Pytanie:
Jak dostać się na dziedzinę bez dyplomu w tej dziedzinie?
Muhammad Fahad
2016-06-22 18:40:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obecnie robię licencjat z fizyki, ale jestem dobry w języku Swift, CSS, HTML i JavaScript.

Jak mogę zdobyć pracę w zakresie inżynierii oprogramowania lub tworzenia stron internetowych bez dyplomu?

Zrobiłem to i jestem w tej dziedzinie od 20 lat. Możesz przeformułować swoje pytanie na „jakie są sposoby, aby dostać się na dziedzinę bez dyplomu w tej dziedzinie” lub coś w tym rodzaju. W obecnym brzmieniu to pytanie prawdopodobnie zostanie zamknięte
Zastanawiasz się, czy możesz dostać pracę przed ukończeniem studiów, czy też zastanawiasz się, czy możesz zrezygnować i nadal znaleźć pracę?
@richardU thx za końcówkę lol
-1
@MuhammadFahad Co dokładnie masz na myśli mówiąc o pracy w IT? Wiele osób, słysząc to słowo, myśli o zawodach niezwiązanych z programowaniem.
Mając dyplom z fizyki, możesz rozważyć coś wyższego w łańcuchu pokarmowym niż tworzenie stron internetowych - analiza CFD bigdata itp
Weź udział w niektórych projektach, stwórz własne, pokaż, co potrafisz, a nie będziesz miał żadnych problemów z wejściem w teren. Znam wielu facetów, którzy mają tylko GED i są niesamowitymi programistami, którzy teraz bardzo dobrze żyją.
Według ankiety z 2016 r. Dla programistów Stack Overflow tylko 34,8% programistów, którzy wzięli udział w ankiecie, ma licencjat B.S. w informatyce (lub pokrewnej dziedzinie). Powiedziałbym, że twoje szanse na wejście na pole programistyczne są bardzo duże, o ile masz umiejętności.
Oprogramowanie to ** idealne ** pole do tego typu rzeczy. Poświęć trochę czasu na ** TeamTreehouse.com ** lub inną witrynę z kodowaniem, aby upewnić się, że Twoje umiejętności są dopełnione, stwórz kilka ** naprawdę dobrze połączonych ** aplikacji samodzielnie, aby stworzyć portfolio, a będziesz mieć dobre szansa. Zwłaszcza w przypadku fizyki - można stworzyć wiele aplikacji wymagających fizyki
@gnat nie chodzi o wagę przypisywaną latom doświadczenia, ale o to, jak włamać się do danej dziedziny, a nie o pytanie dotyczące oprogramowania, chociaż podał te informacje w szczegółach.
Jeśli nie jesteś w terenie, skąd wiesz, że jesteś dobry?
@MuhammadFahad Ukończyłem studia 2 lata temu na wydziale informatyki, ale miałem znajomych, którzy ukończyli studia z matematyki, fizyki, chemii i statystyki, którzy zajmowali się tworzeniem oprogramowania.
Nepotyzm jest w porządku, jeśli trzymasz go w rodzinie! To był żart, ale znajomość kogoś, kto ma w sobie coś lub może za ciebie ręczyć, czyni cuda.
Niektóre firmy chcą, abyś miał stopień naukowy.Niektórym firmom to nie przeszkadza.Rzeczy są różne.
Czternaście odpowiedzi:
#1
+42
Chris E
2016-06-22 18:45:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To bardzo subiektywne, ale z pewnością możesz zrobić karierę w tworzeniu oprogramowania bez dyplomu w tej dziedzinie. Znam bardzo doskonałego programistę, który ma 2 tytuły magisterskie, jeden z nauk humanistycznych, drugi z bibliotekoznawstwa.

Jest to jednak ciężka bitwa, zwłaszcza jeśli chodzi o pierwsze kilka miejsc pracy. Kiedy zdobędziesz trochę doświadczenia w swoim CV, wykorzystasz je do zdobycia innych prac itd.

Osobiście nie mam żadnego dyplomu. Ale nawet z ponad 30-letnim doświadczeniem wciąż odmawia mi się bycia branym pod uwagę, ponieważ takiego nie mam. Po prostu tak jest.

Podsumowując, tak, jest to możliwe, ale nie jest to łatwe. Powinienem również zauważyć, że mój najlepszy przyjaciel z liceum zajmuje się również programowaniem i architekturą. On jest doktorem w botanice genetycznej.

+1 Dodam jako ogólną radę, że jest wystarczająco dużo miejsc, w których dyplom w tej dziedzinie nie jest trudnym wymogiem lub że doświadczenie można zastąpić dyplomem, szczególnie w IT. I tak, nadal jestem wykluczony z tego samego powodu. Więc ty, ja, Bill Gates, wszyscy na tej samej łodzi
Woz wrócił i zdobył swoją. To musi wyjaśniać, dlaczego wciąż jest na niego tak duże zapotrzebowanie. :)
@RichardU Nie tylko wszyscy jedziecie na tej samej łodzi, ale wasza trójka ma łączną wartość netto prawie 80 miliardów dolarów! Dobra łódź!
Mam tylko tytuł magistra fizyki i pracuję w programowaniu przez ~ 10 lat. Nigdy nie miałem żadnego doświadczenia „odmówiono mi nawet bycia branym pod uwagę”. Zdecydowana większość zawodów związanych z oprogramowaniem wymaga dyplomu numerycznego, a nie stopnia CS. Odkryłem, że dyplom z fizyki uczy cię myślenia bardzo funkcjonalnego i zorientowanego obiektowo, co jest główną zaletą. Jest to jednak niekorzystne, ponieważ nie będziesz mieć doświadczenia w złożoności algorytmicznej. Fizyka ogólnie NIE powstrzyma Cię w karierze w oprogramowaniu.
Nie mam żadnego stopnia i nigdy nie odmówiono mi rozmowy kwalifikacyjnej na pracę programisty. Zgadzam się, że może być trudniej znaleźć pierwszą pracę, ale kiedy masz już kilka projektów na swoim koncie, ludzie naprawdę się tym nie przejmują. Kluczem do sukcesu jest zdobycie pozycji rynkowej, co oznacza poznanie, do czego zatrudniają osoby w Twojej okolicy, i nauczenie się tego. Java i JavaScript to najbardziej popularne technologie w mojej okolicy. Rzut oka na oferty pracy w Monster lub Dice powinien dać ci wyobrażenie o tym, co można kupić na rynku w miejscu Twojego zamieszkania.
W niektórych miejscach odmawia mi się nawet wzięcia pod uwagę z powodu braku stopnia. Przyzwyczaisz się do tego. Najgorsze są firmy zajmujące się finansami. To śmieszne, że w tym wieku są firmy, które nie biorą pod uwagę 30-letniego doświadczenia, ponieważ nie poszedłem na studia w latach 80-tych przez 4 lata.
#2
+26
scurrie
2016-06-22 22:18:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jednej rzeczy brakuje w innych odpowiedziach, że posiadanie wiedzy dziedzinowej w jakiejś dziedzinie ORAZ silne umiejętności programowania i programowania to niezwykle potężne połączenie.

Anegdotycznie, to jest definiujący aspekt mojej własnej kariery. Mam licencjat i magisterium z inżynierii lądowej, ale pracuję głównie jako programista. Praca, którą wykonuję, jest związana z moją dziedziną i uważam, że moje umiejętności wypełniają dość dużą lukę w sile roboczej. Dużą zaletą jest to, że podczas tworzenia oprogramowania masz niesamowity wgląd w to, jak będzie ono ostatecznie używane i co sprawi, że Twój produkt będzie lepszy. Dodatkowo, połączenie tradycyjnych umiejętności z umiejętnościami programisty zapewni wgląd w przeprojektowanie wielu typowych zadań w Twojej branży. Wreszcie, tworzenie oprogramowania to rozwój produktu; to doświadczenie pozwoli ci ostatecznie objąć stanowisko kierownicze.

Porady :

 • Zejdź z siebie, aby nauczyć się najlepszych praktyk w zakresie tworzenia oprogramowania i kodowania (nie daj się oszukać). Będzie istniała luka w umiejętnościach między tobą a absolwentem CS, nauka tych umiejętności jest dużym wyzwaniem, ale ostatecznie pozwala ci tworzyć lepsze oprogramowanie.
 • Reklamuj się jako posiadający silne tradycyjne doświadczenie oraz dodatkowe umiejętności programistyczne, które doda wartość pracodawcy lub grupie badawczej.
 • Znajdź domenę specyficzną dla swojej dziedziny, do której myślisz, że możesz się przyczynić i ulepszyć dzięki oprogramowaniu. Zacznij od małych i często proś o opinie. Zdziwiłbyś się, jaki wpływ mogą mieć małe narzędzia i aplikacje specjalistyczne, ponieważ nikt nie ma pomysłu i umiejętności, aby to urzeczywistnić.
+1, myślałem o dołączeniu tej rady. Mój przyjaciel ma dyplom z rachunkowości. Pisze oprogramowanie księgowe
Niekoniecznie wyciągnąłbym wniosek, że umiejętność samodzielnego uczenia się programowania prowadzi do zostania lepszym programistą. Często dzieje się odwrotnie. https://xkcd.com/1513/
@Dupontrocks11 Nie widzę tu nic takiego, jak wspomniano? Ta odpowiedź mówi tylko, że tło w * domenie * oprogramowania, które tworzysz, jest cenne w tworzeniu samego oprogramowania.
#3
+6
Old_Lamplighter
2016-06-22 19:00:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zdobycie PIERWSZEJ pracy w terenie jest trudne, ale nie niemożliwe, po zdobyciu doświadczenia w tej dziedzinie jest łatwiej. Jest więcej pracodawców, którzy wymagają „dowolnego” stopnia naukowego niż jednego w tej dziedzinie i często doświadczenie można zastąpić. Standardowym szablonem jest to, że lata doświadczenia można zamienić jeden za jeden na stopień. IE

„Stanowisko wymaga 4-letniego dyplomu i 2 lat doświadczenia lub (ogólne zrzeczenie się tytułu, jeśli ma doświadczenie)”

Najlepszym sposobem na zdobycie pierwszej pracy jest zbudowanie wznowić poprzez pracę jako wolny strzelec i / lub wolontariusz, aby móc umieścić je na punktach w CV ...

Doświadczenie:

Organizacja charytatywna XYZ: (wolontariusz) x-prezent

 • Zaprojektowana strona internetowa dla działu abc.

Niezależny konsultant wx

 • zapewnił rozwój strony internetowej i wsparcie dla różnych klientów (lista na żądanie)
Uwielbiam ten pomysł charytatywny. Nie brałem tego pod uwagę. I chociaż sam tego nie zrobiłem, bycie współtwórcą oprogramowania open source też może pomóc. Przynajmniej dałoby to dającą się udowodnić pracę.
@ChristopherEstep Wolontariat w szpitalu pozwolił mi wrócić do IT po udarze.
W większych firmach, także w start-upach zorientowanych na oprogramowanie, z mojego doświadczenia (jako ankietera na temat pętli rozmów kwalifikacyjnych, a nie jako menedżera ds. Rekrutacji) wynika, że ​​aby dostać się do drzwi (np. za kontrolerami HR). Potem - wywiad jest kluczowy. Jeśli potrafisz kodować na tablicy i odpowiadać na pytania projektowe, możesz dostać pracę. (Niezależnie od tego, czy dotrzesz do _otrzymania_, to inne pytanie.) Jeśli _ nie potrafisz_ kodować na tablicy, _ nie_ dostaniesz pracy bez względu na szkołę lub kierunek.
@davidbak Zawiodłem każdą rozmowę techniczną, jaką kiedykolwiek przeprowadziłem. Mam autyzm i nie radzę sobie z tym dobrze, poza tym nie umiem pisać
@RichardU - tak, to może być trudne, jeśli nie pasujesz do normy - miałem bardzo dobrego przyjaciela (stracił z nim kontakt), który byłby świetny tam, gdzie kiedyś pracowałem - poleciłem go - ale nie ominąć pierwszy wywiad, ponieważ uważano go za „powolnego”. Cóż, był tym, co nazwałabym „świadomym”. Przemyślane. Nie tylko otworzył usta i nie wypluł. Nawet w wywiadzie. Ale to zostało źle zinterpretowane. Ale tacy są ludzie. Tak więc w dzisiejszym środowisku: jeśli nie umiesz programować na tablicy, w oczach ankieterów nie możesz w ogóle kodować.
Wolontariusze są wspaniałym doświadczeniem i mogą dać ci dobrą stopę w drzwiach dzięki ludziom, których tam spotykasz, i ich sieciom.
#4
+5
Kilisi
2016-06-22 19:05:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest to coraz trudniejsze, a jeśli to robisz, trudniej jest iść do przodu bez stabilizacji, chociaż możesz to prawie naprawić, zdobywając certyfikaty. Dotyczy to zwłaszcza większych firm, ale w niektórych miejscach staje się to powszechne.

Wiele osób powie Ci, że pracują w branży od dziesięcioleci bez żadnego i to prawda. Ale dekady temu było ogromne zapotrzebowanie i w wielu miejscach nie można było dostać dyplomu. Niektórzy z nas byli w pobliżu przed internetem. Wtedy było o wiele łatwiej.

Mówiąc to, jest to nadal możliwe nawet w pierwszym, drugim i trzecim, wciąż jest to całkiem proste. Najlepszym sposobem na to jest posiadanie czegoś, co pokaże Twoje umiejętności, czym możesz się pochwalić potencjalnym pracodawcom, nawet jeśli jest to praca osobista lub wolontariat. Zacznij od dołu i pracuj ciężko i profesjonalnie, zdobądź certyfikat, jeśli to możliwe, i uczyń go swoją branżą.

Kiedy już znajdziesz pracę, spędź tam dobre kilka lat, skupiając się na odejściu z dobrym referencją. To zapewni ci następną pracę i zapewni ci pewny kierunek, przy założeniu, że nie tylko cię awansują.

Komentarze zostały usunięte. Przypomnę również komentatorom o naszej polityce [Be Nice] (http://workplace.stackexchange.com/help/be-nice).
Warto wziąć pod uwagę, że popyt na programistów wciąż przewyższa stopnie licencjackie nadawane na odpowiednich kierunkach, co oznacza, że ​​dostępnych jest więcej miejsc pracy dla programistów niż osób z odpowiednim tytułem.
#5
+4
nvoigt
2016-06-22 18:45:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tworzenie oprogramowania nie jest w żaden sposób regulowane. Każdy może to zrobić. Więc to, czy możesz dostać pracę bez dyplomu w tych dziedzinach, zależy całkowicie od potencjalnego przyszłego pracodawcy. Niektórzy będą wymagać dyplomu, inni nie.

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie są Twoje szanse, przejdź do ogłoszeń o pracę w Twojej okolicy. Załóż, że masz wykształcenie, do którego dążysz, i sprawdź, czy czułbyś się komfortowo, ubiegając się o pracę, o którą chcesz się ubiegać.

@RichardU Nie spieram się ani za tymi wymogami, ani przeciwko nim. Mówię tylko: „Nie słuchaj przypadkowych ludzi w internecie, sprawdzaj fakty w swojej okolicy, czy ci się podobają, czy nie”.
#6
+3
Lightness Races in Orbit
2016-06-22 22:02:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Biorąc pod uwagę ogromną liczbę profesjonalnych programistów, którzy mają co najwyżej dyplom z informatyki (a to nie to samo), tak, jest w porządku.

I znam wielu ludzi, którzy pracują w tej branży, którzy mają różne stopnie naukowe. Zwykle zajmują się naukami ścisłymi (np. Fizyką), ale możesz mieć tylko dyplom z angielskiego lub nie mieć go wcale i dostać przyzwoitą pracę, jeśli możesz udowodnić, że jesteś w tym dobry.

To graniczy z tematem, ale myślę, że stopień z informatyki w dużym stopniu zależy od szkoły, a nawet osoby. Mój dyplom licencjacki był bardzo skoncentrowany na branży i nauczył rzeczywistych umiejętności programistycznych na zajęciach, ale w szkole średniej spotkałem ludzi, którzy znali tylko np.MATLAB i podstawową Javę, ponieważ zdecydowali się brać głównie kursy teoretyczne. W przeciwnym razie całkowicie zgadzam się z tą odpowiedzią :)
@whrrgarbl: Masz rację. Powiedzmy, że na potrzeby tej odpowiedzi mam na myśli stopnie informatyczne, a nie wszystkie stopnie (poprawnie lub nie) zatytułowane „Informatyka”
#7
+1
silencedmessage
2016-06-22 18:57:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie mam żadnego dyplomu, a od kilku lat zajmuję się programowaniem. Każdemu, kto próbuje dostać się do branży oprogramowania bez dyplomu, zasugerowałbym:

 • Załóż konto Github i zacznij umieszczać na nim osobiste projekty, które możesz pokazać potencjalnym pracodawcom. Uczestnicz także w projektach open source.
 • Zapoznaj się z podstawowymi pojęciami programistycznymi, gdy możesz pomóc podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
 • Złóż podanie na stanowisko stażysty / początkującego. Pierwsza pozycja jest najtrudniejsza do zdobycia, a doświadczenie w świecie rzeczywistym zazwyczaj przewyższa stopień naukowy.
 • Jest kilka firm, które przywiązują dużą wagę do tego stopnia. Jeśli cofają się co do stopnia, nie zniechęcaj się, to po prostu nie jest firma dla ciebie. Każda firma, która ma takie surowe wymagania, ma o wiele więcej elastycznych i poszukujących odpowiedniego kandydata.
#8
+1
paparazzo
2016-06-22 20:13:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jasne, że możesz pracować w IT bez dyplomu informatyka. Każdy stopień analityczny przygotowuje Cię do programowania i pracy systemowej. Zdobądź BS - wiele firm chce mieć dyplom .

Języki rozwinęły się tak bardzo, że nie masz do czynienia ze szczegółami, jak za czasów C ++. Jest tak wiele narzędzi, że prawie nigdy nie potrzebujesz pisać rzeczy systemowych, takich jak sortowanie.

Z licencjatem z fizyki rozważ tytuł magistra z informatyki. Jest poszukiwany i bardzo analityczny.

Zdecydowanie sugeruję, abyś wziął statystyki dla swoich zajęć do wyboru. Wraz ze wzrostem ilości danych rośnie również zapotrzebowanie na statystyki.

Dziedziną, która mogłaby cię zaskoczyć, jak fizyka i matematyka, są finanse. Potrzebują dużo czystej analizy.

Jeśli zamierzasz używać HTML, zrób to w HTML5.

C ++? spróbuj Assembly; P
„W czasach C ++”? Ech ?!
Nie obchodzi mnie, jakiego języka używasz, „zajmowanie się szczegółami” zawsze będzie kluczową częścią programowania. * To, co * liczy się jako „szczegóły”, mogło ulec zmianie na przestrzeni lat (nie martwię się zbytnio o dostrajanie wykorzystania rejestrów maszynowych przez kompilator), ale każdy nowy, błyszczący język / framework / abstrakcja wnosi własny zestaw szczegółów do mistrz.
#9
  0
thonnor
2016-06-22 18:54:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak wspomniano powyżej, zdobycie pierwszej pracy w IT jako programista będzie najtrudniejsze, ale w żadnym wypadku nie będzie niemożliwe.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​firmy zwykle patrzą na Twoje doświadczenie w tej dziedzinie.

Twoja pierwsza praca może być początkującym programistą, ale na tym polega kompromis, kiedy zaczynasz ...

 • Praca, którą chcesz za niższą wynagrodzenie

Powodzenia.

#10
  0
Canadian Coder
2016-06-22 20:30:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Są dwie główne rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, próbując to osiągnąć:

1) Czy mam wystarczające praktyczne doświadczenie w technologii [x], aby kompetentnie wykonać pracę, o którą się ubiegam w i zostać wybranym spośród innych wykwalifikowanych kandydatów?

2) Czy prezentuję się w moim CV w sposób, który rzeczywiście da komuś wystarczające zaufanie do mnie, aby dać mi pracę?

Na przykład, jeśli programowałeś w różnych językach, odkąd skończyłeś 8 lat i zbudowałeś kompilator w swoim wolnym czasie i możesz zakomunikować, że jesteś niezwykle utalentowanym programistą w sposób, który przekona HR, który udzieli Ci wywiadu, jesteś gotowy i powinieneś być w stanie w końcu to zadziałać.

Z drugiej strony, jeśli bawiłeś się tylko kilkoma językami i nie jesteś tak naprawdę to musisz zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście masz kwalifikacje do pracy, o którą się ubiegasz. Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, najpierw zapytam, dlaczego zadajesz sobie trud aplikowania, a po drugie spodziewam się, że będziesz miał sporo trudności z włamaniem się do branży.

W zasadzie wszystko się gotuje do: czy naprawdę mam kwalifikacje do pracy, o którą się ubiegam, czy nie? A jeśli mogę, czy mogę to przekazać w sposób, który zapewni mi pracę?

Jeśli masz wymagane umiejętności, polecam spędzić tydzień lub dwa na zbadaniu strategii wznawiania IT i jak się sprzedać, bo jeśli zawiedziesz na tym obszarze, jesteś martwy w wodzie, bez względu na to, jak dobry jesteś.

#11
  0
user812786
2016-06-22 22:02:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W pozostałych odpowiedziach omówiono już kilka dobrych strategii tworzenia CV. Ponieważ nadal jesteś w szkole, mam kilka pomysłów do dodania:

 • Spójrz na uzyskanie oficjalnego świadectwa nieletniego / świadectwa, jeśli oferuje je Twoja szkoła - lub nawet specjalizacji, jeśli uważasz, że warto to. Może się to wydawać bez znaczenia dla Ciebie, ale dla rekrutera niebędącego specjalistą w dziedzinie technologii, który po prostu szuka pasujących frazesów, może to stanowić różnicę między wysłaniem CV na śmietnik a odebraniem telefonu. (Kiedy szukałem stażu, niektóre firmy bez ogródek powiedziały mi, żebym się nie przejmował, ponieważ rozważały tylko kierunki studiów licencjackich z informatyki.)
 • Poszukaj staży lub pracy na pół etatu, aby zdobyć cenne doświadczenie i referencje. Być może twoja szkoła ma ucznia I.T. stanowiska, albo profesor potrzebuje kogoś, kto stworzy stronę internetową lub aplikację do swoich badań (dość często mój dział CS otrzymywał takie prośby) - poproś o pomoc!
 • Weź udział w hackathonach lub innych sponsorowanych przez szkołę programowanie wydarzeń, które są zazwyczaj otwarte dla wszystkich zainteresowanych studentów, niezależnie od kierunku. To świetny sposób na budowanie portfolio, sieci i doskonalenie swoich umiejętności w jednym.

Jako student fizyki trochę trudniej sprzedałem się do tej pierwszej pracy - ale ja miał niewielkie, odpowiednie zajęcia i kilka osobistych projektów. Potem poszło dobrze, znacznie łatwiej było znaleźć następnych i ostatecznie pracę. Jeśli uważasz, że nie są przekonani co do twoich umiejętności programistycznych, omów, w jaki sposób twoje lekcje fizyki przygotowały cię do szybkiej nauki / debugowania / myślenia metodycznego i logicznego / wstaw-pozytywną-jakość-tutaj (popierając to twierdzenie konkretnymi ilustracjami twojego oczywiście na zajęciach lub w laboratorium).

#12
  0
Jared Smith
2016-06-22 23:15:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

JAK OTRZYMAĆ PIERWSZĄ PRACĘ *

( Zastrzeżenie: Zrobiłem to, co próbujesz zrobić, mianowicie znalazłem pracę jako programista pomimo posiadania dyplomu Po angielsku)

* Odpowiedź skierowana do Stanów Zjednoczonych, YMMV

Żadna z pozostałych odpowiedzi naprawdę nie radzi sobie z tym aspektem, który IMHO jest ważny. Sposób, w jaki to zrobiłem, to nawiązywanie kontaktów. Jeśli nie masz w swojej sieci nikogo zatrudniającego programistów (miałem pod tym względem ogromne szczęście), będziesz musiał spotkać się z nimi tam, gdzie są. Oto kilka propozycji:

Idź na spotkania

Idź na lokalne spotkanie dla języka x. Być może będziesz musiał trochę jechać, jeśli nie mieszkasz w mieście. To jest tego warte. Weź również pod uwagę początek . Podobnie jak w Twojej lokalnej grupie użytkowników Linuksa.

Zajmij się szermierką

Choć może to zabrzmieć śmiesznie, trenowałem szermierki od ponad dziesięciu lat, a nieproporcjonalna liczba szermierzy pracuje w dziedzinach STEM, w tym programistach. YMMV. Poszukaj innych hobby, które mogą spodobać się twórcom oprogramowania.

Poznawaj przyjaciół

Czy jest jakieś miejsce na terenie kampusu lub poza nim że dzieciaki z CS / EE spędzają czas? Idź zaprzyjaźnić się.

Złóż podanie o staż

Wspomniano o tym w innych odpowiedziach, ale warto to powtórzyć: bycie w szkole zapewnia rodzaj dostępu do bezpłatnego lub niedopłacanego doświadczenia, którego oficjalne zdobycie w inny sposób byłoby prawdopodobnie nielegalne. To, czy to dobra, czy zła rzecz, jest dyskusyjne, ale dobierz to FWIW.

Możesz umieścić rzeczy na githubie, załadować swoje CV wystarczającą liczbą modnych słów, aby ominąć HR itp., Ale jest nie zastąpi osobiste przekonanie innych ludzi z branży, że powinni zatrudnić / poprosić swojego szefa o zatrudnienie Ciebie.

#13
-1
Mawg says reinstate Monica
2016-06-23 21:23:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cóż, zrobiłem to więcej dekad temu, niż chciałbym pamiętać. Byłem jedynym w 8-osobowym zespole, który miał komp. Sci. stopień. Inne miały różne stopnie, takie jak francuski, historia, filozofia i astronomia (nie powiodło się).

W tamtym czasie występował ogólny niedobór inżynierów oprogramowania, więc firmy pomyślały „weźmy po prostu ludzi, którzy są sprytni i wyszkol ich w zakresie oprogramowania ”. Więc inni poszli na fajne szkolenia, a ja musiałem zostać w biurze i pracować :-(

Od dziesięcioleci pracuję jako wolny strzelec w USA, kilku krajach azjatyckich i ponad garstce Wydaje mi się, że około 80% programistów, z którymi pracuję, nie ma stopnia naukowego (chociaż większość z nich ma obecnie jakieś stopnie naukowe; elektronika jest bardziej pożądana niż język angielski).

Dobrą wiadomością dla ciebie jest to, że fizyka to dobry kierunek, ponieważ wielu fizyków ma pewną wiedzę na temat kodowania, nawet jeśli nie są formalnie przeszkoleni.

Bardzo fenomenem w Niemczech jest niektórzy, którzy studiują, aby zostać Herr Doktorem fizyki, opuszczają uniwersytet w wieku 27 lub 28 lat, stwierdzają, że jest nadmiar fizyków i nie ma pracy w tej dziedzinie i przenosi się do oprogramowania. Około 70% moich kolegów z zespołu w Niemczech należy do tej kategorii. / p>

Oczywiście będzie się to różnić w zależności od kraju, a nawet firmy, ale ogólnie na całym świecie brakuje programistów, dlatego należy być ok. Po prostu spróbuj zdobyć kilka projektów demonstracyjnych, rzeczy na stronie internetowej lub projekt open source, aby zwiększyć atrakcyjność.

#14
-6
Sam
2016-06-22 20:27:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Inżynieria oprogramowania i tworzenie stron internetowych to dwie bardzo różne dziedziny. Znam bardzo niewielu ludzi, którzy są dobrymi inżynierami oprogramowania, a WSZYSCY mają stopnie naukowe w dziedzinie informatyki, inżynierii oprogramowania lub inżynierii komputerowej lub pracują w tej dziedzinie od ponad 20 lat. Znam wielu ludzi, którzy są dobrymi programistami, którzy mają stopnie naukowe z bardzo różnych dziedzin.

Znam wielu fizyków i inżynierów elektryków, którzy myślą, że są dobrymi inżynierami oprogramowania i bardzo utrudniają mi życie, ponieważ wszystko, co naprawdę mogą zrobić, to skrypty programu.

Ponieważ na tej stronie jest subtelnie zagubiony, pozwólcie, że wyrażę się bardzo jasno, wiele osób może pracować jako programista bez dyplomu w tej dziedzinie, ale zdajemy sobie sprawę, że tworzenie aplikacji internetowych i rozwijanie oprogramowania o dobrej architekturze to dwa różne rzeczy i nie będziesz mógł robić tego drugiego przez kilka lat.

To nie odpowiada na zadane pytanie.
Inżynier oprogramowania, programista, twórca stron internetowych, programista, koder itp., Opcjonalnie ze słowem „senior” przed nimi, wszystkie są źle zdefiniowanymi terminami używanymi w odniesieniu do tej samej pracy związanej z tworzeniem oprogramowania, a stopień CS nie jest wymagany do żadnego z nich (ja mieć jeden).
@JaneS tak, musisz czytać między wierszami i zdać sobie sprawę, że jest napisane „tak, możesz pracować jako programista, nie, nie możesz pracować jako inżynier oprogramowania”.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...