Pytanie:
Czy moja lokalizacja geograficzna ma znaczenie, gdy żądam wynagrodzenia?
Rarity
2012-04-11 00:38:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obecnie pracuję w stanie, w którym moja pensja jest dość wygodna, a wskaźnik kosztów utrzymania jest dość niski. Jeśli jednak przeprowadzę się do innego stanu, zwłaszcza w Dolinę Krzemową, będę potrzebować około dwa razy więcej, aby mieć ten sam poziom komfortu.

Trzy odpowiedzi:
#1
+34
Nicole
2012-04-11 00:44:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​osoby odpowiedzialne za rekrutację są tego bacznie świadome. Podczas rekrutacji spoza stanu, menedżerowie i rekruterzy z drogiego obszaru będą przygotowani na pojawienie się tego tematu.

Warto

Zasadniczo „wartość” jest definiowana przez sukces lub niepowodzenie ich poprzednich wysiłków rekrutacyjnych:

  • Jeśli firma może pozyskać dobrych pracowników w Twojej branży za 40 000 USD, prawdopodobnie nadal uznają Twoją wartość za podobną, bez względu na to co o tym myślisz.
  • Jeśli firma odniosła sukces tylko w zakresie przenoszenia pracowników z Twojej okolicy do ich siedziby za minimum 60 000 USD, to prawdopodobnie Twoja wartość jest podobna.
  • Ostatecznie największą wartością będzie to, za co mogą zdobyć pracowników na podobnym poziomie w ich obszarze (inaczej by nie szukali).

Mówiąc konkretnie, menedżerowie ds. rekrutacji w Dolinie Krzemowej wiedzą, że życie w Dolinie Krzemowej jest drogie, a zarobki są średnio wyższe niż w wielu innych obszarach.

Twoja odpowiedzialność

Biorąc to pod uwagę, rekruter nie jest goi by po prostu rozdać pieniądze, których nie czują, że muszą, jak w przypadku wszelkich negocjacji.

Będą przygotowani do dyskusji - jeśli powiesz, że obecnie zarabiasz 40 000 $ w tańszej okolicy, będą gotowi usłyszeć, że potrzebujesz znacznego „wzrostu kosztów utrzymania” - ale musisz być przygotowany na zadawanie pytań i wstrzymanie się z końcem negocjacji na liczbach rzeczywistych.

Powinieneś znać swojego krewnego warty w Twojej okolicy

  • Czy znajdujesz się na najniższym, średnim lub wyższym poziomie w skali płac?
  • Jeśli rozważasz nową pracę, czy możesz uzasadnić przeprowadzkę się po drabinie, oprócz wzrostu kosztów życia?
  • Niektóre obszary płacą więcej (w porównaniu do szerszej średniej pensji w tym regionie) za określone prace z powodu popytu. Czy w Twojej okolicy jest duży lub niski popyt?

Powinieneś mieć dobre pojęcie o względnych kosztach utrzymania nowego obszaru

Możesz sprawdzić względne różnice w wynagrodzeniach, wyszukując stanowisko w Bay Area na glassdoor.com lub w narzędziu do porównywania wynagrodzeń, takim jak rzeczywiście. (Nebraska to na przykład „Środkowy Zachód”).

To wciąż negocjacje

Dla własnego dobra powinieneś być kierowcą podczas wszelkich negocjacji dotyczących wynagrodzenia . Powinieneś zdawać sobie sprawę z różnic w kosztach życia, zapotrzebowaniu na swoją pozycję w nowym obszarze i powinieneś być przygotowany do cytowania liczb i uzasadniania ich, gdy zostaniesz o to poproszony (i potencjalnie bez pytania, aby uniknąć marnowania swojego czasu lub swojego ).

#2
+14
Adam Rackis
2012-04-11 00:42:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wyraź boleśnie jasno każdemu kierownikowi ds. rekrutacji, że twoje 40 000 to miejsce o bardzo niskich kosztach utrzymania. Aby naprawdę wyjaśnić sprawę w domu, ewentualnie wspomnij o czynszu, który płacisz.

Albo jeszcze lepiej, w ogóle nie wspominaj o swojej aktualnej pensji; to nie powinno być istotne. Menedżer ds. Rekrutacji powinien zapytać Cię, jakiej docelowej pensji szukasz, i to powinno być.

Niezależnie od tego, czy pracują w Dolinie Krzemowej, to z pewnością powinni wiedzieć, że pensje idą być wyżej niż na Środkowym Zachodzie.

+1 dla „nie wspominaj o swojej pensji”. Pierwszy, który wspomina o liczbie pensji, przegrywa.
Absolutnie nie wspominaj o swojej aktualnej pensji. Jeśli zapytają, powiedz im, że jest to poufne zgodnie z umową o pracę (co często jest prawdą!). Zbadaj koszty utrzymania w rejonie, do którego się przeprowadzasz, ustal, jaki zakres wynagrodzenia możesz tam zaakceptować, zobacz, co Ci oferujesz i negocjuj.
@ScottWilson: Zawsze jestem zdezorientowany tym twierdzeniem. Gdy pierwszy raz negocjowałem wynagrodzenie, pracodawca jako pierwszy podał numer. Odmówili zmiany tej liczby. Podjąłem tę pracę. Nigdy nie zostało mi wyjaśnione, w jaki sposób „przegrali” te negocjacje ;-)
To zawsze jest hazard, ale mogłeś odmówić tej liczbie i powiedzieć, że byłbyś szczęśliwy mogąc zacząć od wyższej liczby, a następnie odejść. Oczywiście, jeśli bardzo potrzebujesz pracy, byłoby to wymaganiem zbyt wiele.
#3
+9
Jasconius
2012-04-11 00:52:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Idealnie byłoby, gdybyś i tak nie ujawniał swojej aktualnej pensji menedżerom ds. żyć, zwłaszcza jeśli zamierzasz przenieść się do pracy w miejscu pracy.

Dobry pracodawca nie obniży twojego wynagrodzenia ze względu na to, skąd pochodzisz. Mogą wykorzystać Twoją poprzednią pensję jako punkt odniesienia ... i oczywiście możesz czuć się zmuszony wskazać im, jaki jest wskaźnik kosztów utrzymania itp.

Nie pracuję w dolinie , ale muszę założyć, że zdają sobie sprawę, że dolina jest $ texas w porównaniu z wieloma innymi miejscami.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...