Pytanie:
Czy pracodawcy wolą kandydatów, którzy aplikują osobiście, niż online?
animuson
2012-04-12 02:18:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Często wypełniam wnioski online, chyba że firma wymaga ode mnie osobistego złożenia wniosku. Czy są jakieś korzyści ze złożenia wniosku osobiście zamiast wypełniania go online i czy firmy czasami preferują osoby, które składają wniosek osobiście?

Jeden odpowiedź:
voretaq7
2012-04-12 04:00:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Preferuję kandydatów, którzy postępują zgodnie z moimi instrukcjami. Jeśli w moich instrukcjach określono, że przesyłanie online oznacza, że ​​każdy, kto wejdzie i wręczy mi życiorys w formie papierowej, zostanie prawdopodobnie skreślony z listy jako „niezdolny do wykonania prostych instrukcji”.


Brak konkretnych instrukcji powiedziałbym to zależy od pracy. Jeśli mówimy o stanowisku sekretariatu / recepcji, kandydat, który przychodzi profesjonalnie ubrany i zachowuje się w sposób, w jaki chciałbym reprezentować swoją firmę, prawdopodobnie będzie miał pozytywną notatkę w swoim CV i być może awans w procesie rekrutacji .

Jeśli mówimy o stanowisku niezwiązanym z kontaktem z klientem (na przykład programistą zaplecza), w którym zamierzam analizować techniczne atrybuty CV, prawdopodobnie wygra krótki uścisk dłoni i przekazanie ” tak czy inaczej nie robi na mnie dużego wrażenia, zwłaszcza, że ​​część wywiadu dotycząca „dopasowania do zespołu” jest czymś, o czym Twoi rówieśnicy musieliby mi powiedzieć.


Zdecydowanie wziąłbym pod uwagę Twoją osobowość jako wnioskodawca w decyzji: jeśli chcesz osobiście wnieść CV, pomocne jest, jeśli jesteś typem wnioskodawcy, który może rozmawiać przez minutę lub dwie z osobą, której wręczasz swoje CV (mogą to być tylko uprzejmości i smalltalk lub nawet nie w ruchliwym biurze, ale jeśli jesteś „zimna ryba” może negatywnie wpłynąć na Twoje szanse).

Weź również pod uwagę rodzaj firmy: sprzedaż czegoś (samochodów, ubezpieczenia, oprogramowania, domów) to bardzo osobista sprawa, a postawienie się przed potencjalny pracodawca może być Dobrą Rzeczą.

Nie powinno się mówić, że powinieneś mieć wygląd i postawę odpowiednie do rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli pojawisz się dobrze ubrany, zachowujesz się profesjonalnie i ogólnie wydajesz się osobą, z którą chciałbym pracować, nie widzę wady, a jest szansa, że ​​może ci to pomóc.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...