Pytanie:
Jak wprowadzić grywalizację do swojego miejsca pracy
ThePiachu
2012-04-14 17:46:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z Wikipedii:

Grywalizacja to wykorzystanie technik projektowania gier, myślenia w grach i mechaniki gry w celu ulepszenia kontekstów innych niż gry. Zwykle grywalizacja dotyczy aplikacji i procesów innych niż gry, aby zachęcić ludzi do ich przyjęcia lub wpłynąć na sposób ich używania.

Czy są dostępne jakieś zasoby, które pomogą Ci podjąć pierwsze kroki we wprowadzaniu grywalizacji w miejscu pracy? Jakie są najlepsze sposoby rozpoczęcia tego procesu?

Zwróć uwagę, że artykuł na Wikipedii mówi ci, czym jest „grywalizacja”, ale nie mówi ci, czy to dobry pomysł, czy nie.W wielu sytuacjach tak nie jest.Zwłaszcza jeśli masz inteligentnych ludzi, którzy będą widzieć równie tanią manipulację.
Trzy odpowiedzi:
Scott C Wilson
2012-04-14 19:38:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Można to zrobić na wiele sposobów! Oto kilka pomysłów na dobry początek.

  • Ktokolwiek rozwiąże ten trudny problem , może wyjść w piątek godzinę wcześniej.
  • Ktokolwiek podejmie to nieprzyjemne zadanie , dostanie darmowy lunch.
  • Jeśli zespół będzie w stanie pokonać tę przeszkodę, dam Ci wolne w najbliższy piątek po południu.

Teraz jedyny minus tego - i trochę ludzie naprawdę uważają, że jest to ważne - to fakt, że uczy Twój zespół, aby oczekiwał nagród wykraczających poza normalne wynagrodzenie za pracę. Musisz zdecydować, czy warto.

Jeśli w Twoim miejscu pracy jest grupa wsparcia technicznego, korzystanie z modelu reputacji StackExchange w celu udzielania odpowiedzi na pytania klientów również nie jest złym rozwiązaniem, o ile nie pozbawiasz priorytetów niektórych zapytań klientów.
Wydaje się, że ta odpowiedź promuje pomysł wykorzystania grywalizacji do tworzenia [zewnętrznych motywatorów] (http://en.wikipedia.org/wiki/Motivation#Intrinsic_and_extrinsic_motivation), ale [jest to niebezpieczna ścieżka] (http: // miejsce pracy.stackexchange.com/a/311/148).
@Mark Booth Zgadzam się. Myślę, że nagrody powinny być bardziej zorientowane na zabawę niż na czas / pieniądze
Ta odpowiedź nie jest dobra, ponieważ może to stworzyć bardzo wrogie miejsce pracy - nie chodzi tylko o to, że zespół będzie pracował na nagrody, a jednostki będą pracować na nagrody.Może to posunąć się do tego, że indywidualne osoby wybierają „lukratywne” zadania i konkurują o nie, nawet bardziej niż w normalnej dynamice miejsca pracy.
yannis
2012-04-17 03:47:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawdopodobnie najprostszą formą grywalizacji byłby przyjacielski konkurs. Może to być wszystko, o ile jest związane z pracą, zabawne i niezbyt konkurencyjne. Zabawne nagrody mogą wahać się od głupich koszulek po książki, nic nie jest zbyt drogie, nie chcesz, aby ludzie byli skupieni na cenie. Temat konkursu powinien być związany z aktualnymi celami firmy / zespołu / projektu, w zależności od tego, co dotyczy najbardziej, i nie powinien być niczym poważniejszym niż przyjacielskie wyzwanie. Ktokolwiek naprawił najwięcej błędów w tym tygodniu, dostanie głupią koszulkę, która jest zupełnie inna niż ktokolwiek przyjedzie ostatni, zostanie zwolniony.

Następnie możesz mieć jakąś tablicę wyników, jeśli twoja praca ma łatwe do zmierzenia aspekty. Kontynuując przykłady poprawek błędów, ktokolwiek naprawi najwięcej błędów każdego tygodnia, otrzyma złotą gwiazdkę lub inny głupi żeton osiągnięcia, o którym możesz pomyśleć, i co jakiś czas lider dostaje cenę, nieco droższą niż książka (dwa książki?) lub kilka dni wolnych od pracy.

Nie byłoby możliwe wymyślenie konkretnych wskazówek dotyczących grywalizacji, ponieważ proces ten jest całkowicie subiektywny (to, co dla mnie jest zabawne, może nie być zabawne dla Ciebie) i zależy od charakteru Twojego zawodu i dynamika Twojego miejsca pracy. Na przykład elementy grywalizacji były obecne w każdej mojej pracy, nawet w najsurowszym i najbardziej zdyscyplinowanym środowisku, z jakim miałem do czynienia, czyli wojsku. Jednym z przykładów byłoby uzyskanie nieco więcej czasu na rekreację niż reszta mojej firmy na demontaż i ponowny montaż mojego Heckler & Koch G3A4 w rekordowym czasie (nie pytaj, nie pamiętam).

I oczywiście żadna odpowiedź na temat grywalizacji nie byłaby kompletna bez wzmianki o Stack Exchange. Jest szansa, że ​​istnieje (lub będzie) wymiana stosów dla Twojej niszy, a jeśli o tym pomyślisz, to gotowa platforma grywalizacyjna dla Twojej firmy. Niech twoi koledzy z zespołu rywalizują, udzielając doskonałych odpowiedzi lub zadając świetne pytania, i wykorzystaj istniejące mechanizmy reputacji / odznak, aby oszacować ich wkład i nagrodzić ich. Jeśli jesteś menedżerem, zawsze możesz trochę urozmaicić i samodzielnie zadawać pytania dotyczące kwestii związanych z pracą, nagradzając pracowników, którzy udzielą Ci świetnych odpowiedzi.

Należy pamiętać, że grywalizacja nie polega na uzyskiwaniu bezpośrednich i natychmiastowych rezultatów, ale przede wszystkim na dobrej zabawie. Małe i częste nagrody, najlepiej nagradzające mniej znamienite aspekty pracy (pomyśl: dokumentacja) i zawsze beztroskie, ponieważ podstawową koncepcją grywalizacji jest zachęta i dalsze zaangażowanie, a nie rywalizacja.

Więcej informacji

Varsha Paul
2019-06-14 14:23:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Będąc pionierem w branży już od dłuższego czasu, wydaje mi się, że mam wystarczająco dużo doświadczenia, aby odpowiedzieć na to pytanie. Zanim jednak przejdę dalej, chciałbym podsumować, co dokładnie oznacza grywalizacja i jak motywuje organizacje do osiągania ich celów.

Słowo „ grywalizacja” oznacza po prostu bycie potrafi wykorzystać atrakcyjne i zabawne elementy z gier i zastosować je w naszych codziennych czynnościach. Cóż, celem jest sprawienie, by praca wydawała się mniej nudna, bardziej angażująca i atrakcyjna.

Proszę nie mylić tej koncepcji, to nie jest zamiana pracy w grę. Ale ma na celu zwiększenie zaangażowania ludzi, gdzie mogą konkurować, ulepszać i prześcigać innych.

enter image description here

Od prawie dziesięciu lat liderzy HR starają się ulepszyć swoje programy nauczania, aby uczynić je wciągającymi i produktywnymi. Dziś, dzięki koncepcji grywalizacji, wyniki okazały się niezwykłe i interaktywne. Zjawisko grywalizacji przeniosło korporacyjną strukturę uczenia się na zupełnie nowy poziom i nie bez powodu. Dzięki grywalizacji można zająć się niektórymi podstawowymi cechami ludzkimi i zwiększyć zaangażowanie pracowników. Oprócz tego pomaga również promować naturalne instynkty u ludzi, dzięki czemu mogą konkurować i przewyższać innych.

Zgodnie z raportem Business Standard z 2017 r., Ponad 10% korporacji technologicznych na całym świecie dokonało gamifikacji uczenia się

Co motywuje pracowników w miejscu pracy i przykłady , jak grywalizacja zmienia kształt szkolenia korporacyjnego?

Bez wątpienia nagrody i uznanie to najważniejsze rzeczy, motywuje pracowników.

Wymień kilka świetnych przykładów grywalizacji:

  • Szkolenie z produktów poddanych grywalizacji - nauka oparta na scenariuszach, w której uczniowie muszą wyjaśnić cechy i funkcje oprogramowania dla klientów. W miarę postępów można zdobyć odznakę lub trofeum.

  • Portal edukacyjny z quizami (Gamified) - portal, który umożliwia uczniom dostarczanie produktów i szkoleń pracownikom.

  • Gamified Quiz - uczeń przechodzi przez labirynt, odpowiadając na pytania, aby ukończyć wyzwania i przejść do następnego poziomu, aby zdobyć bonusy.

  • Ukończ Gamified Learning Experience - Wirtualne środowisko 3D, w którym uczniowie powinni budować aktywa klubów typu turf i wykonywać zadania, zdobywać wiedzę i odznaki.

Obecnie grywalizacja podnosi poprzeczkę w nowoczesnych w miejscach pracy, nadszedł czas, aby dopasować go do dziedziny HR.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...