Pytanie:
Jak bardzo mogę opóźnić techniczną rozmowę kwalifikacyjną z ważnego powodu?
MIMIGA
2017-04-27 19:33:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Otrzymałem dzisiaj e-mail od jednej z moich wymarzonych firm, w którym jest napisane

Członek [zespołu, do którego się zgłosiłam] skontaktuje się z Tobą w ciągu następnego tygodnia, aby umówić się na telefon wywiad.

Dziś jest czwartek, więc w przyszłym tygodniu zadzwońmy do pierwszego tygodnia. Zasadniczo myślę, że kierownik ds. Rekrutacji najprawdopodobniej zadzwoni do mnie pewnego dnia w pierwszym tygodniu, aby umówić się na rozmowę techniczną ze mną. Moje pytanie brzmi: jak bardzo mogę opóźnić ten wywiad?

Mam dobry powód. W środę drugiego tygodnia muszę przedstawić doktorat. obrona. Chyba nie będę miał czasu od teraz do mojej obrony na przygotowanie tego wywiadu. Czy mogę zaplanować rozmowę kwalifikacyjną pewnego dnia w trzecim tygodniu? Na przykład, jeśli zadzwoniono do mnie w poniedziałek pierwszego tygodnia, czy mogę umówić się na rozmowę w poniedziałek trzeciego tygodnia lub nawet później? Czy w jakiś sposób pozostawi złe wrażenie na ankieterze?

Każda sugestia jest mile widziana.

Jedno nieoczywiste ryzyko opóźnienia: prawdopodobnie przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne z wieloma kandydatami równolegle.Jeśli znajdą kogoś, kogo naprawdę lubią, mogą sfinalizować transakcję bez Twojej szansy na rozmowę.Z mojego doświadczenia wynika, że ciężko jest oblać obronę doktorską, bardzo łatwo jest oblać rozmowę kwalifikacyjną.Przepraszamy, tutaj musisz wybrać swoje bitwy
Zwykle nie więcej niż 2 miesiące.2 tygodnie to absolutnie żaden problem, chyba że późno dołączyłeś do procesu rekrutacji i już masz zamiar złożyć oferty potencjalnym kandydatom.
Czy próbowałeś?Daj nam znać, jak daleko zajdziesz.
Jestem niedostępny w przyszłym tygodniu.Jestem bardzo podekscytowany perspektywą tej pracy, ale czy możemy to zrobić tydzień później?
@Hilmar, który naprawdę zależy od kraju.Spotkałem kilka osób, którym nie udało się obronić, ale musiałem spróbować miesiąc później.
Trochę mnie ciekawi, jak myślisz, ile przygotowań jest potrzebne w przypadku ekranu telefonu?Przeprowadziłem kilka z nich i myślę, że zdziwiłbym się, gdyby ktoś spędził więcej niż godzinę na przygotowaniach (w zasadzie przeglądając stronę internetową firmy).
Czy naprawdę musisz przygotować się do rozmowy telefonicznej?Jeśli rozumiesz już materiał związany z dziedziną i robisz zarówno mówienie, jak i spacer, możesz być gotowy.Tylko uwaga.
Nie wyobrażam sobie, żeby nie spełnili twojej prośby.
„O rany, ten kandydat zamierza wypełniać zobowiązania i planować wokół siebie. Nie mogę tego mieć w moim zespole! Dalej!”- powiedział nigdy żaden menedżer ds. rekrutacji.Przynajmniej nie taki, z którym chcesz pracować.
Dziękuję wszystkim, właśnie dostałem e-maila (w poniedziałek rano), a prowadzący rozmowę wyszczególnił trzy przedziały czasowe, z których wszystkie są w tym tygodniu.Teraz czuję, że być może to za dużo, aby naciskać na to dwa tygodnie później (prawda?).Może powinienem to zaplanować zaraz po obronie (w przyszły tydzień w czwartek lub piątek).
Osiem odpowiedzi:
#1
+152
KevDog
2017-04-27 19:40:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak w większości przypadków, uczciwość prawie na pewno wystarczy. Jeśli powiesz: „Moja obrona przed doktorem jest w środę i chciałbym kilka dni na dekompresję i naukę, abym mógł dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej”, podejrzewam, że otrzymasz odpowiedź, której pragniesz.

Jeśli jednak nie dadzą Ci czasu, to sugeruje, że ta firma - a przynajmniej ten zespół - może nie być marzeniem wartym realizacji. W obu przypadkach zbierzesz cenne informacje o kulturze i wartościach.

Gratulujemy doktoratu!

Chyba nigdy nie spotkałem się z sytuacją, w której wywiady musiałyby być tak zakończone.Jednak właśnie dlatego w mojej odpowiedzi zawarłem „może”.
Poprosiłem o odłożenie wywiadu technicznego o kilka tygodni, ponieważ moja żona miała spodziewany termin każdego dnia, a ankieter odpowiedział, odkładając go o miesiąc, ponieważ jego żona miała urodzić się dwa tygodnie po moim.
@JoeStrazzere - a jeśli tak jest, powinni ci powiedzieć tyle, a prawdopodobnie powinieneś po prostu zaakceptować, że będziesz musiał uczestniczyć w rozmowie z mniejszym przygotowaniem, niż byś chciał.To nie koniec świata.
@user3288829, gdyby mi się to przydarzyło, oznaczałoby to, że moja rozmowa techniczna odbyła się około 10 dni po narodzinach mojego syna - wtedy wszystko, o czym naprawdę mogłem myśleć, to [fx: głos Hulka] "Ug. Daddy Sleep".Znacznie lepiej zaplanować rozmowę techniczną JAK NAJSZYBCIEJ, z zastrzeżeniem, że zostanie ona odroczona, jeśli pojawi się dziecko.
#2
+18
Monica Cellio
2017-04-28 00:06:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W moim zespole kandydaci proszą o kilka tygodni i zazwyczaj nie stanowi to problemu. Im mocniejszy powód, który podasz, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że będzie to problem - obrona doktorska lub już zaplanowana wyprawa za granicę to dobry powód do opóźnienia, tak więc brak pilnej potrzeby ze strony firmy, która nie będzie problemu. Z drugiej strony, jeśli potrzebujesz czasu na pobicie rekordu Guinnessa przez kolejne godziny spędzone na graniu w Call of Duty, lepiej o tym nie wspominać.

Czasami firma robi muszą szybko przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną - potrzebują kogoś, kto zacznie od razu, lub mają już kandydata, któremu chcieliby złożyć ofertę, ale może lepiej będzie, jeśli szybko się dowiedzą. W takich przypadkach opóźnienie może tym razem kosztować Cię rozmowę kwalifikacyjną, ale nie powinno zaszkodzić przyszłej aplikacji. Ponieważ nie wiesz, jaka jest ich sytuacja i ponieważ najlepiej jest wyglądać na kogoś, kto będzie z nimi współpracował , a nie tylko stawiać wymagania, najlepiej będzie, jeśli zadasz to jako pytanie, zamiast prowadzić z „Nie mogę”:

Oni: Jakie czasy w przyszłym tygodniu są dla ciebie dobre?
Ty: bronię doktoratu w środę; czy można by ją przesunąć na następny tydzień, może poniedziałek?

Ważne punkty tej odpowiedzi to:

  • Krótko wyjaśnił poważny konflikt; większość ankieterów rozumie wagę obrony doktoratu.

  • Pytałeś o opóźnianie.

  • Zaproponowałeś coś, co nie jest zbyt bardziej opóźnieniem; jeśli zapytali o „następny tydzień”, następny poniedziałek nie jest tak inny niż piątek w większości firm.

Jeśli nie mogą spełnić Twojej prośby, musisz zdecydować, czy możesz poświęcić czas przed obroną. Jeśli praca jest w ogóle związana z dziedziną, w której wykonujesz doktorat, a to tylko ekran telefonu, mam nadzieję, że nie będziesz potrzebował zbyt wiele czasu na przygotowanie. (Ale sam nigdy nie obroniłem doktoratu.)

Niestety, właśnie teraz dali mi 3 opcje i wszystkie są w tym tygodniu.Jeśli poproszę o dwa tygodnie od teraz, jest to opóźnienie większe niż tydzień.W każdym razie zapytam i zobaczę.
#3
+10
Neo
2017-04-27 19:39:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na przykład, jeśli zadzwoniono do mnie w poniedziałek pierwszego tygodnia, czy mogę umówić się na rozmowę w poniedziałek trzeciego tygodnia, a nawet później? Czy w jakiś sposób pozostawi po sobie wrażenie łóżka dla osoby prowadzącej rozmowę kwalifikacyjną?

Tak, przesuwanie rozmowy telefonicznej o dodatkowy tydzień lub więcej z powodu bieżącej pracy i innych obowiązków powinno być w porządku. (Takich jak twój doktorat)

Czy planista powinien mieć z tego powodu złe wrażenie? Nie. Życie się dzieje, dlatego dzwonią, aby umówić się na rozmowę kwalifikacyjną na datę i czas, który działa dla obu stron.

Powiedziawszy to, zawsze istnieje szansa, że ​​ktoś może zrazić, że przesuwałeś rozmowę zbyt daleko, ale nie masz nad tym kontroli i IMHO ryzyko jest stosunkowo niskie.

#4
+4
HLGEM
2017-04-27 19:40:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak bardzo zależy to od firmy i jak szybko będzie potrzebować kogoś i ilu potencjalnych dobrych kandydatów będzie musiała przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną. Więc to nie podlega odpowiedzialności. Jednak dla większości dobrych ludzi do pracy byłoby całkiem zrozumiałe, że musisz skoncentrować się na obronie doktoratu i odrzucić ją, jeśli pozwalają na to okoliczności.

#5
+3
Kate Gregory
2017-04-27 20:42:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Spójrz na to w ten sposób: e-mail nie zawierał informacji „Twoja rozmowa kwalifikacyjna jest 3-go o 14:00”. Wiedzą, że muszą uzgodnić wspólnie uzgodniony termin.

To powiedziawszy, sugerowałbym odpowiedź, mówiąc coś, co chciałbyś mieć to przed X lub po Y, z powodu twojej obrony na Ath. To daje im większą elastyczność, niż gdybyś czekał, aż ktoś do ciebie zadzwoni, a potem powie „żadna z tych randek nie zadziała dla mnie, a może tydzień po twojej ostatniej?”. . Poświęcenie trochę czasu na rozmowę kwalifikacyjną, zanim będzie to prawdopodobnie najlepsza rzecz do zrobienia. Odwraca twój umysł od zmartwień i zamieszania i sprawia, że ​​patrzysz ponad to na życie, które będziesz żyć po ukończeniu tego stopnia. Może nawet dać ci dobre pomysły na rzeczy, do których można zastosować twoje badania lub tym podobne. Tak naprawdę nie musisz zbytnio przygotowywać się do pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej. Po prostu porozmawiaj z nimi o tym, co robiłeś i co chcesz robić.

„Do pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej nie trzeba się specjalnie przygotowywać”.Nie zgadzam się .Chcesz pokazać, że włożyłeś w to trochę czasu.Zdecydowanie zalecałbym zbadanie firmy i roli oraz przygotowanie kilku inteligentnych pytań.
„bardzo” - spędzenie około godziny na ustalaniu, czy chciałbyś lub nie chciałbyś tam pracować, i zapisaniu kilku rzeczy, o które chcesz zapytać.Nie dni przygotowań, prób odpowiedzi, tworzenia prezentacji, gromadzenia danych i tak dalej.
@KateGregory Miałem tylko jedną rozmowę techniczną i przypominało to nieco egzamin ustny.Nie chodziło o to, „dlaczego chcesz tu przyjechać”, ale „dlaczego technika x jest lepsza niż y dla z”.Myślę, że to może być to, czego oczekuje OP?
@TheoreticalPerson To właśnie rozumiem przez wywiad techniczny - ale nigdy nie byłem na to przygotowany.Oczekuję odpowiedzi, podając to, co już wiem.Jak zgadnąć, które techniki należy sprawdzić?
@MartinBonner no może moja sytuacja była nieco nietypowa, ponieważ nigdy nie pracowałem ani nie studiowałem w dziedzinie mojego ankietera, a oni o tym wiedzieli, zdecydowałem, że prawdopodobnie zapytają o podstawy tej dziedziny.Po prostu przeczytałem notatki z kursu, musiało to zrobić dobre wrażenie, ponieważ dostałem tę pracę.
To nie jest mój pierwszy wywiad.Wcześniej przeprowadziłem wywiad na tym samym stanowisku, ale w innej firmie, ale zepsułem sprawę.Wywiad nie był tylko pokazem telefonu.O wiele mnie pytano.Muszę wziąć długopis i papier, aby obliczyć większość z tych pytań.Tak, te pytania były podstawowe, ale nauczyłem się ich dawno temu.Potrzebuję trochę czasu, aby odświeżyć się i ponownie zapamiętać.
#6
+3
coteyr
2017-04-28 19:42:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest kilka uwag:

Dobry powód jest subiektywny

Dobry powód może nie być dla nich dobrym powodem. Może to spowodować różnego rodzaju zamieszanie. Więc najlepiej jest zdecydować, czego naprawdę chcesz.

Czy ta praca jest ważniejsza niż ______? Nie, więc czy to naprawdę ma znaczenie, jeśli powiedzą nie?

Wybór daty

Mając to na uwadze, pamiętaj, że szukają innych kandydatów, ale poprosili Cię o znalezienie dogodnego terminu. Przyjemny termin jest zwykle bliski, ale nie jest utrwalony. Poproszenie o to kilka dni później zwykle nie podnosi nawet brwi.

Hej, czy możesz przeprowadzić rozmowę telefoniczną w poniedziałek o 16:00.

Nie, ale mniej więcej w środę o 15:00?

To część planowania. Nie musisz nawet mówić, dlaczego twoja odpowiedź brzmi „nie”. W porządku. Jeśli chcesz przełożyć na więcej niż kilka dni, powód jest zwyczajowy, ale nie wymagany. Zasadniczo masz tutaj całą moc.

Kiedy wracają z randką

Może się teraz zdarzyć, że wrócą z powodem lub harmonogramem, że potrzebują Cię Pracuj w.

Rozumiemy, że chciałbyś mieć 15., ale chcielibyśmy podjąć decyzję do 10., a wywiady telefoniczne powinny być przeprowadzone w pierwszym tygodniu. Czy jest jakiś sposób, w jaki możesz z nami współpracować?

Teraz musisz zdecydować. Dobrze jest powiedzieć nie. Może to oznaczać mniejsze prawdopodobieństwo znalezienia pracy, ale nie oznacza to, że jej nie dostaniesz. Mogą jeszcze cię obejść lub mogą nie mieć innych tak silnych kandydatów. Heck mogą nawet dowiedzieć się, że odpowiedź każdego brzmi: „trzeba czekać” i dostosować swój harmonogram.

Podsumowanie

Lubię widzieć rzeczy w absolutach.

Czy ta praca jest ważniejsza niż ______? Nie, więc czy to naprawdę ma znaczenie, jeśli powiedzą nie?

W tej chwili próbujesz zdobyć trochę „osobistego czasu” na odprężenie się i przygotowanie do obrony doktoratu. Czy to czas i obrona przed doktoratem są ważniejsze niż praca? Jeśli tak, to nie martw się o to. Mów otwarcie i szczerze o swoich potrzebach, jeśli stracisz wtedy szansę pracy, co z tego? Będą inni.

Pamiętaj, że musisz przyjrzeć się temu, na czym handlujesz (trochę czasu, aby przygotować się na krytyczny moment w swoim życiu), aby uzyskać ( szansę na rozważenie) być może przejście do następnej fazy tego procesu rekrutacji). Tylko Ty możesz zdecydować, czy warto. Mając na uwadze, że kiedy już masz „gorszą odpowiedź”, twój najgorszy przypadek nie jest tak prawdopodobny.

Ty też przeprowadzasz wywiad

Pamiętaj też, o czym wiele osób zapomina, ty też przeprowadzasz z nimi rozmowę. Jesteś także w trakcie rekrutacji. Próbujesz zdecydować, czy chcesz ich „zatrudnić”, żeby ci zapłacili. Czy naprawdę chciałbyś pracować dla firmy, która zmusiła cię do stresowania się bardziej niż potrzeba, tylko po to, by dopasować się do jej kalendarza perspektyw. Czasami odpowiedź brzmi `` tak '', ale musisz również wykonać ten telefon. Jeśli naprawdę nie obchodzi ich twoja obrona przed doktoratem i twoje potrzeby czasu, aby się do niej przygotować, to czy to jest ktoś, dla kogo chcesz pracować?

Na przykład, nie byłbym skłonny do ustalania harmonogramów dla kogoś, kto mówi „Mam już zaplanowaną obronę doktoratu na ten tydzień”. Ale nie obchodzi mnie też, że masz lub pracujesz nad doktoratem. Nie ma dla mnie żadnej wartości. Prawdopodobnie nie jestem kimś, dla kogo chciałbyś pracować.

#7
  0
StephenG
2017-04-28 21:16:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

być Twoim jedynym priorytetem. Dlaczego miałbyś ryzykować to zepsuć?

Jednak możesz mieć własne powody, dla których wolisz ścigać się za pracą, a jeśli masz takie preferencje, musisz przynajmniej zapytać firmę o data po obronie doktoratu.

Zwracam uwagę, że nawet jeśli przeprowadzisz rozmowę kwalifikacyjną, nie masz pewności, że coś z niej uzyskasz. Jakie ryzyko wiąże się z przeprowadzeniem wywiadu w trudnym czasie, a jakie ryzyko dla Twojego statusu doktora?

Gorsze scenariusze:

Mówią „nie” i decydujesz się pominąć wywiad. Będą inne pozycje. Nie zamykaj się w mentalnej kurtce poczucia, że ​​nie masz innego wyjścia niż ta pozycja.

Alternatywnym najgorszym przypadkiem jest to, że naprawdę narażasz się na szaloną presję, spróbuj zrobić jedno i drugie i schrzań jedno i drugie .

#8
-1
Eric
2017-04-28 17:01:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po pierwsze, życzę powodzenia, &, mam nadzieję, że się uda. Mam zamiar udzielić odpowiedzi jako osoba, która zaplanowała i przeprowadziła wywiady techniczne, czy to osobiście, na g-hangoutach, czy przez telefon. Zatrudniłem (a nie zatrudniłem) kandydatów w wyniku tych wyżej wymienionych rozmów i byłem kandydatem, który ich również przyjmował. Było to spowodowane koncertami inżynierii oprogramowania, pisaniem / utrzymywaniem kodu niskiego poziomu, pisaniem oprogramowania do automatyzacji, które nie było tak niskiego poziomu, a nawet występami w warstwie transportowej w celu projektowania długodystansowych sieci optycznych. Mówię to wszystko tylko po to, by zwrócić uwagę na rzeczywiste doświadczenie &, które niczego nie urodzi. Zwykle prowadzę wiele pokazów jednocześnie i nie rozłączam się z żadnym kandydatem. Jeśli znajdę odpowiednią osobę, czekając na inną osobę, może się okazać, że nie mogę się doczekać i muszę iść z kandydatem pod ręką. Nie wiem, czym się zajmujesz, ale wygląda na to, że to twoja pierwsza rozmowa kwalifikacyjna poza szkołą (może się mylę, to się kiedyś zdarzyło). Jeśli tak, to już to wiedzą. Jeśli zwróciłeś uwagę i skupiłeś się na nauce swojego rzemiosła, tak jak wszyscy powinniśmy, wszystko będzie dobrze. Upewnij się, że wiedzą, że nie chcesz, aby jakiekolwiek opóźnienie wpłynęło na możliwość podjęcia pracy. Zwykle nie jest to wielka sprawa, ale wiele razy za wakatem, który doprowadził do twojej rozmowy kwalifikacyjnej, jest zespół, który potrzebuje pomocy jak najszybciej. Oceń ich potrzebę w tym zakresie podczas pierwszej rozmowy; pozwoli ci to lepiej ocenić ryzyko związane z odkładaniem.

Nie martwiłbym się jednak zbytnio. Podczas wywiadu technicznego dla kogoś zaraz po szkole chcę tylko sprawdzić, czy kandydat potrafi myśleć na własnych nogach, czy ma nastawienie, które moim zdaniem pozwoliłoby mu posiadać podstawowe umiejętności analityczne, które wykazują zainteresowanie szlifowaniem, ma co najmniej słabe zrozumienie tego, czym jest krytyczne myślenie (oO) i oczywiście mam poczucie ich wiedzy technicznej, chociaż z różnymi trudnościami w zależności od stażu pracy na stanowisku. Wielu inteligentnych menedżerów zagłębia się w proces myślowy dotyczący odpowiedzi, a nie samej odpowiedzi, więc jest to bardziej jak prosta rozmowa na temat koncepcji technicznych, a nie test ustny. W miarę zdobywania doświadczenia rozmowy kwalifikacyjne na wyższe stanowiska będą miały znacznie mniejszy margines błędu - albo znasz właściwą odpowiedź, albo nie. To przychodzi naturalnie z czasem i nie przejmowałbym się tym. Jeśli potrzebują doświadczonego badacza, inżyniera itp. Z 15-letnim doświadczeniem, to może nie być jeszcze dobrym rozwiązaniem.

Przepraszam, że to rozwlekłe, ale chcę być pomocny. Mam nadzieję, że tak jest i znowu powodzenia.

EDYCJA: Muszę dodać to: w zależności od potrzeb organizacji, 3 tygodnie to zwykle dużo czasu dla menedżera, który szuka odpowiedniego dopasowania; wiele dzieje się w 3 tygodnie. Rozmowa powinna zająć mniej niż godzinę. Nie ma mowy, żebyś kiedykolwiek przygotowywał się do rozmowy kwalifikacyjnej, chyba że wiesz, że zajmujesz się projektowaniem wzmacniaczy optycznych lub czymś podobnym i musisz odświeżyć swoje równania współczynnika rozpraszania wstecznego Ramana lub coś równie idiotycznego. Ten rynek porusza się szybko, a Ty zawsze konkurujesz. Musisz być facetem, który może obronić swoją tezę, rozmawiając przez telefon, jednocześnie wypełniając zgłoszenia patentowe na pierwszy na świecie funkcjonalny reaktor do fuzji zimnej, aby był konkurencyjny.

Myślę, że jesteś Amerykaninem.W Europie kierownicy działów technicznych są przyzwyczajeni do wypowiadania miesięcznych, a często trzymiesięcznych okresów.Ktoś, kto ma doktorat, nie musi pracować nad jego wypowiedzeniem, więc ogólnie może być dostępny wcześniej.Nie mówię, że się mylisz - po prostu zastosuj jakiś kontekst.(Ponadto kontekst europejski nie jest pomocny, jeśli PO jest w Ameryce!)


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...