Pytanie:
Ile jednoczesnych podań o pracę to za dużo?
Kris Harper
2012-04-11 04:27:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy ostatnio starałem się o pracę, wysłałem tyle podań, ile mogłem. To prawda, to nie było dużo, może 50 wniosków w ciągu trzech tygodni. Słyszałem, że inni wysyłają setki naraz.

Ale inni sugerują, że nie musisz aplikować do więcej niż trzech lub czterech miejsc naraz.

Jakie są wady i zalety wysyłania wielu podań, zakładając, że poświęcisz czas na napisanie różnych listów motywacyjnych i za każdym razem dostrojenie CV?

To nie odpowiada na twoje pytanie, więc nie opublikuję tego jako jednego, ale warto pamiętać, że post Joela zakłada, że ​​podaż i popyt na pracę są w przybliżeniu zrównoważone. Jeśli bezrobocie jest wysokie, a miejsc pracy brakuje, to absolutnie sensowne jest składanie wniosków w wielu miejscach. Nie oznacza to, że powinieneś wysyłać złe aplikacje, po prostu przeciętnie będziesz mieć więcej błędów, zanim otrzymasz trafienie.
Trzy odpowiedzi:
#1
+16
Scott C Wilson
2012-04-11 05:05:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zamiast dużej liczby aplikacji rozproszonych, wolałbym raczej skupić się na małej liczbie i spersonalizować każdą z nich, wyjaśniając, dlaczego chcesz pracować dla ich firmy i dlaczego dobrze pasujesz do ich potrzeby. List, który pokazuje, że poświęciłeś czas na zbadanie firmy, stawia Cię głową i ramionami nad osobą, która wysyła ogólny list motywacyjny.

Myśl o jakości, a nie ilości.

To najlepsza rada, zwłaszcza gdy jesteś bezrobotny, ponieważ z pewnością masz czas, aby włożyć dodatkową pracę przy każdej aplikacji. Pomyśl o wycelowaniu harpuna w zdobytą rybę, a nie o przypadkowym rzuceniu sieci do wody.
+1 Zgadzam się. W przeciwnym razie zachowujesz się jak rekruterzy, którzy wysyłają tysiące nieosobowych osób dziennie. Rekruterzy, którzy bardziej koncentrują się na kilku kluczowych kandydatach, często osiągają lepsze wyniki. Z pewnością bardziej szanowali.
Powiem tylko, że jeśli jesteś bezrobotny, jak mówi @maple_shaft, masz wystarczająco dużo czasu, aby wysłać dużo ORAZ spersonalizować każdy z nich.
#2
+7
chrisjlee
2012-04-11 04:59:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Byłem kiedyś bezrobotny przez kilka miesięcy. Jeśli masz wolny czas, tak jak ja. Nigdy nie ograniczałem liczby wniosków, o które bym się ubiegał. Aplikowałbym nawet na stanowiska, na które nie miałem kwalifikacji. Nigdy tak naprawdę nie wiadomo.

Gdybyś mógł, prześledziłbym, gdzie aplikujesz w arkuszu kalkulacyjnym lub kalendarzu.

Nie mogło być bardziej krępujące zgłaszanie się do tego samego ogłoszenia więcej niż raz. Można to uznać za nieprofesjonalne.

Sugerowałbym również zautomatyzowanie tego procesu. Napisz niezbędne informacje: list motywacyjny branżowy, życiorys branżowy i szablon wiadomości e-mail z podsumowaniem, jeśli możesz.

Ponadto umiejętność ubiegania się o pracę jest umiejętnością, którą należy ćwiczyć. Ta umiejętność jest bardzo cenna sama w sobie.

#3
+3
jefflunt
2012-04-11 05:08:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przypadku wysoce konkurencyjnych stanowisk oczekuje się, że dostosujesz swoje CV, list motywacyjny i pierwszy kontakt z pracodawcą, do którego aplikujesz. Działając jako menedżer ds. Rekrutacji, możesz wyczuć niewymagającą wysiłku próbę podania o milę i jest to strata czasu (osoba aplikująca i osoba czytająca podanie).

Na stanowiskach, które są bardziej podstawowe i typu „pierwsza praca”, np. pierwsza praca jako kelner, obsługa gastronomiczna, sprzedawca itp., jest to mniej ważne, ale nadal będzie wykazywać wysiłek.

Kiedy osoba jest bezrobotny, zgadzam się, że powinieneś mądrze spędzać czas. Rzucanie sieci na szerokość nie jest jednak tak skuteczne, jak celowanie w miejsca, w których chcesz pracować. Jeśli nie masz na myśli konkretnego miejsca, o wiele efektywniej wykorzystasz swój czas, aby wybrać się na targi pracy (i zrobić osobiste wrażenie z potencjalnym pracodawcą) lub zarejestrować się u pracownika tymczasowego agencja i zdobywaj dodatkowe prace, mając jednocześnie mnóstwo czasu na aplikowanie na stałe stanowiska.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...