Pytanie:
Czy jako osoba, która nie pije gorących napojów, należy zrobić sobie przerwę, gdy wszyscy moi współpracownicy zejdą na dół, żeby się napić?
nopassport1
2020-02-21 17:24:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wszyscy moi współpracownicy oprócz jednego lubią gorące napoje.
Herbaty, kawy, gorące czekoladki itp.

Nie przepadam za gorącymi napojami, więc nigdy się nimi nie przejmuję.

Często mają kolejki drinków , gdzie „pijący gorące napoje” schodzą do kafeterii na dole, aby napić się kawy / herbaty itp. i po kolei płacą za wszystkie napoje. Cały proces trwa około 5-10 minut i odbywa się co najmniej 6-7 razy dziennie. W tym czasie niektórzy z moich współpracowników używają telefonów itp. - tak jak podczas zwykłej przerwy.

Podczas pierwszych kilku miesięcy pracy chodziłem z nimi na dół, ale nie kupić cokolwiek. Stało się to trochę niezręczne i niewygodne, więc zacząłem siedzieć przy biurku, kiedy chodzili po drinka.

Kiedy byli na dole, czułem, że mogę mieć własną przerwę. Nie mając zbyt wiele do roboty, wyjmowałem telefon komórkowy i odpowiadałem na wiadomości, czytałem wiadomości itp.

Kiedy moi współpracownicy wracali, odkładałem telefon i wznowiłem pracę. Nigdy wcześniej nie korzystałem z telefonu.

Zacząłem to robić za każdym razem, gdy wychodzili na drinka, dopóki na ostatnim spotkaniu indywidualnym z moim przełożonym nie stwierdzono, że jestem na moim telefonie. Był to dla mnie szok, ale nie kwestionowałem tego i po prostu przeprosiłem, mówiąc, że nie jestem tego świadomy.

Czy to sugeruje, że nie powinienem robić sobie przerwy, kiedy moi współpracownicy schodzą na dół na drinka? Robienie regularnych przerw w ciągu dnia (z wyjątkiem godziny, którą mamy również na lunch), wydaje się niesprawiedliwe, kiedy mogą (prawie) robić, co chcą, sprawdzać telefony, regularnie odpowiadać na wiadomości, itd., kiedy jestem przy biurku i nie mogę. Waham się, czy w ogóle używać telefonu w pracy, tylko dlatego, że mogę być wyśmiewany za zrobienie sobie przerwy.

Niemniej jednak, czy warto zrobić sobie przerwę, gdy moi współpracownicy zejdą na dół po gorący napój?

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/104832/discussion-on-question-by-nopassport1-as-a-non-hot-drink-drinker-is-it-aprobata).
Jedenaście odpowiedzi:
#1
+141
Joe Strazzere
2020-02-21 17:53:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy mimo wszystko warto zrobić sobie przerwę, podczas gdy moi współpracownicy zejdą na dół po gorący napój?

Zrób sobie przerwę, kiedy jej potrzebujesz. W przeciwnym razie kontynuuj pracę.

Jeśli chcesz skorzystać z telefonu podczas przerwy, zejdź na dół (lub przynajmniej z dala od biurka), a następnie skorzystaj z telefonu.

Jedyna możliwa odpowiedź.Wszystko, co dotyczy współpracowników, to czerwony śledź.Polityka Break dotyczy Ciebie, Twojej pracy i Twojego pracodawcy.
@AlexM Z wyjątkiem nie.Powinieneś mieć taką samą liczbę przerw, jak wszyscy inni… w jakim świecie jest to „jedyna możliwa odpowiedź”?
@user91988 Stosunki pracy i umowy z Twoimi rówieśnikami nie należą do Ciebie.Nie jesteś ich przełożonym i nie jesteś swoim własnym przełożonym.Twój harmonogram przerw dotyczy Ciebie, Twojej pracy i Twojego pracownika.
@AlexM Dobrze, a rozmawiając z moim pracodawcą, wspomniałbym o tym, jak traktuje się innych, ponieważ chcę takiego samego traktowania.Tak to działa.W przeciwnym razie dostaniesz w dupę ...
@user91988 Niezwykle dobre traktowanie innych osób nie oznacza, że dostajesz pieprzonego.Niezwykle złe traktowanie innych osób nie oznacza, że jesteś dobrze traktowany.Łatwo jest stać się nieszczęśliwym, denerwując się, gdy inni ludzie wydają się być traktowani wyjątkowo dobrze w krótkim okresie.
@user91988 to brzmi jak dziecko, które mówi „to niesprawiedliwe”.Po prostu wykonuj swoją pracę i nie przejmuj się tym, co dzieje się z innymi ludźmi.
@user91988: Percepcja jest inna.Jeśli ktoś obserwuje Cię przy biurku, nie jest jasne, czy robisz sobie przerwę, czy nie.Jeśli jesteś w drodze na drinka i prowadzisz swobodną rozmowę, jest oczywiste, że robisz sobie przerwę.Masz rację, że OP ma prawo robić sobie przerwę przy biurku, ale nieuniknione jest, że obserwatorzy mogą interpretować to jako czas pracy.Mężczyzna trzymający dymiącą broń wygląda na winnego, nawet jeśli jest naprawdę niewinny.Aby uniknąć niedogodności związanych z podejrzeniem, nie trzymaj dymiącej broni.
@AlexM Zwróć uwagę na szczegóły!Należy pamiętać, że pracownik nie jest traktowany inaczej, ponieważ KIM jest on osobiście w tym przypadku.Są traktowani inaczej TYLKO dlatego, że nie piją kawy.Kwestia uczciwości tak naprawdę nie dotyczy ich w szczególności.Pytanie o sprawiedliwość dotyczy tego, w jaki sposób picie kawy ma wpływ na to, co dzieje się z ludźmi?
@RolandPihlakas nie jestem pewien, czy odpowiedziałeś właściwej osobie, nie widzę, jak cokolwiek z tego ma związek z tym, co tutaj powiedziałem.
#2
+78
Sourav Ghosh
2020-02-21 17:39:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bez ciągłego monitorowania lub znajomości wzorców przerw w pracy każdy, kto zauważy, że używasz telefonu komórkowego podczas przebywania przy biurku, może założyć, że rozprasza Cię telefon. Mogą nie mieć pojęcia, że ​​próbujesz skorzystać z przerwy i wykorzystać ten czas na sprawdzenie telefonu pod kątem aktualizacji. Zdarza się.

Następnym razem, gdy Twój przełożony o tym wspomina (lub jeśli zdaje się, że wpadasz na nich obok dystrybutora wody), wyjaśnij swoje podejście do wykorzystania czasu przerwy i zapytaj, czy będzie to problem, czy też nie. Musisz zakomunikować, że telefon nie odwraca Twojej uwagi od pracy, gdy jesteś przy biurku, a raczej wykorzystujesz czas przerwy na sprawdzanie powiadomień, abyś mógł skupić się na pracy, gdy jesteś faktycznie działa.

To powiedziawszy, moja osobista rada: Dobrze jest prostować nogi w regularnych odstępach czasu, ważne jest również, aby nawodnić się i oddychać trochę świeżego powietrza. Pomaga mi to uniknąć rozpraszania się, a gdy wrócę do biurka, mogę się lepiej skupić. Nie musisz podążać za kolegami , rób krótkie przerwy, jak np. wycieczka do chłodni, idź i sprawdź tablicę ogłoszeń pod kątem aktualności, idź do biblioteki i sprawdź gazetę, obchód kampusu biurowego kiedy chcesz . W ten sposób możesz również sprawdzić swój telefon, a ludzie nie będą zakładać, że telefon odwraca Twoją uwagę od pracy (podczas pracy przy biurku).

#3
+47
Harper - Reinstate Monica
2020-02-23 06:42:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jane (uwodzicielsko): (Chcesz przyjść do mojego mieszkania) na szlafmycę?
Frank: Nie, dziękuję, nie noszę ich. - Oddział policji

Myślę, że podobnie jak biedny Frank, któremu nie udało się strzelić gola, myślę, że nie trafiłeś w sedno. Nie chodzi o herbatę , chodzi o herbatę m. Podwieczorek to ćwiczenie budujące zespół. Wszyscy robią to razem, ponieważ są zespołem.

Rozumiesz? Nikt nie dba o to, co ktoś pije. Jeśli chcesz złapać Mountain Dew Throwback, zrób to . Włóż do filiżanki z pokrywką, kto wie? LOL

Chodzi o to, że jesteś tam, jesteś częścią zespołu, słuchasz ich anegdot o ich dziecku i psie, dajesz im prawdziwe podsumowanie jakiegoś kamienia milowego projektu, zgadywanie, dokąd Picard idzie dalej itp. . Cokolwiek. Choć może to być straszne, to budowanie zespołu. Chcesz być graczem zespołowym, tak? I to nadejdzie; większość tych, którzy cię słuchają, z kolei słucha.

Znalazłeś pozory, żeby nie iść (trochę o nie lubieniu gorących napojów); więc teraz znajdź jakiś pretekst, żeby iść.

To.Przerwa na gorący napój polega nie tyle na wypiciu gorącego napoju lub nawet przerwie na przerwę, ale na stworzeniu * nieformalnej chwili wymiany informacji * między współpracownikami.Zdziwiłbyś się, jak wiele / ważnych informacji związanych z pracą jest wymienianych w tym czasie.Możesz nawet rozwiązać miesięczny problem dzięki 5-minutowej przerwie z odpowiednią osobą.:-)
Myślę, że jest to koncepcyjnie podobne do „przerwy na papierosy z drugiej ręki”, w której wychodzisz, aby * nie * zapalić papierosa, gdy współpracownicy, którzy są palaczami, wychodzą.
+1 Bez dodatkowych informacji z PO muszę udzielić drugiej odpowiedzi.Bardzo ważne jest, aby tworzyć więź jako zespół, tak samo jak praktyczne.Nigdy nie wiadomo, jakie problemy rozwiązuje prosta 5-minutowa rozmowa, która nie ma być związana z pracą.
Wydaje się, że to naprawdę graniczy ze skalą porad „po prostu ekstrawertycznych”.Nie każdy potrzebuje krótkich rozmów o dzieciach ludzi lub wczorajszej grze, aby chcieć pracować jako zespół w pracy.Po prostu postępuj zgodnie z odpowiednią polityką przerw w swoim biurze i staraj się wykonywać dobrą robotę.Idź z nimi na drinka lub nie, jeśli nie masz na to ochoty.Osoby, które unikają niezwiązanych z pracą zajęć towarzyskich *, nie powinny * być traktowane jako „osoby nie będące członkiem zespołu”.Jeśli ktoś przekazuje ważne informacje dotyczące pracy dopiero po rozmowie o rodzinie przez 10 minut, to * nie * nie jest członkiem zespołu i ma słabe umiejętności komunikacyjne.
@Tal Zasadniczo zgadzam się z tobą - informacje służbowe nie powinny być zakładnikami oddawania się pewnej liczbie przypadkowych uprzejmości, ale myślę, że sytuacja jest bardziej podobna do sytuacji, gdy rozmawiasz z grupą i mówisz „Mamten trudny problem i nie wiem, jak go naprawić… ”a potem ktoś, z kim nie często rozmawiasz.„ Och, miałem dokładnie ten problem kilka lat temu, kiedy pracowałem w OtherCorp i rozwiązałem go przez…„Zdecydowanie można znaleźć równowagę między ciężką pracą z głową w dół a otwartością na nieformalne interakcje ze współpracownikami.
@Tal To jest witryna z pytaniami i odpowiedziami.Odpowiedzi istnieją w kontekście pytań i nigdy nie należy ich uznawać za ogólne stwierdzenie.To, o czym wspomniałeś, jest uczciwą tezą i może być * podstawową * kwestią dla OP, ale nie jest omawiana w OP.Dochodzę do wniosku, że * nawet jeśli był to podstawowy problem, OP nie wyraził zgody na „udanie się tam” *.
@Tal Jak bardzo możesz być introwertykiem?Zgodziłbym się, że ekstrawersja nie powinna być wymogiem.Jeśli siedzisz przy biurku (sam), czy 15 minut rozmowy naprawdę obciąża Twoją energię?
#4
+15
woolybee
2020-02-22 05:05:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

„Przerwa na kawę” lub „spacer na kawę” to bardzo częsta praktyka w mojej pracy i bardzo częsta praktyka, której również, tak jak Ty, nie angażuję się. Wolę też sprawdzać telefon podczas przerw, ale postrzeganie, jak wspominali inni, a Ty zdałeś sobie sprawę, jest takie, że jestem rozproszony w czasie pracy, a nie na regularnych przerwach.

Jeśli nie chcesz odchodzić od biurka, aby robić te przerwy :

Jedną z metod, których użyłem, a także widziałem, że jest używana, bardzo efektywnie jest napisanie „ON BREAK” na arkuszu papieru 8,5 "x11" i przyklejeniem go w widocznym miejscu, przerwa na biurku. Dzięki temu przełożeni lub wścibscy sąsiedzi wiedzą, że nie rozpraszasz się podczas normalnego czasu pracy i masz regularną przerwę, przerwę obiadową itp. To również (może) uniemożliwić współpracownikom przerywanie przerwy kwestiami związanymi z pracą.

Niezamówiona rada: zawsze zdecydowanie zalecam przestrzeganie firmowych standardów dotyczących czasu trwania i częstotliwości przerw, niezależnie od tego, co robią wszyscy współpracownicy.

#5
+6
Level River St
2020-02-22 11:11:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powinieneś mieć takie same przerwy, jak Twoi współpracownicy.

Wydaje się, że problem polega na tym, że używasz telefonu przy biurku. Jest z tym kilka problemów: może to rozpraszać innych, którzy pracują w pobliżu, lub może stwarzać wrażenie, że siedzisz przy biurku przez telefon (menedżerowie innych działów mogą założyć, że jeśli jesteś przy biurku, powinieneś pracować.)

Kiedy chcesz skorzystać z telefonu lub zrobić sobie przerwę, odejdź od biurka. Zejdź do stołówki i napij się wody lub soku, jeśli chcesz.

Na marginesie, radziłbym, abyś od czasu do czasu dołączał do swoich współpracowników na przerwy. Pomoże ci zbudować z nimi relacje, co jest łatwiejszym i przyjemniejszym sposobem na poszerzenie perspektyw zawodowych w firmie niż ciężka praca.

Nie powinieneś „mieć takich samych przerw jak Twoi współpracownicy”.Powinieneś mieć przerwy, które są uzgodnione w Twojej umowie o pracę i / lub obowiązujących zasadach firmy w odniesieniu do Twojej konkretnej roli i / lub przerwy, do których masz prawo.Pomysł, że „mój współpracownik robi 6-7 przerw dziennie po 5-10 minut, więc ja też powinienem” jest błędny.Z tego, co wiemy, i tak mogą nadużywać swoich uprawnień do zerwania.Rzeczywiście, [w Wielkiej Brytanii] (https://www.gov.uk/rest-breaks-work), poziom przerw opisanych w PO (90–130 minut) jest znacznie wyższy od prawnego minimum, a nawet powyżej tego, co jestnormalna.
Zgadzam się z @JonBentley.6-7 przerw na gorące napoje wydaje się naprawdę przesadne, zakładając, że osoby pijące gorące napoje również robią sobie przerwę na lunch.Moja praca ma darmową (choć niezbyt dobrą) kawę i herbatę mniej niż minutę z mojego biurka i nigdy nie wypiłem SIEDEMU w ciągu jednego dnia.Wydaje się, że to prawie absurdalnie wysokie spożycie kawy, jeśli weźmiesz pod uwagę kubek (zwykle 12-16 uncji kawy).Po prostu rób przerwy, których potrzebujesz i pozwala na to Twoje zatrudnienie;Osoby korzystające z przerwy 7+ prawdopodobnie zostaną zauważone i w końcu usłyszą od szefa o ich nadmiernym czasie przerwy.
#6
+4
eckes
2020-02-22 06:46:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jestem pewien, jak zorganizowane jest Twoje środowisko pracy i jak rejestrujesz czas pracy, więc nie będę tego komentował.

Chciałbym jednak skomentować, jak nie dołączać do kolegów w przerwie na kawę . To może wyglądać dość dziwnie. Często jest tak, że jeśli grupa odrywa się od jakiegoś zadania w grupie, ciągle o tym rozmawia i nie można tego przegapić przez cały czas. Jeśli nie lubisz gorących napojów, wykorzystaj czas na wypicie czegoś zimnego lub zjedzenie kanapki.

Nie jest to wymagane przez cały czas, ale nie izoluj się od pracy nad projektem.

Poza tym wstawanie i chodzenie (jeśli tylko do miejsca do siedzenia lub pokoju wypoczynkowego) jest nie tylko dobre, aby zapewnić sobie przerwę, ale także jest zdrowe.

(I po prostu jako komentarz: kłótnie i walka mogą nie być dobre, gdy mamy do czynienia z roszczeniem, jednak przeprosiny i brak wyjaśnień też nie są dobre. Po prostu stwierdzam: „Mam przerwy przy biurku, podczas gdy współpracownicy poszli na kawę / palenie „byłoby lepiej.)

#7
+2
David Betournay
2020-02-23 10:29:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Od najgorszego do najlepszego powodu, dla którego nie produkujesz - palenie (nawykowe), telefon, palenie (sporadycznie), osobiste korzystanie z Internetu, pogawędki o dzieciach na korytarzu, kawa / herbata, woda, łazienka.

Tak naprawdę nikt nie ma zbyt wiele czasu, aby obserwować kogoś innego w wielu miejscach pracy, widzimy to, co widzimy i może to SZYBKO Ci zaszkodzić. (Jeśli widzę, że to robisz, zawsze musisz to robić.) Kawa / herbata i inne specjalistyczne napoje zwykle działają dobrze, ponieważ nie można naprawdę ograniczyć spożycia wody przez pracownika. Łazienka jest święta, ponieważ coraz więcej osób cierpi na zaburzenia trawienia, trudno byłoby nawet poprosić kogoś, aby spróbował ją rozdzielić.

Wszystko inne szkodzi produktywności pracodawcy i szczerze mówiąc, jest to totalnie zdrowiej, że robisz to, co robisz, ale musiałbym to widzieć w ten sam sposób. To strasznie niefortunne dla innych pracowników, gdy ktoś ma dodatkowe przerwy, ale jeśli chcesz złapać trochę wody lub innego płynu, wygląda na to, że masz na to zielone światło.

Prawdopodobnie masz również opcję robienie takich rzeczy, jak rozciąganie się lub po prostu wstawanie i chodzenie po całym budynku lub coś w tym rodzaju. tj. gdyby szef zapytał Cię, czy powiesz: „Wydawało się, że wszyscy robią sobie krótką przerwę na kawę, więc chciałem, aby serce biło szybciej i trochę płynęła krew. Nie mogą cię winić za poświęcenie chwili na poprawę zdrowia / ergonomia, gdyby cię zwolnili, prawdopodobnie miałbyś rację, ponieważ poświęcić kilka minut na zaczerpnięcie świeżego powietrza, trochę się poruszyć, rozciągnąć, te rzeczy są związane ze zdrowiem, więc najlepiej byłoby, gdybyś chciał szybka przerwa, gdy się zepsują.

Kluczem jest to, aby być produktywnym dla firmy, poświęcając 5 minut na odświeżenie się w tym miejscu i tam jest całkiem fajnie - w końcu oni też zatrzymują się, aby się orzeźwić. telefon w szufladzie biurka i wszystko w porządku.

#8
+1
Jon P
2020-02-24 12:33:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli robisz sobie przerwę. Zrób sobie przerwę, wstań od biurka i przenieś się gdzie indziej.

Ma to dwie zalety, nie wydajesz się już tylko wygłupiać się przy biurku z telefonem, a co ważniejsze, podnosi Cię i rusza.

Wstawanie i poruszanie się da szansę na regenerację postawy, a oczy na dostosowanie się do różnych warunków oświetlenia i obiektów o różnych ogniskowych. Twoje krążenie w kończynach dolnych poprawi się podczas wstawania i poruszania się.

Powtarzając Harper odpowiedź, tracisz również część budowania zespołu. Spędzanie więcej czasu z kolegami w ten sposób pomaga wzmocnić atmosferę w zespole. Przez większość czasu paplanina będzie bez sensu, ale czasami możesz przegapić spontaniczną / nieformalną dyskusję na temat istotnego problemu.

Kiedyś byłem w podobnej sytuacji, zespół programistów i gromadzić się wokół furgonetki z kawą, gdy tylko się pojawi Nie piłem kawy, ale szedłem na zdrową przekąskę i rozmawiałem ze współpracownikami.

#9
+1
The Loner
2020-02-24 13:59:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, miejsce pracy może być wobec nas nieco niesprawiedliwe (osoby nie pijące kawy i osoby niepalące). Jestem w podobnej sytuacji w mojej obecnej firmie, gdzie większość pracowników wychodzi na papierosa przynajmniej 3-4 razy dziennie, więc wychodzę z nimi, nawet jeśli nie palę.

#10
+1
eagle275
2020-02-24 16:42:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mój TL / DR; odpowiedź ... W moim poprzednim miejscu pracy, w call-center, mieliśmy „obowiązkowy” czas wolny od ekranu na każdą godzinę pracy 3 minuty przerwy, abyśmy mogli ponownie wyregulować oczy (określone w regulaminie pracy ustalonym przez związek i firma razem). Wielu moich współpracowników było palaczami, którzy połączyli przerwę bez ekranu z „szybkim papierosem” - co trwało około 5 minut (5. piętro, 2 zjazdy windą w dół i w górę plus czas na palenie) - co było oczywiście zakryte Więcej lub mniej, aby wykorzystać czas wolny od ekranu, ja i inni niepalący towarzyszylibyśmy palaczowi (pozwolili tylko 2 osobom w tym samym czasie na zajęcie telefonów jako call center). Wychodząc z tego doświadczenia proponuję, abyś ponownie zaczął towarzyszyć swoim kolegom podczas ich „sesji gorących napojów” - jeśli to możliwe, weź ze sobą butelkę swojego ulubionego zimnego napoju lub poszukaj czegoś odpowiedniego w stołówce, w większości miejsc powinno być też coś zimnego - problem rozwiązany. Możesz korzystać z telefonu i nie jesteś w zasięgu wzroku swojego przełożonego.Jeśli nie lubisz chodzić ze współpracownikami - daj wyraźnie do zrozumienia, że ​​robisz sobie przerwę jak koledzy - odsuń się od swojej kabiny lub cokolwiek innego.

#11
  0
user114882
2020-02-23 11:38:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

liczba wspomnianych przerw jest bardzo nadmierna. Ludzi zatrudnia się do pracy, a nie do spotkań towarzyskich, picia kawy, wyjścia na papierosa czy rozmowy telefonicznej z przyjaciółmi i rodziną. Każdy, kto w ten sposób oszukuje firmę, powinien zostać ukarany dyscyplinarnie zgodnie z polityką dyscyplinarną firmy. W czasie obiadu oraz przerw porannych i popołudniowych pracownik powinien mieć możliwość robienia wszystkiego, na co ma ochotę, o ile nie przeszkadza to innym w pracy i pod warunkiem, że wracają oni z przerwy we właściwym czasie.

Nie jestem tego taki pewien: biorąc pod uwagę 8-godzinny dzień pracy, zdrową rzeczą jest robienie co godzinę 5-minutowej przerwy przy komputerze.
@paul23 Zgodnie z prawem 5 minut na godzinę tutaj.Szwy bardzo wytrzymałe.
@paul23 Tak, ale w tym przypadku PO opisuje przerwy trwające 5–10 minut, każda 6-7 razy dziennie ** plus ** godzina na obiad.Nawet zakładając minimum tych zakresów, daje to średnio 11,25 minuty na godzinę przez 8-godzinny dzień.Maksymalnie 16,25 minuty na godzinę.Nie można oczekiwać, że pracodawca straci około * czwartej * dnia pracy na przerwy.
@winny Może to być rozsądne, ale nie ma to nic wspólnego z pytaniem / odpowiedzią.Zobacz mój komentarz powyżej.
@JonBentley Tam, gdzie mieszkam (kraj UE), pracujemy w godzinach 9-6, więc sześć 5-metrowych przerw plus 1 godzina obiadu to 10 m przerwy na godzinę.Ale szczerze mówiąc, godzina obiadowa w ogóle nie powinna się liczyć, więc jest to raczej 3,75 m / godzinę.
@AndréParamés Ponownie scenariusz OP to nie sześć 5-metrowych przerw.To 6-7 przerw po 5-10 minut każda.A przerwa obiadowa absolutnie powinna się liczyć, bo już czas, żeby pracodawca nie otrzymał od pracownika pracy.Sugerujesz, że pracownik, który robi sześć 5-metrowych przerw bez * nie * przerwy na lunch, ma taką samą wartość dla pracodawcy, jak ten, który robi sześć 5-metrowych przerw * z * przerwą na lunch, co oczywiście nie jest prawdą.Pytanie brzmi, czy całkowity czas spędzony niepracujący powinien być uznany za nadmierny.
@JonBentley Zależy to od tego, czy przerwa na lunch jest płatna, czy nie.
@JonBentley Jeśli OP znajduje się w UE, to tak.
@JonBentley czy otrzymujesz zapłatę za jedzenie lunchu?Z całą pewnością nie: moja praca jest oceniana na 8 godzin dziennie, ale zawsze jestem tam przez 9 godzin (9 - 6).


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...