych osobistych plików, takich jak zdjęcia, pisanie, zapisane gry, itd.

 • Laptop nadający się do oglądania filmów i przeglądania sieci można łatwo kupić za mniej niż 300 $, więc całe pytanie jest dość głupie, dopóki nie rzucisz się w gry. Jeśli masz nadzieję, że pracodawca pożyczy Ci przenośny sprzęt do gier na wakacje, nie rób tego. Albo zrezygnuj z niego, albo go kup, jeśli możesz sobie na to pozwolić, a jeśli nie możesz, zastanów się, czy Twój pracodawca płaci Ci wystarczająco dużo. Jeśli nie, pytanie nie powinno dotyczyć „korzyści”, takich jak pożyczenie laptopa do gry, ale otrzymanie wystarczającej rekompensaty, abyś mógł sobie pozwolić na wygodę.

  # 1 nie zawsze tak jest.Nasz laptop oferuje połączenie z naszym serwerem VMware, więc żadne dane firmowe nie są przechowywane na laptopie.# 2 może się zdarzyć wszędzie, nawet w pracy, więc Twoja firma powinna mieć ubezpieczenie.(Jednak dlatego pytasz o pozwolenie, aby upewnić się, że jest to objęte)
  Bezpieczeństwo danych firmowych ** nie ogranicza się do zdrapania danych z urządzenia **.Może to polegać na instalacji keyloggera na urządzeniu, kradzieży tokenów uwierzytelniających z urządzenia w celu połączenia się z zasobami firmy itp. Itp.
  Keyloggery nie są problemem wyłącznie w przypadku OP.Zainstaluj kluczowy rejestrator na komputerze roboczym i masz ten sam problem.Miej laptopa w pracy, jeden e-mail phishingowy z dala od kompromisów.Poza tym, co mały klient vmware przechowuje na lokalnym komputerze, nie istnieją żadne inne tokeny.Oczywiście zapisywanie nazwy użytkownika / hasła w kliencie vmware jest niedozwolone.Gdy użytkownik wylogowuje się, maszyna wirtualna zostaje zniszczona, a każda sesja otrzymuje nową.Stosowane są inne środki bezpieczeństwa, aby ryzyko było niewielkie.
  @cybernard: Niepotrzebne przenoszenie laptopa służbowego do miejsc wakacyjnych i instalowanie na nim losowego oprogramowania (gier itp.) Do użytku osobistego wprowadza wiele nowych możliwości naruszenia go przez keylogger / backdoor / itp.
  Kolejna doskonała odpowiedź.
  #8
  +1
  Rob
  2018-01-22 21:33:52 UTC
  view on stackexchange narkive permalink

  Tu nie chodzi o „używanie laptopa do własnych celów”, np .: „Czy mogę używać komputera firmy do sprawdzania prywatnej poczty e-mail podczas lunchu?” lub „Czy mogę zapłacić za korzystanie z drukarki 3D, aby zrobić prezent dla kogoś? ”.

  Chodzi bardziej o„ Czy mogę ryzykować bezpieczeństwo firmy i jej własność? ”.

  Oferowanie zakupu starego laptopa od firmy jest lepszym pomysłem, mieliby prawo sprawdzić laptopa po jego użyciu i wraz z wszelkimi zadrapaniami, kto wie, co znajdą.

  Jeśli zostaniesz zhakowany lub pobierzesz wirusa, który zaatakuje IT, gdy Sprawdzam to, albo nigdy nie usłyszysz końca, albo gorzej.

  „Lepszym pomysłem jest zaoferowanie zakupu starego laptopa od firmy”.Lepiej zbadaj, co dostajesz, prawdopodobnie mógłbyś zrobić lepiej z nowymi rzeczami.Chyba że cena jest poniżej 300-400 USD lub sprzęt jest naprawdę niesamowity.
  #9
  +1
  Rui F Ribeiro
  2018-01-23 16:06:34 UTC
  view on stackexchange narkive permalink

  Nie korzystałbym z majątku firmy podczas wakacji, ani nawet nie zabrałbym potencjalnie drogiego notebooka do hotelu, nie swojego, a tym bardziej z pracy.

  Nie przejąłbym też inicjatywy i nie otwierałbym drzwi dla propozycji pracy w święta tylko dla cholernego (niewłaściwego) korzystania z majątku firmy.

  Gdybym był na twoim miejscu, w celach czysto wakacyjnych kupiłbym największego phableta, jaki mogłem dostać do oglądania Netflixa i gier.

  Jest o wiele mniej uciążliwy niż korzystanie z laptopa, może być używany w znacznie większej liczbie miejsc, w tym w pobliżu basenu, może być używany do gier, do robienia zdjęć, do GPS w samochodzie, a także mieć umowę z mobilnym Internetem na wypadek, gdyby Internet w niektórych miejscach nie był dobry.

  Ponadto łatwiej jest wozić na wakacje niż laptopa i możesz z niego korzystać po wakacjach w wolnym czasie.

  Możesz też nosić go ze sobą przez większość czasu, zamiast zostawiać go bez opieki w pokoju hotelowym.

  #10
  +1
  Harper - Reinstate Monica
  2018-01-24 03:02:51 UTC
  view on stackexchange narkive permalink

  W mojej dziedzinie (technologii) laptopy często wracają do domu, w rzeczywistości moja firma wydała mi plecak na laptopa, abym mógł go zabrać do domu. Ale domniemanym celem jest praca w domu . Więc oczywiście dotyczy to tylko prac, w których praca z domu jest rozsądna. I rzeczywiście, w mojej firmie większość ludzi robi WFH pewnego dnia.

  W rzeczywistości IT / InfoSec wolą, aby podczas pracy zdalnej używać sprzętu wydanego przez firmę z aktualizacjami kontrolowanymi przez firmę, oprogramowaniem antywirusowym itp.

  Z punktu widzenia IT laptopy kosztują dwa razy więcej niż komputery stacjonarne i trwają o połowę krócej, i są o wiele, dużo większym ryzykiem kradzieży dla osoby podróżującej z bagażem podążającym za pracownikiem przez drzwi, a następnie wędrującej po boksach, kradnącej laptopy. Tacy tailgaters to często hakerzy atakujący aktywa firmy. W związku z tym niektóre firmy wydają laptopy tylko osobom, których oczekują od WFH, i tak naprawdę chcą, abyś zabrał go do domu (i naprawdę wszędzie ze sobą), ponieważ jeśli zostawisz go u siebie kabinę, jest podatny na napady ogonków . Co dziwne, twój dom jest znacznie bezpieczniejszy niż biuro, co stanowi ciekawy spin w dyskusji „zabierz to do domu”.


  Nie trzeba dodawać, że gdy laptop jest w domu, przyzwyczaja się do spraw osobistych poza godzinami pracy. W technice jest to ogólnie rozumiane i tolerowane. Nie tylko dlatego, że jest to zazwyczaj stanowisko płatne przypuszczalnie 40 godzin tygodniowo, ale w rzeczywistości 45-70 godzin tygodniowo, a część z tego ma miejsce w domu. Może być 6:30 i jesteś uwikłany w firmowe e-maile i wiadomości, podczas gdy w oknie Netflix przesyła strumieniowo niektóre programy wymagające niewielkiej uwagi, takie jak Full House lub Buffy, które już widziałeś. To normalne w mojej branży.

  enter image description here

  IT nie będzie obchodziło, czy grasz w World of Warcraft w sobotę w domu na firmowym żelazku, chyba że masz problem z InfoSec podczas instalowania niezatwierdzonego oprogramowania.

  Ale wszystko to odbywa się poprzez szturchnięcie i mrugnięcie. Jeśli pracownik ze względu na swoją pracę mógł pracować tylko w biurze i chciał mieć laptopa tylko do wykonywania osobistych zadań w domu, jest to z natury nieuzasadniona prośba. Gdyby firma na to pozwoliła, zdecydowaliby się to zrobić jako dodatek do zatrudnienia , a to samo w sobie mogłoby być trochę mrugnięciem i nie można o tym mówić otwarcie.

  W zasadzie zakładam, że jeśli wydadzą ci laptopa, chcą, żebyś pracował w domu i poza godzinami pracy. Domyślam się, że to płatne stanowisko.


  Oczywiście mówię o normie w moim biurze. Liczy się norma w Twoim biurze. Szczególnie ważne jest to, że dotyczy to osób, które normalnie zabierają laptopy do domu . W szczególności kim nie jesteś.

  Nagle chęć zabrania laptopa do domu teraz , po tym, jak nigdy wcześniej tego nie robiła, będzie wyglądać dokładnie tak, jak jest napisane na puszce: dążenie do wyjazdu na wakacje do użytku osobistego w znaczące ryzyko dla pracodawcy.

  Więc spodziewaj się, że Twój pracodawca uważnie zwróci uwagę na to, czy faktycznie łączyłeś się z VPN kilka razy dziennie i czy odpowiednio reagowałeś na ważne e-maile, wiadomości i inne rzeczy, na które powinieneś mieć oko. Nie spodziewaliby się pełnego dnia roboczego w zatwierdzony dzień wakacji, ale oczekują, że będziesz trzymać rękę na pulsie. Jeśli nie chcesz tego w przekonujący sposób, nie bierz ich laptopa.

  ładny ilustracyjny zrzut ekranu :)
  #11
    0
  rackandboneman
  2018-01-23 04:29:27 UTC
  view on stackexchange narkive permalink

  Nieprofesjonalne jest nieprzestrzeganie tego, co mówi Ci o tym personel IT, w tym instrukcji, co robić, a czego nie robić, jeśli możesz z niego korzystać prywatnie. Zapytaj ich, będą wiedzieć, jakie są zasady i dlaczego.

  Jeśli powiedziano Ci takie rzeczy, jak „nie odwiedzaj witryn XYZ po zalogowaniu się do tej firmowej sieci VPN”, „uruchamiaj program ABC co tydzień”, „przestań używać to i zadzwoń do mnie, jeśli to się stanie ”,„ zrób to i to, jeśli zostanie zgubione lub skradzione ”,„ nie wyłączaj tego i tego ”,„ tutaj jest lokalne konto administratora, ale użyjesz go do samodzielnej konserwacji jak omówiliśmy, nie używaj go do codziennej pracy ”- zadawaj pytania, jeśli coś jest niejasne, i traktuj takie rzeczy jak prawo, a nie porady. Nie rób tego i możesz być pewien, że dział IT będzie zalecał kierownictwu coraz bardziej ograniczanie takich zastosowań. Nawet jeśli życzliwie ich zignorujesz, ponieważ nie wysłuchałeś.

  #12
    0
  Thomas Carlisle
  2018-01-23 05:00:51 UTC
  view on stackexchange narkive permalink

  Istnieje wiele dobrych odpowiedzi, które szczegółowo opisują zagrożenia, które mógłby wprowadzić pracownik wykonujący te czynności. Ale najlepszej odpowiedzi nie można znaleźć tutaj, ale można ją znaleźć w podręczniku pracownika Twojej firmy i / lub opublikowanych zasadach. Jeśli jesteś w firmie, która nie ma jeszcze polityki w tym zakresie, zapoznaj się ze wszystkimi dobrymi informacjami tutaj - i być może w Twojej firmie jest szansa, aby wzmocnić swoją politykę HR / IT.

  Odnośnie tego, czy „nieprofesjonalne” jest nawet pytanie - ponownie, czy organizacja ma akceptowalne zasady wykorzystania zasobów IT, które jasno określają, co jest dozwolone, i czy firma wymaga od wszystkich pracowników przeglądu, poznania, i pracować zgodnie z tą polityką (a także innymi), wtedy tak, byłoby nieprofesjonalne nawet zadać pytanie - ponieważ zadawanie pytania pokazuje przemilczanie podręcznika i zasad.

  Zasady dopuszczalnego użytkowania nie obowiązywały w miejscu pracy tak długo, jak zasady postępowania osobistego i tym podobne, a kierownik, którego pytasz, może nie postrzegać tego jako dużego problemu, że zadawanie pytania świadczy o nieznajomości tych zasad.

  Z drugiej strony jest bardzo mało prawdopodobne, że firma dostarczyła laptopowi i tak przyzwoite gry.

  #13
    0
  Nzall
  2018-01-25 02:43:10 UTC
  view on stackexchange narkive permalink

  Inni już dyskutowali o zaletach i problemach z używaniem firmowego komputera do tego typu rzeczy i zgadzam się z ogólnym wzorcem „niezalecane i prawdopodobnie niedozwolone”.

  Jednak w zależności ze względu na wielkość firmy i jej główną działalność, możesz mieć alternatywy. Dokładniej:

  • Jeśli Twoja firma ma wielu użytkowników, którzy co jakiś czas potrzebują nowego laptopa, a firma zwykle pozbywa się przestarzałych urządzeń, możesz zapytać, czy możesz kupić jeden z laptopów, które wyrzucają za uczciwą cenę. Zauważ, że te urządzenia prawdopodobnie będą wykazywać pewne zużycie i nie będą miały nowoczesnego sprzętu. Jednak w zależności od gier, w które grasz, może to wystarczyć, zwłaszcza jeśli wskaźnik rotacji laptopów w Twojej firmie wynosi. Najprawdopodobniej wystarczy obejrzeć Netflix.
  • Jeśli część usług Twojej firmy obejmuje dostarczanie sprzętu innym firmom w ramach pełnego pakietu usług, mogą one zapewnić firmowe zniżki dla swoich pracowników. Na przykład firma, w której pracowałem, zaoferowała możliwość zakupu sprzętu komputerowego (w tym laptopów) za jej pośrednictwem, bezpośrednio od dostawcy, po cenie sprzedaży plus VAT, tak efektywnie po kosztach. Nigdy z tego nie korzystałem, ale może się zdarzyć, że Twoja firma oferuje coś podobnego.
  #14
    0
  Jon49
  2018-01-25 23:33:54 UTC
  view on stackexchange narkive permalink

  Jeśli masz pracować poza godzinami pracy. Lub oczekuje się, że w nagłych wypadkach przywieziesz ze sobą laptopa na wakacje, byłbym zaskoczony, gdyby odpowiedź brzmiała nie. Programując różne firmy, dla których pracowałem, zawsze uważałem, że używanie komputera do użytku osobistego jest w porządku (w granicach rozsądku). Wymaganie od pracownika noszenia przy sobie dwóch komputerów byłoby uciążliwe. Ale jeśli pracujesz dla innych na komputerach firmowych, teraz zajmij się innymi kwestiami prawnymi.

  Jeśli chodzi o pierwotne pytanie, myślę, że inni wykonali dobrą robotę, rozwiązując problemy, a odpowiedź Haspemulatora jest szczególnie dobra .  To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
  Loading...