Pytanie:
Jak poprosić szefa o opłacenie wydatków?
jrg
2012-04-11 00:37:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawdopodobnie tego lata zamierzam odbyć staż w firmie, a ponieważ jest to bezpłatny staż, nie mam prawdziwego sposobu na opłacenie biletu autobusowego, aby codziennie dojeżdżać do pracy.

Czy istnieje sposób, aby uprzejmie poruszyć ten temat?

Po prostu zapytaj! Mów szczerze, pokaż szefowi cenę i zapytaj.
... i zapytaj * przed * poniesieniem kosztów, jeśli trzeba wypełnić jakieś formularze itp
Trzy odpowiedzi:
#1
+21
bretterer
2012-04-11 00:41:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najlepiej po prostu zapytać. Jeśli są tam inni stażyści, zapytaj i zobacz, czy ktoś inny ma ten sam problem z koniecznością uzyskania biletu autobusowego od firmy. Jeśli nie ma innych, których możesz znaleźć, poproś o spotkanie z szefem na nieformalnym spotkaniu i po prostu powiedz, że chciałeś wiedzieć, czy firma ma jakikolwiek sposób, aby ci pomóc, zdobywając bilet autobusowy. Po prostu zachowaj ostrożność i upewnij się, że transport nie jest częścią wymagań dotyczących pracy.

Również jeśli otrzymacie od nich „nie”. Porzuć to pytanie całkowicie. Naciskanie na coś takiego po tym, jak już zostało udzielone „nie”, może stworzyć napięcie między tobą a twoim szefem, a jeśli staż ma szansę zostać zamieniony w pracę na pełny etat, może to negatywnie wpłynąć na twoje notatki.

+1 za odwołanie się do wymagań pracy. Transport * nie * jest powszechnie objęty ubezpieczeniem, ale jak mówi @bretterer, nie ma nic złego w pytaniu. Jeśli jednak eskalujesz „nie” do ultimatum, możesz zaryzykować utratę stażu.
W Stanach Zjednoczonych limity parkowania, które mogą pokryć, są większe niż te, które mogą pokryć w przypadku transportu publicznego. Zapytaj, czy zapewniają parking. Jeśli zapytają, czy pokrywają inne koszty dojazdu.
To rozsądne pytanie. Zapytaj, jakbyś słyszał, że jest to koszt pokryty na innych bezpłatnych stażach. - Czy pokrywacie tranzyt dla swoich bezpłatnych stażystów? Odpowiedź prawdopodobnie brzmi „nie”.
#2
+4
Tin Can
2012-04-11 01:14:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiele firm ma programy autobusowe, w których przepustkę można odebrać u pracodawcy. Zwykle jest to potrącane z wynagrodzenia przed opodatkowaniem, ale ponieważ jest to bezpłatny staż, nie jestem pewien, czy coś ci się uda. Firmy lubią to, ponieważ otrzymują ulgi podatkowe za dotowanie transportu publicznego. Płacenie za autobus jest dobre dla Twojej firmy, a Ty wygrywasz!

Poszukaj informacji na temat transportu publicznego w swoim mieście / stanie w ramach programu pracy i wyślij im kilka linków po rozmowie lub w e-mail z pytaniem o bilet autobusowy. Im więcej możesz dla nich zrobić, tym lepiej, w tym także badania.

#3
-2
Kimmy Burgess
2014-03-09 11:44:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Głównym celem każdego, kto pracuje, jest zarabianie pieniędzy. Ponieważ pracujesz jako stażysta bez wynagrodzenia, zapłacenie za transport musi być trudne. Unikaj wysyłania e-maili lub podejść pośrednich. Umów się na spotkanie i porozmawiaj ze swoim szefem przy stole, nie zapominając jednocześnie o zasadach obowiązujących w Twojej firmie. Każda firma i biura mają własne normy i zasady. Na początku osiągaj lepsze wyniki i daj się zauważyć i docenić za wysoką jakość pracy, tak aby podczas omawiania podwyżki wynagrodzenia masz prawdziwe powody i jasne kwestie do rozważenia.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...