Pytanie:
Czy powinienem opisać się na podstawie mojej aktualnej pozycji, czy mojej pożądanej pozycji?
Rarity
2012-04-11 01:38:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obecnie jestem programistą na stanowisku i głównie na tym, czym się zajmuję. Jednak aplikuję na stanowiska UX / UI / ect Design (i front end development). Moje obecne umiejętności są ważne na stanowiskach, których szukam, ale „programista” brzmi jak kiepski odpowiednik.

Naprawdę nie chcę odejść jako programista ​​em > ubieganie się o pracę projektanta ; Posiadam doświadczenie w projektowaniu, projektowaniem front-endowym na mojej obecnej pracy, wykształcenie wspierające projektowanie UX. Jednocześnie nie chcę uchodzić za kłamcę, mówiąc, że jestem projektantem interfejsu użytkownika, gdy w moim CV wyraźnie widać, że mój obecny tytuł to programista w takiej firmie.

Który tytuł mam wybrałeś do mojego stanowiska w windzie? Stanowisko, które chcę, stanowisko, które mam, czy coś pomiędzy, które dotyczy obu?

Trzy odpowiedzi:
#1
+13
HLGEM
2012-04-11 01:48:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używaj swojego tytułu, ponieważ każdy, kto sprawdza referencje, może Cię wyrzucić, jeśli nie pasuje do tego, co mówi sprawdzenie referencji. Jeśli uważasz, że tytuł jest zbyt odległy, dodaj realistyczny tytuł tego, co zrobiłeś, w nawiasach po oficjalnym tytule. Następnie wyjaśnij, dlaczego to zrobiłeś w liście motywacyjnym.

To, co chcesz zrobić, to upewnić się, że opis zadania zawiera informacje o wykonanych zadaniach projektowych.

Odpowiadając na to pytanie, czy w sekcji Doświadczenie wymieniasz punktory związane z tym, na co chcesz się przełączyć, obok punktorów podkreślających Twoją aktualną pozycję?
#2
+7
JBRWilkinson
2012-04-11 01:52:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Użyj swojego obecnego stanowiska / stanowiska w CV

..ale jasno opisz umiejętności, które możesz wykorzystać w przyszłości. Niektórzy rekruterzy zobaczą niedokładność / przesadę w Twoim CV jako wskazanie innych problemów i odrzucą Cię. Może to nie być potencjalny pracodawca - często korzysta się z usług agencji zewnętrznej do rutynowych kontroli przeszłości.

W niektórych krajach może to być interpretowane jako oszustwo, aby upiększyć swoje CV, więc trzymaj się go zgodnie z prawdą.

Twój list motywacyjny i / lub obiektywne oświadczenie powinny opisywać, że chcesz się przeprowadzić w różnych rolach.

Jeśli przenosisz firmy, może być łatwiej ubiegać się o to samo stanowisko, co obecnie, a następnie przenieść się wewnętrznie, gdy tam dotrzesz.

+1 Dla wielu pracodawców uczciwość każdego dnia przewyższa przesadę, ponieważ słyszą wiele bzdur od innych.
#3
+3
IDrinkandIKnowThings
2012-04-11 01:51:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zawsze staram się dostosować swoje CV do stanowiska, którego szukam.

Osoba szukająca pracy, którą chcę, nie przejmuje się umiejętnościami, które posiadam, a które nie są dla niej ważne. Zawsze staraj się podkreślać, co jest ważne na stanowisku, o które się ubiegasz.

Wypisz wszystkie umiejętności, których używałeś na poprzednim stanowisku, a które są poszukiwane na nowym stanowisku.

Możesz użyć tytułu, który posiadasz. Większość pracodawców zdaje sobie sprawę, że tytuły są właśnie tym. Patrzą na zestawy umiejętności, które były ważne na tym stanowisku.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...