Pytanie:
Czy istnieje optymalna liczba lat na stanowisko inżyniera?
nurnachman
2012-04-11 01:47:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niektórzy inżynierowie (oprogramowania) utrzymują swoją pracę przez bardzo krótki czas, jakby mieli problemy z zaangażowaniem.

Niektórzy pracują zbyt długo, jakby obawiali się zostawić swoje bezpieczeństwo strefa.

Czy jest „odpowiednia” liczba lat na pracę dla inżyniera (oprogramowania), czy ma to znaczenie?

Głosowanie za zamknięciem głosowania, ponieważ nie jest „właściwą” odpowiedzią, zależy od ogromnej liczby czynników, będzie się różnić w zależności od tych wszystkich czynników, np. „Należy zadawać tylko praktyczne pytania, na które można odpowiedzieć w oparciu o rzeczywiste problemy, z którymi się borykacie. Rozmowa, otwarta pytania zmniejszają użyteczność naszej witryny i wypychają inne pytania z pierwszej strony ”.
Jest to sposób na niejasne w przypadku jakiejkolwiek użytecznej odpowiedzi ogólnej.
Cztery odpowiedzi:
#1
+12
Scott C Wilson
2012-04-11 02:10:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pracuj tak długo, jak długo się uczysz, rozwijasz i poprawiasz każdego roku. Jeśli zaczniesz stagnować, to sygnał, że czas iść dalej.

Jeśli jesteś przesłuchiwany, bądź przygotowany na odpowiedzi na pytania z obu stron:

  • Dlaczego wyjechałeś tak szybko?
  • Dlaczego zostałeś tam tak długo? Co zrobiłeś, żeby rosnąć w tym samym miejscu?
#2
+6
Atif
2012-04-11 01:57:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To zależy od tego, co chcesz osiągnąć w swojej karierze.

Jeśli chcesz mieć duże doświadczenie w różnych obszarach specjalizacji, możesz przemieszczać się co kilka lat. Powodem jest to, że chcesz się rozwijać i podnieść swoje umiejętności.

Jeśli jednak czujesz, że rozwijasz się w swojej karierze (i awansujesz) i pracujesz dla swojej wymarzonej firmy (Microsoft / Apple na przykład), gdybyś chciał, mógłbyś tam zostać przez 20 lat.

#3
+5
jefflunt
2012-04-11 02:05:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Całkowicie zależy od branży / pracy, w której się znajdujesz i którą chcesz mieć, a także wielu czynników, na które nie masz wpływu. Podobnie jak w przypadku pisania samego oprogramowania, „optymalny” w prawdziwym świecie to kombinacja czynników zastosowanych do problemu, który próbujesz rozwiązać.

Nie sądzę, aby istniała kanoniczna odpowiedź na coś takiego jak to. Kombinacja czynników, które zapewnią lub nie zapewnią Ci określonej roli, są skomplikowane i niepowtarzalne w zależności od dokładnego momentu, w którym aplikujesz, doświadczenia, jakie masz w tym czasie, tego, czego może wymagać potencjalna praca i wielu innych czynniki w większym świecie, nad którymi nie masz kontroli: tj. rynek takich miejsc pracy.

#4
  0
sleske
2012-04-15 17:21:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Praktyczna zasada, którą zawsze słyszałem, jest taka, że ​​generalnie powinieneś zostać przez co najmniej dwa lata - w przeciwnym razie może to wywołać czerwoną flagę, gdy ludzie przeczytają twoje CV. Oczywiście, jeśli masz dobry powód, <2 lata nadal może być OK.

Poza tym nie ma żadnych ogólnych zasad. Zależę zarówno od tego, czego chcesz (wolisz stabilność, czy częste nowe wyzwania), od tego, co oferujesz, a także od praktyk branżowych. Niektórzy pracodawcy uważają każdego, kto zostaje krócej niż dziesięć lat, za poszukiwacza pracy, aw niektórych firmach konsultingowych większość ludzi oczekuje się odejścia po kilku latach.

Należy również pamiętać, że istnieją alternatywy dla zmiany pracy, takie jak przeniesienie się do innego działu, wykonywanie pracy doradczej w ramach pracy, podjęcie dodatkowej pracy (oczywiście za zgodą pracodawcy) itp.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...