Pytanie:
Jakie korzyści płyną z możliwości zabrania dzieci do pracy?
Karlson
2012-04-13 03:59:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zawsze uważałem praktykę i, do pewnego stopnia, nawet zachęcanie do niej, za zagadkowe. O ile wiem, żadna z zainteresowanych stron, czyli pracodawcy, pracownicy, a zwłaszcza dzieci, nie przynosi z tego korzyści.

Czy ktoś mógłby mnie oświecić co do korzyści płynących z tej praktyki dla uczestników?

Większość biur jest generalnie słabo wyposażonych do obsługi dzieci w wieku 5-6 lat.

Jak często, jak długo i w jakich okolicznościach sprowadzasz swoje dzieci do pracy? Nie jest jasne, czy masz na myśli jeden dzień w roku, czy codziennie. (Wydedukowałem to z istnienia twojego drugiego pytania, ale myślę, że zwłaszcza gdy zadajesz dwa blisko powiązane pytania, ważne jest, aby je od siebie odróżnić).
Niektóre miejsca pracy mają pełną infrastrukturę, aby wspierać dzień w życiu dzieci, nawet prowadząc przedszkole i żłobek. Rodzice mogli je odwiedzać w czasie przerw.
Czy masz na myśli ludzi, którzy regularnie przyprowadzają swoje dzieci do pracy, czy też firmy, które „przynoszą swoje dziecko do pracy”?
@ThomasOwens Właściwie miałem na myśli „dzień zabierz swoje dziecko do pracy”, ale początkowa reakcja zaczęła się na innej ścieżce.
Siedem odpowiedzi:
itsmequinn
2012-04-13 06:27:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedyś w weekendy odwiedzałem z nim biuro mojego taty, kiedy musiał wykonać dodatkową pracę w terminie. To był pierwszy raz, kiedy dotknąłem komputera (IBM OS / 2) i nie sądzę, abym kiedykolwiek był tak skłonny technicznie jak dzisiaj, gdyby nie zabrał mnie ze sobą . Wszystko, co zrobiłem, to zagrać w kilka gier / użyć kalkulatora, ale byłem całkowicie zakochany.

Zdecydowanie zmieniłem moje życie, więc zachęcam Cię do rozważenia tego, nawet jeśli twoje dzieci nie wydają aby jak najlepiej wykorzystać czas, jaki spędzają z tobą w pracy, mogą po prostu jeszcze o tym nie wiedzieć.

Myślę, że różni się to od regularnego przyprowadzania dziecka do pracy (np. Codziennie po szkole) - miałem podobne doświadczenia jako dziecko i zwykle byłem zmuszany do pracy (wprowadzanie danych, archiwizacja itp.) I „płacono” coś przez moi rodzice za pracę. Zdecydowanie dobre / cenne doświadczenie.
Zgadzam się z tobą, ale nadal uważam, że spędzenie czasu z tobą w pracy może być korzystne dla twoich dzieci. Trudniej byłoby zapewnić im regularne zajęcie, a także może zmienić się w koszmar. Po prostu nie wiem, czy kiedykolwiek _ pomyślisz_, że twoje dzieci dużo wychodzą do pracy, nawet jeśli tak jest.
Podoba mi się twoja anegdota. Być może mógłbyś uściślić tę odpowiedź, wyjaśniając, dlaczego jest to dobre dla firmy, a także dla rodziców.
IDrinkandIKnowThings
2012-04-13 18:14:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Może to być bardzo korzystne.

Dla dziecka:

Jest to pierwsza ekspozycja dziecka w miejscu pracy. Rodzice spędzają tam większość swojego życia, a to, co robią w pracy, często wpływa na to, jak są w domu. Może dać dziecku pewien kontekst, do którego może się odnieść, kiedy rodzice będą rozmawiać o swoim dniu. Daje im również wgląd w to, co robi ich rodzic i jak wchodzą w interakcje z innymi dorosłymi w środowisku zawodowym. Może się to zupełnie różnić od tego, jak są w domu ze swoimi przyjaciółmi.

Dla pracownika:

Pomoc w wychowaniu produktywnej osoby dorosłej jest zadaniem rodziców. Częściowo uczy ich o pracy i odpowiedzialności jako osoby dorosłej. Ważną częścią tego jest fakt, że Twoje dziecko widzi, że faktycznie pracujesz. Pozwala również rodzicowi na wykonanie pracy zamiast brać dzień wolny i nadal spędzać trochę czasu z dzieckiem.

Dla firmy:

Wydobywa produktywność z tego, co w innym przypadku mogłoby stać się straconym dniem pracy. Może pomóc w utrzymaniu morale, ponieważ utrata produktywności przez jedną osobę ma na ogół negatywny wpływ na jej współpracowników. Często dzieci dorastają, aby pracować w tym samym miejscu, co ich rodzic. Czas spędzony na nauce biznesu pomaga teraz stworzyć więź, która do tego prowadzi. Jeśli dziecko jest związane z pracą rodziców, jest bardziej prawdopodobne, że rodzic pozostanie lojalny wobec firmy, ponieważ rodzice nie lubią rozczarowywać swoich dzieci.

Jak już wspomniano, nie zawsze jest to możliwe. Często miejsca pracy po prostu nie są bezpieczne dla dzieci lub dzieci przeszkadzają w miejscu pracy. Ale jeśli jest to bezpieczne i nie uciążliwe, myślę, że jest dobre dla wszystkich zaangażowanych.

Nie wspominając o tym, że zapewnia dodatkowe korzyści rodzicom i dzieciom poprzez nawiązywanie kontaktów. Jeśli twoje dziecko dogaduje się ze swoim współpracownikiem, istnieje możliwość `` randek z zabawami '' i silniejszych relacji między tobą a twoimi współpracownikami, gdy widzisz ich częściej. To z kolei pomaga firmie ze względu na silniejszą dynamikę zespołu.
`` Wiele razy dzieci dorastały, aby pracować w tym samym miejscu co ich rodzice. '' Ja i moja siostra pracowaliśmy w tej samej firmie, co nasz ojciec. Wizyta w biurze ojca była największym doświadczeniem w moim życiu. Możesz nie wierzyć, ale czasami 10-letnie dziecko może zrobić dla firmy nie mniej niż jakikolwiek inny pracownik. Miałem około 10 lat, kiedy FIRMA przekazała moją pierwszą pensję, aby mnie zmotywować.
jefflunt
2012-04-13 05:01:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To interesujące. Domyślam się, że nie mówisz o ćwiczeniu „Przyprowadź swoje dzieci do pracy na jeden dzień”, ale o bardziej regularnych wizytach dzieci? Może sytuacja, w której dziecko przychodzi do miejsca pracy rodzica pod koniec dnia pracy z powodu nieobecności w szkole, ale jest za małe, aby iść do domu i być samemu?

Jedyny przypadek, w którym mam może pomyśleć o tym, gdzie byłoby to korzystne, gdyby była to firma rodzinna, a dzieci przychodzące do pracy nie tylko spędzały czas, ale faktycznie uczyły się biznesu i robiły coś pożytecznego, a nie tylko rozpraszały rodziców.

Oczywiście w wieku 5 i 6 lat myślę, że naprawdę trudno to uzasadnić, nawet wtedy. Myślę, że młodszy wiek nastolatka (może 12-16 lat) byłby bardziej normalny w takich sytuacjach.

W artykule „Nie chcę, aby moje dziecko było dzieckiem z kluczem na szyi , „przypadek, w którym może to być sytuacja, w której rodzice nie mogą zapewnić opieki dziennej lub innej odpowiedniej opieki nad małymi dziećmi z powodu presji ekonomicznej lub innej i poczynili specjalne ustalenia z pracodawcą. Oczywiście to trochę inna sytuacja i prawdopodobnie wykracza poza zakres twojego pytania.

Właściwie miałem na myśli to drugie, ale weźmy to osobno i ktoś może połączyć pytania, jeśli tak zdecyduje.
Manishearth
2012-04-13 10:55:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że to pomaga dziecku. Dowiadują się sporo o miejscu pracy, nawet jeśli nie zdają sobie z tego sprawy.

Dla dziecka miejsce pracy to obca kraina, która zjada jednego lub więcej rodziców w wieku od 9 do 5 lat. To naprawdę pomaga jeśli tam pójdą i polubią to miejsce - może to usunąć trochę ich niepokoju (osobiste doświadczenia). Jeśli nie podoba im się to miejsce - cóż, nie starałeś się wystarczająco mocno.

Jeśli chodzi o udogodnienia:

  • Upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz. Sok, jedzenie (dużo) itp. Aha, i najpierw pokaż im łazienkę.
  • Pozwalanie dziecku grać w gry jest w porządku, ale upewnij się, że oprowadzisz je po miejscu i przedstaw je (przyjacielskie ) najpierw ludzie.
  • Jedz z nimi
  • Daj im coś małego do zrobienia - rozdarcie poufnych dokumentów (tych, które chcesz się pozbyć) to pomysł. Tata wiele razy pozwalał mi to robić w domu - było to zabawne i przemawiało do moich destrukcyjnych skłonności.
  • Nie zostawiaj ich tylko przed komputerem, sprawdzaj je okresowo. Co więcej, trzymaj je przy sobie, kiedy tylko to możliwe.

Kiedy dorastałem, czasami pomagałem w biurze taty - załatwiając sprawy i tak dalej. I zarabiaj: D. Dla nastolatków to naprawdę fajna rzecz, ponieważ mogą się wiele nauczyć o interakcji z ludźmi.

Tylko upewnij się, że nie sądzą, że mogą wszystko podrzeć, w przeciwnym razie wkrótce okaże się, że Twój 15-stronicowy raport, który ma być jutro, jest wygodnie zaginiony.
voretaq7
2012-04-13 09:45:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To naprawdę zależy od środowiska:

Pracuję w IT. Moje prace wymagają cichej, nieprzerwanej koncentracji / dyskusji / pracy umysłowej lub spędzania dłuższych okresów czasu w centrach danych z wrażliwym / drogim sprzętem, odsłoniętym okablowaniem, otwartymi płytkami podłogowymi, niebezpiecznymi poziomami hałasu i systemami gaszenia ognia, które mogą być śmiertelne lub małe dzieci (i nie zdrowe dla dużych dzieci / dorosłych!).

Nie mam dzieci, ale gdybym to zrobił, nie zabrałbym ich do żadnego z tych środowisk: To prawdopodobnie nie jest zabawne dla dziecka w każdej sytuacji, a przebywanie w centrum danych byłoby wręcz niebezpieczne!


Ktoś inny mógłby pracować w środowisku bardziej przyjaznym dzieciom (kurator w małym zoo, przewodnik w muzeum dla dzieci itp. .) i może to nie byłby problem.

jmort253
2012-04-13 10:40:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pamiętam, jak jako dziecko chodziłem do salonu, w którym pracował mój tata. On jest mechanikiem. Pamiętam głównie jak siedziałem w samochodzie i udawałem, że nim prowadzę. Musiałem mieć może 4 lub 5 lat. Byłem jednym z tych dzieciaków, które po prostu poszłyby znaleźć coś do roboty. Jednak nie wszystkie dzieci są takie, ponieważ każda sytuacja jest wyjątkowa.

Oczywiście w takiej sytuacji istnieje niezliczona ilość niebezpieczeństw, które należy wziąć pod uwagę. Nie pamiętam tego, ale spaliłem ręce chwytając gorącą rurę wydechową. Pomyśl o tym, myślę, że całe moje rodzeństwo też nauczyło się tej trudnej lekcji :)

Te okoliczności nie były normą. Zwykle były to weekendy lub okresy, kiedy nie były to normalne godziny pracy, a większość to wyluzowana mała firma, a nie korporacyjny gigant.

W sytuacjach, w których dzieci przychodzą do pracy codziennie w biurze, zdecydowanie potrzebowałbyś żłobka lub oddanego personelu do opieki nad dziećmi, ponieważ korzyści uzyskane przez rodziców przebywających w pobliżu dzieci byłyby całkowicie utracone, gdyby ktoś musiał przerwać to, co robią, aby poradzić sobie z ich kłopotami Wchodzą w to.

W środowisku biurowym, o ile jest miejsce przeznaczone dla dzieci i nie wolno im zakłócać normalnego przepływu pracy, może to być świetna praktyka. Rodzice mogą:

  • Kontrolować swoje dzieci podczas przerw
  • Zjeść z nimi obiad
  • Baw się z nimi
  • Pracować i skupić się na wykonywaniu swojej pracy, jednocześnie będąc blisko swoich dzieci.

Dziecko i rodzic będą w tej sytuacji lepiej połączone niż dzieci pozostawione w oddalonym przedszkolu.

Jeśli dzieci mogą swobodnie biegać, hałasować i przeszkadzać, byłoby to niezwykle szkodliwe dla produktywności zarówno rodziców, jak i innych pracowników.

Jim In Texas
2012-04-13 20:56:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja firma licząca około 25 osób ma niepisaną zasadę, że możesz zabrać swoje dzieci, jeśli nie ma dla nich innego miejsca, co zdarza się czasami, zwłaszcza w przypadku samotnych rodziców.

Ogólnie będą się zawieszać w naszym pokoju socjalnym, gdzie znajduje się płaski telewizor z podłączonymi konsolami Xbox i Wii.

Jest to dobre dla firmy (mama lub tata mogą przyjść do pracy) i pracownika (nie tęskni za pracą). Nie wiem, ile dobrego to robi dzieciom, ale wydaje się, że ich to nie boli.

Jak dotąd wszystkie nasze dzieci szanowały pracujących tu dorosłych. Gdybyśmy kiedykolwiek mieli dziecko, które w jakiś sposób przeszkadzało, mogę sobie wyobrazić, że jest to problem.

Z pewnością to rozwiązanie nie skaluje się dobrze, gdyby firma miała znacznie zwiększyć liczbę pracowników.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...