Pytanie:
Czy 5S ma sens w środowisku biurowym?
Thomas Owens
2012-04-12 16:52:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

5S to metodologia organizacji miejsca pracy, która koncentruje się na 5 koncepcjach:

 • Sortowanie: wyeliminuj wszystkie niepotrzebne narzędzia, części i instrukcje. Wszystko, co nie jest wymagane do bieżącej pracy, powinno być przechowywane w wyznaczonym miejscu lub wyrzucane.
 • Stabilizacja / prostowanie: wszystko powinno mieć swoje miejsce. Lokalizacja każdego elementu powinna być wyraźnie oznaczona. Najczęściej używany sprzęt powinien być jak najbardziej dostępny. Sprzęt należy trzymać blisko miejsca, w którym jest używany.
 • Zamiatanie / czyszczenie: Utrzymuj miejsce pracy i sprzęt w czystości, porządku i porządku. Czyszczenie powinno odbywać się regularnie (codziennie), jeśli nie częściej, zgodnie z podejściem „Czyść na bieżąco”.
 • Standaryzacja: Wszystkie stacje robocze do określonego zadania powinny być identyczne. Wszyscy pracownicy wykonujący tę samą pracę powinni mieć możliwość pracy na dowolnej stacji z tymi samymi tolami, które znajdują się w małych lokalizacjach na każdej stacji.
 • Utrzymanie: Główny nacisk kładziony jest na cztery poprzednie punkty. / ul>

  Dla mnie wszystko to ma sens we współdzielonych obszarach roboczych - laboratoria są dobrym przykładem. W laboratorium kilka osób może korzystać z tego samego obszaru roboczego w różnym czasie. W zależności od zadania ludzie mogą również korzystać z różnych obszarów roboczych w ciągu dnia. Wszystkie 5 liter S ma tutaj sens, aby ułatwić ludziom efektywne korzystanie z tych przestrzeni.

  Jednak nie oczekuję, że ktokolwiek inny będzie korzystał z mojej kostki lub biura tak długo, jak je mam . Pierwsze trzy „S” mają do pewnego stopnia sens. Myślę, że etykietowanie wszystkiego może być trochę przesadą, a Shining może nie być tak dużym problemem w biurze, jak w laboratorium.

  Czy stosowanie pełnej polityki 5S ma sens w biurze? Czy istnieją odmiany 5S, które mają większy sens w biurze?

5S brzmi świetnie dla osób w pełni „wymiennych” (np. Przy fabrycznej linii montażowej), ale co się dzieje, gdy jeden z pracowników biurowych potrzebuje innego krzesła na swoje chore plecy, inny potrzebuje innej rozdzielczości na monitorze, aby zobaczyć, a trzeci zostaje -ręczny i musi wszystko odwrócić?
@MonicaCellio Naprawdę do tego zmierzam. W biurze sortowanie i czyszczenie ma sens. Prostowanie również ma sens (chociaż osobiście etykietowanie nie jest tak istotne, jak w laboratorium lub podczas produkcji). Jednak normalizacja wydaje się być tam, gdzie się załamuje.
Nie jestem pewien co do sortowania i prostowania, jak opisano tutaj. Większość dni pracuję równolegle nad kilkoma rzeczami, np. czekając na zakończenie tej kompilacji, mogę aktualizować ten dokument lub czytać materiał pomocniczy itp. Pomysł, że powinienem mieć tylko to, czego potrzebuję * teraz *, wydaje się przeszkodą. Całkowicie ma sens, jeśli twoja praca polega na „montażu tej części przez cały dzień”.
@MonicaCellio To zależy od tego, jak zdefiniujesz „bieżącą pracę”. Zdefiniowałbym to jako „projekty, nad którymi dzisiaj pracujesz”. Więc włożyłbym segregatory z odwołanym projektem do osobnego kosza lub nawet je zniszczył, ale zostawiłbym na półkach rzeczy o bieżącej i potencjalnej przyszłej pracy.
Wszystko to przypomina mi „bezbiurkowe przestrzenie robocze”, z którymi niektóre firmy, takie jak UBS, zaczęły ostatnio eksperymentować. Kiedy masz biuro, w którym ~ 50% personelu jest w dowolnym momencie poza siedzibą, marnujesz miejsce, jeśli każdy ma przypisane własne biurko. Jeśli biurka można spersonalizować i ustandaryzować, aby każdy mógł korzystać z dowolnego biurka, można wykorzystać znacznie mniej miejsca (np. 50% mniej biurek). Oto dobry podcast Tom Ashbrook, który szczegółowo to omawia: http://onpoint.wbur.org/2012/04/18/to-build-a-better-workspace
Laboratorium nie jest pewne, czy zgadza się z tym, że laboratoria mają tendencję do wykonywania wielu jednorazowych rzeczy - Laboratoria mają tendencję do organizowania chaosu Poszczególne rzeczy mogą być bardzo uporządkowane, np. Sposób przechowywania źródeł promieniowania. technik do roli, do której nie są odpowiednie.
Czyszczenie ma sens. Reszta? W ogóle nie w biurze.
Tak długo bez zaakceptowanej odpowiedzi? Czemu?
@DeerHunter Nie muszę akceptować odpowiedzi i nie zamierzam tego robić. Istnieje kilka dobrych odpowiedzi, wszystkie pomocne, które otrzymały ode mnie pozytywną ocenę. Ale moim zdaniem żaden nie zasługuje na akceptację innych, ponieważ każdy jest pomocny na swój sposób.
Osiem odpowiedzi:
Jim In Texas
2012-05-02 07:08:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zanim zostałem programistą, pracowałem w lotnictwie. Zasady typu 5s są złotem dla każdej organizacji zajmującej się produkcją lotniczą lub obsługą techniczną. Utrzymanie każdego narzędzia i części we właściwym miejscu to nie tylko wygląd, to sposób na życie i śmierć.

Prawie straciłem przyjaciela, gdy klucz pozostawiony w samolocie spowodował katastrofę podczas startu. Dlatego każde narzędzie musi być przez cały czas kontrolowane i rozliczane.

Konserwacja samolotu jest zwykle wykonywana na zmiany. Kwestią życia i śmierci jest to, że każda nadchodząca zmiana nie ma wątpliwości co do stanu pracy pozostawionej przez poprzednią zmianę. Jeśli chodzi się na skróty między zmianami, jest bardzo możliwe, że ludzie mogą umrzeć.

Kreatywność jest potrzebna w procesie projektowania, ale nie w konserwacji czy produkcji liniowej.

Jedyną rzeczą, której nie chcesz w sklepach produkcyjnych i konserwacyjnych, jest kreatywność. Wszystko musi być znormalizowane, należy przestrzegać starannie zaprojektowanych procedur, a przepisy muszą być ściśle egzekwowane. Władza musi być szanowana. Albo ludzie umrą.

Tworzenie oprogramowania nie jest takie. Zasady, które są bardzo odpowiednie w organizacjach zajmujących się produkcją lub konserwacją, nie są odpowiednie w organizacjach tworzących oprogramowanie, w których indywidualna kreatywność, nieszablonowe myślenie i eksperymentowanie są kluczami do sukcesu. Nikt nie umiera, jeśli mój monitor i pulpit różnią się od innych programistów. Jeśli drugi programista i ja jesteśmy zmuszeni do korzystania z jakiegoś autorytetu narzuconego „standardowi”, oboje tracimy produktywność.

Próby egzekwowania reżimu produkcyjnego sugerowanego przez to pytanie wypędzą wszystkich najlepszych programistów i zaowocują jedynie miernymi produktami.

Ten system 5S jest receptą na katastrofę, jeśli zostanie nałożony na zespół programistów.

„Ten system 5S jest receptą na katastrofę, jeśli zostanie nałożony na zespół programistów”. O tak, to brzmi naprawdę okropnie! Chcę, aby moje miejsce pracy było takie, do jakiego jestem przyzwyczajony, a nie jak mówi jakiś „standard”, że powinno
@Fredrik - zgadzam się, jeśli chodzi o przestrzeń fizyczną, ale co z rzeczywistymi środowiskami pracy w tworzeniu oprogramowania, takimi jak: IDE, kontrola wersji, foldery plików itp.? Czy nie powinny być czyste, konserwowane i mieć jakąś spójność?
@JeffO Zmuszanie ludzi do używania określonego IDE po prostu cuchnie faszyzmem. Niech ludzie wybierają swoje narzędzia, o ile są produktywni.
Kontrola wersji @JeffO będzie generalnie dyktowana, ponieważ jest to współdzielony zasób, a także IDE, ponieważ wiele języków lub skompilowanych plików binarnych jest powiązanych z określonym IDE / Toolchain (na przykład C ++ Run Time).
@JeffO bzdury. Każdy powinien wybrać swoje ulubione narzędzia, aby zapewnić sobie jak największy komfort i produktywność.
@Lohoris, jeśli możesz być bardziej produktywny w sposób, który nie jest szkodliwy dla zespołu lub projektu, więcej mocy dla ciebie, ale nikt nie chce słyszeć twoich wymówek, gdy twój system się zawiesza. Jesteś zdany na siebie.
enderland
2012-12-21 04:15:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, ale implementacja jest inna. Ciekawym zjawiskiem w pracy najemnej (a nawet wykonawcy wykonującej pracę podobną do pensji) jest to, że chociaż Twój czas jest często bardziej cenny niż pracownicy godzinowi, prawie nigdy nie jest mierzony w ten sam sposób.

W praktyce oznacza to, że podczas gdy w wielu firmach można uzasadnić wiele zmian w procesie, aby zaoszczędzić 5 minut dziennie każdego pracownika linii montażowej, próba przedstawienia podobnego argumentu za zaoszczędzeniem 5 minut pracowników najemnych jest prawie zawsze trudniejsze.

Niektóre konkretne przykłady bardziej przydatne w pracy biurowej:

 • Sortowanie : ile godzin jest traconych na śledzenie pliki w folderach sieciowych, które są źle oznaczone lub w inny sposób nieposortowane? A co z szukaniem informacji w witrynach intranetowych? Brak odpowiedniej organizacji informacji na poziomie elektronicznym jest OGROMNYM źródłem marnotrawstwa dla większości firm i rośnie wykładniczo wraz z rozmiarem i czasem życia firmy.

 • Stabilizacja / prostowanie silny>: Ktoś inny wspomniał o zszywaczu. Ile czasu marnujesz na szukanie zapasów? Gdzie znajdujesz cyfrowy aparat fotograficzny działu? A co z materiałami zastępczymi? A co, jeśli musisz poprosić kogoś o pomoc, skoro teraz dwie osoby patrzą? A co z chodzeniem po biurze, aby odebrać rzeczy, które drukowałeś 10 razy dziennie?

 • Zamiatanie / świecenie : Trudno jest wykonać powyższe dwa z jakimikolwiek fizycznymi przedmiotami bez porządkowania rzeczy. Stosy papierów, raportów, części, zabawek itp. Na biurku zachęcają do gromadzenia większej ilości rzeczy. Powoduje to gromadzenie się rzeczy na / w biurkach i jeszcze trudniej jest odpowiedzieć „teraz gdzie jest plik XXXX?” lub „gdzie położyłem zszywacz?” rodzaje pytań. Nie musi to koniecznie oznaczać 100% dopracowania, ale oznacza, że ​​unikasz stosów niezwiązanych i przestarzałych rzeczy zaśmiecających przestrzeń roboczą i powodujących nieefektywne wyszukiwanie rzeczy / itp.

 • Standaryzacja : weź pod uwagę czas potrzebny nowym / przeniesionym pracownikom lub gościom na ustalenie, gdzie są rzeczy i jak działają. Jeśli masz zupełnie inny system plików elektronicznie niż inny obiekt w tej samej firmie (zakładając, że masz nawet spójny system na początek ...), każdy przenoszący będzie spędzał dużo czasu, próbując zrozumieć, jak to działa. Zadawanie pytań zwykłym pracownikom itp. Wszystko to jest stratą czasu - ponowne nauczenie się systemu plików nie przynosi żadnych korzyści (w efekcie trudno jest naprawdę zrealizować te oszczędności, ponieważ prawie wszystkie firmy mają całkowicie zepsute systemy plików, dyski sieciowe itp.). To samo dotyczy układu biura, a nawet do pewnego stopnia obowiązków zawodowych.

 • Utrzymanie : nic z tego nie jest łatwe do wprowadzenia wstecz w środowisku biurowym. Niestety większość tych nieefektywności jest traktowana jako część pracy. Gdyby jednak ten sam poziom nieefektywności był kiedykolwiek dozwolony na hali produkcyjnej - gdzie 5S jest częściej wdrażany - głowy toczyłyby się i byłby znaczny krzyk.

główne wnioski to:

 1. Czas płatny nigdy nie jest postrzegany tak samo jak tradycyjny czas 5S (produkcja, serwis itp.)
 2. Te same zasady absolutnie można zastosować w środowisku biurowym

Tylko dlatego, że otrzymujesz pensję, nie oznacza, że ​​5 minut marnujesz na szukanie jakiegoś pliku, ponieważ Ty lub Twoja firma nigdy nie zadaliście sobie trudu, aby stworzyć spójną strukturę organizacyjną, nie jest stratą czasu. Podobnie jak w przypadku pracowników najemnych, te nieefektywności są po prostu traktowane o rząd wielkości mniej poważnie niż w przypadku pracowników zatrudnionych na godziny.

FrustratedWithFormsDesigner
2012-04-12 19:09:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że byłoby sensowne, gdyby istniały wspólne stacje robocze. Niektóre biura mogą mieć je dla wykonawców, którzy są na miejscu tylko przez krótki okres lub gdy działy się przeprowadzają i niektórzy pracownicy muszą tam tymczasowo siedzieć. Pamiętam, jak kiedyś byłem w budynku IBM i mieli wspólne stacje robocze skonfigurowane tak samo dla wykonawców IBM, którzy spędzali 90% czasu w siedzibie klienta, ale czasami potrzebowali „bazy macierzystej” w tym obiekcie, a rzadko więcej dni. Jeśli na tych współdzielonych stacjach roboczych będzie przestrzegana 5S, każdy, kto jej używa, będzie mógł z nich korzystać bez konieczności ponownego wyszukiwania zszywacza, telefonu, karteczek samoprzylepnych itp. ... Wszystkie będą miały ten sam znajomy klimat, bez względu na to na jakim piętrze się znajduje lub w jakim budynku się znajduje.

Jeśli biuro ma prywatne stacje robocze, te zasady powinny prawdopodobnie obowiązywać tylko wtedy, gdy ich główny użytkownik chce ich zrobić.

Obszary wspólne, takie jak sale konferencyjne i kuchnie, powinny starać się przestrzegać tych zasad, gdy mają zastosowanie. Na przykład: mamy etykiety na szufladach w kuchniach na każdym piętrze, układ i przechowywanie typowych przedmiotów (herbata, kawa, cukier itp.) Jest tak spójny, jak to tylko możliwe (jedna lub dwie kuchnie są dziwniejsze ze względu na architekturę funkcje, takie jak słupek pośrodku), a każdy użytkownik kuchni ma pomagać w jej utrzymaniu. Przy naszych osobistych biurkach wszystko jest dozwolone!

W rzeczy samej. Nawet w przypadku stacji roboczych uważanych za „przypisane na stałe” w naszej lokalizacji IBM musieliśmy zadbać o to, aby na pulpicie nie było nawet materiałów niewrażliwych, a personalizacja obszaru roboczego nie była dozwolona.
@Adrian: Naprawdę? Łał. Rozumiem część dotyczącą wrażliwych materiałów, ale bez personalizacji? Dlaczego mieli taką politykę dotyczącą „stałych” stacji roboczych, czy też nie były one tak trwałe? Brzmi prawie dilbertalnie.
Tak, myślę, że plan nie był taki stały, biorąc pod uwagę, że lokalizacja była przede wszystkim miejscem, do którego miały być przenoszone zespoły zajmujące się przejęciami, gdy były one jeszcze w 36-miesięcznej fazie integracji, zanim pozostały personel skończył pracę w Dom.
Angelo
2012-04-30 22:51:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

5S to powszechnie stosowana praktyka w „ odchudzonej produkcji” i ma zastosowanie do komórek roboczych, które w dużych ilościach wykonują ściśle określone, ale ograniczone funkcje.

Dosłowne przeniesienie tych koncepcji poza halę produkcyjną do fizycznych biur programistów wydaje się być problematyczne. Jako programista [miejmy nadzieję] ciągle robisz różne rzeczy. Twoja praca jest bardziej plastyczna niż jakakolwiek operacja produkcyjna.

Inaczej mówiąc, czy to naprawdę ma znaczenie, czy czerwony zszywacz wahadłowy znajduje się w lewej górnej szufladzie, czy za monitorem? Tylko wtedy, gdy sukces Twojej pracy zależy od wydajności zszywania.

Z pewnością jednak można zastosować 5 S do środowiska oprogramowania: struktury plików, konwencji kodu, procedur wdrażania itp. fizyczne kabiny naprawdę wkurzyłyby ludzi.

Sarah
2012-12-20 21:58:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

5S ma sens w środowisku biurowym - jeśli rozumiesz, jaki jest prawdziwy cel 5S ... Jest to narzędzie pomagające eliminować / ograniczać straty. Otóż ​​to. Jeśli spróbujesz zastosować go na sztywno w środowisku biurowym, nie zadziała. Dzieje się tak, ponieważ pochodzi ze środowiska fabrycznego, a biura są oczywiście inne!

5S powinno być używane, aby pomóc ludziom pomyśleć o tym, jak organizują rzeczy, których potrzebują, i wykonywaną pracę. Jeśli Twoi pracownicy nieustannie przeszukują szafki i szafki w poszukiwaniu pracy lub sprzętu i muszą pytać innych, gdzie są przechowywane, jest to poważna strata czasu - i może być bardzo frustrująca dla osób, które spójrzmy prawdzie w oczy, po prostu chcą z pracą.

W nawiązaniu do dyskusji Thomasa Owensa &a Moniki Cellio na temat usystematyzowania / standaryzacji części 5S, byłem zaangażowany we wdrażanie 5S w biurze i z moich badań wynika, że ​​większość ludzi się pomyli.

 • Cały zespół nie był zaangażowany w sortowanie, prostowanie i czyszczenie biura, dlatego podczas audytu postrzegają to jako obowiązek. Część systematyzująca / standaryzująca jest najważniejsza, ponieważ utrzymuje pierwsze 3S. System mógłby polegać na tym, że raz w tygodniu zespół (w systemie rotacyjnym) sprawdza, czy rzeczy potrzebne jego zespołowi na dany tydzień są dostępne w miejscach, w których powinny się znajdować. To sprawia, że ​​utrzymanie 5S jest częścią „zwykłej działalności zespołu”, a także zapewnia, że ​​wszyscy są odpowiedzialni za utrzymanie porządku w miejscu pracy - i lepsze miejsce do pracy.

Najważniejszą częścią pomyślnego wdrożenia 5S w biurze jest zaangażowanie pracowników. Kierownictwo może zrobić tylko tyle, ale pracownicy muszą widzieć korzyści i brać udział w podejmowaniu decyzji, jakie systemy chcą zastosować, aby pomóc im zorganizować swoje biuro.

W domu może być dobrze, jeśli zrobi się bałagan, ponieważ wiesz, że w poniedziałek będziesz miał ogromne sprzątanie. Jeśli mieszkasz we wspólnym mieszkaniu, może to nie działać tak dobrze, jak masz inne osoby do rozważenia, a opuszczenie obszaru, w jakim się znalazłeś, staje się znacznie ważniejsze. To ta sama zasada we wspólnym środowisku pracy. - Miejsce na wszystko i wszystko na swoim miejscu (i system, który to utrzymuje) Proste.

Problem polega na tym, że często jest wdrażany nie po to, aby zmniejszyć ilość odpadów, ale aby odczłowieczyć siłę roboczą, sprawić, by wyglądała jak identyczne, wzajemnie wymienialne elementy maszyn. Umożliwić organizacji łatwiejszą wymianę kawałka ludzkiego mięsa na inny. W rzeczywistości to człowiek jest poddawany 5S, standaryzacji, a nie jego środowisko pracy. A to jest szkodliwe.
HLGEM
2012-04-12 18:32:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Całkowicie nie zgadzam się z tym pomysłem. Kiedy wykonuję pracę twórczą, jest to z natury bałaganiarskie, a wymóg, aby wszystko było wypolerowane, jest nie tylko śmieszne, ale także przynosi efekt przeciwny do zamierzonego. Archiwizuję wizualnie, zawsze mogę znaleźć coś w stosie na moim biurku, ale jeśli trafi do folderu z plikami, zostanie na zawsze utracone. To strata czasu na ciągłe sprzątanie, kiedy mogłem pracować. Nie każdy sprawdza się w zadbanych warunkach. Uważam, że są rozpraszające i niewygodne, i nie mogę znaleźć tego, czego potrzebuję.

Twoja odpowiedź jest oparta na twojej anegdocie i groźbie rzucenia palenia. Nie ma tutaj prawdziwej treści, której można by oczekiwać, że będzie pomocna dla przyszłych użytkowników. Przyznaję, że masz ważne punkty przeciwko temu i gdyby odpowiedź została wyczyszczona i wyrażona w ten sposób, odwróciłbym się.
@HGLEM - Jedną z sugestii jest, aby porozmawiać więcej o * swoim * środowisku pracy. Co sprawia, że ​​5s to zła polityka w Twojej sytuacji? Czy jest to decyzja osobista, czy zależy od rodzaju wykonywanej pracy? Czy inni „twórcy” czuliby się tak samo jak Ty, gdyby pracowali w Twoim biurze? Jak ktoś zrównoważyłby politykę 5s z ludźmi, którzy mają własną rutynę? Mam nadzieję, że te pomysły pomogą.
Troy Bushong
2013-08-12 23:58:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

5S ma sens w przypadku przestrzeni / materiałów / plików danych, które są istotne w pracy. 5S nie ma sensu, jeśli dodaję osobiste akcenty, aby pokazać moją indywidualność. Moje osobiste akcenty nie wpływają na niczyją pracę ani wydajność nikogo innego. Chyba że ci ludzie mają tak mało do zrobienia, że ​​skupienie się na moich rzeczach wpływa na ich zdolność do pracy. W takim przypadku muszą pracować gdzie indziej, gdzie takie malutkie małe umysły / okresy uwagi byłyby przydatne. Nie obchodzą mnie ich rzeczy. Jest rozsądnym oczekiwaniem, że trzymają nos z dala od moich rzeczy. Jak mówi wyżej specjalista 5S o oszczędności 5 minut na hali produkcyjnej w porównaniu do oszczędności 5 minut w biurze ... zaoszczędź kilka godzin w miesiącu wysoko opłacanym pracownikom przed chodzeniem po biurze, przyglądaniem się każdemu długoterminowemu kabina, zbędne ocenianie rzeczy innych ludzi.

Dokładnie to dzieje się w moim biurze i jest najbardziej oczywistą stratą pieniędzy i energii. Poza tym robię komentarze na temat 5S, który, jak twierdzi powyższy profesjonalista 5D, tak naprawdę jest tylko 3S. Sortuj Straighten Shine to wszystko, co należy zrobić. Pozostałe dwa są zbędne.
Moim zdaniem cała koncepcja to wielka sprawa. Każdy, kto ma jakąś wartość, robi to bez powiadomienia. Jest to naturalny efekt właściwego sposobu myślenia, wychowania, dojrzewania i wzrostu majątku. Jest to naturalne przedłużenie pracy w zdrowym środowisku, przy wspomagającym zarządzaniu i pracy zespołowej.

Proszę, nie mogę się doczekać kolejnych 10 000 wymyślnych akronimów, skrótów, niczego poza nowatorskimi pomysłami, które w rzeczywistości sprowadzają się do: Wykonuj swoją pracę, rób to wydajnie. Nie trać na to czasu, pieniędzy ani energii ani czasu, pieniędzy i energii innych osób. I przestań unikać pracy. Na miłość boską, jesteś profesjonalistą. Dlaczego musisz iść na kolejne przeklęte seminarium, aby wyjaśnić, jak zrobić to, co wiesz, że powinieneś robić?
Będę bardzo szczęśliwy, gdy będę zbyt starcza, by zdawać sobie sprawę, co te modne maszyny w kółko robią, w kółko, w kółko, do znudzenia, aby skłonić firmy do rozstania się ze swoimi pieniędzmi. Porozmawiaj o oczywistych oszczędnościach !!

Troy Bushong

user8365
2013-08-13 18:17:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W środowisku biurowym nie posunąłbym się do tych skrajności w przestrzeni fizycznej, ale głównie w przestrzeniach wirtualnych:

 • systemy zarządzania dokumentami i wiki
 • współdzielone dyski i foldery sieciowe powinny być odpowiednio oznaczone.
 • konfiguracje komputerów Nie pasują idealnie, ale w wielu środowiskach korporacyjnych są blisko siebie ze względu na obsługę.

W biurze powierzchnie wspólne powinny mieć podwyższony standard. Czystość i utrzymywanie rzeczy na swoim miejscu to największe problemy.

Dokładnie! Zasady obowiązują tylko w wirtualnym świecie IT zamiast fizycznego, np. Przechowuję wszystkie moje dokumenty na dropbox, cały kod na githubie itp. Trzymam również moje „dotfiles” na github, aby móc skonfigurować nową maszynę z moimi preferencjami, aliasami itp.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...