Pytanie:
Co zrobić, gdy rekruterzy nie liczą pracy jako freelancer jako doświadczenie
Dipan Mehta
2012-04-11 13:03:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Był taki okres, kiedy byłem niezależnym freelancerem, bez założenia firmy czy czegoś w tym rodzaju i bez oficjalnych certyfikatów doświadczenia. Chociaż mi się udało, po jakimś czasie porzuciłem pracę jako freelancer i wróciłem do normalnej pracy.

Generalnie podczas wywiadów ludzie chwalą fakt, że kierujesz się własnym sumieniem, ponieważ pracowałeś jako wolny strzelec. Jednak kiedy pracownicy działu HR obliczają pakiety wynagrodzeń, myślę, że używają tego jako wymówki i określają mój okres pracy jako lata bez odpowiedniego doświadczenia. Wygląda więc na to, że jest to tak samo poważna wada, jak brak pracy w tym okresie.

Czego oczekuje się od doświadczenia zawodowego w latach pracy jako wolny strzelec? Jak odpowiednio zaprezentujesz to doświadczenie potencjalnym rekruterom?

EDYTUJ
Zgodnie z sugestiami innych osób zrealizowałem dobry projekt technologiczny, który również został wymieniony w wznawianie. Miałem też międzynarodowe publikacje z tej pracy. I zostałem krytycznie oceniony w tym właśnie projekcie, ponieważ była to najbardziej odpowiednia praca, jaką otrzymali w przeciwieństwie do innych kandydatów.

Myślę, że moi bezpośredni przełożeni zrozumieli wartość mojej pracy i krytycznie polegali na mnie; ale dział HR użył tego tylko jako wymówki.

Możesz podać przykłady pracy, którą wykonałeś - rezultaty, specyfikacje, opinie klientów itp. Może spróbuj pokazać postęp w pracy, którą wykonałeś, ilustrując, że poprawiłeś umiejętności a, b i c przez n miesięcy, w których pracowałeś jako wolny strzelec .
Dwa odpowiedzi:
#1
+19
Shauna
2012-04-11 17:46:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przede wszystkim upewnij się, że rozumieją, że Twój freelancer był związany z prawdziwymi, profesjonalnymi projektami. Wiele osób (szczególnie dużych firm) uważa, że ​​„wolny strzelec” to tylko fantazyjny sposób na powiedzenie, że stworzyłeś stronę próżności dla psa siostry swojej mamy i dostałeś za to 10 dolarów. Wyjaśnij pracę wykonaną podczas budowania relacji biznesowych. Nawet jeśli nie byłeś zarejestrowany jako korporacja, nadal prowadziłeś biznes. Ludzie zatrudniali cię do wykonania usługi, ty (powinieneś) odpowiednio wypełnić dokumenty podatkowe, grałeś menedżera, kierownika projektu, pracownika , księgowy i tak dalej. Upewnij się, że jest to jasne od samego początku.

Gdy dojdziesz do etapu negocjacji wynagrodzenia, firma zdecydowała, że ​​chce Ciebie. Dlatego masz większą przewagę w negocjacjach niż podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Wyjaśnij im, że Twoje doświadczenie jako freelancer to nadal doświadczenie zawodowe (i może nawet nie różnić się od tego, co robi firma) i że uważasz, że powinieneś otrzymać odpowiednią rekompensatę. Często firma będzie chętna do współpracy z Tobą, ale oczywiście bądź przygotowany na odejście, jeśli uważasz, że otrzymujesz niedostateczne wynagrodzenie.

Jednak trzymaj się pamiętaj, że możesz nie otrzymywać takiej samej stawki, jak pracownik, jak freelancer. Nie mogę mówić w imieniu innych krajów, ale w Stanach Zjednoczonych freelancerzy mogą zazwyczaj pobierać od 2 do 3 razy więcej niż ich „tradycyjni” odpowiednicy, ponieważ freelancerzy muszą sami zadbać o swoje świadczenia (ubezpieczenie zdrowotne, 401 tys. itp.), a „pracodawca” połowę podatku dochodowego. Więc upewnij się, że bierzesz pod uwagę swoje korzyści, rozważając pakiet kompensacyjny.

+1 - W swoim CV wymieniam stanowisko Niezależnego Wykonawcy i załączam referencje do moich projektów. Najlepszą rzeczą, jaką znalazłem, jest poproszenie o list polecający po zakończeniu.
Korzyści / podatki są takie same w Wielkiej Brytanii. Samozatrudnieni wykonawcy również tutaj „zarabiają” więcej, ale jeśli nie masz szczęścia i nie pracujesz w 90% przypadków, daje to mniej więcej tyle samo, co bycie pracownikiem na dłuższą metę.
#2
+6
David Navarre
2012-08-09 01:23:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie nazwałbym tego wolnym strzelcem. Jak @Chad mówi w swoim komentarzu, określ czas jako „Niezależny Wykonawca”, opisując swoje projekty i klientów. Jeśli miałeś nazwę firmy w tym czasie, podaj nazwę firmy i przedstaw się jako właściciel. Miałem kilka lat, w których miałem własną, jednoosobową firmę i niektóre z tych lat były zajęte, a inne nie. Dla mnie wszyscy liczą się tak samo.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...