Pytanie:
Jak koordynować proces poszukiwania wielu ofert pracy w tym samym czasie?
atconway
2012-04-11 01:28:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W gorącej dziedzinie inżynierii oprogramowania kompetentny programista, który chce zmienić pracę, będzie mógł łatwo ubiegać się o podanie i rozmowę kwalifikacyjną na co najmniej pół tuzina stanowisk. Jednak koordynowanie szybkości, z jaką rozmowa kwalifikacyjna i ostatecznie odbywa się proces składania ofert, może być koszmarem.

Na przykład przeprowadzam rozmowy kwalifikacyjne dla firm A, B i C, którymi jestem zainteresowany. Firmy A & B działają szybko i obie mają oferty na stole w ciągu 2-3 tygodni. Jednak firma C powoli wkroczyła do gry i właśnie zaczęła ze mną rozmawiać. Jeśli interesuje mnie również firma C, jak odpowiednio zatrzymać firmę A & B na dłużej, nie denerwując nikogo?

Jaki jest profesjonalny sposób, w jaki należy to załatwić ? Nie możesz po prostu agresywnie naciskać na firmę „C”, ale jednocześnie nie możesz po prostu powiedzieć firmom A & B „Dzięki za oferty. Potrzebuję 3 tygodni, aby to przemyśleć.”

Jaki jest właściwy i profesjonalny sposób prowadzenia / koordynowania / pogodzenia z procesem rozmowy kwalifikacyjnej i ofertą podczas poszukiwania nowej pracy?

Cztery odpowiedzi:
#1
+123
jcmeloni
2012-04-11 02:39:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​przeciąganie nie jest taktyką do podjęcia - zawsze jest inny ty . Zarówno w poszukiwaniu pracy, jak i zatrudnianiu zawsze ceniłem uczciwość.

W przypadku firm A, B i opóźnionych C, o których wspomniałeś, natychmiast powiedziałbym firmie C, że jesteś już daleko w procesie rozmowy kwalifikacyjnej z firmami A & B. To nie jest agresywne naciski, ale raczej natychmiastowa szczerość - odkryłem, że jeśli firma C jest naprawdę mną zainteresowana (lub jeśli jestem firmą C i naprawdę jestem kimś zainteresowany), to niesamowite, jak szybko ten proces może się toczyć. ..

Podobnie, jeśli uważasz, że oferta firmy A lub B jest nieuchronna , rozsądnie jest powiedzieć im, że potrzebujesz kilku dni na rozważenie innych ofert, które możesz wykorzystać na swoją korzyść w Firmie C. Nigdy nie zmusiłbym potencjalnego pracownika do podjęcia decyzji natychmiast , gdybym naprawdę cenił go jako przyszłego szczęśliwego pracownika i uszanował potrzebę poświęcenia czasu decyzja (z uzasadnienia - 3 tygodnie to za długo).

Zasadniczo bądź szczery ze wszystkimi zaangażowanymi, nawet jeśli pod koniec dnia oznacza to podjęcie trudnej decyzji (wyciągnięcie wtyczki z czegoś potencjalnie dobrego, zamiast czegoś faktycznie na stole).

+1. Jeśli jesteś uczciwy z firmą, jeśli cię zechcą, znajdą sposób, by dogonić konkurencję lub spróbować dać ci czas. Jeśli tego nie zrobią, nie zrobią tego, a wtedy i tak lepiej będzie bez nich.
Widziałem kilka firm, w których zespół rekrutacyjny może naprawdę chcieć przyspieszyć ofertę, ale beaurokracja firmy na to nie pozwala i nie uważa żadnego kandydata za wartościowego / ważnego na tyle, aby przyspieszyć proces, bez względu na to, jak dobry on jest.
wspominasz o prośbie o „kilka dni” jako OK, a „3 tygodnie” za zbyt długo, czy chciałbyś to tutaj rozwinąć? O ile możesz prosić?
@rogerdpack Nie ma sztywnej i szybkiej reguły. To kwestia ogólnego rozważenia procesu i czasu każdego. Firmy będą miały rankingową listę kandydatów, gotową do przejścia na następną, jeśli pierwszy spadnie lub w inny sposób się nie zgodzi. Zatem kilka dni na negocjacje, rozmowy z członkami rodziny itd. Jest ogólnie uważane za rozsądne.
Myślę, że to dobra odpowiedź, ale bycie szczerym nie jest dobrą radą.
Co się stanie, jeśli przyjmuję ofertę A lub B i odrzucę ją po otrzymaniu oferty C?
Zawsze uważałem uczciwość za najlepszą strategię.Nie oznacza to, że trzeba oddać rękę - to negocjacje, nikt rozsądnie się tego nie spodziewa - ale bycie zbyt ostrożnym jest irytujące dla wszystkich zaangażowanych, co na dłuższą metę będzie bolało.
#2
+24
jmac
2013-07-29 11:08:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Jak mogę opóźnić przyjęcie oferty pracy? [duplicate], który został oznaczony jako duplikat, odpowiedział DJClayworth:

Nie sądzę, żebym mógł zrobić coś lepszego niż link do artykułu Joela Spolsky'ego: „ Wybuchający sezon ofert”. Chociaż jest skierowany do nowych absolwentów, wyjaśnia dokładnie, jak to działa i jak należy reagować.

Czasami firmy naprawdę szukają kogoś, kto mógłby zacząć w ciągu kilku tygodni - ale bardzo, bardzo rzadko zdarza się, że wolałby kogoś teraz niż czekać tydzień i zdobyć kogoś dobrego. Prawie zawsze dadzą ci tydzień lub dwa na podjęcie decyzji. Pamiętaj, że „rozważanie innych ofert” sprawia, że ​​wyglądasz dobrze w ich oczach, a nie źle. Jednak ważne jest, aby nie sądzili, że grasz z nimi w gry. Daj im termin, w którym do nich wrócisz, i trzymaj się go.

Jeśli twierdzą, że absolutnie muszą mieć teraz odpowiedź, to jest to jak sprzedawca samochodów, który twierdzi, że oferta jest ważna tylko ” teraz'. Nie powinieneś tego brać. Jedynym powodem, dla którego chcieliby przestać Cię rozważać inne oferty, jest to, że uważają, że inne oferty byłyby lepsze od ich.

Jest tam też kilka dobrych odpowiedzi na to pytanie.

#3
+22
jmort253
2012-04-12 09:33:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli potencjalni pracodawcy uważają, że jesteś wart swojej uwagi, mogą rozsądnie oczekiwać, że możesz mieć inne opcje na stole. Podobnie jak w przypadku każdego związku, brak wrażenia na potrzebującego to świetny sposób, aby zyskać przewagę i działać na równych warunkach.

Chociaż nie sugerowałbym powstrzymywania ich za pomocą oszustwa, możesz po prostu być otwarty i szczery z potencjalnymi pracodawcami A i B i powiedz im, że rozważasz inne opcje, i chciałbyś bezpośrednio dowiedzieć się od nich, jak długo masz na podjęcie decyzji. Mogą ci powiedzieć, że chcieliby wiedzieć jak najszybciej, lub mogą powiedzieć, że masz tydzień na podjęcie decyzji, zanim przedstawią ofertę, która zajmie drugie miejsce.

Jeśli nie Jeśli chcesz powiedzieć im bezpośrednio, że badasz inne opcje, nadal możesz zapytać, ile masz czasu na podjęcie decyzji. Pozostawanie w kontakcie z potencjalnym pracodawcą nie tylko określi jasne oczekiwania z obu stron, ale także zaczniesz tę nową relację na właściwej drodze, demonstrując, jak dobrze komunikujesz się z innymi. To prawdopodobnie sprawi, że będą chcieli, abyś zaakceptował jeszcze więcej.

Jedno słowo przestrogi, nie radziłbym prosić o więcej niż kilka dni na podjęcie decyzji. Zamiast tego zapytaj ich, z czym czują się komfortowo. Wyjątkiem od tej zasady może być sytuacja, gdy musisz powiadomić pracodawcę z 3-tygodniowym wyprzedzeniem. Jeśli firma, do której aplikujesz, jest warta ich soli, powinni uszanować Twój zamiar opuszczenia poprzedniego pracodawcy na dobrych warunkach.

Właśnie zdałem sobie sprawę, kto odpowiedź czytam.;)
#4
+7
Karlson
2012-04-11 01:50:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zwykle w tym przypadku sugerowałbym ograniczenie liczby firm, które prowadzisz.

Jeśli interesuje Cię firma C bardziej niż A&B, sugerowałbym po prostu skontaktować się z nimi i powiedzieć im, że potrzebujesz ”a jeszcze kilka dni na podjęcie decyzji ”. Problem z 3 tygodniami polega na tym, że większość firm nie będzie przechowywać ofert tak długo, chyba że są naprawdę zdesperowani.

Możesz również zadzwonić do firmy C i powiedzieć im, że otrzymałeś i oferty, ale chciałbyś pracować dla firmy C i zapytać, jakie są Twoje szanse, aby otrzymać od nich ofertę. Możliwość zrobienia tego zależy oczywiście od tego, na jakim etapie procesu rozmowy kwalifikacyjnej się znajdujesz.

Oczywiście możesz wybrać inną drogę: możesz powiedzieć firmom A & B lub tylko jednej z nich, że lubią przyjmować ich ofertę, ale zachowaj 4-tygodniowy okres wypowiedzenia, a następnie odmawiaj rozpoczęcia z nimi, jeśli oferta firmy C. Oczywiście to prawdopodobnie zniweczy Twoje szanse na ponowne podjęcie pracy w firmie A, ale wtedy możesz dostać wymarzoną pracę w firmie C i nigdy nie będziesz musiał się o nią martwić.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...